slaapproblemen peuter

30-11-2011 12:15 25 berichten
Alle reacties Link kopieren
Onze jongste dochter van net 3 slaapt heel weinig. Als baby sliep ze overdag al vrij weinig. Waar onze oudste rustig 2 a 3 uur wegtukte tijdens haar middagslaapje, was onze jongste met 3 kwartier tot een uur weer klaarwakker.

Op zich wel jammer, maar niet onoverkomelijk. Helaas is het sinds ze sinds een aantal maanden niet meer slaapt 's middags, 's avonds een drama.

Even wat info uit het verleden. Ze heeft 2 x een nare operatie gehad (haar teentjes en vingertjes zaten aan elkaar en die zijn operatief losgemaakt wat heel pijnlijk was) en tijdens het herstel ging het inslapen door de pijn heel moeilijk. Om haar troost te bieden sliep ze dan maar bij ons in bed, wat naderhand vrij moeilijk af te leren was, maar na verloop van tijd sliep ze wel weer in haar eigen ledikantje.

Een paar maanden geleden hebben we een grondige verbouwing boven gehad, waardoor onze dochters bij ons in bed hebben moeten slapen, omdat hun eigen kamers niet bewoonbaar waren.

Onze oudste dochter slaapt sinds haar nieuwe kamer af is zonder problemen in haar nieuwe bed, bij onze jongste is het nog steeds een probleem.

's avonds blijft ze maar rekken met het naar bed gaan en blijft niet in haar (junior)bed liggen. Ze komt er tig keer uit en dan blijf ik maar op een stoel naast haar bed zitten tot ze slaapt en als dat niet lukt neem ik haar mee naar ons bed tot ze in slaap valt, ik weet gewoon niet meer wat ik moet doen om het te doorbreken. Gisteren was het weer half 11 voordat ze sliep en dat breekt echt op. Ik moet vaak ook nog wat huishoudelijke klussen doen als ze op bed liggen en het komt dus regelmatig voor dat ik niet voor half 1 zelf op bed lig. (mijn man werkt in ploegen en is vaak 's avonds naar zijn werk, dus hij kan het dan ook niet even overnemen)

Buiten dat ik het voor mezelf erg vervelend vind, lijkt het me voor haar ook niet gezond. 's morgens is ze nl. ook weer als eerste wakker. Vaak komt ze 'snachts uit haar eigen bed naar ons bed toe en omdat we dan zo moe zijn hebben we geen puf meer om haar terug te brengen.

Ik hoop met dit topic eigenlijk om tips te krijgen van ouders die hetzelfde meegemaakt hebben en er wel in geslaagd zijn om het te doorbreken. Het is nl. erg frustrerend.
Alle reacties Link kopieren
Zo'n fase hebben we hier ook gehad. Het enige wat hielp was steeds weer terugbrengen naar haar bedje. Weinig woorden aan vuil gemaakt en gelukkig was het na een week of 2 weer over. Ze had gewoon ontdekt dat ze zelf uit bed kon komen en vond slapen de meest overschatte bezigheid ooit



Dat rekken hoort er trouwens ook echt bij volgens mij, vraag het maar eens aan je eigen ouders. Goede kans dat je zelf ook kampioen tijdrekken was



Neemt niet weg dat het niet vermoeiend is. Helaas behalve volhouden, heb ik geen tips voor je.
Alle reacties Link kopieren
Ongeveer dezelfde ervaring met peuterdochter, maar dan zonder de operaties en verbouwing. Ze is ruim 2,5 en heeft ook altijd al weinig geslapen. Sinds ze 's middags niet meer slaapt, gaat het 's avonds beter, anders waren we ook zo tot tien uur met haar bezig. Als ze nu soms 's middags toch even slaapt, is het 's avonds meteen weer een drama. Het lastige is wel dat die nacht toch even te kort voor haar is. Ze wordt ook al rond 5.30 wakker dus ze is vaak niet uitgerust en dus behoorlijk humeurig.



