Apartheidsregime Amsterdam

02-10-2014 20:35 208 berichten
Alle reacties Link kopieren
Vanaf volgende week wordt een deel van het zwembad Mercator en Sportplaza in Amsterdam vrouw- en –als het even kan- kaffirvrij gemaakt teneinde moslimmannen ongestoord en gesubsidieerd te kunnen laten zwemmen. Een initiatief dat vanzelfsprekend wordt toegejuicht door de plaatselijke PvdA.



Het project 'Gouden Mannen' wil Marokkaanse en Turkse mannen van vijftig jaar en ouder uit hun isolement halen. Dit wil men doen door ze geïsoleerd te laten zwemmen. Voor de helft van de prijs die elke andere bezoeker betaald, de rest wordt bijgelegd uit belastingcentjes. Het is de bedoeling om het zwembad een keer in de week af te sluiten voor vrouwelijke mensendieren.



De Wet Gelijke Behandeling wordt hierbij doodleuk genegeerd. De VVD heeft inmiddels grote vraagtekens bij gezet bij dit idee dat niet misstaan had in het Zuid-Afrika van de jaren tachtig. Deze partij heeft vooral moeite met het feit dat er overheidsgeld wordt gestoken in een project dat in de basis discriminerend is. Raadslid Rik Torn wilt dat het stadbestuur zo snel mogelijk een einde maakt aan deze poppenkast.



Welzijnsorganisatie Kanata-brug snapt niets van alle ophef.

Bron: AT5
quote:meivogel schreef op 04 oktober 2014 @ 13:04:

[...]





Ik sta echt niet cynisch in het leven, maar vraag me wel af, hoe je door te gaan zwemmen weer aan het werk kunt komen?Het is ook klinkklare onzin natuurlijk. Deze lieden die al tientallen jaren op hun luie krent zitten en een uitkering en toeslagen ontvangen en een sociale huurwoning bezetten, verdienen het ook echt om gesubsidieerd pootje te baden. Kinderen opvoeden is ook al teveel gevraagd voor deze parasieten.
Ga je lekker, Malu?

Laat me raden: je gaat niet ordinair tekeer, "je geeft gewoon je mening".
Alle reacties Link kopieren
Heb jij kinderen, Malu?

Als jij die van jou " opvoedt " met dit soort ideeën, dan komt er van hen in ieder geval niet zo veel goeds terecht.
Wat gij niet wilt dat u geschiedt, doe dat ook een ander niet.
Alle reacties Link kopieren
Oprechte vraag: kunnen die mannen wel zwemmen?
Ik zou me eerst verdiepen in het woord Kaffir, voordat je het klakkeloos overneemt van andere fora.



Zoals velen al gezegd hebben, er zijn al zoveel uitzonderingen in zwem uurtjes. Vrouwen hebben zoveel "ladies only" dagen. In de sportschool bijvoorbeeld heb je vaak een aparte sauna voor vrouwen. Mannen mogen daar niet komen, maar er is geen aparte sauna voor mannen. De sauna waar mannen gebruik van mogen maken is gemengd.



Wat dit initiatief betreft. Het zwem uurtje is voor alle oudere mannen, maar gelukkig voor onze samenleving zijn niet alle oudere mannen geisoleerd. En nee, het zijn niet alleen autochtone mannen die goed participeren. Er zijn meer groepen dan alleen autochtonen, Marokkanen en Turken. De rest participeert blijkbaar ook goed.
Ik heb zojuist even het sportbeleidsplan van de gemeente Amsterdam gelezen en kan alleen maar concluderen dat dit idee precies past in het beleidsplan. De gemeente constateert overgewicht bij kinderen en volwassenen, wil daarom de komende jaren verschillende achterstandsgroepen aan het sporten krijgen. Daarbij noemen ze onder andere bejaarden, gehandicapten en mensen uit achterstandswijken. Ze leggen een link tussen sport, vitaliteit en weer aan het werk komen. Ook willen ze veel topsporters naar de stad halen omdat die een voorbeeldrol vervullen.
Alle reacties Link kopieren
quote:manusvanalles schreef op 04 oktober 2014 @ 11:10:

[...]





Nou nee. De organisatie heeft uitlgelegd hoe het zit met dit papier, dat bedoeld was als een flyer en niet als een poster bij het zwembad.



Het uurtje is voor alle migrantenmannen.Nou nee. Er staat toch echt dat het voor Marokkaanse en Turkse mannen is.
Alle reacties Link kopieren
quote:Wittelelie143 schreef op 04 oktober 2014 @ 13:47:

Ik zou me eerst verdiepen in het woord Kaffir, voordat je het klakkeloos overneemt van andere fora.



