Droge hoest en zwanger: wie heeft tips?

14-08-2008 21:25 12 berichten
Alle reacties Link kopieren
Hallo allemaal,



Ik ben nu ruim 9 weken zwanger en herstellende van een flinke griep. Het gaat al veel beter, het enige waar ik nog erg last van heb ik een irritantie droge, kriebelhoest tot kokhalzen aan toe. Heb de ha geraadpleegd maar hij geeft me niks er voor, gaat vanzelf over zegt hij. Helaas heb ik nu al 7 nachten mijn longen uit mijn lijf gehoest en word er echt helemaal horendol van. Zooo vermoeiend!

Ik lees her en der wel wat middeltjes die veilig zijn te gebruiken maar ga natuurlijk toch niet zomaar wat proberen. Heeft iemand hier ook last van (gehad) en tips?



bedankt!



marleen
Ga naar een goede drogist en laat je adviseren, er is voldoende wat je wél kunt gebruiken tijdens je zwangerschap
om te verzachten:

thee met honing

thee met verse gember

kamillethee

zoethoutthee

en codeine om van de hoest af te raken
Alle reacties Link kopieren
Codeïne mag volgens mij juist niet als je zwanger bent.
Don't waste your time on jealousy,
Sometimes you're ahead, sometimes you're behind.
Alle reacties Link kopieren
ik heb ook een hele vervelende verkoudheid te pakken gehad in het begin van mijn zwangerschap (ben nu 21 weken) heb bij de apotheek gewoon hoestdrank gekregen. even voor de zekerheid bij vragen of je het mag hebben en in welke mate, maar dat was bij mij dus geen probleem.



beterschap!
quote:Susan schreef op 14 augustus 2008 @ 21:30:

Codeïne mag volgens mij juist niet als je zwanger bent.Jawel, alleen niet vlak voor je bevalling.
Codeine mag wel. Maar ik zou er niks tegen slikken, gaat idd wel weer over.
Alle reacties Link kopieren
Je kunt ook noscapine-tabletjes halen bij de apotheek. Het mag tijdens zwangerschap en het helpt goed.

'Niks slikken, het gaat wel weer over', jaja, dat is wel heel gemakkelijk gezegd, want je wordt echt gek van zo'n hardnekkige kriebelhoest, zeker als je er niet van kunt slapen.
Alle reacties Link kopieren
volgens de meeste boeken kunnen de meeste anti-hoest drankjes geen kwaad als je zwanger bent, zolang je de aanbevolen dosering maar niet overschrijdt. Misschien lukt het om nog een paar daagjes af te wachten?!



Succes!!
Alle reacties Link kopieren
schepje honing of suikerwater doet vaak al genoeg.
Alle reacties Link kopieren
Salie thee

Kamille thee
Alle reacties Link kopieren
Mijn ervaring bij zowel mijn vorige zwangerschap als deze is dat het heel moeilijk vanzelf overgaat. Dus als je er nog steeds last van hebt gewoon weer naar de huisarts gaan en uitleggen hoeveel last je ervan hebt.

Er is een hoestdrank die hij kan voorschrijven en als tweede keuze codeinetabletjes, maar dat mag inderdaad niet in elke fase van de zwangerschap. Ik heb het toen bij ongeveer 6 maanden voorgeschreven gekregen.



Wat ook een beetje helpt is koud water met ijsblokjes drinken en 's nachts een extra kussen zodat je wat rechter op zit.



Sterkte ermee

Dit is een oud topic. Het topic is daarom gesloten.
Maak een nieuw topic aan om verder praten over dit onderwerp.

Terug naar boven