Peutertopic II

20-05-2019 21:38 3002 berichten
Deel 2, deel 1 zat rammetje vol.

Originele OP (met dank aan Nijntje):
Na het babytopic en het dreumestopic..

Tijd voor de eigenwijze peuters!

Ik ben twee en ik zeg nee
Ik ben drie en ik wil het nie


Kom maar door met alle vragen, ervaringen, frustraties en vooral ook trotse verhalen over de leeftijdsfase waarin onze kleine ukjes ineens uitgroeien richting slimme, nieuwsgierige kleuters! :love:
Ja envelop ben zo blij met onze camper , is een oldtimer dus geen 6 meter ding en ook geen hyper moderne dingen maar ik geniet zo van camperen en de kindjes zijn echt beide gek op de bus.
Qua diaree lastig, doordat ze indd al aanleg heeft voor allergeine kan een intolerantie ook weer natuurlijk pff ellende moet je daar weer gaan uitzoeken hoe en wat. Even gelijk een vraag aan jou, heeft jouw dochter problemen gehad met andere peul vruchten als in bonen, witte bonen chilli bonen ect ?
Dochter kan prima sperzie bonen en snijbonen op , maar omdat ze toen zeiden dat ze evt wel op kikkerwerwten kan reageren durf ik nnu dus geen witte bonen te proberen
Hoe gaat het verder met de eiladder ? En pinda is ze dus echt overheen nu ?

Maartje heb jij al Post gehad van IELM ?
Alle reacties Link kopieren
Nop, nog niet. Maar heb net even de track&trace gechecked en het pakketje is in elk geval (eindelijk) aangekomen in Nederland :-D

Bedankt voor het recept, ga het komende week eens proberen!
Alle reacties Link kopieren
Waar ben je bang voor met proberen Quest? Een allergische reactie zal het niet geven, hoogstens een intolerantie. Dochter had ook last van peulvruchten maar dat leek voorbij. Ze kreeg daar toen diarree van, voor de zekerheid heb ik onlangs nog 2 weken geen peulvruchten gegeven maar dat maakte geen verschil.

We blijven steken bij de halve lange vinger op de ei ladder en zijn daar nu mee gestopt ivm de diarree. Zodra haar ontlasting iets beter gaat gaan we thuis een provocatie doen voor walnoot.
Oh nou Maartje dan is die er bijna :)

ik ga zometeen weer even kijken naar andere kleuren wisselt per week toch ? ben niet helemaal happy met de prints

envelop nou ik weet het niet, ik blijf op men hoede op 1 of andere manier.
Maar indd wat je zegt diaree zal meest extreme zijn denk ik.
Peulvruchten reageerd ze dus helemaal niet op verder, alleen de pinda dan noch. ik wil die in November echt gaan provoceren in het zh , ik wil gewoon weten hoe erg die is.
snap indd dat je nu even gestopt bent met verder provoceren , je weet andes niet waar het vandaan komt.
fijn dat je thuis kan provoceren, hebben wij met de cashew ook thuis mogen doen en reageerde ze niet op.
zijn er nu nog andere allergeien die naar voren komen ?
anoniem_276399 wijzigde dit bericht op 16-09-2019 13:41
0.21% gewijzigd
Alle reacties Link kopieren
Zag net op fb al weer andere prints in de reclame voorbij komen, dus ik zou het gewoon proberen :-D
Alle reacties Link kopieren
@quest, staat de provocatie voor pinda al gepland? Bij ons zijn de wachttijden zeker 3 tot 4 mnd voor een provocatie in het zkh.
Idd fijn dat we de walnoot thuis kunnen provoceren, we hebben xyzal en een epipen thuis en ik vind het ook wel veel gedoe in het zkh. Hazelnoot gaan we straks wel in het zkh doen omdat de verwachting is dat de reactie daarop heftiger is dus de allergoloog wil dat liever onder begeleiding.

