Met baby ver weg in de zomer?

14-05-2009 09:18 67 berichten
Alle reacties Link kopieren
Mijn man en ik gingen altijd ver weg met de auto of het vliegtuig 's zomers. Meestal naar Zuid-Frankrijk of Italie. Vliegen vaak naar Griekenland. Nu hebben we sinds maart een baby en eigenlijk willen we deze traditie niet weggooien! Maar is dit wel verantwoord voor een baby zolang in een autostoeltje zelfs met wat tussenstops?
Anders rijd je toch gewoon in 2 of 3 dagen. 's Nachts pensionnetje zoeken en dan zie je nog wat van de omgeving onderweg ook. Zo deden vriend en ik het vroeger (nog kinderloos) ook vaak (en soms bleven we hangen en kwamen we helemaal niet meer op de bestemming aan).
Alle reacties Link kopieren
Naast de vraag of het wel goed is voor het ruggetje van je kindje, moet je ook maar afwachten of je kindje zo'n lange dag wel trekt in de auto. Die van ons is na een uurtje of zes echt wel klaar (met daartussen 2 lpauzes) en dan stoppen we ook want wij hebben geen zin in een hysterisch kind op de achterbank.



Je hoeft het hele stuk toch ook niet in 1 dag te rijden? Knip de reis in 2 of in 3 delen, zoek een lekker hotelletje uit in een leuke omgeving, kan je daar nog ff wandelen en spelen met de kleine om de volgende dag fris weer verder te rijden.



Zo deden wij het vorig jaar met de zomervakantie en ook de afgelopen wintersport. Was heerlijk, gezellig, we kwamen uitgerust aan op de eindbestemming en je ziet nog eens wat leuks onderweg!
Alle reacties Link kopieren
Mosterd... haha Anky, jij was eerder...
Alle reacties Link kopieren
Ja ik denk dat we dat maar moeten doen. Feit blijft wel dat we onze baby dan toch minimaal stukken van drie/vier uur moeten laten zitten maar goed...het zal wel meevallen
Alle reacties Link kopieren
er werd mij trouwens vorig jaar door het CB geadviseerd om op reis elke twee uur je kindje minimaal een half uur uit de maxicosi te halen onderweg en even op een speelkleed oid (als dat mogelijk is) te laten liggen, ff stoeien, met de beentjes 'fietsen'.
Alle reacties Link kopieren
Ja dat zal al wel een boel helpen. Ik wil heus wel rekening met de kleine houden maar aan de andere kant wil ik zelf het ook leuk hebben
Alle reacties Link kopieren
Wij zijn vorig jaar met de auto naar Z-Frankrijk geweest met baby van 2 maanden. We hebben het in twee dagen gereden, halverwege een hotel genomen. Dat ging prima, maar ik zou niet aanraden om veel langer dan 6 uur per dag te rijden. Onze zoon had het daarna echt wel gehad.



En probeer files te vermijden, we hebben 2,5 uur kunnen aanschuiven in de file rond Parijs en al die tijd kwamen we langs geen enkele parkeerplaats. Kind begon te brullen zodra we stilstonden en hield pas weer op toen we de file hadden verlaten. Akelig voor hem en zenuwslopend voor ons. Probeer in ieder geval nog even te stoppen en te relaxen voordat je de file inrijdt, als dat onvermijdelijk is.
mahna mahna tuduuuudududu
Alle reacties Link kopieren
Dubbel
mahna mahna tuduuuudududu
Alle reacties Link kopieren
Het zal inderdaad wel Zuid-Frankrijk of Zuid-Italie worden. Ik denk dat we het maar gewoon doen en dan later in het jaar gaan vliegen.
Alle reacties Link kopieren
tips voor zoeken naar pensions langs bekende vakantie-bestemming wegen (www.autobahn-guide.com).
Alle reacties Link kopieren
Maar waarom niet vliegen naar Zuid-Europa lijkt me veeel relaxter voor iedereen.
Ouwe tang, verveel je je soms? Zoek eens een andere hobby dan mensen op dit forum af te zeiken, graftak!
Alle reacties Link kopieren
En is de internationale of slaaptrein geen optie?
Je hoeft een traditie is toch niet meteen 'weggegooid' als je een keertje wat minder ver weg gaat? En dat je niet zo ver gaat wil toch helemaal niet zeggen dat het niet leuk is? Daarnaast, niet alle babies zijn even gecharmeerd van heel warm weer. Die van mij trokken het op die leeftijd in ieder geval niet zo lekker. Maar dat kan ook erfelijk zijn, ik ben ook niet blij met 35 graden.



