Drankschema.. Please, help me out
dinsdag 26 april 2016 om 14:54
Beste Viva-ers;
ik heb 4 maanden een relatie met een ontzettende leuke 37-jarige vent met een groot probleem.
Toen ik hem leerde kennen heeft hij al vrij snel het hele verhaal op tafel gelegd:
hij drinkt al zo'n 17 jaar problematisch, wat er ongeveer als volgt uitziet:
ma-di-wo niets,
donderdag 4/5 bier,
vrijdag 8-15 bier,
zaterdag compleet de weg kwijt,
zondag zo'n 8-10 bier.
Globaal. Met nog wat dikke uitschieters hier en daar.
Dit heeft (goh?!) al flink wat problemen opgeleverd. Twee eerdere relaties (8 en 4 jaar) op de klippen gelopen hierdoor. Twee kroegen waar hij niet meer in mag, rijbewijs kwijt en schulden. Problemen met vrienden... en, o ja, hij heeft ook nog een flinke periode cocaïne en speed gebruikt. 't enige wat er niet onder heeft geleden is zijn werk, hij meldt zich ook nooit ziek. Sport verder ook veel, gewoon een hele leuke, sportieve vrolijke kerel.
(Mocht je je afvragen wat voor type ik verder ben; gewoon. Braaf, burgerlijk, gescheiden, twee kindjes, goede baan.. boel op de rit, leuk leven. Geen drugs, nauwelijks alcohol, geen schulden... geen problemen)
Ik ken m van vroeger, toen ik stilletjes verliefd op m was en hij nog geen problemen had.
Toen ik m tegen kwam heeft hij verteld hoe zijn leven was verlopen sinds die tijd. Hij had net 3 maanden een alcohol-stop gehouden en was net weer begonnen met drinken, en de laatste keer drugs was nog wat langer geleden.
Het weer starten met drinken ging direct mis, dus met oud en nieuw zat ik met een zwaar dronken versbakken date opgescheept.
Dikke afknapper en zwaar teleurgesteld wilde ik met het daten stoppen. Hijzelf was ook teleurgesteld en beloofde me actie te ondernemen en zwaarder geschut in te zetten om het tij te keren. Dat wilde hij al eerder, vandaar ook de 3 maanden pauze.
Ik ben gebleven. Onder die voorwaarde dat hij direct weer volledig zou stoppen om eens goed na te gaan denken en met een concreet plan te komen.
Dus stopte hij (en ik, uit solidariteit) weer 3 maanden met drinken, ging langs de huisarts om doorverwezen te worden, gaf voor het eerst toe dat hij inderdaad een dik probleem heeft, praatte er over, maakte een vervolgafspraak om een behandeling in te zetten en ging hiermee van start.
Die 3 maanden had ik de leukste partner die ik me kan wensen. Hij gaf aan alles te willen doen om dit niet kwijt te raken, ook al zou het betekenen dat hij voor de rest van zijn leven niet meer mocht drinken'.
Maar, omdat hij volgens eigen zeggen nooit serieuze pogingen heeft gedaan om 'normaal/gezond' met drank om te gaan en alles altijd heeft gebagatelliseerd, is dit wel een grote stap ineens. Hij wil graag eerst proberen of hij zijn drinkgedrag met afspraken/hulpmiddelen in de hand kan houden. NOOIT meer een biertje, NOOIT meer een wijntje bij het eten vind hij (en ik ook wel) een grote stap en niet voor niets een laatste redmiddel.
Ik stemde (desalniettemin zwaar ongerust) ermee in en vriendlief stelde dus een plan op.
Doel: genieten ipv misbruiken.
Globale opzet:
Maandag: 0
Dinsdag : 0
Woensdag : 0
Donderdag : 2-3 biertjes / wijntjes
Vrijdag ; 3-4 (sterke(re)) biertjes / wijntjes
Zaterdag : 6-8 biertjes, verdeeld over bezoekje vrienden/fam, voetbal en s'avonds wat eten/uitgaan.
Zondag : 4-5 biertjes bij uitgaan, of 3-4 thuis.
(Ik vind 8 nog steeds 'acht'erlijk, maar goed... Wanneer je 's middags om 15.00 begint tot 's nachts.. soit..)
Resultaat: hele plan is een lachertje, zo bleek al in de eerste 3 weekenden sinds het plan van start ging.
Waarom? Na 4 bier kan hij niet meer tellen. Ja, wel tellen, maar dan winnen ineens compleet andere argumenten de tweestrijd in zijn hoofd en wordt de planning ter plekke aangepast naar: 'als ik gewoon normaal doe, komen die aantallen niet meer zo nauw' of: 'dit is ook een speciale gelegenheid, dus dan ligt het anders..' dat soort onzin.
Dus worden het er 12.. of 15.. of 20.
Zelf hinkte hij hevig op twee gedachten/emoties bij dit resultaat. Hij vergelijkt met anderen die ook veel drinken, geeft aan dat het ten opzichte van eerst (toen hij ieder weekend 1 of 2maal finaal de weg kwijt was) een hele verbetering is omdat hij nu geen problemen veroorzaakt, geen gekke dingen doet en normaal thuis komt... tja.
Maar 't volgende moment wordt hij moe van zijn eigen verdedigende argumenten en geeft aan dat het volkomen belachelijk is dat het gebeurt en dat het niet werkt zo.
Ik was dik teleurgesteld, maar niet erg verrast.
Zelf even hevig intern conflict gehad. Op 't punt gestaan de stekker eruit te trekken.. want alle alarmbellen in mijn hoofd gaan af. Maar ben ik dan niet erg snel met de conclusie trekken: dit wordt niets. Ik ben nog nooit zó gek op iemand geweest en we hebben het zó leuk samen. Dat maakt mij erg kwetsbaar, subjectief en bedrijfsblind.. Maar ik wil er echt graag alle moeite voor doen om dit te laten slagen. Punt is alleen: hij moet het doen en ik kan vrij weinig.
