Hoe werkt scheiden?

07-09-2016 20:44 63 berichten
***
anoniem_132946 wijzigde dit bericht op 21-01-2019 23:35
0.00% gewijzigd
Zorgen dat ze een eigen inkomen krijgt en verder is er vast wel op internet te vinden hoe je die procedure start
***
anoniem_132946 wijzigde dit bericht op 21-01-2019 23:35
0.00% gewijzigd
Alle reacties Link kopieren
wil ze een eigen advocaat of wil ze het via een mediator doen?
quote:raindrop57 schreef op 07 september 2016 @ 20:49:

Ze is al bijna met pensioen.AOW dan, want zonder arbeidsverleden geen pensioen natuurlijk.
quote:raindrop57 schreef op 07 september 2016 @ 20:49:

Ze is al bijna met pensioen.Hoe wil ze dan de periode tot het pensioen overbruggen?
met zo weinig aan info kunnen we natuurlijk niks...



heeft ze een pensioentje? wanneer krijgt ze aow?

Staat ze ingeschreven voor een huurwoning?

hebben ze nu een koopwoning?



Laat haar eerst eens kijken hoe ze er financieel voorstaat. Schulden, restschuld woning, wat heeft ze aan inkomsten zo. En dan een afspraak maken bij een echtscheidingsspecialist.
quote:Anouscha schreef op 07 september 2016 @ 20:53:

[...]





AOW dan, want zonder arbeidsverleden geen pensioen natuurlijk.Je hebt gelijk.
Alle reacties Link kopieren
https://www.rijksoverheid.nl/onderwerpen/scheiden
This is an unacceptable timeline
quote:Anouscha schreef op 07 september 2016 @ 20:53:

[...]





AOW dan, want zonder arbeidsverleden geen pensioen natuurlijk.Natuurlijk wel. Ze heeft recht op de helft van het pensioen van de ex-partner dat tijdens het huwelijk is opgebouwd.
***
anoniem_132946 wijzigde dit bericht op 21-01-2019 23:36
0.00% gewijzigd
Alle reacties Link kopieren
Je moeder neemt contact op met een advocaat, maakt een afspraak en zegt dat ze wil scheiden. De advocaat loodst je er verder doorheen.
Maak een afspraak met het maatschappelijk werk of sociaal raadslieden in haar gemeente.
quote:tyche schreef op 07 september 2016 @ 20:57:

https://www.rijksoverheid.nl/onderwerpen/scheidenDie ben ik ook tegengekomen. Kan ze wel een huis krijgen? Kan ze in een andere woonplaats inschrijven? Wat is het allereerste wat gedaan moet worden?
quote:MinkeDeWit schreef op 07 september 2016 @ 20:57:

[...]



Natuurlijk wel. Ze heeft recht op de helft van het pensioen van de ex-partner dat tijdens het huwelijk is opgebouwd.Oh, echt? Wat raar. Ben je zo de helft (!) van je inkomen kwijt na een scheiding.
quote:blackberry1980 schreef op 07 september 2016 @ 21:01:

Je moeder neemt contact op met een advocaat, maakt een afspraak en zegt dat ze wil scheiden. De advocaat loodst je er verder doorheen.Ah oké. Maar moet ze dan niet eerst een huis hebben? Ze kan helaas nergens anders naar toe.
Alle reacties Link kopieren
als ze in goed overleg uit elkaar gaan, dan geen individuele advocaat nemen, maar een mediator. ( is wel een advocaat )

Dan houd je de kosten zo laag mogelijk.

Je geeft al aan dat er weinig te verdelen valt, maak het dan niet nog onnodig duurder.
quote:Anouscha schreef op 07 september 2016 @ 21:04:

[...]





Oh, echt? Wat raar. Ben je zo de helft (!) van je inkomen kwijt na een scheiding.Dat werkt over en weer hoor. Ex-man heeft recht op de helft van haar pensioen.
Alle reacties Link kopieren
quote:Anouscha schreef op 07 september 2016 @ 21:04:

[...]

Oh, echt? Wat raar. Ben je zo de helft (!) van je inkomen kwijt na een scheiding.Dat is niet raar, dat is een vd voorwaarden waarmee je akkoord gaat als je in gemeenschap van goederen trouwt.
Alle reacties Link kopieren
ze zal zelf op zoek moeten naar een andere woning, of ze moet in het huidige huis blijven. Neem aan dat deze scheiding niet uit de lucht komt vallen en dat ze dus ingeschreven staat voor een andere woning.
Als er een sociale huurwoning is zullen ze moeten bepalen wie er mag blijven wonen. Meestal krijg je geen urgentie voor relatiebreuk dus als je niet ingeschreven staat bij de woningbouw heb je vaak pech. Voordeel is dat gepensioneerden geen economische binding hoeven te hebben om ergens in te schrijven voor woonruimte, dus dan kun je kiezen voor een gemeente zonder woningnood. Mijn nicht had bijv binnen zes weken een sociale huurwoning in Lelystad.
quote:GateKeeper schreef op 07 september 2016 @ 21:06:

[...]

Dat is niet raar, dat is een vd voorwaarden waarmee je akkoord gaat als je in gemeenschap van goederen trouwt.Ik mag die voorwaarde toch wel bijzonder vinden?
Helaas, ze staat niet ingeschreven.
quote:raindrop57 schreef op 07 september 2016 @ 21:10:

Helaas, ze staat niet ingeschreven.Dan moet ze dat gaan doen, of de bijna ex-partner. Weet hij het al?
Ga ik wel regelen trouwens die inschrijving.

Dit is een oud topic. Het topic is daarom gesloten.
Maak een nieuw topic aan om verder praten over dit onderwerp.

Terug naar boven