En wat nu (baby)?

10-08-2016 07:43 657 berichten
Alle reacties Link kopieren
Goedemorgen,



Bedankt allemaal voor alle berichten en adviezen. Man is inmiddels onder behandeling en heb er volop vertrouwen in dat alles goedkomt. Nogmaals bedankt!
Alle reacties Link kopieren
quote:Timetraveler schreef op 11 augustus 2016 @ 20:04:

[...]



Ziet hij ook in dat hij dat juist op zo'n moment misschien even niet kan overzien en dat daarom hulp noodzakelijk is?



Je baby echt slaan en bij de keel pakken is echt al 100 grenzen over en imo echt afwijkend gedrag dat behandeld moet worden. Veel en veel verder dan denken "ik kan je wel achter het behang plakken".Precies daar kan geen tot 10 tellen tegen op.
This user may use sarcasm and cynicism in a way you are not accustomed to. You might suffer severe mental damage.
Alle reacties Link kopieren
quote:Youk79 schreef op 11 augustus 2016 @ 20:03:

[...]





Ik weet niet of je er het type voor bent, maar ik wil je toch deze geven:

Dank je wel!
Natuurlijk hoef je niet gelijk uit elkaar hiervoor, maar je moet wel je kind veilig stellen (voorlopig nooit meer alleen met papa) en hij moet hulp nemen. Deze problematiek lijkt mij iets voor De Waag of en vergelijkbare organisatie.



Verder zou ik ook niet positief zijn over wat hij zegt, want hij heeft blijkbaar geen controle over zijn daden op het moment dat de spanning oploopt. Ik zou niet zomaar naar een psycholoog gaan, maar naar iemand die specifiek hiermee ervaring is. Dus, nogmaals, de tip van De Waag.
quote:Youk79 schreef op 11 augustus 2016 @ 20:04:

[...]





Goed dat hij een plan heeft! Dat scheelt zoveel.Jij vindt tot tien tellen een goed plan?!
Alle reacties Link kopieren
quote:Youk79 schreef op 11 augustus 2016 @ 20:05:

[...]





Hij heeft psychische problemen!! Dan ben je meestal wat minder helder dan normaal. En nu accepteert hij het kdv wel.Juist. En juist daarom zou ik hem nu bij dergelijke beslissingen niet het voordeel van de twijfel geven, niet laten proberen, niet 'het komt wel goed'. Hij ziet het niet helder en kan imo nu die verantwoordelijkheid dus ook niet dragen.
Alle reacties Link kopieren
Psychische problemen is geen excuus voor alles. Inderdaad hij kan de verantwoordelijkheid nu niet aan. Tot 10 tellen is geen plan.

Daarbij iets willen vertellen of iets gaan vertellen is een verschil. De tijd van het proberen is voorbij.



Hij dient eerlijk te zijn over wat hij nodig heeft om veilig de dag door te komen en hij dient zijn frustraties op een andere manier te uiten buiten de sfeer van de kinderen. Een stuk hardlopen, wandelen, kranten scheuren in de schuur, de huisarts/hulpverlener bellen wanneer het mis is, dat is een plan.



Zich veilig voelen om zich naar TO te uiten op een gezonde manier wanneer de grenzen zijn bereikt.



TO is 1 van de weinige die hem niet heeft veroordeeld. Ik denk best dat zij iemand is tegen wie hij eerlijk zou kunnen zijn over hoe hij zich voelt en wanneer het alarmfase oranje is.
This user may use sarcasm and cynicism in a way you are not accustomed to. You might suffer severe mental damage.
Alle reacties Link kopieren
quote:Horseay schreef op 11 augustus 2016 @ 20:03:

[...]





Ja, inderdaad. Afspraak is sowieso vervroegd en hij zegt het nu wel ter sprake te willen brengen, ondanks schaamte.



Die schaamte snap ik wel. Het is ook heftig en lastig.

Ga jij een keer mee?
Het is zoals het is
Alle reacties Link kopieren
quote:Horseay schreef op 11 augustus 2016 @ 20:05:

[...]





Familie door omstandigheden niet. Wellicht bij vriendinnen wel, maar de twee vriendinnen waar ik de beste band mee heb, hebben zelf geen kinderen. Een is ook op vakantie..

Wellicht dat ik het wel kwijt wil als ik ze weer zie.



Ik zou die ene die er wel is gewoon bellen. Mijn beste vriendinnen hebben ook geen kinderen maar daardoor bij dit soort dingen ook vaak minder emotie en een heldere blik.