Ik ben bang dat wanneer ik (tijdelijk) wegga met de boodschap: ik zie je wel weer als je het op de rit hebt, hij de motivatie ook verliest. En het zweet breekt hem uit als ik zeg dat ik ga, dan begint hij direct weer met 'nee, wacht, ik stop wel helemaal!'
De andere kant is, en dat realiseert hij zich ook wel, dat hij niet uitsluitend voor mij kan veranderen.
Hijzelf wil absoluut veranderen, maar hij hinkt nog op twee gedachten: de ene kant stemt met mij in, de andere kant blijft roepen dat 'hij nu echt inziet dat het anders moet, en hij best met beleid kan drinken door op anderen te letten, rustig aan te doen ipv alles gedachteloos achterover te klokken.. waardoor hij op max 15 eindigt waardoor hij weliswaar lichtelijk dronken is, maar t geen problemen oplevert' Zoiets.
Ikzelf zie hierbij wel degelijk problemen, om te beginnen zijn gezondheid en t feit dat je op een hellend vlak zit en binnen een paar maanden weer wél de weg kwijt bent, maar goed. Dat is wat hij ONTZETTEND graag wil geloven.
Ik denk dat wanneer ik nu 'afdwing' dat hij volgens mijn aantallen gaat drinken, hij dat wel doet, maar wel met de gedachte dat dat is om mij gerust te stellen, want in zijn achterhoofd blijft dat stemmetjes zeggen dat t 'op zijn manier ook best had gekund'. En hoe lang hou je het dan vol, als je zelf niet overtuigd bent van de noodzaak?
t Liefst zou ik willen dat hij gewoon weer keihard op zijn bek gaat met zijn stomme plan (ja, ik wind me erover op) zodat hij proefondervindelijk erachter komt dat dat hele 'met mate en verstand drinken-plan' nou eenmaal geen optie is voor hem, omdat hij simpelweg geen natuurlijke rem (meer)heeft. Dat is juist de essentie van zijn hele probleem. En dat als de oplossing echt zo kinderlijk simpel zou zijn, hij dat wel had gedaan in de voorgaande 17 jaren toen zijn toenmalige vriendinnen huilend op de bank zaten.
En wanneer ik dat tegen hem zeg, zie ik aan zijn blik dat hij het inziet.. En is hij ook wel eerlijk. Maar binnen de kortste keren heeft hij weer die andere interne dialoog in zijn hoofd, die wel schade wil beperken, maar toch vooral niet met al te ingrijpende en beperkende maatregelen.
Ik zie hem worstelen. De drugs uit het verleden ben ik niet bang voor. De drank des temeer. Ik ben zo gek op hem en ik wil m zo graag helpen, maar ook trouw blijven aan mezelf. Ik worstel ook. Ik geloof dat hij oprecht wil veranderen. Ik zie en hoor dat hij eerlijk is, ook over momenten dat het misging, de dingen die hij makkelijk had kunnen verzwijgen.
Zucht.
Dus nu?
Ik kan het niet over mijn hart verkrijgen om nu weg te lopen. Ik wil 'm de kans geven zijn plan B in werking te stellen.
Maar hoe ziet plan B eruit? Als hij niet drinkt, is hij ontzettend vastberaden en twijfelt geen seconde. Al mist hij het wel bij gelegenheden dat hij normaal zou drinken.. maar dat gaat 'm nog vrij makkelijk af. Hij knapt dan ook op, slaapt beter, voelt zich beter, sporten gaat beter.. Maar ja... dat NOOOOIT meer drinken hè..
En zodra hij start, gaat t mis. Tenminste, na een paar biertjes verdwijnt zijn zelfdiscipline -uiteraard- als sneeuw voor de zon..
Dus wat is dan een goed plan? Iets waar we allebei mee uit de voeten kunnen?
Ikzelf zou graag willen:
ma-di-wo : 0
do: max 3
vr: max 4
za: max 6 (mits over een middag/avond uitgesmeert)
zo: max 3
Dit is niet wat ik zelf drink (zou t niet eens kunnen), maar hier kan ik wel mee leven. Ik hoop zijn lever ook. Maar hij heeft een leven met veel drinkende mensen om zich heen, komt op de voetbal en andere gelegenheden waar flink gedronken wordt.. Dus vooruit..
Maar ja, die max 6 ( en misschien max 4) kan hij helemaal niet! Want dat tellen he..
Dus wanneer dat geen optie is, kom je vanzelf uit op do t/m zo max 3.
Maar da's ook wel weer sneu.. beetje jezelf pesten als je met vriendengroep naar de voetbal gaat, nog even gaat bowlen, hapje eten en even naar de kroeg. 3?! Succes!
Koningsdag.. 3? Je voetbalclub kampioen sinds 8 jaar.. 3 biertjes?
Ja?
Want je hebt nou eenmaal een drankprobleem?
We piekeren ons suf. Als ik erbij ben, gaat t drinken stukken beter (als in 'minder', ik kan namelijk prima tellen) maar ik kan niet de rest van zijn leven als een soort waakhond mee. Willen we allebei niet. Een keer stok achter de deur/reminder zijn, vind ik overigens niet zo erg..
Momenteel zijn we aan het brainstormen over het inzetten van kaarten.
ma-di-wo: niets.
do-vr-za-zo: t/m 3 biertjes mag, geen kaart nodig.
Wil je meer drinken?
2 rode kaarten te besteden per maand, 4 gele.
Gele kaart: .......
Rode kaart is: drinken zonder tellen, maar wel 'zo min mogelijk' Vooraf inplannen op kalender.
Gele kaart komen we niet helemaal uit, want heb je aan 'max 6' afspraak als je je daar toch niet aan gaat/kan houden..
En dat dat 'niet tellen' bij een rode kaart gaat lukken twijfel ik niet aan, maar hoe lang hij dat 'zo min mogelijk' volhoudt, is ook nog maar de vraag.
Ik wil best water bij de wijn doen t.a.v. mijn strenge eisen, als het maar een plan oplevert wat op de lange termijn ook lukt. Drank (wel drinken, met mate drinken, niet drinken) zal toch altijd een rol spelen... Dus ik wilt iets wat duidelijk is, vol te houden en grenzen zonder rek erop.
