Januari 2010

30-04-2009 06:48 685 berichten
Alle reacties Link kopieren
NaamUitgerekendLeeftijdKindjeBijzonderhedenLily794 jan3eCorneel705 jan392eLeeuwedraak5 jan332eFluor5 jan291eMissDreamer6 jan362e Sanne787 jan301e14/9 echoEllen10 jan251eNonovrouw10 jan302eSientje3313 jan2eIlta13 jan261e30/9 vkFayama14 jan3e18/9 20-wkn echo, 28/9 gynSquirrel16 jan353eWind19 jan313e4/9 20-wkn echoBianca19 jan1eLientje197220 janArc21 jan382e10/9 20-wkn echoDemismile21 jan401eMagica22 jan292eZomer24 jan1e11/9 20-wkn echoNajul25 jan3eSabine25 jan1eIlar27 jan321e14/9 20 wkn-echoLolalila28 jan322eZwolleneesje30 jan1eSaffier31 jan

Hoi!



Zojuist heb ik positief getest: zwanger!! Ik sta te stuiteren, zo blij ben ik. Een snelle check zegt 6 januari. Whoehoe!!



Zijn er meer meiden die het leuk vinden om zich aan te sluiten en mee te schrijven?



Groetjes,

Leeuwedraak
Alle reacties Link kopieren
hallo allemaal, ik hoop dat ik er nog bij kan. ik ben nu 13 weken en 2 dagen zwanger en uitgerekend op 19 januarie 2010.

over 2 weken gaan we naar een echobureau voor 2d foto's en dvd dus ik ben heel benieuwd,ik kan haast niet wachten tot het zover is, kan iemand mij ook vertellen hoe groot de baby nu ongeveer is met 13 weken zwangerschap? dankjewel! en maakt het nog uit of je heel slank bent of juist niet wanneer je de buik gaat zien?
Alle reacties Link kopieren
He Corneel, wat een goed nieuws! Gefeliciteerd!

Later meer,

Liefs Sanne
Alle reacties Link kopieren
Ilar, vandaag de nekplooimeting en meteen de uitslag, spannend, ik zal voor je duimen!

Wat betreft spulletjes kopen, hier ook nummer 2, dus waarschijnlijk geen grote nieuwe dingen. (Heeft dochter ook niet gehad hoor, wieg, ledikant, commode en kast allemaal overgenomen van familie, alleen van mijn ouders een nieuwe kinderwagen gehad, en daar moet je trouwens wel rekening houden met een levertijd...)



Corneel, super dat alles goed is, toch een hele opluchting lijkt me! Kunnen ze vanuit die test meteen het geslacht bepalen? Of komt dat met de volgende echo?



Magica, wat een fijne werkgever inderdaad!



Bianca, gefeliciteerd, en welkom! Wat betreft alle wetenswaardigheden over je baby, op de website van babybrabbel kun je die dingen vinden, erg uitgebreid, per week. Vind het verder niet zo'n geweldige site, maar hiervoor dus wel leuk!

En wat betreft die buik, dat wisselt heel erg, per zwangerschap en per persoon, dus dat is gewoo even afwachten.



Hier gaat alles z'n gangetje, behalve een lage bloeddruk geen kwaaltjes, ook nog nauwelijks een buikje.

Heb wel 2 zwangerschapsbroeken gekocht (opruiming), omdat de eigen broeken inmiddels wat strak gaan zitten, en het nu wel eens snel kan gaan. (Wel vreemd om met zo'n platte buik die broeken aan te doen )

Hier inmiddels ook de uitslag van de combinatietest binnen, een kans van 1 op 770 op down, en 1 op 5000 op een ander syndroom, dus goed nieuws! (Voor mijn leeftijd zou ik een kans van ongeveer 1 op 500 op down hebben).

Wij gaan het nu volgende week ook op het werk vertellen.
Alle reacties Link kopieren
Goede uitslag, Sientje!