Wat is een kaffir volgens jou dan?
quote:nina1966 schreef op 03 oktober 2014 @ 14:23:

[...]



Het mannenuurtje gaat 2 euro kosten. Dat in tegenstelling tot de 4 euro die je als vrouw, oudere ed moet betalen. Waarom moeten zij nog extra korting?



Edit Correctie. Het is geen 4 euro maar 4.90!Alle minima en alle AOWers in Amsterdam kunnen een Stadspas krijgen. Met de Stadspas krijg je gereduceerd toegang. Prijs verschilt per zwembad, van 2,25 tot 3,30 of soms helemaal gratis ( met bonnen).
Alle reacties Link kopieren
quote:Wittelelie143 schreef op 04 oktober 2014 @ 13:47:



Wat dit initiatief betreft. Het zwem uurtje is voor alle oudere mannen, maar gelukkig voor onze samenleving zijn niet alle oudere mannen geisoleerd. En nee, het zijn niet alleen autochtone mannen die goed participeren. Er zijn meer groepen dan alleen autochtonen, Marokkanen en Turken. De rest participeert blijkbaar ook goed.Wat probeer je hier te zeggen? Geïsoleerd zwemmen is een fijne methode om Marokkanen en Turken 'goed' te laten 'participeren'?
Alle reacties Link kopieren
quote:korenwolf schreef op 04 oktober 2014 @ 14:08:

[...]



Alle minima en alle AOWers in Amsterdam kunnen een Stadspas krijgen. Met de Stadspas krijg je gereduceerd toegang. Prijs verschilt per zwembad, van 2,25 tot 3,30 of soms helemaal gratis ( met bonnen).Dat maakt alleen maar nóg onduidelijker waarom deze Marokkanen en Turken apart subsidie moeten krijgen. Ze kunnen immers al van verschillende doelgroep kortingsregelingen gebruik maken.
Ik zie het probleem niet, Noesa.
Alle reacties Link kopieren
Er ís al subsidiegeld betaald voor deze doelgroep. Men kan met de gesubsidieerde Stadspas al met forse korting zwemmen, sporten, cursussen volgen, op tripjes, naar de bios, participeren en noem naar op. Juist om ervoor te zorgen dat deze mensen ook dingen kunnen (blijven) doen.

De stichting met de Gouden Mannen ontvangt dus o.a. voor het zwemmen, subsidie voor een doelgroep waar al dik subsidie voor betaald ís.
Die stichting kreeg subsidie voor activiteiten voor deze mannen, en heeft nu zwemmen aan die activiteiten toegevoegd. Waaruit blijkt dan dat er extra geld speciaal voor dat zwemmen is gekomen? Misschien dacht die stichting wel: dat is een efficiente besteding van subsidiegeld, wij maken gebruik van de kortingen die er al zijn en kunnen zo meer doen voor minder geld. Maar je hebt dus liever dat de stichting alleen nieuwe activiteiten verzint en geen gebruikmaakt van het aanbod dat er al is in Amsterdam? Dat lijkt mij nou geld in het water smijten, maar be my guest.
quote:malu3 schreef op 04 oktober 2014 @ 13:12:

[...]

Het is ook klinkklare onzin natuurlijk. Deze lieden die al tientallen jaren op hun luie krent zitten en een uitkering en toeslagen ontvangen en een sociale huurwoning bezetten, verdienen het ook echt om gesubsidieerd pootje te baden. Kinderen opvoeden is ook al teveel gevraagd voor deze parasieten.Dit en het volgende komt toch aardig overeen, zo niet precies het zelfdequote:“Migrantenmannen, er zijn bijvoorbeeld mannen die al meer dan twintig jaar niet meer werken, de Nederlandse taal niet goed beheersen, moeite hebben met leren. Mannen bij wie het thuis met de opvoeding ook niet goed gaat, kinderen die dreigen te ontsporen. Terwijl ondertussen hun vrouwen zich beter ontwikkelen dan zij. Het zelfbeeld van die mannen werd steeds lager. Dat is uiteindelijk niet goed voor het welzijn van die mannen, maar ook niet voor hun gezin of de Nederlandse samenleving.”En wat te denken van dittum:quote:Uiteraard komen tijdens het programma onderwerpen als vaderschap en huiselijk geweld aan de orde. Vader-zijn uitvoerig zelfs. En natuurlijk, deze mannen werken niet en doen thuis weinig.



Dus dan klopt het toch gewoon wat zij schrijft.

