Werk & Studie alle pijlers

HBO-V deeltijd

30-12-2005 15:59 2194 berichten
Alle reacties Link kopieren
Hoi,



Ik zit eraan te denken de HBO-V opleiding in deeltijd te doen, omdat ik eigenlijk niets wil met mijn huidige studie. Ik heb helemaal geen ervaring in deze richting. Wie kan me hier iets meer over vertellen? Want ik heb al ff gekeken bij de school waar ik die wil volgen en daar hoef je 1 dag in de week naar school. Maar ik neem aan dat je ook stages moet lopen etc. Alle ervaringen zijn welkom.
Alle reacties Link kopieren
Aaah dat is zonde Indian! Jammer dat het niet doorgaat.



Disco: Je gaat dus nar de neuro, das idd weer heel andere koek. Ik heb daar ook een tijdje stagegelopen. Zeker interessant, maar het moet wel je afdeling zijn. je kunt er echt vanalles tegenkomen. Succes iig!



MDF: In 2009 ga jij gewoon dat papiertje halen, dat is zo klaar als een klontje, zet em op!!



Hier eigenlijk geen nieuws haha! Ik werk gewoon door en ga binnenkort een klinische les geven omdat ik er achter kwam dat er over dat onderwerp nog wel het een en ander te leren valt op de afdeling. Verder int kader van de centen nu meer patienten op de afdeling, dus meer werk, met hetzelfde personeel. Lees; minder personeel want we hebben nog minstens 4 mensen nodig. Dus ja ook hier gaat alles in het kader van de centen, daar baal ik van. Maar dat heb je overal.



Nog 3,5 week werken en dan heb ik een week vakantie eindelijk!! Doen we nog ff een stedentripje. En daarna dan nog 3 weken werken en dan heb ik dus 5 weken vakantie voor mn grote trip! Helemaal zin in, maar ik zit nog niet goed in de verheugfase, maar dat komt nog wel.
Alle reacties Link kopieren
Hoi Allemaal,



Ja ik heb een lekkere vakantie gehad. Nog 2 weken voor het allemaal weer van start gaat, maar moet mij nu weer meer in de boeken verdiepen en achter de compu zitten. Maar goed dat is ook niet zo erg. Heb er ook wel weer zin in.



Disco: wat grappig dat je ook op neurologie terecht komt.



De rest: veel succes weer.



Verder laat ik wel weer wat regelmatiger van me horen.



Grtn, Scheepje
Alle reacties Link kopieren
hoi,



Effe een snelle update.



Ik ben nu bijna 3 weken bezig. Het is hard werken, ivm krappe planningen (door vakanties) en ik sta vaak niet boventallig. Dat vind ik wel jammer.

Intussen mijn 1e gesprek gehad, moet me nog meer als stagiaire gaan gedragen, dus veel vragen stellen, veel willen weten en minder doen. Heel lastig voor mij dus.



Mijn begeleiding daar weet al van mijn problematiek van het verleden af, dat zou me nu moeten helpen met de rest van mijn stage. Daarnaast is de begeleiding van mijn coach ook weer begonnen. Ben blij dat ze me helpt! En ze heeft er net als ik alle vertrouwen in.



Vandaag gesprek met examencommissie gehad. Die hadden ernstige zorgen over de haalbaarheid van mijn stage, dus die moest ik in het gesprek overtuigen dat ik aan mezelf gewerkt heb, dat ik sterker ben geworden en dat ik steviger in mijn schoenen sta, blabla.

Ik heb daarnaast voor mezelf al wel gesteld dat als ik deze stage niet ga halen, dat ik dan stop met deze opleiding. School heeft hierbij al wel aangeboden om te kijken welke mogelijkheden er zijn om toch in de zorg te kunnen werken.



Nu ga ik zo weer aan mijn stagewerkplan werken. Iemand nog tips?

- Ik wil veel vragen, maar ben in real life niet zo'n held daarin

- Ik wil omgaan met een massa onzekerheid (die heb ik) en leren omgaan met mijn perfectionisme (die 2 botsen nogal eens).



Ik ga weer aan het typen!

Doei!!

MDF
Een dag niet gelachen is een dag niet geleefd!
Alle reacties Link kopieren
Hoi,

Ik ben hier nieuw. Aanstaande woensdag heb ik een open dag speciaal voor studenten die dit jaar de HBO-V in deeltijd willen volgen. Ik hoop in ieder geval het eerste jaar te gaan halen. Daar ga ik mij helemaal op richten. Het is allemaal zo spannend!!

groetjes,
Alle reacties Link kopieren
Hallo dames,



Ik ben mij alweer druk aan het voorbereiden op mijn neiuwe stage. Heb de eerste introductiedagen er al op zitten. Omdat ik op een leerafdeling terecht kom heeft het ziekenhuis ervoor gezorgd dat wij gedegen worden voorbereid. Ik vind het leuk tot nu toe. Over 2 weken gaat voor mij het feest beginnen en komen we eerst 4 tot 6 weken overgepland op de afdeling daarna in gepland.