Maar ik denk dat er bij jou ook schaamte speelt?
Het is zoals het is
Alle reacties Link kopieren
quote:Timetraveler schreef op 11 augustus 2016 @ 20:08:

[...]



Juist. En juist daarom zou ik hem nu bij dergelijke beslissingen niet het voordeel van de twijfel geven, niet laten proberen, niet 'het komt wel goed'. Hij ziet het niet helder en kan imo nu die verantwoordelijkheid dus ook niet dragen.Eens hoor. Daarom is er nu oppas als TO werkt, toch?
Het is zoals het is
Alle reacties Link kopieren
Het is geen excuus, het is de oorzaak. Daar vroeg je toch naar, viva-amber?



Hij is nu nauwelijks nog alleen met baby en nu hij wel thuis is kan hij wel helpen met het oudste kind en zijn band met haar bewaren.
Het is zoals het is
Alle reacties Link kopieren
quote:Youk79 schreef op 11 augustus 2016 @ 20:13:

[...]





Die schaamte snap ik wel. Het is ook heftig en lastig.

Ga jij een keer mee?Wil ik wel, ja. Eerste keer niet, omdat dat dan al zo beladen is. Maar daarna wel een keer.
Alle reacties Link kopieren
quote:Youk79 schreef op 11 augustus 2016 @ 20:16:

[...]





Ik zou die ene die er wel is gewoon bellen. Mijn beste vriendinnen hebben ook geen kinderen maar daardoor bij dit soort dingen ook vaak minder emotie en een heldere blik.

Maar ik denk dat er bij jou ook schaamte speelt?Schaamte zeker ook ja, zeker!
Alle reacties Link kopieren
Schaamte snap ik hoor! Zou ik ook hebben. Maar weet je, de emotie normaliseert juist als je erover praat en dan kan je ook helderder denken. Plus dat ik denk dat je de steun nu heel goed kunt gebruiken. Je vriendin kent je man waarschijnlijk ook en weet dus dat dit niet zijn normale doen is.
Het is zoals het is
Alle reacties Link kopieren
Ideetje om het plan van je man uit te breiden: als hij de spanning op voelt lopen afstand nemen en meteen aflossing zoeken in zorg voor de baby.

Hij kan juist door op zo'n moment jouw hulp te zoeken ook vertrouwen op bouwen bij jou dat hij inzicht heeft in zichzelf.
Het is zoals het is
Alle reacties Link kopieren
Het is geen kwestie van zijn onzekerheid over zorgen voor de baby. Hij is niet in staat om veilig met het kind om te gaan en hij is ook niet in staat gebleken om zelf tijdig hulp te zoeken. Pas nu hij er min of meer toe wordt gedwongen komt er beweging in. Nog steeds is hij niet open over zijn gedrag en motieven.



Hij kan op dit moment helemaal niet voor een baby zorgen en zeker niet zonder toezicht. Niet meer alleen laten met de baby tot de hulpverlening zo ver is dat het wel weer veilig kan en dat er goede afspraken zijn over triggers en hoe jullie daarmee omgaan. Harde afspraken over tijdig om hulp vragen en ook afspraken over consequenties wanneer hij afspraken niet na komt.
This user may use sarcasm and cynicism in a way you are not accustomed to. You might suffer severe mental damage.
quote:Geronimo2 schreef op 10 augustus 2016 @ 10:32:

Ik snap tot een bepaalde hoogte best dat iedereen even lekker los gaat op haar man maar haar man doet dit niet omdat het zijn hobby is. Depressie kan wel degelijk tot agressie leiden ook al zegt iemand hier dat dit niet mogelijk is. Bij zware langdurige depressie raak je uitgeput, slecht slapen, jezelf zo goed mogelijk door de dag slepen terwijl je je ellendig voelt en eenzaam. Prikkels, en zeker die van een huilende baby, kan iemand dan helemaal over de rooie doen gaan.



TO je houdt van je man en je kinderen maar je man is ieder controle over zijn leven kwijt. Dat uit zich in zijn gedrag naar de baby maar ook het feit dat hij dwars ligt in hoe of wat betreft zichzelf. Hij heeft totaal geen overzicht meer omdat constant pijn lijdt. Hij kan echt geen echte beslissingen meer maken, schaamt zich en wil alles wegstoppen omdat hij nog meer confrontaties niet meer aankan.