Overigens zou ik met zo'n kleintje liever vliegen dan 2 dagen in de auto zitten.
Alle reacties Link kopieren
Toen mijn oudste twee maanden was zijn we met de auto van Zuid Frankrijk (woonplaats) naar Nederland gereden. Zoontje in de Maxicosi. We zijn niet om de twee uur gestopt omdat er anders helemaal geen schot in zo'n reis komt maar om de vier/vijf uur. Als we dan stopten dan was het ook voor wat langer. Even lopen met baby ,spelen met baby, verschonen, borst geven en dan weer verder.



Ging prima. We hebben de reis in 1x gedaan hoewel we wel de mogelijkheid hadden open gelaten om als het echt niet zou gaan onderweg te overnachten. We gingen rond 6 uur 's ochtends weg en waren ergens eind van de avond op bestemming.



Ik heb altijd veel gereisd met de kinderen (auto, trein, vliegtuig) en dat ging altijd prima. Bij openbaar vervoer neem ik altijd een draagdoek mee (heel ideaal) en eigen auto is helemaal relaxed want eigen spullen bij ons en niemand die last heeft van eventueel gehuil.



In jullie geval zou ik gewoon gaan en zien hoeveel dagen je er over doet. In 1x naar Zuid Italië reizen vanuit Nederland zou ik zelfs voor mezelf wel vrij lang vinden dus ik zou sowieso 1x overnachten. Met een baby erbij zou ik er een ontspannen reis van willen maken en misschien wel 3x of zo overnachten. Is ook leuk want dan is de reis ook al vakantie. Niet van te voren plannen trouwens maar gewoon zien waar we zouden stranden. Dat is het meest relaxed.
Ik vond een lange reis met een baby goed te doen. Makkelijker dan met een peuter. Maar sinds de komst van de dvd-speler in onze auto gaat dat ook prima. Onze oudste dochter was 10 weken toen ze voor het eerst mee ging naar Oostenrijk. Een enkele lange autorit is niet slecht voor de rug van de baby, zeker niet als je tijdens de pauzes de baby lekker op een kleed of in de reiswieg legt.

Ik zou eerder twijfelen over de hitte in Zuid-Frankijk of Italie. Maar daar hou ik zelf ook niet van.
quote:Pammie schreef op 14 mei 2009 @ 18:57:

Je hoeft een traditie is toch niet meteen 'weggegooid' als je een keertje wat minder ver weg gaat? En dat je niet zo ver gaat wil toch helemaal niet zeggen dat het niet leuk is? Daarnaast, niet alle babies zijn even gecharmeerd van heel warm weer. Die van mij trokken het op die leeftijd in ieder geval niet zo lekker. Maar dat kan ook erfelijk zijn, ik ben ook niet blij met 35 graden.



Overigens zou ik met zo'n kleintje liever vliegen dan 2 dagen in de auto zitten.Als die baby nog zo jong is hoeven ze toch niet in 't heetst van de zomer op reis? Mei, juni, september en oktober zijn in Europa veel gunstiger qua klimaat, prijs en drukte.
Ze heeft het zelf over 's zomers, dan denk ik niet aan oktober.

Dit is een oud topic. Het topic is daarom gesloten.
Maak een nieuw topic aan om verder praten over dit onderwerp.

Terug naar boven