Maar goed voor dat allemaal zover is heb ik nog de nodige kleine dingen waar ik tegenaan loop. Ik ben nu bezig met de laatste feedback verzamelen voor de 2 modules die ik nog wil assessen van de afgelopen periode. Had ik het een en ander op mijn vorige stage afgesproken met bepaalde personen willen die in eens geen feedback geven op het verslag omdat dat niet binnen hun taken valt. GRRR!! Terwijl op school altijd te horen krijgen dat we dit aan deskundigen moeten vragen. Het is om flauw van te worden. Maar goed ik vind er wel weer een oplossing voor.



Veel groeten, Scheepje
Alle reacties Link kopieren
Hallo meiden,



School gaat binnekort weer beginnen en het wordt weer drukker hier. Leuk hoor om allemaal weer van jullie te horen.



Toffee welkom hier! Leuk dat je ook aan de opleiding gaat beginnen en voel je vrij om hier al je problemen, belevenissen, ergernissen, goede momenten neer te zetten.



Nou met mij alles goed. Eigenlijk hartstikke goed. Ik heb afgelopen vrijdag mijn eindgesprek gehad en een dikke 8,5 (waarom dan niet gewoon een 9, haha) gekregen, dus ben helemaal happy. De week daarvoor een patientenpresentatie gedaan en die ging ook hartsikke goed. Was wel zenuwachtig, maar moest uiteindelijk maar voor 4 vpk. en mijn klinisch opleider presenteren, dus dat viel best mee.

Afgelopen zondag mijn laatste dag gehad, was ook nog eens hartstikke druk, dus heb het met een lekkere werkdag kunnen afsluiten. En ook nog eens allemaal kadootjes en bedankjes gekregen en de vraag dat ik na mijn opleiding maar langs moest komen om te solliciteren. Dus een beter compliment kan niet.



Nu heb ik heerlijk een weekje vakantie. Lekker uitslapen, met vriendinnen afspreken, filmpjes kijken. En ook even alle schoolspullen op orde gebracht en mijn portfolio bijgewerkt, dus ben helemaal klaar voor jaar 3.

Als het goed is maandag een lesdag en dan woensdag beginnen op de nieuwe afdeling, ben benieuwd hoe ik het daar ga vinden. Hoop dat het allemaal net zo goed gaat als de afgelopen twee afdelingen.



Scheepje succes met het voorbereiden. Ben benieuwd hoe jij het gaat vinden op neurologie, kijken of we tegen dezelfde dingen aan gaan lopen.



MDF fijn om weer wat van je te horen. Je klinkt best positief in je berichtje hou dat vol. En ja vragen stellen, vragen stellen en nog eens vragen stellen. Stel je open voor kritiek, geef aan waar je graag bij aanwezig wil zijn, welke handelingen je graag nog wilt leren. Maak anders extra reflectieverslagen en laat dat lezen aan je begeleiders, zodat zij zien dat je bewust bezig ben met je eigen handelen.

MAg ik vragen wat je leerdoelen zijn, misschien kunnen we dan tips geven hoe je kan laten zien dat je wil leren. Kan me ook voorstellen dat je die niet zo maar op het forum gooit, dus dan vooral ook niet doen. I.i.g. weer onwijs veel succes!



Danseresje al een tijdje niks gehoord?



En Soulie gaat haar gangetje wel volgens mij.



Ohja Indian jammer dat je er toch niet voor gaat met de opleiding, misschien in de toekomst wanneer je zoontje wat ouder is dat het er dan nog van gaat komen. Je bent nooit te oud om te leren.



Nou bij deze wil ik iedereen heel veel succes wensen voor schooljaar 2008/2009. We laten ze allemaa zien dat we goede verpleegkundige (in pre (zeg je dat zo?)) zijn!
Alle reacties Link kopieren
Hier alles goed. Nog 2 daagjes op mijn huidige afdeling en dan weekendje vrij en dan start school.....echter, mijn rooster is nog niet bekend!!! zeer frustrerend.



afgelopen tijd niet meer aan opdrachten hoeven werken en dat was maar goed ook. iets met vakantieperiode, weinig personeel en veel patiënten.....



1 dag zelfs gehad dat we met 1 gediplomeerde en 2 leerlingen (1 aankomend 2e jaars en ik dan, aankomend 4e jaars) op de afdeling stonden. was zeer hard aanpoten. alles wel goed gegaan en ook complimenten gekregen tijdens de evaluatie. maar toch, soms als het zo druk is, heb ik het idee dat ze me meer in mijn schoenen proberen te schuiven dan ik aankan!



al een kennismakingsgesprek met praktijkopleider + rondleiding van nieuwe afdeling gehad. Heb er zin in. Ga naar een kinderafdeling en ben zeer benieuwd hoe ik dat ga vinden....tis ook nog voor een jaar.....zeer benieuwd dus!



nu nog ff richting laatste 2 daagjes!



groetjes!



