Ik hoop dat er hier een super huisvrouw op het forum is die voor mij dé tip heeft.
Ik heb vetvlekken ik mijn witte kleding. Heb de kleding al gewassen maar het is er niet uit. Al geprobeerd te wassen met een scheut chloor maar helaas, nog steeds die vlekken erin.
Wat kan ik nog doen? Help!
*weet nu zeker dat wit geen beste kleur is voor Chris en gaat een keukenshort kopen....*
Anoniem_64b63e4df1373
dinsdag 29 juni 2010 om 09:31
Ossengal... Klinkt vies, ruikt vies, werkt goed. Te koop bij de drogist.
Anoniem_70958
dinsdag 29 juni 2010 om 09:32
Wassen en in de zon drogen.
De zon laat nog wel eens vlekken verdwijnen. Echt waar.
Het proberen waard.
Anoniem_67ae39df89b68
dinsdag 29 juni 2010 om 09:33
Inderdaad Ossengal, werkt prima. Even inzepen, goed inwrijven en daarna wassen in de wasmachine.
Ook ben ik erg van in de zon drogen, bleken de vlekken weg. Chloor zou ik juist niet gebruiken, is best agressief.
En idd na een ossegal wasje in de zon op het gras leggen te drogen.
Werkt als een tierelier!!!!
Hier word regelmatig gebleekt in de zon.
Anoniem_91217
dinsdag 29 juni 2010 om 10:39
Als ik vetvlekken in kleding heb doe ik het volgende: keukenpapiertje op de vlek leggen, strijkijzer op lage temperatuur erop en dan trekt de vlek in het stukje keukenrol.
Ik weet niet of het ook gaat als je de kleding al gewassen hebt, maar het is het proberen waard.
Afwasmiddel kan vlekken geven op wit en Vanish is vooral geschikt voor fruitvlekken e.d. Voor vet heb je een vette zeep nodig, zoals ossengal. Goed inzepen, daarna op 60 graden wassen. Als het katoen is (zonder opgedrukte prints), dan is dat geen enkel probleem.
Garagezeep (dreumex), maar ja, dat heeft niet iedereen in huis. Daarmee krijg je alle vetvlekken er gegarandeerd uit. Alleen niet die met korrels gebruiken, want dan krijg je van die slijtplekken in je kleding.
Vlek deppen tot je de vetvlek niet meer ziet, uitspoelen en dan wassen.
Shampoo! Ik gebruik altijd shampoo voor vetvlekken en dat werkt als een tierelier. Er op doen, beetje water er bij en schrobben. Geen shampoo gebruiken voor gekleurd haar.
Mijn vriend heeft eens de koekenpan met vet over zich heen gekregen, was er zo uit.
Anoniem_67ae39df89b68
dinsdag 29 juni 2010 om 15:17
Wel vlekoplosmiddel je ook gebruikt, altijd testen op een onzichtbaar plekje. Ik heb met ossengal nog nooit problemen gehad.