Die rode kaarten vinden we eigenlijk allebei idioot, maar wat moet je anders op zulke dagen? Een maximum afspreken is toch zinloos... dus als hij zich dan tweemaal per maand een stuk in zijn kraag wil drinken.. Dan weet ik het vantevoren en dan zoekt hij het maar uit. 't heeft zo weinig zin om dingen af te spreken die je niet na kunt komen... Ik heb geen idee wat ik hier in de praktijk van vind, maar we gaan een plan B maken, een tijdje uitproberen en dan eens bespreken of het te doen is.
Wie heeft er ervaring? Wat werkte wel/niet voor jou/jullie?
Als je mijn verhaal leest; wat zouden jullie acceptabel vinden? Wat zouden jullie proberen?
Heel erg bedankt voor het lezen van lange verhaal, en alvast bedankt voor het meedenken.
Ik zit echt enorm om advies verlegen van andere vrouwen, met of zonder ervaring met alcohol plannen
ik heb 4 maanden een relatie met een ontzettende leuke 37-jarige vent met een groot probleem.
Toen ik hem leerde kennen heeft hij al vrij snel het hele verhaal op tafel gelegd:
hij drinkt al zo'n 17 jaar problematisch, wat er ongeveer als volgt uitziet:
ma-di-wo niets,
donderdag 4/5 bier,
vrijdag 8-15 bier,
zaterdag compleet de weg kwijt,
zondag zo'n 8-10 bier.
Globaal. Met nog wat dikke uitschieters hier en daar.
Dit heeft (goh?!) al flink wat problemen opgeleverd. Twee eerdere relaties (8 en 4 jaar) op de klippen gelopen hierdoor. Twee kroegen waar hij niet meer in mag, rijbewijs kwijt en schulden. Problemen met vrienden... en, o ja, hij heeft ook nog een flinke periode cocaïne en speed gebruikt. 't enige wat er niet onder heeft geleden is zijn werk, hij meldt zich ook nooit ziek. Sport verder ook veel, gewoon een hele leuke, sportieve vrolijke kerel.
(Mocht je je afvragen wat voor type ik verder ben; gewoon. Braaf, burgerlijk, gescheiden, twee kindjes, goede baan.. boel op de rit, leuk leven. Geen drugs, nauwelijks alcohol, geen schulden... geen problemen)
Ik ken m van vroeger, toen ik stilletjes verliefd op m was en hij nog geen problemen had.
Toen ik m tegen kwam heeft hij verteld hoe zijn leven was verlopen sinds die tijd. Hij had net 3 maanden een alcohol-stop gehouden en was net weer begonnen met drinken, en de laatste keer drugs was nog wat langer geleden.
Het weer starten met drinken ging direct mis, dus met oud en nieuw zat ik met een zwaar dronken versbakken date opgescheept.
Dikke afknapper en zwaar teleurgesteld wilde ik met het daten stoppen. Hijzelf was ook teleurgesteld en beloofde me actie te ondernemen en zwaarder geschut in te zetten om het tij te keren. Dat wilde hij al eerder, vandaar ook de 3 maanden pauze.
Ik ben gebleven. Onder die voorwaarde dat hij direct weer volledig zou stoppen om eens goed na te gaan denken en met een concreet plan te komen.
Dus stopte hij (en ik, uit solidariteit) weer 3 maanden met drinken, ging langs de huisarts om doorverwezen te worden, gaf voor het eerst toe dat hij inderdaad een dik probleem heeft, praatte er over, maakte een vervolgafspraak om een behandeling in te zetten en ging hiermee van start.
Die 3 maanden had ik de leukste partner die ik me kan wensen. Hij gaf aan alles te willen doen om dit niet kwijt te raken, ook al zou het betekenen dat hij voor de rest van zijn leven niet meer mocht drinken'.
Maar, omdat hij volgens eigen zeggen nooit serieuze pogingen heeft gedaan om 'normaal/gezond' met drank om te gaan en alles altijd heeft gebagatelliseerd, is dit wel een grote stap ineens. Hij wil graag eerst proberen of hij zijn drinkgedrag met afspraken/hulpmiddelen in de hand kan houden. NOOIT meer een biertje, NOOIT meer een wijntje bij het eten vind hij (en ik ook wel) een grote stap en niet voor niets een laatste redmiddel.
Ik stemde (desalniettemin zwaar ongerust) ermee in en vriendlief stelde dus een plan op.
Doel: genieten ipv misbruiken.
Globale opzet:
Maandag: 0
Dinsdag : 0
Woensdag : 0
Donderdag : 2-3 biertjes / wijntjes
Vrijdag ; 3-4 (sterke(re)) biertjes / wijntjes
Zaterdag : 6-8 biertjes, verdeeld over bezoekje vrienden/fam, voetbal en s'avonds wat eten/uitgaan.
Zondag : 4-5 biertjes bij uitgaan, of 3-4 thuis.
(Ik vind 8 nog steeds 'acht'erlijk, maar goed... Wanneer je 's middags om 15.00 begint tot 's nachts.. soit..)
Resultaat: hele plan is een lachertje, zo bleek al in de eerste 3 weekenden sinds het plan van start ging.
Waarom? Na 4 bier kan hij niet meer tellen. Ja, wel tellen, maar dan winnen ineens compleet andere argumenten de tweestrijd in zijn hoofd en wordt de planning ter plekke aangepast naar: 'als ik gewoon normaal doe, komen die aantallen niet meer zo nauw' of: 'dit is ook een speciale gelegenheid, dus dan ligt het anders..' dat soort onzin.
Dus worden het er 12.. of 15.. of 20.
Zelf hinkte hij hevig op twee gedachten/emoties bij dit resultaat. Hij vergelijkt met anderen die ook veel drinken, geeft aan dat het ten opzichte van eerst (toen hij ieder weekend 1 of 2maal finaal de weg kwijt was) een hele verbetering is omdat hij nu geen problemen veroorzaakt, geen gekke dingen doet en normaal thuis komt... tja.
Maar 't volgende moment wordt hij moe van zijn eigen verdedigende argumenten en geeft aan dat het volkomen belachelijk is dat het gebeurt en dat het niet werkt zo.