~Danseresje
Alle reacties Link kopieren
Hey Allemaal,



@ Toffee,

Welkom hier. Deel je ervaringen met ons, zoals wij de onze hier ook delen! En ik wens je heel veel succes met de opleiding!



@ Scheepje,

Klinkt wel heel goed zo'n leerafdeling. Hopelijk heb je het er goed naar je zin en kun je er veel leren!



@ Discovery,

Jij ook veel succes toegewenst voor het nieuwe studiejaar!!

Go for it, girl, je kan het!!



Mijn persoonlijke leerdoelen kort samengevat zijn deze:

- onzekerheid de baas worden (vs perfectionisme en faalangst)

- assertiviteit (voor mezelf opkomen tav leerproces)

- initiatief nemen (tav leerproces, maar ook in de zorgtaken)

- prioriteiten stellen

- reflecteren



Andere leerdoelen zijn meer gericht op de stageplaats:

- ziektebeelden

- technische handelingen

- eigen leerproces

- kritisch denken en creatief handelen

- samenwerking (overlegmomenten)



Ik sta open voor alle tips als het teveel is om hier te posten, dan hoor ik het wel.



@ Danseresje,

Hoe is je eerste indruk?? Wat vond je van de afdeling en je collega's??



Update van hier,

Drukdrukdrukkerdedruk!!!

Kreeg vandaag al van veel mensen (in een gesprek) complimenten over mezelf en mijn handelen dat ik er bijna nerveus van werd. Duidelijke begeleidingsafspraken gemaakt, dus er wordt aan gewerkt!!



Kan niet anders zeggen dat het goed gaat, maar dat ik het MEGAdruk heb.



Ik ga nu weer vlug verder met verslagen schrijven enzo (van gesprekken, reflecties, ziektebeelden,....)



Groetjes MDF
Een dag niet gelachen is een dag niet geleefd!
Alle reacties Link kopieren
veel succes meiden!!!!



Dankje voor alles! Kom af en toe nog wel even spieken hier!!
Alle reacties Link kopieren
Hoi dames,



Nou ben nog niet met stage begonnen nog 1,5 week en dan gaat het los. Ben wel nog wat dingen aan t regelen voor de start van dit studiejaar. Bijvoorbeeld de introweek en kamp van de nieuwe eerstejaars. Leuk maar wel druk. Volgende week ma en di op kamp met een groep van ca 60 pers. Heb er wel zin in.

Daarnaast heb ik ook nog een extra assessment omdat ik vorige periode net niet alles op tijd af had. Maar het gaat goed komen, ik hoorde al dat ik dezelfde assessor heb als voor de zomervak. Dat is lekker want dat praat dan wel makkelijker, zij weet waar de aanvullingen op zijn. Daarnaast was zij ook aanwezig bij de rekenles die ik op school heb gegeven en o.a dat gedeelte moest ik nog assessen.

Natuurlijk ben ik verder ook met mijn stageleerplan/POP aan de gang geweest. Heerlijk weer leerdoelen voor mijzelf opstellen en zorgen dat je dat wat je wilt leren goed onder woorden hebt gebracht.



Nou ja hier dus alweer een drukke persoon, maar nog wel helemaal oke.



Veel groeten vanuit het hoge noorden. Scheepje



PS MDF, het klinkt wel oke wat je voor jezelf als doelen hebt opgeschreven, heel logisch ben je al aan het denken geweest aan activiteiten om deze doelen te bereiken?
Alle reacties Link kopieren
Hee allemaal!



Het nieuwe jaar is nu idd echt begonnen. Zit nu deze week en volgende week nog 2 dagen op school. Hele hoop bla-bla, maar vind het maar weinig concreets wat we krijgen. Allemaal vage uitleg over diffplan, competenties opstellen en proeves van bekwaamheid schrijven.



Dinsdag wordt dan mijn eerste dagje op de afdeling. Ben echt heel benieuwd!



Nu maar verder aan mijn diffplan, het wil nog niet echt vlotten. Forummen en internetten is dan zo veel aantrekkelijker ...



~Danseresje
Alle reacties Link kopieren
Hallo!



Zo heb de eerste drie dagen op de nieuwe afdeling erop zitten en het is toch interessant! Heb het nu al naar mijn zin, tuurlijk is het nog wel zoeken en je plek vinden op de afdeling, maar de ziektebeelden zijn echt interessant.

Denk ook wel dat het een heftige afdeling wordt of ik ben gewoon in een heftige periode, want er lagen van de week vier mensen heel slecht, waarvan er een zeker heel snel ging overlijden, bij de ander de behandeling was stopgezet, een ander mogelijk kon overlijden als ze de ziekte niet onder controle zouden krijgen en weer een ander niet vooruit ging, maar juist achteruit (nog een beetje duidelijk?).