Hier helpt het als we de regelmaat erin houden. Dat is de laatste maanden, ivm geboorte zoon, niet zo goed gelukt, maar nu gaat het weer even. We hebben een vast ritueel, dat meestal wel helpt. En verder, tja, ik vind het momenteel het belangrijkste dat iedereen zoveel mogelijk slaap krijgt en dat betekent best regelmatig dat ze bij ons in bed komt midden in de nacht. We hebben gelukkig een groot bed. Mijn vriend en dochter vinden het heerlijk en slapen prima, ik doe nog een aantal nachtvoedingen en ander gedoe 's nachts met baby en slaap veel te weinig. Maar ik houd moed en ga ervan uit dat het op termijn wel beter wordt.



Geen echte tips dus, maar wel herkenning. Ik vind het altijd fijn te weten dat anderen ook tot laat bezig zijn met hun kind. Bij familie liggen de kinderen er om 19.00 in en dan slapen ze meteen. Geen idee hoe ze dat doen. Ja, vaak laten huilen, maar dat doe ik niet.
Wij hebben het met een slaaptrainer gedaan. Zo'n ding waar een lampje gaat branden bij een wakker konijntje als ze eruit mogen en anders is het donker en zie het slapende konijntje. Heeft een paar dagen geduurd en toen had ze hem door.

Maar hier hadden we geen ingrijpende operaties of verbouwingen. Dikke kans dat dat wel meespeelt bij jouw kindje. Heftig voor d'r.

Misschien eerst wat tijd gunnen en dan maar bij jullie in bed? Niet ideaal, maar ze moet ook aan haar rust komen, dat lijkt mij nu belangrijker voor haar.

Sterkte ermee.
Alle reacties Link kopieren
Na veel slaapdrama's met onze dochter van 1,5 hebben wij de methode van dr. Estivill gebruikt. Binnen een week sliep ze weer als een roosje.



Volgens het principe ben je als ouder(s) voor je kind onmisbaar geworden in het slaapproces. Omdat je er altijd bent/langskomt, denkt zij dat ze niet kan slapen zonder ouder(s).



In het begin ga je vaak langs, maar alleen om te zeggen 'hallo hier is papa/mama, je gaat lekker alleen slapen nu'. Dit bouw je langzaam af, naar vier minuten, vijf, zes etc.



Het zal per kind misschien verschillen, maar ik heb er veel goede verhalen over gelezen (o.m. op dit forum) en bij ons had het succes.
Die klok hebben wij ook, want onze zoon is 's ochtends ook altijd 'lekker vroeg'.... Het duurde even, maar hij snapt het (hij is ruim 2) en soms horen we hem 's ochtends wel in zijn bed kletsen of rommelen, maar pas om stipt half 7 gaat de klok van slapen naar spelen en dan horen we 'papa en mama, Nijntje speelt!' en dan begint de dag.
Alle reacties Link kopieren
Ik vind het 's ochtends vroeg wakker worden niet zo erg, maar meer dat ze 's avonds niet wil slapen. Mijn avond wordt zo wel erg kort.

Ik ga die Dr. Estivill methode maar eens bestuderen.

Bedankt voor jullie reacties tot zover!
Alle reacties Link kopieren
De wekker zit al in de zak van Sint :-). Ben benieuwd of ze het pikt.
Alle reacties Link kopieren
Vervelend, Layla, lijkt me idd super-slopend.



Heb ik jou niet eens voor je oudste de melatonine-tip gegeven? Misschien 1 tabletje inzetten als hulpmiddel?



Is ze verbaal sterk/voorlijk? Kun je er overdag eens met haar over praten en dan misschien samen een nieuw bedritueel bedenken en je daar zeer, zeer strict aan houden? Snapt ze waarom ze eerst bij jullie in bed lag en nu weer in haar eigen kamer moet liggen?



Succes!
Alle reacties Link kopieren
Deur open laten, licht aan en speelgoed geven en vooral zeggen ga maar lekker spelen, ga jij even de was ophangen etc. gewoon boven bezig zijn.

Op den duur ga je gewoon je ding doen, tv kijken weet ik veel.



Gaat ze je roepen etc. dan ga je er even heen en leg je uit dat de deur open is, ze mag spelen en dat jij nu naar beneden gaat, je ding gaat doen.