Hij zal alles wat je doet als een straf ervaren en zich nog meer mislukt voelen omdat hij zich al mislukt voelt door zijn depressie en daarom moet jij nu beslissen wat goed is voor het hele gezin maar ook voor je man op de lange termijn. Soms betekent dat dus dat je een beslissing moet nemen die voor de lange termijn het beste is al doet dat je man, jou en je oudste dochter heel veel pijn.



Natuurlijk lijkt het een goede oplossing om je man niet meer alleen te laten met de baby als je naar je werk bent maar je moet een keer boodschappen doen, onverwacht even weg en maar hopen dat je man op dat moment niet doordraait. Therapie werkt ook niet meteen hè, dat kan maanden duren, met anti depressiva worden de symptomen alleen maar erger, het zou fijn zijn als hij eerder kan beginnen met therapie maar het is geen wondermiddel dat meteen werkt, het kan maanden en soms jaren duren voor hij zich zelf weer is.



Een prikkelvrije omgeving waar hij zich optimaal kan concentreren op herstel en veel kan rusten is voor hem het beste ook al zal hij tegenstribbelen omdat voor hem alles voelt als een afwijzing. Ik leef oprecht met je mee, je houdt van je gezin, je krijgt een hoop ellende op je bord en je wil ten koste van alles alle ballen in de lucht houden en iedereen beschermen. Maar geloof me, wil iedereen kunnen ademhalen dan zal je toch echt je man moeten scheiden van zijn kinderen zolang hij niet herstelt is. Het zal je ongelooflijk veel pijn doen omdat je het gevoel zal hebben dat je hem in de steek laat maar juist omdat je zoveel van hem houdt wil je hem behoeden voor iets wat hij over een jaar zich niet meer kan voorstellen. Verdriet hoort bij het leven maar je zou het nu dan tenminste doen uit liefde.



Ik vind dit een hele mooie empathische reactie.



Ik hoop dat TO hier ook op wil reageren. Tot nu toe reageert zij alleen op de "lievere" reacties.

Sommige posts zijn ook heel hard maar in dit geval vind ik dat ook wel terecht.



Zeuren over geld. Met geld kun je straks geen nieuw kindje kopen of onherstelbaar letsel bij baby laten herstellen. Ik hoop dat jij wijzer bent.
Alle reacties Link kopieren
Het lijkt erop dat jullie geen netwerk hebben van familie en vrienden waar je terecht kunt en die ook kunnen oppassen.

Klopt dat?



Hoe komt het dat er geen of een klein netwerk is?
This user may use sarcasm and cynicism in a way you are not accustomed to. You might suffer severe mental damage.
quote:Horseay schreef op 11 augustus 2016 @ 19:49:

[...]





Omdat het voor hem vaststaat dat het nooit meer zal gebeuren - dus onnodig om er hulp voor te zoeken, iets in die trant.Waarom had hij dat gevoel niet na de éérste keer? of de tweede of de derde?
Ik heb niet alles gelezen.



Maar dat je man dit al 3 keer heeft gedaan zegt wel genoeg en ik denk ook dat hij dit wel vaker heeft gedaan. Ben trouwens wel benieuwd hoe je erachter bent gekomen. Maar goed, hij schrikt er niet van en zoekt er smoesjes voor dus dat geeft al aan dat hij dit normaal vind.



En weet je...ik kan ook echt niet tegen baby gejank. En ik heb zelf een baby...die ook nog eens uren en urenlang ligt te janken zoals vanavond. Ik ben nu echt zwaar gefrustreerd en zou het liefste zijn mond dichtplakken maar weet je? Ik doe het niet...ik leg hem veilig in zijn bedje neer en loop weg en ga in de tuin staan roken en ik ben serieus weer begonnen met roken alleen maar omdat hij zoveel huilt. Het is echt niet erg dat je man er niet tegen kan maar wat vreselijk is is dat hij een baby heeft mishandeld. Want dat is het gewoon pure mishandeling!



En als ik jou was zou ik geen enkele instantie erbij halen want dan ben jij straks ook nog eens je kinderen kwijt maar zou je man buiten de deur zetten voor altijd. Jij hoort je kinderen te beschermen en dat ga je niet redden met een Kdv. Neem aan dat als je gaat poepen dat je dan je baby niet op schoot hebt en wat als jij op de wc zit en je kind gaat janken? Dan gaat je man weer slaan. Of als je onder de douche staat, je man de kinderen van het Kdv moet halen omdat jij in de file staat, of wanneer jij onverhoopt in het ziekenhuis terecht komt en ga zo maar door. Je moet je kinderen laten waar het veilig is en je man is gewoon een baby mishandelaar en hoort in de bak thuis.