Ook is het nog behoorlijk zoeken naar hoe de patienten moeten worden geholpen en ondersteunt, vanwege verlammingsverschijnselen. Maar goed als ik straks eigen patienten hebt ben ik ook beter ingelezen in de dossiers en ook krijg ik niet gelijk CVA-patienten, i.i.g. niet in de acute fase.

Kortom neurologie is interessant!!!!!



Danseresje en Scheepje ook succes met het beginnen op een nieuwe afdeling. De eerste dag is altijd het spannendst, ben altijd blij als die voorbij is.

MDF ik ga volgende week even mijn ouder leerdoelverslagen doorlezen, ik zal kijken of ik je dan nog wat tips kan geven.

Ga nu lekker ff de stad in, dan twee uur treinen om te bbq'en aan de andere kant voor het land, hopen voor i.i.g. droog weer.



Tot snel!

Discovery
Alle reacties Link kopieren
Heey meiden!



Zit al een hele tijd te denken dat ik eigenlijk toch wel erg graag in het ziekenhuis zou willen werken.. Ga in februari aan mijn laatste jaar SPH beginnen dus wil dat wel even afmaken, maar weet bijna zeker dat ik naarna HBO-V wil gaan doen. Hoop wel dat ik dan vrijstellingen/verkort kan. Wat ik sowieso heel graag wil is duaal en anders deeltijd, omdat ik ook wel s wat meer geld wil verdienen na jarenlang studeren.



Iemand ervaring met eerst SPH doen en daarna HBO-V? Sowieso iemand ervaring met HBO-V verkort en/of duaal?



Liefs
Alle reacties Link kopieren
Hoi Superjons,



Hier iemand met ervaring met eerst SPH en daarna HBO-V duaal. Ik heb tussendoor wel drie jaar gewerkt.

Tja wat kan ik zeggen. Ik heb een vrijstelling gekregen, voor communicatieve vaardigheden, maar dat gold ook maar voor een jaar. Verder had ik misschien ook nog een vrijstelling kunnen krijgen voor psychologie, maar dat was ook maar 1 blok, en tijdens de SPH had ik daar een onvoldoende voor.

Verder zag ik geen mogelijkheden om vrijstellingen te kunnen krijgen, maar goed de vakken op de SPH zouden inmiddels ook wel veranderd kunnen zijn.



Maar goed elke school hanteert weer eigen regels en heeft andere vakken. Dus ik denk dat je voor vrijstellingen navraag moet doen bij de school waar je heen wilt.



Hetzelfde geldt voor het volgen van een verkorte opleiding. Ik weet dat in het ziekenhuis waar ik werk ze geen mensen aannemen die de opleiding verkort doen, maar dat zal ook wel weer per ziekenhuis verschillen.

Om het beste er achter te komen wat je mogelijkheden zijn zou ik contact op nemen met de school (en eventueel het ziekenhuis wanneer je de opleiding duaal gaat doen) waar je de opleiding wil gaan volgen.



Ik kan je wel zeggen dat ik zelf verpleegkunde veel leuker vindt dan SPH. Het is allemaal concreter en meer op feiten gericht, SPH vond ik meer een gevoelsopleiding (hoewel je ook bij verpleegkunde genoeg reflectieverslagen moet schrijven).



Succes met het maken van je keuze. Als je nog vragen hebt dan kan je ze altijd stellen.



Groetjes Discovery
Alle reacties Link kopieren
Hoi dames,



Daar is ze dan weer. Ik ben moe maar voldaan. Ik heb mijn eerste stagedag binnen het ziekenhuis overleefd. Of ik er ook iets van geleerd heb? Ik weet het nog niet. Zal wel hoor, maar nu ben ik vooral heel moe van alle indrukken (ik moet ook continu opletten want ik tik echt met mega veel spelfouten...). Maar ik geloof wel dat het wel leuk wordt, iig vandaag naast heel leerzaam ook veel lol gehad met mijn werkbegeleider. Hij heeft besloten dat hij morgen met zn voeten omhoog gaat zitten... Grapjurk!!

Nou ja jullie horen binnenkort meer van mij.



Groet, Scheepje
Alle reacties Link kopieren
Hoi Allemaal,



Hoe is het met jullie?

@Scheepje, vermoeiend he zo'n eerste dag! Hopelijk heb je het goed naar je zin en lezen we snel meer over je stage.



@ de rest,

Wat houdt jullie bezig op dit moment?



Weer een update van mij.

Vandaag vrij en tot weinig in staat Heb afgelopen 5 dagen gewerkt op stage. En al met al was het erg vermoeiend.

Gisteren had ik een gebroken dienst. Het 2e deel van mijn dienst werkte ik samen met de praktijkopleider (niet mijn begeleidster).