Als ze helemaal niet op peulvruchten reageert naast de pinda zou ik het zeker gewoon geven, je moet het toch gewoon proberen om iets te weten.
nee nog niet gepland, na 2 de kras test zagen ze nog best grote plek dus wilden ze een half jaar wachten en dan dus weer kras test en dan dus provocatie inplannen.
Wachttijden hebben we indd ook wel , maar we hebben toen na de eerste krastest gelijk 6 afsrpaken gepland en best snel nog uiteindelijk, maar heb ook al 2 keer moeten afbellen omdat ze een snotneus had.

Ze geven denk ik ook wel aan dat je dan bepaalde noten thuis kan doen en dat geeft toch een beetje vertrouwen, vond daarom ook pirma met de cashew.
Je hebt indd alles thuis mocht er wat zijn, heo dan ook blijft het even spannend.

thanks voor je oppepper ;)
Alle reacties Link kopieren
Ik zou de peulvruchten ook gewoon proberen Quest. Helemaal als je alles in huis hebt. Mijn dochter heeft ook een pinda-allergie en reageerde bij de laatste provocatie al bij de 3e of 4e stap (het was echt een kruimeltje) maar ze heeft nog nooit gereageerd op peulvruchten.

De overige noten (walnoot/cashew/pistache) hebben we ook thuis geprobeerd en dat ging gelukkig goed. Over twee maanden moeten we met de baby, ik ben heel benieuwd.
Thanks Fiona, maakt me dan toch wat zekerder :)
Ik heb dat helemaal gemist dat jou dochte rook pinda allergie heeft, bizar eigenlijk gewoon 3 in het topic hier, gelukkig dochter van Envelop er overheen aan he tgroeien.

oh spannend met baby weer he, bij zoon hebben w enog niks getest verder, alleen vanaf 4 maanden pinda en ei gegeven , maar die durf ik dus nu ook nog geen boterham pindakaas te geven :facepalm:
Moet je dan gaan voor testen ?
Alle reacties Link kopieren
Ze hebben in het ziekenhuis een onderzoek waarbij getest wordt of de kans op een pinda-allergie kleiner is als je eerder ermee begint. Ze gebruiken daarvoor o.a. broertjes en zusjes van kinderen met een pinda-allergie.

Ze gaan eerst een krastest doen en als de baby er niet op reageert krijgt ze daar een fruithap met pinda. Als ze wel reageert kom je in een traject terecht. Wel fijn vind ik, om het daar te testen waar alles bij de hand is.
Alle reacties Link kopieren
fiona2018 schreef:
16-09-2019 16:25
Ze hebben in het ziekenhuis een onderzoek waarbij getest wordt of de kans op een pinda-allergie kleiner is als je eerder ermee begint. Ze gebruiken daarvoor o.a. broertjes en zusjes van kinderen met een pinda-allergie.

Ze gaan eerst een krastest doen en als de baby er niet op reageert krijgt ze daar een fruithap met pinda. Als ze wel reageert kom je in een traject terecht. Wel fijn vind ik, om het daar te testen waar alles bij de hand is.
Maar dat is toch al door verschillende onderzoeken bewezen dat dat zo is?
Alle reacties Link kopieren
Tja, volgens mij ook. Hoe dan ook doen ze nu dus een studie in het ziekenhuis. Misschien is het wel een meerjarige studie waar ze veel gegevens voor nodig hebben? Geen idee.
Alle reacties Link kopieren
Hoe meer gegevens je hebt, hoe beter je daarna vervolgonderzoeken je kan doen. Plus: soms zitten er subtiele verschillen in de onderzoeksvragen.
Alle reacties Link kopieren
iELM is binnen :-)

Eerste voordeel hier ten opzichte van een regenpak: ze kan hem zelf niet uittrekken :proud:
Nou Fiona in ieder geval doe jij mee aan extra informatie verzamelen voor hun.
En je bnet gelijk in geode handen daar, weet je gelijk waar je aan toe bent, ik zit ook hard te twijfelen om zoon gelijk mee te nemen en te laten checken.
Geef hem nu ook geen gebakken ei en pinda.