Leg haar uit dat ze niet hoeft te slapen, maar als ze blijft roepen dat je wel tijd is om te slapen en dan doe je dus het licht uit bijv.

(om het duidelijk te maken wat je bedoelt, dan doe je het licht weer aan en vraag je of ze het licht aan of uit wil, wil ze het aan dan leg je nogmaals uit dat dat mag maar dat ze je dan niet meer mag roepen, anders gaat ze gewoon slapen en niet spelen)



Vast niet geheel volgens de regels maar werkte hier als een tierelier. Als ze ziek zijn of er is iets roepen ze uiteindelijk toch wel, maar niet meer om ieder wissewasje)
Alle reacties Link kopieren
@ Sosofie, ze is inderdaad verbaal erg sterk, praat ook al heel erg goed en duidelijk voor haar leeftijd. Als ik er met haar over praat snapt ze het dondersgoed, maar 's avonds is ze dat ineens weer vergeten. Over die melatonine, volgens mij was dat voor iemand anders van ons april topic, Zahra heeft eigenlijk nooit slaapproblemen gehad, die heeft nog steeds veel slaap nodig.

@zusenzoo, ik kan jouw methode ook eens proberen.
Alle reacties Link kopieren
En als je overdag een plannetje voor de avond met haar maakt op papier, dus met picto's of beter nog: foto's? en haar daar dan 's avonds aan houdt?
Alle reacties Link kopieren
FF een update, gisteren ging het redelijk. Ik heb het vaste ritueel aangehouden van bad, tandenpoetsen en verhaaltje voorlezen en iedere keer duidelijk verteld dat ze daarna lekker alleen moest gaan slapen. Ze had er duidelijk geen zin in en kwam steeds opnieuw uit bed, ik legde haar er steeds weer terug in en vertelde dat ze toch echt moest gaan slapen. Na een paar huilbuien gaf ze op een gegeven moment toch op en is in slaap gevallen rond half 10. Hopelijk gaat het vanavond weer beter.
Alle reacties Link kopieren
Ha Layla, sterkte vanavond! Onze dochter van 4 is ook een slechte slapen, altijd al geweest. Zowel met inslapen als het 's nachts wakker worden problemen gehad. Het 's nachts wakker worden gebeurd nog steeds regelmatig, maar is goed op te lossen door heel even bij haar te liggen tot ze slaapt en daarna weer terug naar bed te gaan. Het inslapen bleef een probleem, totdat we melatonine gingen gebruiken: 1 minitabletje een halfuurtje voor het slapengaan, en het gaat boven verwachting goed. Ik stond er sceptisch tegenover, maar ben helemaal om. Ik weet natuurlijk niet of het in jouw situatie helpt, maar mijn dochtertje kreeg er de rust (in haar hoofd?) van om in slaap te kunnen komen.

Nogmaals sterkte! Even doorzetten en als het lukt, dan heb je weer je avonden voor jezelf!
Alle reacties Link kopieren
Vanavond bleef ze weer uit bed komen, ik legde ze iedere keer weer in bed maar het maakte geen indruk. Op een gegeven moment heb ik haar gezegd dat ik de deur dicht deed als ze weer uit bed zou klimmen. Na 2 x weer uit bed te zijn geklommen heb ik de deur inderdaad dichtgedaan (en de deur vastgehouden) wat ze duidelijk niet leuk vond. Toen heb ik gevraagd of ze zou gaan slapen als ik de deur open zou doen. Ze koos duidelijk eieren voor haar geld want ze ging gelijk slapen.

Het is wel niet zo'n leuke methode, maar het hielp wel. Misschien toch maar eens die melatonine tabletjes halen, misschien scheelt het wel.
Alle reacties Link kopieren
Man gaat vandaag met haar naar de huisarts om te vragen of we mogen starten met melatonine. Als het voor mezelf zou zijn zou ik wel gewoon naar de drogist gaan om tabletjes te halen, maar voor dochter vraag ik toch liever even bij de huisarts of het kan ivm juiste dosering.
Alle reacties Link kopieren
Wij liggen al 2 maanden wakker van zoonlief (4 jaar)die niet kan slapen. Hij is de laatste tijd KLAARwakker. Vannacht heb ik 4 uurtjes kunnen slapen met flinke pauzes. Hij heeft verschillende keren liggen gillen: "IK WIL DAT JE HIER KOMT" en "IK KAN NIET SLAPEN."



