Op de valreep gedoopt worden...dan de communie

16-03-2008 06:11 73 berichten
Alle reacties Link kopieren
Mijn dochter van zeven was onlangs te gast bij een vriendinnetje.

Het vriendinnetje werd nog gauw gedoopt want het wilde graag de communie doen.

En zo nieuwsgierig als ik ben :-) vroeg ik aan haar moeder of dochterlief die keuze zelf had gemaakt en waarom.

Tja, omdat ze de communie wil doen in mei, antwoordde mams. (Duh)

Na nog wat doorvragen bleek dat ze het fijn vond om naar de kerk te gaan en dat ze veel belangstelling had in God enz enz.

EEN KIND VAN ZEVEN WAT GRAAG DE KERK BEZOEKT??



Mijn dochter heeft voornamelijk belangstelling in alle tastbare zaken zoals haar Playmobil en in vriendinnetjes.

Kennelijk zijn er meer kids die op het laatste moment nog gauw worden gedoopt omdat ze de communie willen doen.

Maar het lijkt me toch stug dat ze allemaal en op iedere zondag gezellig in de kerk willen zitten ipv genieten van de zondagmorgen.

Ouders mogen best toegeven dat hun kinderen een knalfeest willen en veel kado's toch??



Ik als niet praktiserend katholiek heb ervoor gekozen mijn dochter niet te dopen. Als ze oud en wijs genoeg is mag ze nl zelf kiezen welke kant ze opgaat. Ieder zijn eigen ding maar persoonlijk gaat bovenstaand voorbeeld me echt te ver.
Alle reacties Link kopieren
joh, hoezo gaat bovenstaand voorbeeld je te ver? Al zou het kind het om het feest doen, wat dan nog? Alsof al die kindjes wiens ouders er voor kiezen niet blij zijn met het feest? En het is ook niets waar ze later last van heeft of zo, ik bedoel, je bent toch zelf ook katholiek en je beslist toch ook zelf of je nu nog naar de kerk gaat of niet?
Alle reacties Link kopieren
ik vond vroeger naar de kerk gaan ook erg leuk !
Alle reacties Link kopieren
Ik vond de 1e communie ook heel spannend en heel belangrijk. In die periode vond ik de mis ook machtig interessant. Dat duurde ongeveer tot vlak na het vormsel, vanaf de brugklas taande de belangstelling vrij snel

Waaromz ou een kind van die leeftijd niet graag naar de kerk gaan? Omdat jouw dochter die interesse niet heeft, betekent dat niet dat alle kids zo zijn. Waarom zou het enkel en alleen om dat feest gaan? Misschien wordt dat kind later wel non, weet jij veel. Of ze wordt atheist, so what?
Zuss duimt zich suf voor Bambi. Het gaat helemaal goed komen, dat weet ik zeker!
Alle reacties Link kopieren
Ik vind dat je nogal wat aannames doet.



Een kind kan de kerk heel leuk en interessant vinden en leg mij eens uit waarom je niet kan genieten van je zondagmorgen, een kerkdienst duurt niet de hele morgen.
Mijn zoon wordt niet godsdienstig opgevoed (wel religieus trouwens) en is echt echt gek op kerken. Als we langs een kerk lopen, wil hij altijd even naar binnen.

Dus waarom zou het niet uit het meisje zelf komen?
Alle reacties Link kopieren
Mijn broer en ik zijn de enige in onze familie die niet katholiek zijn opgevoed (lang en ingewikkeld verhaal, doet er niet toe) en ik vond het als meisje van zeven vreselijk. Ik heb mijn moeder de kop gek gezeurd of ik alsjeblieft ook communie mocht doen en je kon me geen groter plezier doen dan tegen me zeggen dat ik met oma mee mocht naar de kerk ( wat nooit mocht overigens).