Ik had netjes mijn leerdoelen aangegeven voor die avond (samenwerking, communcatie, wondzorg, overzicht hebben en collega aansturen), en ook zo uitgevoerd. De hele avond liep vlotjes. Ik heb aan mijn doelen gewerkt. Aan het eind van mijn dienst lagen alle bewoners al op bed. Aan het eind van de avond had de praktijkopleider alleen positieve feedback. Toen ik vroeg om een leerpunt te noemen, wist hij er geen. Ergens leuk om te horen, maar aan de andere kant, ik ben er om te leren.



Nu ga ik mijn verslag afmaken, moet vanavond nog weg en morgen weer een drukke dag te gaan.



Groetjes MDF
Een dag niet gelachen is een dag niet geleefd!
Alle reacties Link kopieren
Hoi allemaal,

Mn begeleider heeft vandaag niet met zn voeten omhoog gezeten, maar heeft me wel veel laten doen. Kreeg aan het eind van de dag positieve feedback van hem. Is natuurlijk ook lastig om meteen na 2 dagen al feedback te moeten geven aan iemand. Wat heb ik gedaan vandaag? Ik heb verschillende patiënten geholpen met de ADL.Heb voor de 2de keer meegekeken bij de wondverzorging van een geamputeerde teen, kreeg wel meteen de opdracht van mn begeleider dat ik het de volgende dag maar onder begeleiding moest gaan proberen. Had nu al 2 keer meegekeken. Verder bellen af natuurlijk, mensen draaien, hogerop in bed helpen enz enz. Ben met het wekelijkse MDO mee geweest. Nou ja en wat verder... Oh ja na een bladderscan moest een vrouw eenmalig gekatheteriseerd worden daar heb ik bij meegekeken had het alleen op school op de pop geoefend. Moet ik de volgende keer ook onder begeleiding gaan doen. Zo zie je maar weer een drukke dag. Leerdoel morgen... overzicht houden op de dagindeling. Je hoort het ik heb het er vooralsnog wel naar mn zin. Vind het wel een spannend idee dat we straks na de herfstvakantie los worden gelaten op de afdeling.



Gegroet allen, Scheepje
Alle reacties Link kopieren
Hallo allemaal,

(Bij voorbaat excuus voor dit extreem lange bericht).



MDF, Geniet van de positieve feedback en dat er een keer geen verbeterpunten zijn!!!!!!! Tuurlijk ben je er om te leren, maar jij heb al zoveel gehoord wat je moest veranderen en was het een keer goed, klaar, mooi zo en dan even niet naar het negatieve kijken.



Scheepje ook twee dagen erop zitten. Eerste indruk is goed volgens mij? Al een hoop gezien en gedaan. Kan me voorstellen dat je moe bent die eerste dagen. Ik was dat ook heel erg toen ik begon in het ziekenhuis. Ik merkte dat het bij mij nu wel meeviel, maarja ik ben natuurlijk bekend in het ziekenhuis, het was alleen wennen aan het nieuwe specialisme en nieuwe mensen.

Nu denk je, oh spannend straks 'alleen' voor eigen patienten zorgen, maar wacht maar als het eenmaal zover is kan je niet wachten. Ik ben nu ook twee weken boventallig en ben er helemaal klaar mee, ik wil eigen patienten!!!

Hoe je het ook went of keert, je moet je toch aanpassen aan degene met wie je meeloopt en op de een of andere manier werkt die net weer anders dan ik.

En trouwens over dingen zelf doen. Als je er niet klaar voor bent niet doen hoor. Je begeleider kan wel leuk zeggen, je hebt het nu gezien hoe je moet katheteriseren, dus nu mag het zelf doen onder begeleiding. Ik vind dat nogal makkelijk (en ook raar), jij moet aangeven wanneer je iets wil doen en niet hij. Ik kijk vaak minstens twee keer met iemand mee voordat ik het zelf doe. Als het enigszins kan ook bij twee verschillende mensen, omdat iedereen het anders doet.

Succes verder!



Weet je, ik ben even helemaal klaar met werken, hoewel niet echt met werken, maar met leerdoelen%$^&%$#$#@#@~^!.

Ik kreeg van de week te horen dat ik niet goed terugkoppel naar mijn begeleider. Ben ik helemaal mee eens, heb ik ook vaker gehoord. Ik ga vaak gewoon lekker aan het werk en als ik iets niet weet dan kom ik met vragen, dus ga ik op letten.

Toen kreeg ik dus ook te horen dat ik in de ochtend moet aangeven wat ik die dag wil leren, ook begrijpelijk, maar gezegd dat ik dat moeilijk vind, aangezien ik niet weet hoe de dag verloopt.

Wordt er gezegd dan vraag je toch gewoon of we kijken naar hoe je met patienten omgaat en dat soort dingen. Dus ik weer, hallo ik werk al een ruim een jaar hier, mijn patientenzorg is altijd goed beoordeeld geweest en nu moet ik daar hier weer feedback over gaan verzamelen. Dan heb je i.i.g feedback wordt er gereageerd.

