Bruiloft in Canada

15-07-2012 11:56 72 berichten
Alle reacties Link kopieren
Wij gaan binnenkort naar de bruiloft van een famililid in Canada.. best spannend allemaal want wat neem je allemaal mee? Het is vrij officieel, ook hebben ze voor de dag van de bruiloft een rehearsal.. gaan ze alles oefenen...

Heeft iemand hier ervaring mee? Moeten we op de rehearsal ook een cadeau geven?

Heeft iemand nog cadeautips? Het moet wel mee kunnen in de koffer natuurlijk...

Wat moet ik me voorstellen bij zo'n bruiloft? Iedereen in pak en de dames in sjieke jurken?

Stresssssss
Alle reacties Link kopieren
Nou, ik kan me heel goed voorstellen dat als je 50.000 euro uitgeeft aan 1 avond, dat je dat ff wil oefenen :p.

Bovendien zei iemand anders dat het een bedankje was aan iedereen die de bruiloft mogelijk heeft gemaakt.
Alle reacties Link kopieren
Ja maar ik snap niet waarom je moet oefenen voor een maaltijd? zo moeiljk is het toch niet? Maar ja misschien denk ik wel te simpel.
quote:Waarschijnlijk zijn ze blijer met geld dan met een cadeau. Kun je (als Nederlander) overheen vallen, maar Canadezen vallen dan weer over de Nederlandse gebruiken.In Nederland is men doorgaans toch ook blijer met geld dan met 'n kado?
Alle reacties Link kopieren
quote:elninjoo schreef op 15 juli 2012 @ 18:24:

In Nederland is men doorgaans toch ook blijer met geld dan met 'n kado?Mijn punt was meer dat een registry niet betekent dat je ook echt een cadeau moet geven.
If at first you don’t succeed, call it version 1.0
Alle reacties Link kopieren
Maar dat is nou net het bedankje...
Alle reacties Link kopieren
quote:rogue_1987 schreef op 15 juli 2012 @ 18:21:

Ja maar ik snap niet waarom je moet oefenen voor een maaltijd? zo moeiljk is het toch niet? Maar ja misschien denk ik wel te simpel.Je oefent niet voor de maaltijd, de maaltijd komt na de 'practice run' van de trouwdag.
If at first you don’t succeed, call it version 1.0
Alle reacties Link kopieren
quote:Missprincesa schreef op 15 juli 2012 @ 18:15:

Als het koppel jullie tickets en overnachting betaald, dan vind ik het een heel ander verhaal en moet je ook flink die portomonnee trekken Heel eerlijk? Ik heb Canadezen nog nooit zien betalen voor out-of-town gasten. Ook bij een destination wedding betaalt ieder voor zich.
If at first you don’t succeed, call it version 1.0
Alle reacties Link kopieren
Overigens, ik ben er zelf nog nooit voor uitgenodigd, maar er worden in Canada ook bruiloften gehouden waar de gasten zelf hun drank betalen na de maaltijd. Het is dus niet altijd een gegeven dat er een open bar is.
If at first you don’t succeed, call it version 1.0
quote:fashionvictim schreef op 15 juli 2012 @ 16:32: Dus betaal je voor een bruiloft in Toronto, zelfs als je in een zelfgemacrameede jurk trouwt en het lipje van een bierblikje om je vinger schuift, gewoon veel meer.







Off Topic: Zou best op je bruiloft willen komen FV!\
Anyway, ben twee keer in Noord Canada geweest (heb familie wonen daar), en ook wat feesten meegemaakt. Het verbaasde mij dat iedereen, ook op een 'groot, officieel' feest (geen bruiloft) super casual gekleed kwam (lees: korte kaki gestreken broeken, spierwitte gympen, net gekapt haar. Kraak nog smaak).



Daarnaast namen de meeste mensen een fles drank (wijn) mee als cadeau.
Alle reacties Link kopieren
Ik ben op een Amerikaanse bruiloft geweest (goede vriendin) en idd inclusief rehearsal dunner. Ik heb een cadeau van de weddingregistry gekocht bij het lokale warenhuis, maar als ik niets had gegeven was het ook goed geweest. Mijn aanwezigheid werd al als heel bijzonder cadeau gezien en ook mijn logeerkamers was geregeld.
Alle reacties Link kopieren
Allereerst harstikke bedankt voor alle reacties! Hier heb ik wel veel aan, hoewel ik inderdaad ook schrik van de bedragen die genoemd worden.