Even wat dikdrukkingen voor de extra aandacht die het verdientd.
Alle reacties Link kopieren
quote:korenwolf schreef op 04 oktober 2014 @ 17:36:

Die stichting kreeg subsidie voor activiteiten voor deze mannen, en heeft nu zwemmen aan die activiteiten toegevoegd. Waaruit blijkt dan dat er extra geld speciaal voor dat zwemmen is gekomen? Misschien dacht die stichting wel: dat is een efficiente besteding van subsidiegeld, wij maken gebruik van de kortingen die er al zijn en kunnen zo meer doen voor minder geld. Maar je hebt dus liever dat de stichting alleen nieuwe activiteiten verzint en geen gebruikmaakt van het aanbod dat er al is in Amsterdam? Dat lijkt mij nou geld in het water smijten, maar be my guest.

Geen aannames doen s.v.p. Wil je iets weten, dan vraag het me. Of de stichting.

De gesusidieerde Stadspas heeft al ten doel mensen mee te laten doen. Zwemmen is daar een onderdeel van. Daar is niemand van uitgesloten. O.a. ook gunstig voor de participatie en integratie.

Ik ben geen voorstander van apartheidszwemmen. Ook niet voor de mannelijke leden van een of twee bevolkingsgroepen. Jij?
Alle reacties Link kopieren
Scherp Fluim.
Alle reacties Link kopieren
quote:Wittelelie143 schreef op 04 oktober 2014 @ 13:47:

Ik zou me eerst verdiepen in het woord Kaffir, voordat je het klakkeloos overneemt van andere fora.



...........................quote:Noesa schreef op 04 oktober 2014 @ 13:57:

[...]



Wat is een kaffir volgens jou dan?Kaffir? Nooit van gehoord. Wat is dat? Ik ging dus op zoek naar de betekenis:



gequote van Wikipedia:Kafir ( Arabisch : كافر kafir, meervoud كفار kuffar) is een Arabisch provocerende scheldwoord gebruikt in een islamitische doctrinaire zin, meestal vertaald als "ongelovige", "ongelovige" of " ongelovige ". De term verwijst naar een persoon die weigert God in de islam of die verbergt, ontkent, of heeft betrekking op de "islamitische versie van de waarheid." De praktijk van het verklaren van een andere moslim als een kafir is takfir . De term wordt beledigend beschouwd door niet-moslims. [1]

Kafir , een Arabische term die gebruikt wordt door de moslims om een subset van de samenleving die het lezen en begrijpen van de boodschap van de Koran verwerpt het te beschrijven. Letterlijk, "met betrekking tot" de manifeste waarheid, die wordt verondersteld om de Koran in de islam.



AFRIKA:Kaffir (raciale term) : een denigrerende term voor zwarte Afrikanen.



(Afghanistan en Zuid-Azië hebben ook iets met het woord kafir/kaffir)



Plantkunde:Kaffir limoen , een verscheidenheid van kalk fruit afkomstig uit Indonesië ook wel bekend als een makrut kalk.

Kaffir lelie (het ondubbelzinnig maken) , een van de twee bloemen gevonden in Zuid-Afrika:



Clivia

Hesperantha coccinea



Kaffir of Kaffer maïs , een andere naam voor het graan Sorghum .

Kaffir boom ( Erythrina lysistemon ), een soort boom in de familie Fabaceae.



Bedoelen jullie de limoen?
LOEP ME MAAR aub.
quote:korenwolf schreef op 04 oktober 2014 @ 13:49:

Ik heb zojuist even het sportbeleidsplan van de gemeente Amsterdam gelezen en kan alleen maar concluderen dat dit idee precies past in het beleidsplan. De gemeente constateert overgewicht bij kinderen en volwassenen, wil daarom de komende jaren verschillende achterstandsgroepen aan het sporten krijgen. Daarbij noemen ze onder andere bejaarden, gehandicapten en mensen uit achterstandswijken. Ze leggen een link tussen sport, vitaliteit en weer aan het werk komen. Ook willen ze veel topsporters naar de stad halen omdat die een voorbeeldrol vervullen.Aha, meer algemeen gesteld, niet perse bedoeld voor deze doelgroep. Ik kan me die gedachte (in het algemeen dus) wel voorstellen.
quote:Noesa schreef op 04 oktober 2014 @ 19:09:

[...]



Ik ben geen voorstander van apartheidszwemmen. Ook niet voor de mannelijke leden van een of twee bevolkingsgroepen. Jij?

Het zal me een rooie rotzorg zijn wie wanneer zwemt en met wie, van wie z'n centen. Zolang ze niet langzaam zwemmen in de snelle baan.