Sindsdien ben ik er gewoon ff helemaal klaar mee, ik moet maar mijn ziel en zaligheid daar neergooien en met iedereen over mezelf praten, elke dag een leerdoel hebben (sorry hoor, maar ik kan echt niet elke dag leren, niet elke dag is bijzonder en niet elke dag is leerzaam), kritiek aannemen van mensen waarvan ik zelf denk kijk eerst eens zelf naar je handelen en hoe je met patienten omgaat en zo kan ik er nog wel even mee doorgaan. Ik ben gewoon ingeburgerd in het ziekenhuis, ik ken alle ins en outs, ik weet om te gaan met patienten, infusen, medicijnen, ADL etc. Qua medische kennis of regeldingen in het ziekenhuis weet ik soms meer dan de afgstudeerde verpleegkundigen.



Ik wil niet uit de hoogte klinken hoor, zo bedoel ik het ook niet. Tuurlijk kan ik nog wel wat leren. Maar ik weet gewoon even niet welke kant ik op moet met mijn leerdoelen. Ja nog meer de verdieping in. Ik heb er gelukkig wel al een stuk of 12 geformuleerd, die moet ik nu alleen nog uitwerken met hoe ik daar aan ga werken en wat mijn bewijzen zijn. Ben gewoon blij als dat leerdoelenplan af is.

Maar waar ik dus vooral moeite mee heb is dingen aannemen van mensen waarmee ik het niet eens ben met hun manier van werken. Nouja dat is een leerdoel he, andere ook feedback geven, maar dat is verdomd moeilijk als je wel afhankelijk ben van hun oordeel, wil ik mijn werkperiode halen.



Sorry moest even mijn frustraties kwijt, zit er echt ff doorheen. Gelukkig volgende week school, lekker bijkletsen met klasgenoten, later uit bed en ff geen verantwoording afleggen bij iedereen wat ik allemaal doe!
Alle reacties Link kopieren
Hoi hoi,



Oh Discovery wat klinkt dat wel herkenbaar. Niet het feit dat ik alle ins en outs van het ziekenhuis ken en alle handelingen blindelings doe. Nee daar liggen voor mij heel veel leerdoelen. Maar wel het iedere dag moeten aangeven wat je wil leren die dag en wat je leerdoelen zijn, het iedere dag reflecteren hierop. Daar zie ik ook als een baksteen tegenop.



verder wat je aangaf over het pas zelf doen als je het min. twee keer hebt gezien bij verschillenden vpk ben ik met je eens hoor, maar mijn leerstijl is toch ook wel redelijk die van een doener. Ik heb na een aantal keer meekijken altijd zoiets van laat mij het nu ook maar eens proberen. En dat klikte bij mijn werkbegeleider de eerste dage heel goed omdat hij ook deze coachingsstijl had. Mijn werkbegeleidster gister had deze stijl veel minder. Dat loopt dan ook weer anders. Maar goed ik heb voor het eerst gekatheteriseerd en het ging netjes.



Groet, Scheepje
Alle reacties Link kopieren
ik ben echt helemaal blij met mijn diffafdeling! heb nu in totaal 5 dagen gewerkt en vind het helemaal super! voel me nog wel onhandig in het verschonen van luiers, oppakken van kinderen en op de arm houden, flesje geven, etc....heb ook nog geen kindje gewassen (afdeling tot 1 jaar), maar vind het helemaal super!



vandaag voor het eerst echt wat dingetjes gedaan en kan me er helemaal in vinden en heb vertrouwen in het komende jaar ... alleen die uitwerking van die rollen dan nog, maar dat komt wel denk ik!



vind het zelfs zo leuk, dat ik vanmiddag gewoon lachend, vrolijk en fluitend naar huis fietste, heb ik een half jaar niet gedaan....!



@andere dames: wb die leerdoelen, gek word je ervan. ik moet dan nu proeves van bekwaamheid schrijven, vind het gewoon een soort veredelde leerdoelen ;)!!!! maar ook het aangeven 's ochtends, idd, niet iedere dag is bijzonder en niet iedere dag heeft leermomenten. dat weet je gewoon nooit van tevoren. daarom ben ik ook nooit goed in het volgen van mijn planning....

vorige afdeling heb ik wel geleerd goed 's ochtends aan te geven van wat ik wil doen, maar dat was meer omdat ik anders tot wassen en kleden was aangewezen, omdat de meeste gediplomeerden op die afdeling teveel voor zichzelf wilden houden en mi weinig vertrouwen hadden in leerlingen. daarom liep ik daar ook vast. vanaf het moment dat ik 's ochtends duidelijk aangaf wat ik wilde doen en dat ik eigen patiënten wilde, ging dat allemaal prima. is natuurlijk niet echt hetzelfde als leerdoelen aangeven, maar toch, zit wel in het zelfde straatje!



ga nu weer ff verder genieten van dit supergevoel en van het mooie weer :D!!!!