Wij zijn familie en kregen een uitnodiging voor de bruiloft. Dit in combinatie met de wens om altijd al een keer naar Canada te gaan, heeft ons doen besluiten om deze kans te grijpen. We mogen verblijven in hun eigen guesthouse en moeten zelf de tickets betalen. Al met al kost het ons natuurlijk heel veel geld, maar dat had het ook gekost als we niet naar de bruiloft zouden gaan.

Ik denk wel dat ik een cadeautje meeneem uit Nederland, iets typisch hollands (zij is nederlandse en hij canadees). En dat ik dan daar een groot warenhuis instap.. of toch nog een envelop met geld erbij....

Jullie zeggen dus géén cadeautjes op de rehearsal?
Alle reacties Link kopieren
Wat betreft de hoge kosten... denk aan de tickets (x4), kleding voor bruiloft, kosten huurauto, cadeautjes, verblijf etc...



Natuurlijk is het alsnog vééél goedkoper dan wanneer we ook nog zelf onderdak hadden moeten bekostigen...
Alle reacties Link kopieren
Nee, geen cadeau voor de rehearsal dinner, dat is juist hun cadeau aan jullie. Je kan wel op een ander moment, als jullie aankomen ofzo, alsnog een shower gift geven, bijvoorbeeld een leuk pakketje met Nederlandse spulletjes. Ik heb ooit een mandje (gewoon zo'n witte rieten mand van Xenos met toevallig Delftsblauwe stof bekleed) gevuld met een Dutch breakfast for two gegeven: pain de boulogne afbakbrood van de Appie, knackebröd, Bolletje beschuit, hagelslag, pickwick thee, goudse kaas, Old Amsterdam, Nutella, Calvé pindakakaas, vlokken, verschillende soorten Herojam, stroopwafels, twee delftsblauwe eierdopjes van Blond, twee delftsblauwe koffiemokken van Blond, twee ontbijtbordjes van Blond, drop, en nog heel wat andere dingen die je niet overal in het buitenland kan kopen. Was een groot succes en zoiets zou je vóór de bruiloft en voor het rehearsal dinner nog kunnen geven als verlate shower gift. En dan een envelop als wedding gift.



Moet je alleen even verifiëren of je kaas wel mag invoeren, dat mag niet naar elk land.
Am Yisrael Chai!
Ga je na de bruiloft ook nog rondreizen? En waar in Canada moet je zijn? Hoop voor je het westen, dat is echt geweldig mooi! Wel fijn dat je tijdens de bruiloft gratis accommodatie hebt, dat scheelt toch al weer wat, want zo goedkoop zijn B&B's, lodges en motels niet in Canada.
Alle reacties Link kopieren
Hier 2x een canadese bruiloft meegemaakt.

Omgeving Toronto en Hamilton.

En dat was absoluut NIET casual gekleed.

Over het algemeen worden de bruiloften groots aangepakt daar.

Gasten zijn idd daggasten, blijven dus tot s'avonds laat.



Kleding is essentieel, je ziet er mooi uit..zowel de dames als heren.(en terecht)

Je cadeau geef je op de bruiloft zelf.

Rehearsal dinner geef je niets.



Bedragen zijn daar enorm..50 euro(ze hebben daar natuurlijk geen euro's he) zou daar een lachertje zijn.



Wanneer ga je? Heb niet alles gelezen..miss dat je dat al vermeld hebt..

Nou kosten die bruiloften daar ook nog al wat..
Alle reacties Link kopieren
quote:fashionvictim schreef op 15 juli 2012 @ 16:08:

[...]





Ik had het nu over een bruiloft in Nederland met minimaal 50 gasten. Niet iedereen kent maar 6 mensen, als je allebei gewoon nog ouders hebt, een broer of zus, en opa's en oma's, dan zit je alleen met die mensen al op 12 gasten. Nog wat vrienden erbij en je zit al aan dertig man.

Met dertig man kost een minimale barbecue waar borden en bestek worden aangeleverd je ook al 1200 euro. Het trouwen zelf kost al 1000 euro (incl. huwelijkse voorwaarden op goedkope dag). Zit je al op 2200 euro en heb je verder geen stroom in de tuin, geen wc in de tuin dus er mag niemand plassen, geen licht, geen muziek, geen drank, moet opa zelf zijn biertje tappen en je beste vriendin zelf d'r afwas wegbrengen, geen tent voor als het gaat gieten, geen vergunning dus als de buren vroeg naar bed willen komt de politie de boel afbreken en heb je geen jurk, geen pak, geen trouwringen, geen fotograaf, geen bruidstaart, geen tafels en stoelen, geen decoratie, geen uitnodigingen, geen bedankjes, geen borrelhapjes, geen vervoer.