Ik wilde zelfs een tijd non of pastoor ofzo worden, zo leuk vond ik de katholieke kerk. Ik kan ook tot op de dag van vandaag nog de rozenkrans bidden en weestgegroetjes opdreunen, terwijl wij als gezin een andere religie hadden.
Am Yisrael Chai!
Alle reacties Link kopieren
Het gaat om het feit dat een kind van die leeftijd doorgaans geen bewuste en weloverwogen keuze kan maken om zich aan te sluiten bij een bepaald geloof en dat ook met overtuiging volgen. En dat mis ik hier.

En tuurlijk ,al die kinderen wiens ouders kiezen mogen super blij zijn met hun feest en alle kadootjes. Was ik ook destijds. Maar er is haast niemand op die leeftijd die kan uitleggen waar het precies om draait wanneer je katholiek bent.



Wanneer alsnog wordt gekozen voor dopen en communie etc ga dan als ouder niet staan zwammen ( het koste ma nl erg veel moeite om aan te geven waarom) dat je kind zo graag naar de kerk gaat enz enz terwijl het gewoon voor de leuk is, het kind is van een openbare naar een kath. school gegaan ivm problemen, een kath school waar het gros de communie zal doen en bezig is met voorbereiding. Dan is het voor een kind ook leuker om mee te doen met klasgenootjes en niet langs de zijlijn te staan.
Joh, ik ken genoeg jonge kinderen die het gewoon leuk vinden om naar de kerk te gaan. Ik vond het vroeger ook leuk, al gingen wij lang niet iedere week. Zoals Zuss al zegt, meestal is het met die belangstelling wel gauw afgelopen zodra ze naar de middelbare school gaan.
Alle reacties Link kopieren
quote:IvyRosa schreef op 16 maart 2008 @ 10:01:

Mijn zoon wordt niet godsdienstig opgevoed (wel religieus trouwens) en is echt echt gek op kerken. Als we langs een kerk lopen, wil hij altijd even naar binnen.

Dus waarom zou het niet uit het meisje zelf komen?Kan ik me heel goed voorstellen want een kerk heeft ook op mij een bep aantrekkingskracht. Maar heeft voor mij met rust en soms ook met architecteur te maken niets met het geloof en alle overtuigingen an sich an sich.
Alle reacties Link kopieren
Precies, daar sla je de spijker op zijn kop! Het is voor dat kind leuk om mee te kunnen doen.



Daarnaast hoeft een kind de keuze toch niet bewust te maken?

Jij bent ook gedoopt zo te horen toen je klein was? Is dat nu een probleem voor je dan?
Wat wil je dan eigenlijk IsaMare? Moet 't zo'n kind dan maar worden verboden door de ouders omdat jij vindt dat het kind er niet goed over na kan denken en er geen goede reden voor heeft? Denk je niet dat die ouders hun kind sowieso wat beter kennen dan jij?
Alle reacties Link kopieren
En dan nog... de meeste kinderen worden gedoopt bij de geboorte. Prachtig gebaar was je als ouders kunt maken vind ik.

Dan kan een kind ook niet beslissen, maar je geeft een kind wel iets mee.

En als je er later zelf niet in geloofd, word je er toch niet slechter van?
quote:IsaMare schreef op 16 maart 2008 @ 10:30:

[...]





Kan ik me heel goed voorstellen want een kerk heeft ook op mij een bep aantrekkingskracht. Maar heeft voor mij met rust en soms ook met architecteur te maken niets met het geloof en alle overtuigingen an sich an sich.Als dat de reden is waarom het kind graag in een kerk komt, dan is dat toch gene probleem lijkt me. Jouw aanname dat het vast alleen om het feest en de cadeautjes gaat vind ik onterecht.
Alle reacties Link kopieren
Alsof die andere kinderen wel een bewuste keuze maken. Dat is toch de keuze van de ouders, daar hebben die kids echt geen zeggenschap in hoor.

Waarom zou je dat meisje haar communie misgunnen? En waar komt die superieure houding van jou vandaan?