~Danseresje
Alle reacties Link kopieren
Hoi allemaal,



Het gaat hier weer beter hoor, haha. Ik had gister een behoorlijke baaldag. Ik moest mijn leerdoelenplan maken, maar die is afgekomen gister, zal het vast nog wat moeten aanpassen, maar dat is te overzien. Vandaag heb ik ook heerlijk gewerkt, lekker twee eigen patienten waar ik veel mee bezig ben geweest wat betreft zorg en regeldingen.

Ik miste die verantwoordelijkheid gewoon heel erg, zelf mijn dag indelen, zelf nadenken over het welbevinden van de patient, samen met de patient in gesprek gaan om plannen te maken etc. Vandaag was mijn laatste officiele boventallige dag, dus vanaf nu alleen nog maar eigen patienten, joepie!

Ik ben dus ook vandaag fluitend naar huis gefietst, genietend van het zonnetje.

Ben nu wel lekker drie dagen vrij en volgende week school, dus over 1,5 week ben ik pas weer op de afdeling.



@ Scheepje. Ik snap wat je bedoeld, ik ben ook een doener. Na je verhalen hier had ik ook niet verwacht dat jij zo maar over je heen laat lopen. Fijn dat je al hebt gekatheteriseerd en ook nog gelukt!? Is mij tot nu toe nog niet gelukt, heb het een keer eenmalig geprobeerd en een keer een verblijfskatheter. Beide bij een vrouw, man schijnt makkelijker te zijn (als er geen vergroot prostaat is).

@ Danseresje. Leuk om te lezen dat je het naar je zin hebt. Dat kleine stukje tekst van jou maakt mij toch ook wel weer enthousiast. Oh nu ga ik weer twijfelen voor mijn laatste jaar. Het is ook zo moeilijk kiezen. Hoop dat het het hele jaar leuk blijft, is toch wel belangrijk in je afstudeerjaar.

@ MDF, wil even een kleine nuancering aanbrengen n.a.v. mijn vorige verhaal. Heb het idee dat ik iets te aanvallend was over dat je aangaf ook te willen horen wat niet goed is, want je moet ook leren. Ik wilde eigenlijk zeggen dat positieve feedback ook leren is, je leert niet alleen door te horen wat je niet goed doet, maar je leert (volgens mij) alleen maar beter door ook te horen dat je dingen ook goed doet. Dus mijn excuus als het niet zo aardig overkwam.



Groetjes van een weer vrolijke Discovery
Alle reacties Link kopieren
@ Discovery,

Ik had je eerdere berichtje TOTAAL NIET vervelend opgevat hoor!! Maar je hebt idd gelijk dat je ook van positieve feedback kan leren. Ik ben bezig met een reflectie over die avond. Ik kijk naar de factoren die bijgedragen hebben aan een prettige dienst, zodat ik die voor mezelf en collega's kan maken bij volgende diensten, zodat ik prettig blijf werken

Excuus zijn dus geheel overbodig, maar toch aanvaard ;)



@ Danseresje,

Ik probeer ook elke dag aan te geven dat ik bepaalde leerdoelen heb, maar dit lukt ook echt niet altijd (oa door de hectiek die ze daar kennen, door personeelstekort en het feit dat ik daar bijna de enige niv. 5-er ben). En soms komt er halverwege de dag nog aan het licht dat er een bepaalde handeling of gesprek gaat plaatsvinden, dan vraag ik meteen of ik mee mag kijken of erbij mag zitten en observeren .

Bovendien kun je leerdoelen heel makkelijk houden voor jezelf. Heb het over prioriteiten stellen, initiatief nemen, kritisch kijken/handelen. plan jezelf in als afdelingsoudste, zodat je kan laten zien dat je overzicht hebt en vraag daarbij feedback.



ok, ik beken dat ik dat ook niet altijd doe, maar ik probeer je hiermee op een ander spoor te helpen.



Hier is het leven goed, vandaag paar handelingen gezien, onder begeleiding gedaan en bij collega's kritische vragen gesteld Bovendien is het super mooi weer hier voor de tijd van het jaar en ik ben morgen een dagje vrij...... Terasje here I come!!!



Groetjes MDF
Een dag niet gelachen is een dag niet geleefd!
Alle reacties Link kopieren
Ik was ook morgen vrij, maar werd net gebeld dat ze echt heel, heel, heel erg omhoog zaten en of ik alsje, alsje, alsjeblieft kon werken.

Had al plannen om een dagje duitsland te doen, om daar te gaan winkelen, maar goed ik ben flexibel dus heb maar ja gezegd.

Ging eigenlijk ook nog om een avonddienst, gezegd dat ik dat nog nooit had gedaan en ook niet op een andere afdeling. Is er toch nog even overlegd en iemand van de dag naar de avond gegaan en mag ik morgen weer lekker om 6 uur mijn bed uit en niet genieten van het mooie zonnetje wat morgen zeker gaat schijnen .