Ik was dik teleurgesteld, maar niet erg verrast.
Zelf even hevig intern conflict gehad. Op 't punt gestaan de stekker eruit te trekken.. want alle alarmbellen in mijn hoofd gaan af. Maar ben ik dan niet erg snel met de conclusie trekken: dit wordt niets. Ik ben nog nooit zó gek op iemand geweest en we hebben het zó leuk samen. Dat maakt mij erg kwetsbaar, subjectief en bedrijfsblind.. Maar ik wil er echt graag alle moeite voor doen om dit te laten slagen. Punt is alleen: hij moet het doen en ik kan vrij weinig.
Ik ben bang dat wanneer ik (tijdelijk) wegga met de boodschap: ik zie je wel weer als je het op de rit hebt, hij de motivatie ook verliest. En het zweet breekt hem uit als ik zeg dat ik ga, dan begint hij direct weer met 'nee, wacht, ik stop wel helemaal!'
De andere kant is, en dat realiseert hij zich ook wel, dat hij niet uitsluitend voor mij kan veranderen.
Hijzelf wil absoluut veranderen, maar hij hinkt nog op twee gedachten: de ene kant stemt met mij in, de andere kant blijft roepen dat 'hij nu echt inziet dat het anders moet, en hij best met beleid kan drinken door op anderen te letten, rustig aan te doen ipv alles gedachteloos achterover te klokken.. waardoor hij op max 15 eindigt waardoor hij weliswaar lichtelijk dronken is, maar t geen problemen oplevert' Zoiets.
Ikzelf zie hierbij wel degelijk problemen, om te beginnen zijn gezondheid en t feit dat je op een hellend vlak zit en binnen een paar maanden weer wél de weg kwijt bent, maar goed. Dat is wat hij ONTZETTEND graag wil geloven.
Ik denk dat wanneer ik nu 'afdwing' dat hij volgens mijn aantallen gaat drinken, hij dat wel doet, maar wel met de gedachte dat dat is om mij gerust te stellen, want in zijn achterhoofd blijft dat stemmetjes zeggen dat t 'op zijn manier ook best had gekund'. En hoe lang hou je het dan vol, als je zelf niet overtuigd bent van de noodzaak?
t Liefst zou ik willen dat hij gewoon weer keihard op zijn bek gaat met zijn stomme plan (ja, ik wind me erover op) zodat hij proefondervindelijk erachter komt dat dat hele 'met mate en verstand drinken-plan' nou eenmaal geen optie is voor hem, omdat hij simpelweg geen natuurlijke rem (meer)heeft. Dat is juist de essentie van zijn hele probleem. En dat als de oplossing echt zo kinderlijk simpel zou zijn, hij dat wel had gedaan in de voorgaande 17 jaren toen zijn toenmalige vriendinnen huilend op de bank zaten.
En wanneer ik dat tegen hem zeg, zie ik aan zijn blik dat hij het inziet.. En is hij ook wel eerlijk. Maar binnen de kortste keren heeft hij weer die andere interne dialoog in zijn hoofd, die wel schade wil beperken, maar toch vooral niet met al te ingrijpende en beperkende maatregelen.
Ik zie hem worstelen. De drugs uit het verleden ben ik niet bang voor. De drank des temeer. Ik ben zo gek op hem en ik wil m zo graag helpen, maar ook trouw blijven aan mezelf. Ik worstel ook. Ik geloof dat hij oprecht wil veranderen. Ik zie en hoor dat hij eerlijk is, ook over momenten dat het misging, de dingen die hij makkelijk had kunnen verzwijgen.
Zucht.
Dus nu?
Ik kan het niet over mijn hart verkrijgen om nu weg te lopen. Ik wil 'm de kans geven zijn plan B in werking te stellen.
Maar hoe ziet plan B eruit? Als hij niet drinkt, is hij ontzettend vastberaden en twijfelt geen seconde. Al mist hij het wel bij gelegenheden dat hij normaal zou drinken.. maar dat gaat 'm nog vrij makkelijk af. Hij knapt dan ook op, slaapt beter, voelt zich beter, sporten gaat beter.. Maar ja... dat NOOOOIT meer drinken hè..
En zodra hij start, gaat t mis. Tenminste, na een paar biertjes verdwijnt zijn zelfdiscipline -uiteraard- als sneeuw voor de zon..
Dus wat is dan een goed plan? Iets waar we allebei mee uit de voeten kunnen?
Ikzelf zou graag willen:
ma-di-wo : 0
do: max 3
vr: max 4
za: max 6 (mits over een middag/avond uitgesmeert)
zo: max 3
Dit is niet wat ik zelf drink (zou t niet eens kunnen), maar hier kan ik wel mee leven. Ik hoop zijn lever ook. Maar hij heeft een leven met veel drinkende mensen om zich heen, komt op de voetbal en andere gelegenheden waar flink gedronken wordt.. Dus vooruit..
Maar ja, die max 6 ( en misschien max 4) kan hij helemaal niet! Want dat tellen he..
Dus wanneer dat geen optie is, kom je vanzelf uit op do t/m zo max 3.
Maar da's ook wel weer sneu.. beetje jezelf pesten als je met vriendengroep naar de voetbal gaat, nog even gaat bowlen, hapje eten en even naar de kroeg. 3?! Succes!
Koningsdag.. 3? Je voetbalclub kampioen sinds 8 jaar.. 3 biertjes?
Ja?
Want je hebt nou eenmaal een drankprobleem?
We piekeren ons suf. Als ik erbij ben, gaat t drinken stukken beter (als in 'minder', ik kan namelijk prima tellen) maar ik kan niet de rest van zijn leven als een soort waakhond mee. Willen we allebei niet. Een keer stok achter de deur/reminder zijn, vind ik overigens niet zo erg..
Momenteel zijn we aan het brainstormen over het inzetten van kaarten.
ma-di-wo: niets.
do-vr-za-zo: t/m 3 biertjes mag, geen kaart nodig.
Wil je meer drinken?