(nooit gedacht dat ik de katholike kerk nog eens zou verdedigen )
Zuss duimt zich suf voor Bambi. Het gaat helemaal goed komen, dat weet ik zeker!
Alle reacties Link kopieren
Mijn kinderen zitten op een katholieke school en bij de oudste in de groep vindt binnenkort ook de eerste communie plaats en ik kan me zo voorstellen dat mijn oudste daar ook graag aan mee had willen doen omdat het er nu eenmaal bijhoort in groep 4. Maar ja wij zijn verder niet gelovig, komen nooit in de kerk alleen dat mijn kinderen de verhalen meekrijgen en soms ook met school in de kerk komen daar vind ik niks mis mee. Maar ze laten dopen om zo de 1e communie te kunnen doen, dat doe ik dus niet. Maar ik kan het me dus el voorstellen dat ze het wel zouden willen omdat ze denken van he Pietje en Grietje doen het wel dus waarom ik niet? En volgens mij is dek kerk best leuk voor kinderen hoor, ze organiseren er van alles volgens mij en je hebt een toch een bepaalde ´´saamhorigheid´´.



Groetjes,

Risotje
Alle reacties Link kopieren
quote:IsaMare schreef op 16 maart 2008 @ 10:30:

[...]





Kan ik me heel goed voorstellen want een kerk heeft ook op mij een bep aantrekkingskracht. Maar heeft voor mij met rust en soms ook met architecteur te maken niets met het geloof en alle overtuigingen an sich an sich.Voor mij had de aantrekkingskracht van de kerk op die leeftijd wel degelijk te maken met God, en Jezus, en de hemel enzo. Weliswaar op een kinderlijk niveau, maar ik durf wel te stellen dat ik echt helemaal vanuit mezelf gelovig werd, want thuis werd het eerder afgeremd dan gestimuleerd.
Am Yisrael Chai!
Alle reacties Link kopieren
Ik ging als kind ook heel graag naar de kerk hoor, en ja ook toen ik 7 was, dus zo gek vind ik het niet.
Zo ! En dan kunnen we nu weer allemaal normaal doen....
Alle reacties Link kopieren
Zelfde als FV al was mijn moeder (en wij dus ook) wel katholiek en kerks. Ik vond het prachtig maar vooral was ik gefascineerd door jezus.

Ik had een kinderbijbel (een hele serie zelfs) waarin het christelijke geloof echt als een geloof van liefde werd beschreven, met prachtige verhalen over barmhartigheid en liefde. En dan die tekeningen, echt schitterend vond ik die.

Het nieuwe testament was mijn favoriet en jezus vond ik een held.

Mijn broers hadden een lp van Jesus Christ Superstar, daar zat een boekje bij met songteksten en foto's uit de film. Iemand heeft die teksten toen voor me vertaald, ik was diep onder de indruk. En bóós op die hogepriesters

Het was echt geloven, op een hele kinderlijke naieve manier maar dat doet er niks aan af .
Zuss duimt zich suf voor Bambi. Het gaat helemaal goed komen, dat weet ik zeker!
Alle reacties Link kopieren
Ik zat ook te griezelen bij het intro op die lp. Ging ik stiekem plaatjes draaien op de zolder waar mijn broers sliepen en dan zat ik daar hartstikke bang te wezen vanwege die muziek
Zuss duimt zich suf voor Bambi. Het gaat helemaal goed komen, dat weet ik zeker!
Alle reacties Link kopieren
@Vinly, nee ik zie het absoluut niet als een probleem. Maar geloof zie ik als iets heel persoonlijks waarvoor jezelf moet kiezen. Wekt misschien de indruk dat ik tegen communie en kath kerk ben maar het zegt mij helemaal niets en mijn ouders hebben voor mij gekozen, niet ik. Dus het is geen drama maar zou het zelf dus niet op die manier doen.