Ik zoek er zelf mijn sportclubjes ook op uit hoor, dat ik tegelijk sport met mensen, bij voorkeur vrouwen, van mijn leeftijd, mijn niveau (van sport), uit mijn wijk en met niet al te veel verschil in achtergrond. Ik heb ook helemaal geen zin om een potje te gaan integreren met die kakkineuze proseccobuurvrouwen.
Zo Noesa, adem in, adem uit. Niet iedereen ziet iets verkeerds in het plan van Amsterdam. Je kan dan je mening blijven drammen of het niet eens zijn met alle genuanceerde argumenten, betekent niet dat je mij iets wijs maakt met deze gefrustreerde manier van communiceren.



Missie dankjewel dat je de moeite wilde nemen om te kopieren en te plakken voor Noesa. Ik was er anders namelijk niet op ingegaan.
Alle reacties Link kopieren
Hm, je lijkt me zelf nogal gefrustreerd Wittelelie143. Je lijkt nogal moeite te hebben met het feit dat niet iedereen hetzelfde vindt als jij.



Ik weet trouwens al eeuwen wat een kafir is. Ik vroeg me o.a. af of jij het wist, en waarom je wil dat mensen dit opzoeken. Dat gaf het idee dat je het zélf eigenlijk niet wist. Jammer dat je inhoudelijk zo weinig te melden hebt.
Alle reacties Link kopieren
quote:korenwolf schreef op 04 oktober 2014 @ 23:13:

[...]

Ik zoek er zelf mijn sportclubjes ook op uit hoor, dat ik tegelijk sport met mensen, bij voorkeur vrouwen, van mijn leeftijd, mijn niveau (van sport), uit mijn wijk en met niet al te veel verschil in achtergrond. Ik heb ook helemaal geen zin om een potje te gaan integreren met die kakkineuze proseccobuurvrouwen.Pff. Ok, bedankt. Dit maakt redelijk inzichtelijk waarom je zo'n verdediger van dat apartheidszwemmen bent.
quote:korenwolf schreef op 04 oktober 2014 @ 23:13:

[...]

Ik zoek er zelf mijn sportclubjes ook op uit hoor, dat ik tegelijk sport met mensen, bij voorkeur vrouwen, van mijn leeftijd, mijn niveau (van sport), uit mijn wijk en met niet al te veel verschil in achtergrond. Ik heb ook helemaal geen zin om een potje te gaan integreren met die kakkineuze proseccobuurvrouwen.



Dat is te begrijpen. De meeste mensen gaan het liefst om met mensen met een (ongeveer) vergelijkbare achtergrond.



Een zwembad is echter geen sportclub maar een plek waar mensen individueel of met een klein groepje wat aan lichaamsbeweging kunnen doen. Het nut van al die aparte zwemuurtjes ontgaat me sowieso, met een uitzondering voor zaken met een medische of praktische noodzaak (zwemmen met baby's en hele kleine kinderen, gehandicaptenzwemmen).
quote:fluim schreef op 04 oktober 2014 @ 18:36:

[...]



Dit en het volgende komt toch aardig overeen, zo niet precies het zelfde

quote:“Migrantenmannen, er zijn bijvoorbeeld mannen die al meer dan twintig jaar niet meer werken, de Nederlandse taal niet goed beheersen, moeite hebben met leren. Mannen bij wie het thuis met de opvoeding ook niet goed gaat, kinderen die dreigen te ontsporen. Terwijl ondertussen hun vrouwen zich beter ontwikkelen dan zij. Het zelfbeeld van die mannen werd steeds lager. Dat is uiteindelijk niet goed voor het welzijn van die mannen, maar ook niet voor hun gezin of de Nederlandse samenleving.”En wat te denken van dittum:quote:Uiteraard komen tijdens het programma onderwerpen als vaderschap en huiselijk geweld aan de orde. Vader-zijn uitvoerig zelfs. En natuurlijk, deze mannen werken niet en doen thuis weinig.



Dus dan klopt het toch gewoon wat zij schrijft.

Even wat dikdrukkingen voor de extra aandacht die het verdientd.Het toontje en het vingertje schelen nogal he? Het is nogal een verschil of je hier naartoe gekomen bent met het idee om hier nou eens lekker op je gat te gaan zitten, je hand op te houden en de boel te verzieken, of dat je hier naartoe gekomen bent onder mooie beloftes, jaren hard gewerkt hebt in zware banen, daarna aan de kant bent gezet omdat er goedkopere krachten voorhanden waren of omdat je rug kapot is gegaan en vervolgens door de samenleving met de nek wordt aangekeken en er bij voorbaat van uitgegaan wordt dat je niets goeds in de zin hebt. Onwil versus onmacht.

Dit is een oud topic. Het topic is daarom gesloten.
Maak een nieuw topic aan om verder praten over dit onderwerp.

Terug naar boven