Bizar hoor dat jij bijvoorbeeld met bijna 15 weken nog geen buik hebt en ik met nog geen 14 weken al twee weken in positiekleding loop! Ik voel me af en toe echt zo'n aansteller. Zo van kijk mij eens zwanger zijn... Voel me ook een beetje bezwaard als mensen aan me vragen hoe ver ik ben. Sta je met die zichtbaar zwangere buik te verkondigen dat je 13 weken zwanger ben. Yeah right. Het is de derde, laten we het daar maar op houden
Haha Wind, ik ben idd morgen 13 weken en toch al die buik. Bij de eerste heb ik pas met 17 weken de eerste positiebroeken gekocht en nu loop ik er al twee weken in.... Nou moet ik bekennen dat ik ook niet echt mijn buikspieren getraind heb na geboorte dochter, dat zal er ongetwijfeld ook mee te maken hebben. Buik is ook echt al "één geheel", terwijl ik bij dochter heel lang een buik-uit-twee-delen heb gehad, met als scheiding het punt waar mijn vetrol begon .
Alle reacties Link kopieren
Sientje, fijn zo'n goede uitslag!



Het valt me trouwens op dat veel van jullie prenatale testen laten doen. Hebben jullie daar ook een speciale reden voor? Ikzelf heb eigenlijk zonder na te denken besloten geen testen te laten doen, elk kind is welkom - ook met handicap. Maar dat komt misschien ook doordat ik een gehandicapte broer heb.



Bianca, welkom. Ik heb bij pampers een pregnancy widget gedownload, kun je per week zien hoe het is met je beebs, erg leuk!



Wat ik me afvroeg, als je buik bij de 2e/3e en elk verder kind sneller zichtbaar is, betekent dat ook dat je buik uiteindelijk tegen het einde van de zwangerschap ook dikker is dan bij vorige zwangerschappen?
Alle reacties Link kopieren
@Corneel: Gefeliciteerd!



@Bianca: welkom hier! Leuk dat er nog steeds meiden bijkomen. Is de echo die je binnenkort krijgt een pretecho of wordt hij door de verloskundige gemaakt? Ik twijfel zelf nog erg over een pretecho, ik vind het zo duur...

Over hoe groot een kindje bij 13 weken is: die van mij was toen 8,5 cm. Dat was het hoofje en de romp, de beentjes worden niet meegemeten.



@Sientje, Wind en Magica: echt vreemd dat iedereen zo'n verschillende buik heeft. Wind en Magica, als jullie denken dat jullie vroeg zijn met positiebroeken... ik had ze met 9 weken al aan! Met 6,5 week wilden mijn eigen broeken al niet meer dicht. Na de goede echo met 9 weken uiteindelijk toch maar naar de prenatal gegaan. Ik voelde me (en voel me nu nog) vreselijk aso. Mensen denken dat ik al een week of 20 zwanger ben! Ik heb trouwens ook een 'buik uit één stuk' (grappige uitdrukkig!) terwijl ik nogmaal toch wel een vetrolletje op mijn buik had. O ja, en het is dus mijn 1e zwangerschap! Dat wordt nog wat bij een eventuele 2e...



Verder gaat het hier goed. Ik krijg eindelijk weer een meer energie en voel me langzaam weer een beetje mezelf. Ik merk wel dat de horrmomen nu echt toe beginnen te slaan, ik bestrap mezelf erop dat ik soms wel erg kortaf ben. Ook kan ik huilen om de vreemdste dingen. (Al gebeurt dat gelukkig niet vaak...)

Vanavond wel veel last van maagzuur, dat is echt iets van de laatste week. En iedere avond hoofdpijn, terwijl ik toch veel drink. Dat drinken zorgt er trouwens voor dat ik om het half uur naar de wc moet. Iemand enig idee wanneer dat minder gaat worden???



Alvast een prettig weekend!
Alle reacties Link kopieren
THNX dames. Wat die buik betreft, bij mijn 1e zwangerschap liep ik juist al met 12 weken in positiekleding, dus zo'n verschil kan dan een zwangerschap maken. Zou niet weten waar het aan ligt, ben ook nu niet misselijk geweest of zo. (En Wind, ik voelde me juist een aanstelster door met zo'n platte buik positiekleding te gaan kopen.. Maar ja, opruiming en nu is er nog wat zomerkleding te krijgen.....die hopelijk in augustus en september nog volop gebruikt kan worden)



Lolalila, prenatale testen, tja, bij mij in de familie komt down-syndroom voor, en ik zou het in dat geval in ieder geval al willen weten. (Ik denk dat je pas een keuze voor abortus kan maken als je er daadwerkelijk voor staat) Ik heb nu een combinatie test gehad, en de kans is heel klein gebleken, maar ik kan dan net zo goed die ene zijn, dat besef ik wel, maar zo vind ik het goed, in combinatie met de medische 20-weken echo.