2 rode kaarten te besteden per maand, 4 gele.
Gele kaart: .......
Rode kaart is: drinken zonder tellen, maar wel 'zo min mogelijk' Vooraf inplannen op kalender.
Gele kaart komen we niet helemaal uit, want heb je aan 'max 6' afspraak als je je daar toch niet aan gaat/kan houden..
En dat dat 'niet tellen' bij een rode kaart gaat lukken twijfel ik niet aan, maar hoe lang hij dat 'zo min mogelijk' volhoudt, is ook nog maar de vraag.
Ik wil best water bij de wijn doen t.a.v. mijn strenge eisen, als het maar een plan oplevert wat op de lange termijn ook lukt. Drank (wel drinken, met mate drinken, niet drinken) zal toch altijd een rol spelen... Dus ik wilt iets wat duidelijk is, vol te houden en grenzen zonder rek erop.
Die rode kaarten vinden we eigenlijk allebei idioot, maar wat moet je anders op zulke dagen? Een maximum afspreken is toch zinloos... dus als hij zich dan tweemaal per maand een stuk in zijn kraag wil drinken.. Dan weet ik het vantevoren en dan zoekt hij het maar uit. 't heeft zo weinig zin om dingen af te spreken die je niet na kunt komen... Ik heb geen idee wat ik hier in de praktijk van vind, maar we gaan een plan B maken, een tijdje uitproberen en dan eens bespreken of het te doen is.
Wie heeft er ervaring? Wat werkte wel/niet voor jou/jullie?
Als je mijn verhaal leest; wat zouden jullie acceptabel vinden? Wat zouden jullie proberen?
Heel erg bedankt voor het lezen van lange verhaal, en alvast bedankt voor het meedenken.
Ik zit echt enorm om advies verlegen van andere vrouwen, met of zonder ervaring met alcohol plannen
dinsdag 26 april 2016 om 15:17
dinsdag 26 april 2016 om 15:18
quote:Zsaja schreef op 26 april 2016 @ 15:11:
En kan mijn post wel samenvatten:
werkt minderen wel of niet, en zo ja, hoe pak je dat aan.
Nee, minderen werkt niet.
Het is rot maar het is niet anders.
Als hij niet helemaal wil stoppen, kun je beter het zinkende schip verlaten. Hoe moeilijk en pijnlijk ook.
Mogelijk is dit iets wat je door ondervinding moet leren, dat zou ik heel rot voor je vinden maar hoe je ook filosofeert en argumenteert, minderen is geen optie.
En kan mijn post wel samenvatten:
werkt minderen wel of niet, en zo ja, hoe pak je dat aan.
Nee, minderen werkt niet.
Het is rot maar het is niet anders.
Als hij niet helemaal wil stoppen, kun je beter het zinkende schip verlaten. Hoe moeilijk en pijnlijk ook.
Mogelijk is dit iets wat je door ondervinding moet leren, dat zou ik heel rot voor je vinden maar hoe je ook filosofeert en argumenteert, minderen is geen optie.
dinsdag 26 april 2016 om 15:18
Ik ben bang dat wanneer ik (tijdelijk) wegga met de boodschap: ik zie je wel weer als je het op de rit hebt, hij de motivatie ook verliest. En het zweet breekt hem uit als ik zeg dat ik ga, dan begint hij direct weer met 'nee, wacht, ik stop wel helemaal!'
Wat je hier zegt vind ik opvallend. Waarom zou hij de motivatie verliezen, hij doet het toch hopelijk niet (alleen) voor jou? En zo wel... nou ja, dan weet je al dat zijn motivatie niet voldoende is. En dan is het gewoon geen haalbaar plan voor hem om te stoppen. Hij wil niet (genoeg).
En dat het zweet hem uitbreekt, is natuurlijk strelend voor jouw ego, dat iemand zo graag bij je wil blijven... maar get real. Laat hem lekker zweten. Je laat je nu onwijs inpakken en zo wordt zijn probleem, jouw probleem.
Wat je hier zegt vind ik opvallend. Waarom zou hij de motivatie verliezen, hij doet het toch hopelijk niet (alleen) voor jou? En zo wel... nou ja, dan weet je al dat zijn motivatie niet voldoende is. En dan is het gewoon geen haalbaar plan voor hem om te stoppen. Hij wil niet (genoeg).
En dat het zweet hem uitbreekt, is natuurlijk strelend voor jouw ego, dat iemand zo graag bij je wil blijven... maar get real. Laat hem lekker zweten. Je laat je nu onwijs inpakken en zo wordt zijn probleem, jouw probleem.
dinsdag 26 april 2016 om 15:19
ik heb 4 maanden een relatie met een ontzettende leuke 37-jarige vent met een groot probleem.
Toen had ik eigenlijk al kunnen stoppen met lezen. Want er zijn een heleboel leuke mannen zonder grote problemen. Waarom per se deze man, die je vier maanden kent, terwijl je kinderen hebt?
Ik vrees dat je een veel te rooskleurig beeld hebt van alcoholisme. Ik sluit me aan bij wat anderen zeggen: het is een verslaving en er vanaf komen kan alleen als de verslaafde er zelf achter staat, volledig wil stoppen, en daar echt mee aan de gang gaat. Je haalt je een heleboel narigheid op de hals door als zijn hulpverlener te willen functioneren. Dit moet je echt niet willen. Voor je kinderen al helemaal niet.
Toen had ik eigenlijk al kunnen stoppen met lezen. Want er zijn een heleboel leuke mannen zonder grote problemen. Waarom per se deze man, die je vier maanden kent, terwijl je kinderen hebt?
Ik vrees dat je een veel te rooskleurig beeld hebt van alcoholisme. Ik sluit me aan bij wat anderen zeggen: het is een verslaving en er vanaf komen kan alleen als de verslaafde er zelf achter staat, volledig wil stoppen, en daar echt mee aan de gang gaat. Je haalt je een heleboel narigheid op de hals door als zijn hulpverlener te willen functioneren. Dit moet je echt niet willen. Voor je kinderen al helemaal niet.
dinsdag 26 april 2016 om 15:21
dinsdag 26 april 2016 om 15:21
quote:yasmijn schreef op 26 april 2016 @ 15:17:
Als ie verslaafd is, kan er niks met mate. Dan is het: nooit meer een druppel. Minderen werkt echt niet.Laatst ging ik rond lunchtijd boodschappen doen, stond er op de parkeerplaats een vrouw bij d'r auto met een kartonnen pak Liebfraumilch aan d'r lippen . Daar heb je toch geen zin in TO, denk aan jezelf en je kindjes.