Als je al die redelijk standaard dingen wel wil, zit je dus al snel op 10 ruggen. Tuurlijk, je hóeft die extra dingen niet te doen, maar voor veel mensen is trouwen iets heel speciaals waarbij ze hun gasten net wat meer luxe willen geven dan op een gewone verjaardag.





Welnee ben vorige week getrouwd! Uitgebreid warm en koud buffet ( kosten hetzelfde als minimale BBQ daar ) voor 30 personen, incl. borden, bestek, glazen, rokken voor statafels 550 euro..



Trouwen zelf 200 euro op een vrijdag en nog wat kosten voor ondertrouw en trouwboekje, in totaal 250 euro.,



Verder een goede vriend als fotograaf, foto's zijn prachtig en voor niets.

Jurk en accessoires ( schoenen, lingerie etc. ) in totaal 700 euro

Pak + blouse en schoenen 300 euro

Kapster goede vriendin, schoonheidsspecialiste 70 euro

Zelf drank inslaan bij de super + blokken kaas en nootjes als hapjes 400 euro ( en nog over )



Het ligt er maar net aan hoeveel opsmuk je wilt.
Alle reacties Link kopieren
Hier ook ervaringen met bruiloften in Canada.



Ik vind het veel formeler dan in Nederland. Ik zou echt werk proberen te maken van je kleding. Ik zag "the Bay" en Le Chateu" al voorbij komen als goede plaatsen waar je een jurk kan kopen. Ik weet niet of je van plan bent om je jurk in Canada te kopen, maar het is nu ook uitverkoop in veel plaatsen.



Als richtlijn voor het envelopje geldt dat je minimaal het eten en drinken betaalt plus wat extra. Hoeveel je extra geeft hangt af van hoe goed je de mensen kent. Volgend weekend heb ik hier weer een bruiloft van vrienden en wij geven $300 als koppel. Je moet natuurlijk wel kiezen voor een bedrag waar je je zelf ook prettig bijvoelt.



Waar in Canada ga je naar toe?
Alle reacties Link kopieren
Ben zelf maid of honour geweest op een Canadese bruiloft, maar bij de rehearsel waren alleen de mensen aanwezig die een taak hadden op de bruiloft.
quote:jilzz schreef op 16 juli 2012 @ 08:36:

Bedragen zijn daar enorm..50 euro(ze hebben daar natuurlijk geen euro's he) zou daar een lachertje zijn.



Ze mogen in hun handjes klappen met 50 euro p/p van mensen die 800 euro p/p kwijt zijn aan 'n vliegticket. Kreeg de indruk dat ze ook nog kids meenemen, dus dat is dan al 200 euro bovenop de ca. 3200 aan tickets.
Alle reacties Link kopieren
quote:elninjoo schreef op 17 juli 2012 @ 05:02:

Ze mogen in hun handjes klappen met 50 euro p/p van mensen die 800 euro p/p kwijt zijn aan 'n vliegticket. Kreeg de indruk dat ze ook nog kids meenemen, dus dat is dan al 200 euro bovenop de ca. 3200 aan tickets.

Natuurlijk is dat veel geld en natuurlijk zal het bruidspaar het ook best begrijpen als mensen die van ontzettend ver komen minder geld geven, zeker als de bruid Nederlands is. Maar gebruikelijk is die 50 dollar in Canada zeker niet, nee.



Het is overigens geen uitzondering voor Canadezen om lang te moeten reizen voor een bruiloft. Vaak woont familie verspreid over het land en van west naar oost kan al snel een uur of zes vliegen zijn (waarbij vliegtickets niet altijd per se heel veel goedkoper zijn dan tickets naar NL). En dan nog geven gasten zulke bedragen aan het stel.



Canadezen hechten meer waarde aan (andermans) bruiloften dan de doorsnee Nederlander.
If at first you don’t succeed, call it version 1.0
Alle reacties Link kopieren
quote:elninjoo schreef op 17 juli 2012 @ 05:02:

[...]



Ze mogen in hun handjes klappen met 50 euro p/p van mensen die 800 euro p/p kwijt zijn aan 'n vliegticket. Kreeg de indruk dat ze ook nog kids meenemen, dus dat is dan al 200 euro bovenop de ca. 3200 aan tickets.



Eens..

Maar nogmaals, zo'n bedrag is in vele gevallen weinig..heb ik ook niet bedacht

TO is idd al veel geld kwijt aan tickets e.d, ik mag aannemen dat de familie het allang fijn vindt dat ze er zijn..

Dit is een oud topic. Het topic is daarom gesloten.
Maak een nieuw topic aan om verder praten over dit onderwerp.

Terug naar boven