Ach ik stel me flexibel op, hoop ik in de toekomst maar weer profijt van te krijgen toch.



(PS: gelukkig MDF dat je het niet zo had opgevat, was dus meer mijn gevoel.)
Alle reacties Link kopieren
quote:miss dubbelfriss schreef op 19 september 2008 @ 17:04:

@ Danseresje,

Ik probeer ook elke dag aan te geven dat ik bepaalde leerdoelen heb, maar dit lukt ook echt niet altijd (oa door de hectiek die ze daar kennen, door personeelstekort en het feit dat ik daar bijna de enige niv. 5-er ben). En soms komt er halverwege de dag nog aan het licht dat er een bepaalde handeling of gesprek gaat plaatsvinden, dan vraag ik meteen of ik mee mag kijken of erbij mag zitten en observeren .

Bovendien kun je leerdoelen heel makkelijk houden voor jezelf. Heb het over prioriteiten stellen, initiatief nemen, kritisch kijken/handelen. plan jezelf in als afdelingsoudste, zodat je kan laten zien dat je overzicht hebt en vraag daarbij feedback.



ok, ik beken dat ik dat ook niet altijd doe, maar ik probeer je hiermee op een ander spoor te helpen.





hee MDF, mijn verhaaltje was meer bedoeld als reactie op de frustratie van discovery die ze beschreef over leerdoelen. echter, ik neem je tips ook ter harte (voor zover ik dat op bepaalde punten nog niet deed). de afdeling waar ik nu zit staat heel erg open voor leermomenten en zolang het niet te druk is en je zelf niet in de knel gaat komen (ben nu nog overgepland), dan mag je altijd aangeven dat je met iets mee wil kijken. Heb van de week gezien hoe een schep wordt gemaakt voor een plexus-kindje (plexus brachialis). Best handig om even te zien, heb je tenminste een idee wat je de ouders kan zeggen!



@discovery, het lijkt wel in de lucht te zitten. ik was gebeld of ik vannacht een nachtje wilde gaan draaien. ik kon sowieso niet, maar ik zag dat ook niet zitten. bij een volwassen afdeling wel hoor, maar hier moet ik nog zoveel leren en sta je dus je eerste paar weken overgepland en alleen maar dagdiensten(itt andere afdelingen dus waar je als leerling na 3 dagen gewoon voltallig wordt meegerekend). vind het overigens wel fijn dat dat hier dus geldt.



ben nog steeds helemaal vrolijk en kan dan ook niet wachten tot ik weer moet werken (volgende week pas ergens weer :(...)....dan maar mijn plan en proeves verder afmaken :S!!!



~Danseresje
Alle reacties Link kopieren
Hey allemaal,



Effe een kort berichtje (om het topic omhoog te hijsen).

Hier effe een flinke dip

Maandag kwam docent op stage om voortgang te bespreken, ze deed helemaal niet aardig. Ze zat zo te hameren op feedback vragen, alsof ze een klein kind tegenover zich had.



En het stomme van alles is dat ik dus wel degelijk om feedback vraag. Het antwoord is dan al gauw: heb lekker gewerkt met je, ging goed. En bij doorvragen komen er dan vage antwoorden. Om moedeloos van te worden.

Toen begon die docent ook nog es over de tussenbeoordeling (over 2 weken nu). Ik kreeg het er gewoon benauwd van, bijna tot hyperventileren toe. Niet gek natuurlijk na alle negatieve beoordelingen tot nu toe. Vervolgens ging ze dan ook nog es bemoeien met mijn ademhaling. Dat heb ik afgeketst. Ik was er echt helemaal klaar mee. Ze moest me gewoon effe met rust laten, niet hameren op mijn ademhaling (dan zou ik echt gaan hyperen tot flauwvallen toe). Ik vond het alles behalve leuk.



Ok, tuurlijk snap ik haar goede bedoelingen wel. Maar dit was gewoon too much!

Gisteren ben ik ziek thuis gebleven met een enorme migraine-aanval. Heb ik zelden last van (laatste keer was 1,5 jaar terug). Vanmiddag ga ik wel naar stage, maar voel me echt nog niet 100%. Voor de grap effe mijn bloeddruk gemeten: 145/95 !!! (Normaal is voor mij 110/55, dus duidelijk last van stress).

En waar die stress vandaan komt? Stage! En dan vooral het vooruitzicht van die tussenbeoordeling, ik knijp hem nu al!!



Ben zo bang dat ik het weer niet haal, dat ik het niet kan, dat ik alsnog naar niv. 3 of 4 moet. Terwijl de theorie echt niet het probleem is!!



Groetjes MDF
Een dag niet gelachen is een dag niet geleefd!

Dit is een oud topic. Het topic is daarom gesloten.
Maak een nieuw topic aan om verder praten over dit onderwerp.

Terug naar boven