Maartje jeeeej en hoe vallen ze qua maat ?
Alle reacties Link kopieren
@quest, juist wel geven, dan beperk je de kans op de ontwikkeling van een allergie al helemaal bij hoger risico kinderen heel belangrijk. Zoek er maar eens naar via Google
Alle reacties Link kopieren
Ik zou het inderdaad ook geven Quest. Dat is nou net waarom wij het met 4 maanden al in het ziekenhuis gaan geven. Als dat goed is moeten we ook wekelijks pinda blijven geven zodat er geen allergie ontwikkelt. Gewoon goed opletten met antihistamine in de aanslag, mocht hij wel reageren.
oh ik denk dat jullie mij verkeerd begrepen hebbe of ik heb het verkeerd gezegd heb.

zoon krijgt sinds 4 maanden gewoon pinda en ei door zijn eten heen, ( dat werd ons dus aangeraden van uit het sophia ) maar ik durf dus nog geen mega porties te doen, dus ik bedoel een heel ei of een hele boterham boterham in 1 keer.

Dochter kreeg iedere dag klein lepeltje pinda en reageerde niet, terwijl bloed aangaf dat ze wel allergisch was, dus wij zijn kleine porties blijven geven iom de kinderarts toen alleen heeft ze op een onbewaakt moment de pindakaas zelf gepakt en teveel binnen gekregen en toen zwol ze dus op en stond de ambulance op de stoep.
Daarna mocht ik dus ook niet meer geven , wat mij dus nu tegenhoudt zoon groetere porties te geven.
Alle reacties Link kopieren
Ah dat begreep ik idd verkeerd, je geeft hem dus nu nog steeds wel kleine porties?
Klopt envelop, en dan straks met afspraak dochter ga ik maar gewoon vragen hoe nu verder met zoon?
Ik denk eigenlijk dat hij niet allergisch is, heeft geen eczeem , geen astma en verder niks. En toch durf ik het thuis niet aan, die dag met dochter staat op men netvlies gebrand, bah.
Ben al blij dat we nu al een half jaar rust hebben in huis, geen astma aanvallen , geen Hap bezoeken ect ....
en omdat we toch al in het zh lopen denk ik bij mezelf waarom het opzoeken als het ook anders kan.
Alle reacties Link kopieren
Ah dan snap ik het Quest! Lijkt me wel heftig hoor, de ambulance op de stoep. Jij hebt dat ook al meerdere keren gehad toch Envelop?
Heftig lijkt me dat die allergieën zeg.

Ik ben nogal druk geweest, sorry. (En moe) heb ondertussen bekkeninstabiliteit en dat is erg vervelend met rondlopende peuterzoon.

En wat word ik moe van hem. Hij heeft toch driftbuien uit het niets. Nouja, hij wil ineens dingen niet meer. Wat is dat vermoeiend. Waar is mijn vrolijke zoon gebleven :( hij kan er ook echt wel lang in blijven hangen, probeer van alles maar ik weet nog niet wat werkt.

Is het herkenbaar voor peuters die bijna 3 zijn of 3 jaar?
Of herkenbaar voor kinderen die voelen dat er een grote verandering op komst is (baby)
En hebben jullie tips?
Alle reacties Link kopieren
Heel herkenbaar Sneeuwball, dochter had dat ook heel erg toen ik hoogzwanger was. En nog hoor.

Wat hier echt altijd werkt, is praten vanuit een knuffel/duplo poppetje/pop. Dus dan pak ik de knuffel vast en praat ik met een stemmetje tegen haar. "Naampeuter, wil je soms een appel?" Dat werkt meestal ook als ze niet wil eten of omkleden o.i.d. Ze vindt het heel grappig en gaat dan terugpraten tegen de knuffel. "Ja vogeltje, wil jij ook een appel". Hoe erg de driftbui ook is, op die manier komt ze er altijd uit.
Bedankt fiona, fijn om te horen dat het herkenbaar is. Ik ga het proberen.

Alles is nu WIL IK NIET

En bij een keuze zegt hij NEE.

Wie weet werkt het met een knuffel. Andere tips hoor ik ook nog graag :)
Alle reacties Link kopieren
Zoon (sinds juni 3 jaar) zegt op alles wat hij niet mag: ja, maar ik wil het.

Dit is een oud topic. Het topic is daarom gesloten.
Maak een nieuw topic aan om verder praten over dit onderwerp.

Terug naar boven