Niets werkt: zwijgend terugleggen, streng zeggen dat hij toch echt in zijn bed moet blijven, boos worden (ja ik weet het, heel fout, maar wat wil je midden in de nacht?) lampje aan, lampje uit, knuffels in bed, boekjes laten lezen, etc...



Vorige week ook naar de huisarts geweest en zij gaf voor één week melatonine tabletten. Het heeft wel wat effect. Hij wordt nu pas rond 24.00u voor het eerst wakker, maar de rest van de nacht is net zo hopeloos als eerst. Langer dan een week mag hij de tabletjes niet slikken. Nu dus door naar de psycholoog voor advies.
Alle reacties Link kopieren
Hoi Yvonne77, wat een ellende zeg, ik hoop dat jullie ook een oplossing vinden. Misschien is het een fase, heeft ze bijv. last van nachtmerries? Mijn oudste van 4 heeft ook een tijdje gehad dat ze 'snachts vaak wakker werd en dan echt hysterisch moest huilen, ik las laatst op internet dat het 'night terrors' genoemd werden.

Ik hoop dat jullie ook een oplossing vinden, veel sterkte!

Mijn man is vanmorgen met jongste naar de huisarts geweest en heeft tabletten voorgeschreven gekregen, over 2 weken moeten we een nieuwe afspraak maken om te evalueren.

Ik hoop dat het helpt, ze is sowieso erg actief en waarschijnlijk vindt ze dan de rust niet om te gaan slapen, misschien helpt melatonine dan wel om haar wat rustiger te maken.
Alle reacties Link kopieren
Zooooo wat een verademing!

Ik was wat later thuis en man had de kinderen al in bad gedaan en jongste een tabletje gegeven. Ik heb snel eten gekookt en tijdens het eten werd ze al slaperig. Daarna had ze toch nog even een opleving dus nog even gespeeld en daarna naar boven. Vaste ritueeltje van tandenpoetsen, voorlezen etc. Daarna wilde ze dat ik even naast haar bedje bleef zitten en viel binnen 3 minuten in slaap.
Alle reacties Link kopieren
Die tabletten waren trouwens wel duur,

15 tabletten voor 25 euro!
Alle reacties Link kopieren
Fijn dat het werkt!

Hoeveel mg zijn die tabletten?



Ik haal 200 tabletten voor een tientje. Die zijn 0,1 mg. Bijna niets, maar 0,2 mg is perfect voor onze oudste.
Alle reacties Link kopieren
quote:layla1969 schreef op 02 december 2011 @ 20:55:

Die tabletten waren trouwens wel duur,

15 tabletten voor 25 euro!Ik betaalde ook zoiets voor 14 stuks. Waren tabletjes van 1 mg en daar moest ik er dan 2 van geven. In de winkel verkopen ze alleen die van 0,1mg volgens mij.
Alle reacties Link kopieren
Het is inderdaad 1mg per tablet. Ik had ook al gelezen dat ze in de winkel alleen 0.1 mg verkopen.

Over 14 dagen terugkomen bij de huisarts, dus dan kijken we wel hoe het verder gaat. Misschien kan de dosis dan omlaag ofzo?

Ik ga in ieder geval lekker op tijd naar bed vanavond, even bijtanken!
Alle reacties Link kopieren
Vandaag ging het weer goed, om 7 uur een tabletje gegeven en om kwart over 8 viel ze binnen 1 minuut in haar eigen(!)bed in slaap. Ze liep uit zichzelf al naar haar kamertje met de boekjes die ik moest voorlezen, maar daar had ik niet eens tijd voor, ze viel binnen 1 minuut als een blok in slaap zodra ze in bed lag.
Layla1969 Wat fijn dat ze nu binnen (wow) 1 minuut in slaap viel!

Dit is een oud topic. Het topic is daarom gesloten.
Maak een nieuw topic aan om verder praten over dit onderwerp.

Terug naar boven