Als ie verslaafd is, kan er niks met mate. Dan is het: nooit meer een druppel. Minderen werkt echt niet.Laatst ging ik rond lunchtijd boodschappen doen, stond er op de parkeerplaats een vrouw bij d'r auto met een kartonnen pak Liebfraumilch aan d'r lippen . Daar heb je toch geen zin in TO, denk aan jezelf en je kindjes.
dinsdag 26 april 2016 om 15:21
Je geeft aan je leven in veel opzichten op de rit te hebben. Alleen die leuke partner, die ontbrak nog.
Nu heb je hem gevonden. Althans, dat zegt je gevoel. Hoe jammer wanneer je dat dan uiteindelijk toch moet laten schieten.
Want dat is wat je moet doen wanneer je wilt voorkomen dat de rest van je goede, georganiseerde leven naar de kloten gaat.
Echt... Je bevindt je op een glijdende schaal met hem.
Nu heb je hem gevonden. Althans, dat zegt je gevoel. Hoe jammer wanneer je dat dan uiteindelijk toch moet laten schieten.
Want dat is wat je moet doen wanneer je wilt voorkomen dat de rest van je goede, georganiseerde leven naar de kloten gaat.
Echt... Je bevindt je op een glijdende schaal met hem.
I have neither the time nor the crayons to explain this to you.
dinsdag 26 april 2016 om 15:22
dinsdag 26 april 2016 om 15:22
@ de rest:
GETVER wat frustrerend om 15 keer te lezen wat je zelf ook zou roepen bij het lezen van zo'n veel te lange post van een ander in zo'n situatie. Natuurlijk hebben jullie grotendeels gelijk.
Denk dat ik gewoon erg hard hoopte op een succesverhaal van iemand met zo'n verleden die zich wel aan een plan kon houden.
Dus nu.
A. Start rennen
B. Keuze voorleggen: stoppen of ik ben weg
C. Kans geven met mate te drinken, maar nooit meer dan (3?) en geen kaarten-geneuzel.
GETVER wat frustrerend om 15 keer te lezen wat je zelf ook zou roepen bij het lezen van zo'n veel te lange post van een ander in zo'n situatie. Natuurlijk hebben jullie grotendeels gelijk.
Denk dat ik gewoon erg hard hoopte op een succesverhaal van iemand met zo'n verleden die zich wel aan een plan kon houden.
Dus nu.
A. Start rennen
B. Keuze voorleggen: stoppen of ik ben weg
C. Kans geven met mate te drinken, maar nooit meer dan (3?) en geen kaarten-geneuzel.
dinsdag 26 april 2016 om 15:22
quote:Aureel schreef op 26 april 2016 @ 15:18:
Ik ben bang dat wanneer ik (tijdelijk) wegga met de boodschap: ik zie je wel weer als je het op de rit hebt, hij de motivatie ook verliest. En het zweet breekt hem uit als ik zeg dat ik ga, dan begint hij direct weer met 'nee, wacht, ik stop wel helemaal!'
Wat je hier zegt vind ik opvallend. Waarom zou hij de motivatie verliezen, hij doet het toch hopelijk niet (alleen) voor jou? En zo wel... nou ja, dan weet je al dat zijn motivatie niet voldoende is. En dan is het gewoon geen haalbaar plan voor hem om te stoppen. Hij wil niet (genoeg).
En dat het zweet hem uitbreekt, is natuurlijk strelend voor jouw ego, dat iemand zo graag bij je wil blijven... maar get real. Laat hem lekker zweten. Je laat je nu onwijs inpakken en zo wordt zijn probleem, jouw probleem.
Mee eens.
Hij moet stoppen, niet minderen, en zal altijd een alcoholist blijven ook al drinkt hij vanaf nu nooit meer.
Realiseer jij je dit? En hij?
Ik ben bang dat wanneer ik (tijdelijk) wegga met de boodschap: ik zie je wel weer als je het op de rit hebt, hij de motivatie ook verliest. En het zweet breekt hem uit als ik zeg dat ik ga, dan begint hij direct weer met 'nee, wacht, ik stop wel helemaal!'
Wat je hier zegt vind ik opvallend. Waarom zou hij de motivatie verliezen, hij doet het toch hopelijk niet (alleen) voor jou? En zo wel... nou ja, dan weet je al dat zijn motivatie niet voldoende is. En dan is het gewoon geen haalbaar plan voor hem om te stoppen. Hij wil niet (genoeg).
En dat het zweet hem uitbreekt, is natuurlijk strelend voor jouw ego, dat iemand zo graag bij je wil blijven... maar get real. Laat hem lekker zweten. Je laat je nu onwijs inpakken en zo wordt zijn probleem, jouw probleem.
Mee eens.
Hij moet stoppen, niet minderen, en zal altijd een alcoholist blijven ook al drinkt hij vanaf nu nooit meer.
Realiseer jij je dit? En hij?
Je hoeft niet altijd te geloven wat je denkt.
dinsdag 26 april 2016 om 15:22
quote:Zsaja schreef op 26 april 2016 @ 15:11:
Zucht.
Natuurlijk zegt iets in mij dit ook.
Snap het hele stickersysteem commentaar ook echt wel, al is het niet de bedoeling dat ik hier een rol inspeel, dat is voor zichzelf. Overigens ook iets wat in een gesprek met hulpverlening werd gesuggereerd onder de naam 'calamiteitenkalender'
Ik ben niet z'n moeder, ga ook niets controleren. Wil alleen wel weten waar ik aan toe ben.
En kan mijn post wel samenvatten:
werkt minderen wel of niet, en zo ja, hoe pak je dat aan.
