Gezondheid alle pijlers

acné en eetstoornis

20-01-2019 18:50 7 berichten
Alle reacties Link kopieren
Hallo,

Ik heb sinds ongeveer 2 jaar enorm veel last van acné. Ik heb een 15-tal jaar ondergewicht gehad en nu zit ik op een gezonder gewicht sinds een viertal jaar.

Ik ben bij een voedingsspecialiste geweest en zij zei me dat dit probleem vaak voorkomt bij mensen die aan het herstellen zijn van een eetstoornis en terug op een normaler gewicht zitten. Dit omdat de hormonen in de war zijn.

De afgelopen 2 jaar heb ik van alles geprobeerd tegen de acné (accupuntuur, tree tea oil, argan olie, natuurlijke producten van schoonheidsspecialist, bernagie-olie, voeding, stoppen met pil, ...)

Nu ben ik begonnen aan een behandeling met roaccutane (isotretinoïne) maar deze heeft veel bijwerkingen en na 2,5 maand nog geen resultaat. Ik ben radeloos, alle hulp is welkom! Iemand hier ook ervaring mee? Tips?

Alvast bedankt!
Alle reacties Link kopieren
Er zijn wel cremes hoor, bijvoorbeeld die van Gladskin, maar ik weet niet of het werkt. De reviews zeggen dat het werkt. Ik dacht dat het een Nederlander was die het op de markt heeft gebracht. Maar waarom niet naar de dermatoloog?

Succes.
En als het vuur gedoofd is komen er wolven
Alle reacties Link kopieren
Ik heb zelf geen acne. Ik kan me herinneren dat ik vooral puistjes kreeg van microgynon 30 vroeger. Eentje, soms, niet altijd.
En als het vuur gedoofd is komen er wolven
Alle reacties Link kopieren
2,5 maand is nog heel kort voor roaccutane. Toen ik na 2 maanden op controle kwam keek de assistente ook afkeurend naar mijn gezicht en zei ze iets van oh is het nog niet weg?! Het duurde bij mij gewoon wat langer.

Je kunt ook een hogere dosis proberen, als je op een lagere dosis bent begonnen dan je qua gewicht mag hebben.
“We should make no mistake. Without concerted actions, the next generation will be roasted, toasted, fried and grilled.” - Christine Lagarde, IMF
Alle reacties Link kopieren
Bedankt allemaal voor jullie reacties.

Ik ben meermaals naar verschillende dermatologen geweest, heb vorig jaar een antibiotica kuur gedaan, toen was het iets beter maar voor mijn lever en dergelijke moest ik stoppen want het is slecht om te lang antibiotica te nemen en ik ben ook echt geen voorstander van medicatie.

De roaccutane is op voorschrift van de dermatoloog, is zware medicatie. Een van de bijwerkingen is gedroogde kapotte lippen, daar heb ik zeker nu het koud is enorm last van. Ik startte met een dosis van 20mg per dag de eerste maand en dan hebben we het al opgedreven naar 30g per dag dus hogere dosis is niet aan te raden...

Ik heb intussen opnieuw contact opgenomen met mijn dermatoloog voor een evaluatie... ik blijf hopen
Alle reacties Link kopieren
Eet je inmiddels goed en gevarieerd? Heb je al antibiotica creme gebruikt voor je huid? Waarschijnlijk heb je alles al geprobeerd maar ik raad je aan om in ieder geval even je vitaminewaarden te laten controleren bij de HA.
Alle reacties Link kopieren
Ik smeerde 's nachts met purol mijn lippen in en overdag had ik een extra hydraterende labello, maar dan niet van het merk Labello. Had ik bij de Etos gekocht. Volgens mij van Roc. Ik had daardoor geen last van kapotte lippen! Wel mijn mondhoeken soms.

Misschien als je dat doet dat je wel een hogere dosis kan? Ik had overigens ook 30 mg, dat was een erg lage dosis voor mij omdat ik erg last had van migraine en de zon.
“We should make no mistake. Without concerted actions, the next generation will be roasted, toasted, fried and grilled.” - Christine Lagarde, IMF

Dit is een oud topic. Het topic is daarom gesloten.
Maak een nieuw topic aan om verder praten over dit onderwerp.

Terug naar boven