Mijn kind krijgt van mij ook voorlichting en er zijn wel degelijk gesprekken over God, het waarom etc. Dat is idd iets wat ik mijn kind mee kan en wil mee geven net zo goed als voorlichting over andere religies en overtuigingen. Zodat ze later daarin haar eigen weg kan vinden en uitzoekt welke betekenis geloof voor haar heeft. Dus kan haar ook iets meegeven zonder dat ze zich bij dat geloof aansluit.



@zuss, ik heb nergens gezegd dat ik het meisje haar communie misgun. Ik zeg ergens dat het voor het kind vast leuker is om mee te doen. En mijn superieure houding? Omdat ik aangeef dat ik er op die manier niet achtersta?

Maakt me ook verder niet uit met welke reden mensen dopen, de communie doen etc etc. Vind het gewoon opvallend dat er zo op het laatste moment een dergelijke beslissing wordt genomen.



@Risotje, klopt ik kan me dat ook best voorstellen. En het kan ook leuk zijn in de kerk, ook zonder katholiek label.
Alle reacties Link kopieren
@zuss, ik heb nergens gezegd dat ik het meisje haar communie misgun. Ik zeg ergens dat het voor het kind vast leuker is om mee te doen. En mijn superieure houding? Omdat ik aangeef dat ik er op die manier niet achtersta?

Maakt me ook verder niet uit met welke reden mensen dopen, de communie doen etc etc. Vind het gewoon opvallend dat er zo op het laatste moment een dergelijke beslissing wordt genomen.



Nee je zegt het niet, maar zo kom je wel over. Je kan niet geloven dat een kind het leuk vind in de kerk, dat een kind van 7 bezig is met geloof maar alleen met feestjes en erbij horen. Dat komt over alsof je het kind haar communie maar vooral haar motieven niet gunt.

Wb je superieure houding; je weet zo zeker dat het kind alleen maar communie wil doen om erbij te horen en om het feestje dat erbij hoort en je veroordeelt in één adem door haar en haar ouders omdat ze volgens jou niet eerlijk zijn. Dat komt niet over als verbazingf omdat die beslissing op het laatste moment wordt genomen, dat vind ik een misplaatste superieure houding.
Zuss duimt zich suf voor Bambi. Het gaat helemaal goed komen, dat weet ik zeker!
Alle reacties Link kopieren
@Vinly, nee ik zie het absoluut niet als een probleem. Maar geloof zie ik als iets heel persoonlijks waarvoor jezelf moet kiezen

Dat doet dat kind toch?
Zuss duimt zich suf voor Bambi. Het gaat helemaal goed komen, dat weet ik zeker!
Alle reacties Link kopieren
Nou "opvallend" lijkt mij zwak uitgedrukt als ik je openingspost lees. Je tettert er in hoofdletters op los en je laat duidelijk merken dat je het absurd vindt.
Wees blij!
quote:Vinyl schreef op 16 maart 2008 @ 10:35:

En dan nog... de meeste kinderen worden gedoopt bij de geboorte. Prachtig gebaar was je als ouders kunt maken vind ik.

Dan kan een kind ook niet beslissen, maar je geeft een kind wel iets mee.

En als je er later zelf niet in geloofd, word je er toch niet slechter van?



Nou, ik heb het mijn ouders wel een tijdje kwalijk genomen hoor, dat ik daar niet zelf over heb mogen beslissen. Ik heb niks met kerk/god/religie meer in mijn leven en een paar jaar terug had ik wel iets van" Nou lekker dan, hebben jullie me bij een bepaalde kerk geleept, terwijl ik daar helemaal niet bij wil horen. Daarom ben ik nu dus ook uitgeschreven en geen lid meer.



Tegelijk kan ik nu ook denken:"Ach, ik ben er niet slechter van geworden". En veranderen doe je het natuurlijk niet, dus boos ben ik er niet over hoor. Maar zo'n prachtig gebaar vond/vind ik het niet, of niet automatisch.

Dit is een oud topic. Het topic is daarom gesloten.
Maak een nieuw topic aan om verder praten over dit onderwerp.

Terug naar boven