Of ik aan een dood paard trek weet ik niet. Hij wil zelf ook veranderen, maar is de schade aan het beperken. Kan ik hem niet kwalijk nemen.Hij wil niet veranderen. Daarvoor moet hij namelijk stoppen, maar dat vindt hij een te grote opgave. Hij vindt het ook een te grote opgave om zich aan afspraken te houden. Dat kan hij ook niet, want hij is verslaafd. Ik ken geen enkel verslavingscentrum waar ze adviseren om met mate te drinken als je een verslaving hebt. Dat is namelijk niet te doen, want hij heeft die rem niet. Die kun je willen, maar hij heeft hem niet. Stoppen is de enige oplossing en als je zo kort met iemand samen bent, zou ik hem dit eerst maar eens laten oplossen voor je verder met hem in zee gaat. Je bent niet zijn hulpverlener en jij kunt hem ook niks bieden op dit gebied.
Zucht.
Natuurlijk zegt iets in mij dit ook.
Snap het hele stickersysteem commentaar ook echt wel, al is het niet de bedoeling dat ik hier een rol inspeel, dat is voor zichzelf. Overigens ook iets wat in een gesprek met hulpverlening werd gesuggereerd onder de naam 'calamiteitenkalender'
Ik ben niet z'n moeder, ga ook niets controleren. Wil alleen wel weten waar ik aan toe ben.
En kan mijn post wel samenvatten:
werkt minderen wel of niet, en zo ja, hoe pak je dat aan.
Of ik aan een dood paard trek weet ik niet. Hij wil zelf ook veranderen, maar is de schade aan het beperken. Kan ik hem niet kwalijk nemen.Hij wil niet veranderen. Daarvoor moet hij namelijk stoppen, maar dat vindt hij een te grote opgave. Hij vindt het ook een te grote opgave om zich aan afspraken te houden. Dat kan hij ook niet, want hij is verslaafd. Ik ken geen enkel verslavingscentrum waar ze adviseren om met mate te drinken als je een verslaving hebt. Dat is namelijk niet te doen, want hij heeft die rem niet. Die kun je willen, maar hij heeft hem niet. Stoppen is de enige oplossing en als je zo kort met iemand samen bent, zou ik hem dit eerst maar eens laten oplossen voor je verder met hem in zee gaat. Je bent niet zijn hulpverlener en jij kunt hem ook niks bieden op dit gebied.
dinsdag 26 april 2016 om 15:23
quote:Zsaja schreef op 26 april 2016 @ 15:16:
@ Aureel: als ik eerlijk even bij mezelf naar binnen kijk, sluit dit het meeste aan bij wat ik denk
@ Aardbei; dank voor de nuancering. Dumpen is een hele effectieve, maar wel simpele oplossing. De kinderen krijgen hier niets van mee. Hij ziet ze wel eens, maar nooit met bier (op).
Ik geloof wel dat hij kan stoppen, hij heeft 6 maanden niets gedronken zonder de fout in te gaan. Hij drinkt ook nooit op ma/di/wo. Het gaat pas mis, als hij een paar biertjes opheeft.
Hij wil zelf ook wel stoppen, maar hij wil eerst proberen of hij met mate kan.
En ja, daarin denk ik en ga ik vooralsnog ws veel te ver met hem mee. Erg frustrerend.Dat heeft hij al geprobeerd, en je kunt gevoeglijk concluderen dat dat NIET gelukt is. Dat stadium is reeds gepasseerd.
@ Aureel: als ik eerlijk even bij mezelf naar binnen kijk, sluit dit het meeste aan bij wat ik denk
@ Aardbei; dank voor de nuancering. Dumpen is een hele effectieve, maar wel simpele oplossing. De kinderen krijgen hier niets van mee. Hij ziet ze wel eens, maar nooit met bier (op).
Ik geloof wel dat hij kan stoppen, hij heeft 6 maanden niets gedronken zonder de fout in te gaan. Hij drinkt ook nooit op ma/di/wo. Het gaat pas mis, als hij een paar biertjes opheeft.
Hij wil zelf ook wel stoppen, maar hij wil eerst proberen of hij met mate kan.
En ja, daarin denk ik en ga ik vooralsnog ws veel te ver met hem mee. Erg frustrerend.Dat heeft hij al geprobeerd, en je kunt gevoeglijk concluderen dat dat NIET gelukt is. Dat stadium is reeds gepasseerd.
dinsdag 26 april 2016 om 15:25
quote:Zsaja schreef op 26 april 2016 @ 15:22:
@ de rest:
GETVER wat frustrerend om 15 keer te lezen wat je zelf ook zou roepen bij het lezen van zo'n veel te lange post van een ander in zo'n situatie. Natuurlijk hebben jullie grotendeels gelijk.
Denk dat ik gewoon erg hard hoopte op een succesverhaal van iemand met zo'n verleden die zich wel aan een plan kon houden.
Dus nu.
A. Start rennen
B. Keuze voorleggen: stoppen of ik ben weg
C. Kans geven met mate te drinken, maar nooit meer dan (3?) en geen kaarten-geneuzel.
Ik zou B doen... A kan ook.
C is geloven in sprookjes..
@ de rest:
GETVER wat frustrerend om 15 keer te lezen wat je zelf ook zou roepen bij het lezen van zo'n veel te lange post van een ander in zo'n situatie. Natuurlijk hebben jullie grotendeels gelijk.
Denk dat ik gewoon erg hard hoopte op een succesverhaal van iemand met zo'n verleden die zich wel aan een plan kon houden.
Dus nu.
A. Start rennen
B. Keuze voorleggen: stoppen of ik ben weg
C. Kans geven met mate te drinken, maar nooit meer dan (3?) en geen kaarten-geneuzel.
Ik zou B doen... A kan ook.
C is geloven in sprookjes..
dinsdag 26 april 2016 om 15:25
quote:Zsaja schreef op 26 april 2016 @ 15:22:
@ de rest:
GETVER wat frustrerend om 15 keer te lezen wat je zelf ook zou roepen bij het lezen van zo'n veel te lange post van een ander in zo'n situatie. Natuurlijk hebben jullie grotendeels gelijk.