Besef je eigenlijk wel dat je kind 6 maanden oud is? En dat 1 klap al fataal kan zijn? Dat baby's enorm kwetsbaar zijn? Besef je wel dat er een mogelijkheid inzit dat jij ooit je kind dood in zijn bedje vind? En hoelang is dit al aan de gang? Misschien was het al wel bezig toen hij een week oud was, zolang je er niet zelf 24:7 bovenop zit kan je nergens zekerheid over hebben.



En nu ga ik weer naar mijn huilende baby toe met frisse moed om hem te troosten.
Alle reacties Link kopieren
quote:Youk79 schreef op 11 augustus 2016 @ 20:21:

Het is geen excuus, het is de oorzaak. Daar vroeg je toch naar, viva-amber?



Hij is nu nauwelijks nog alleen met baby en nu hij wel thuis is kan hij wel helpen met het oudste kind en zijn band met haar bewaren.Ben jij nu de spreekbuis van TO en haar man? Wat ontzettend irritant, zeg. Laat haar lekker zelf antwoord geven.
Am Yisrael Chai!
Alle reacties Link kopieren
quote:viva-amber schreef op 11 augustus 2016 @ 20:39:

Het is geen kwestie van zijn onzekerheid over zorgen voor de baby. Hij is niet in staat om veilig met het kind om te gaan en hij is ook niet in staat gebleken om zelf tijdig hulp te zoeken. Pas nu hij er min of meer toe wordt gedwongen komt er beweging in. Nog steeds is hij niet open over zijn gedrag en motieven.



Hij kan op dit moment helemaal niet voor een baby zorgen en zeker niet zonder toezicht. Niet meer alleen laten met de baby tot de hulpverlening zo ver is dat het wel weer veilig kan en dat er goede afspraken zijn over triggers en hoe jullie daarmee omgaan. Harde afspraken over tijdig om hulp vragen en ook afspraken over consequenties wanneer hij afspraken niet na komt.Goede posts schrijf je.
Am Yisrael Chai!
Alle reacties Link kopieren
quote:fashionvictim schreef op 11 augustus 2016 @ 21:38:

[...]





Ben jij nu de spreekbuis van TO en haar man? Wat ontzettend irritant, zeg. Laat haar lekker zelf antwoord geven.



Hmm, ja, ik liet me misschien een beetje meeslepen. Beetje afreageren na minder leuke dag denk ik.



Ik sta wel voor mijn punt hoor, dat wel, maar ik kan inderdaad wel wat minder voor TO spreken.
Het is zoals het is
Alle reacties Link kopieren
T.o. je kan toch niet 24/7 instaan voor de veiligheid van je baby zolang je man in hetzelfde huis is.

Er kan nog steeds weer iets gebeuren ondanks dat man zegt dat hij 't ook erg vind.

Waarom bescherm je je baby niet beter.
Misschien klopt het niet allemaal, maar het is wel waar
quote:Gatti schreef op 11 augustus 2016 @ 21:53:

T.o. je kan toch niet 24/7 instaan voor de veiligheid van je baby zolang je man in hetzelfde huis is.

Er kan nog steeds weer iets gebeuren ondanks dat man zegt dat hij 't ook erg vind.

Waarom bescherm je je baby niet beter.Dit inderdaad....zolang hij in hetzelfde huis is kun jij je baby eigenlijk niet eens tegen hem beschermen. Of ga weg met je kinderen of laat hem weggaan. En als hij niet weg wilt dan bel je de politie.
Alle reacties Link kopieren
quote:pokkewijf schreef op 11 augustus 2016 @ 20:43:

[...]





Ik vind dit een hele mooie empathische reactie.



Ik hoop dat TO hier ook op wil reageren. Tot nu toe reageert zij alleen op de "lievere" reacties.

Sommige posts zijn ook heel hard maar in dit geval vind ik dat ook wel terecht.



Zeuren over geld. Met geld kun je straks geen nieuw kindje kopen of onherstelbaar letsel bij baby laten herstellen. Ik hoop dat jij wijzer bent.



Ik vind het ook een mooie, respectvol bericht. Bedankt nog, geronimo.



Waar zeur ik trouwens over geld? Of ging dat niet om mij?

Dit is een oud topic. Het topic is daarom gesloten.
Maak een nieuw topic aan om verder praten over dit onderwerp.

Terug naar boven