Denk dat ik gewoon erg hard hoopte op een succesverhaal van iemand met zo'n verleden die zich wel aan een plan kon houden.
Dus nu.
A. Start rennen
B. Keuze voorleggen: stoppen of ik ben weg
C. Kans geven met mate te drinken, maar nooit meer dan (3?) en geen kaarten-geneuzel.Als hij echt zoveel gewend is te drinken, dan is C toch helemaal geen optie. Hij is verslaafd.
@ de rest:
GETVER wat frustrerend om 15 keer te lezen wat je zelf ook zou roepen bij het lezen van zo'n veel te lange post van een ander in zo'n situatie. Natuurlijk hebben jullie grotendeels gelijk.
Denk dat ik gewoon erg hard hoopte op een succesverhaal van iemand met zo'n verleden die zich wel aan een plan kon houden.
Dus nu.
A. Start rennen
B. Keuze voorleggen: stoppen of ik ben weg
C. Kans geven met mate te drinken, maar nooit meer dan (3?) en geen kaarten-geneuzel.Als hij echt zoveel gewend is te drinken, dan is C toch helemaal geen optie. Hij is verslaafd.
dinsdag 26 april 2016 om 15:26
dinsdag 26 april 2016 om 15:26
quote:Zsaja schreef op 26 april 2016 @ 15:16:
@ Aureel: als ik eerlijk even bij mezelf naar binnen kijk, sluit dit het meeste aan bij wat ik denk
@ Aardbei; dank voor de nuancering. Dumpen is een hele effectieve, maar wel simpele oplossing. De kinderen krijgen hier niets van mee. Hij ziet ze wel eens, maar nooit met bier (op).
Ik geloof wel dat hij kan stoppen, hij heeft 6 maanden niets gedronken zonder de fout in te gaan. Hij drinkt ook nooit op ma/di/wo. Het gaat pas mis, als hij een paar biertjes opheeft.
Hij wil zelf ook wel stoppen, maar hij wil eerst proberen of hij met mate kan.
En ja, daarin denk ik en ga ik vooralsnog ws veel te ver met hem mee. Erg frustrerend.
Google eens op redderssyndroom.
Zolang jij denkt dat hij wil stoppen, zolang ga jij hem 'helpen'.
Wake up call: hij drinkt al ZEVENTIEN jaar problematisch. Waarom zou hij nu, nu, op dit moment, stoppen? Omdat jij het zegt? Hoevaak heeft al willen stoppen en hoe vaak is dit mislukt. Jij gaat hem helpen? Hem redden? Waarom?
De enige die hem kan redden, dat is hijzelf. Maar hij wil eerst proberen met mate te drinken. Tja........
Dit wordt NOOIT de man die jij voor ogen hebt. Echt niet. Laat die droom maar varen. Die droom verzuipt namelijk in de goede bedoelingen maar ondertussen geen enkele vooruitgang en straks in de zomer met mooi weer opnieuw een fikse terugval. Dit is geen man om je kinderen aan bloot te stellen. En je hebt geen enkel idee waarmee jij je inlaat.
@ Aureel: als ik eerlijk even bij mezelf naar binnen kijk, sluit dit het meeste aan bij wat ik denk
@ Aardbei; dank voor de nuancering. Dumpen is een hele effectieve, maar wel simpele oplossing. De kinderen krijgen hier niets van mee. Hij ziet ze wel eens, maar nooit met bier (op).
Ik geloof wel dat hij kan stoppen, hij heeft 6 maanden niets gedronken zonder de fout in te gaan. Hij drinkt ook nooit op ma/di/wo. Het gaat pas mis, als hij een paar biertjes opheeft.
Hij wil zelf ook wel stoppen, maar hij wil eerst proberen of hij met mate kan.
En ja, daarin denk ik en ga ik vooralsnog ws veel te ver met hem mee. Erg frustrerend.
Google eens op redderssyndroom.
Zolang jij denkt dat hij wil stoppen, zolang ga jij hem 'helpen'.
Wake up call: hij drinkt al ZEVENTIEN jaar problematisch. Waarom zou hij nu, nu, op dit moment, stoppen? Omdat jij het zegt? Hoevaak heeft al willen stoppen en hoe vaak is dit mislukt. Jij gaat hem helpen? Hem redden? Waarom?
De enige die hem kan redden, dat is hijzelf. Maar hij wil eerst proberen met mate te drinken. Tja........
Dit wordt NOOIT de man die jij voor ogen hebt. Echt niet. Laat die droom maar varen. Die droom verzuipt namelijk in de goede bedoelingen maar ondertussen geen enkele vooruitgang en straks in de zomer met mooi weer opnieuw een fikse terugval. Dit is geen man om je kinderen aan bloot te stellen. En je hebt geen enkel idee waarmee jij je inlaat.
dinsdag 26 april 2016 om 15:28
Hallooo vrouw, waar ben jij mee bezig?
Je kinderen hebben een scheiding moeten doormaken en nu wil moeders een alcoholist (én ex harddrugs gebruiker) gaan redden? Want ze is zo verliefd en kent hem al 4 maanden?
Je snapt toch zelf hopelijk ook wel dat dit absúrd is? Die man kan nog zo leuk zijn maar het is een keiharde verslaafde. Hou alsjeblieft op met dat ge-wij. HIJ moet stoppen met drinken. Helemaal.
En jij gaat daar niet bijzitten.
Dat kun je je kinderen niet aandoen.
Ben je nou helemaal.
Je kinderen hebben een scheiding moeten doormaken en nu wil moeders een alcoholist (én ex harddrugs gebruiker) gaan redden? Want ze is zo verliefd en kent hem al 4 maanden?
Je snapt toch zelf hopelijk ook wel dat dit absúrd is? Die man kan nog zo leuk zijn maar het is een keiharde verslaafde. Hou alsjeblieft op met dat ge-wij. HIJ moet stoppen met drinken. Helemaal.
En jij gaat daar niet bijzitten.
Dat kun je je kinderen niet aandoen.
Ben je nou helemaal.