Ilta, dat zooooo vaak plassen, ik hoop ook dat dat snel minder wordt. Het eerste trimester schijnt het vooral te komen omdat de baarmoeder nog in het bekken zit, en bepaalde hormonen je ook vaak laten plassen, en in het laatste trimester omdat de baby dan weer op de blaas drukt. Het 2e zou dus beter moeten gaan, maar hier is het ook heel erg vaak lopen naar het toilet hoor!
Alle reacties Link kopieren
Bianca, gefeliciteerd en leuk dat je aanhaakt! Zelf heb ik een abonnement op de nieuwbrief van babycenter.com, die hebben elke week een leuke vergelijking van je kind versus een dollar-munt, een limoen, een pompoen... grappig. Die nieuwsbrieven lopen (als je wilt) na de geboorte door, maar dan met info over de fase waarin je kind zit, bijbehorend gedrag etc. Informatief en leuk.



Wat een verschil in buiken, grappig hoor. Ben dit weekend begonnen aan positiekleding, maar vond het nog net een stap te ver. Ben dus nu weer terug naar wat ruimer zittende 'normale' kleding. Morgen naar de stad voor wat zomerspul, want dat is geen overbodige luxe.
Alle reacties Link kopieren
Hoi allemaal,



Bedankt voor jullie lieve reacties! Fijn om te lezen als verder nog (bijna) niemand weet dat je zwanger bent. Maar daar komt dit weekend verandering in! En ik loop trots met buikje vooruit. Sprak vanmorgen nog een dame die 21 weken zwanger was en een lichte bolling had, ondanks 2e kindje. Ik zie eruit alsof ik al 6mnd ben of zo...



Zo zie je maar, iedere zwangerschap is anders.



Bianc; leuk dat je erbij komt.



Sientje; gefeliciteerd, fijne uitslag.



Lolalila; testen, zoals een combinatietest, zijn niet-invasief en vooral bij hogere leeftijd, richting 40, een goede indicatie.



He, lekker om wat luchtigere onderwerpen aan te snijden! Gisteren mijn eerste zwangerschapsspijkerbroek (mamalicious) gekocht, zit lekker los zeg. Ik heb toch maar niets in de uitverkoop gekocht omdat de echte zwangerschapskleding voor dikke buiken is ontworpen vooral zomercollectie is, terwijl het najaar voor mij meer geschikt is voor zw-kleding.



Verder zweet ik nogal onder mijn oksels, met geur......... ik schaam me rot. Sorry, en ik maar rollen en wassen. Echt iets hormonaals, nog iemand last van, of een welkome goede tip?



Fijn weekend iedereen!
Alle reacties Link kopieren
Hoi,



Even een snel vraagje tussendoor. Ik heb zo'n last van brandend maagzuur (dat ook omhoog komt, brr). Iemand enig idee wat ik hiertegen kan doen? Ik eet niet vet of veel, had al wel gevonden dat vanillevla schijnt te helpen, maar dat verkopen ze niet in dit land. Iemand een ander idee?



Groetjes, Sanne
Alle reacties Link kopieren
hoi Sanne,



heb je al pepermuntjes geprobeerd? Of (slappe) muntthee of kamillethee? Met mate dan he...



Dat je nu al maagzuur hebt, vervelend he?



succes en groetjes,

Corneel
Alle reacties Link kopieren
Hoi Sanne, misschien kun je zelf vanillevla maken? Hier een recept:http://www.smulweb.nl/531963/koken/recept/Vanillevla



Corneel, ik gebruik tegen transpireren bij zulk warm weer vaker van Odorex anti transpirant in zo'n glazen flesje. Helpt erg goed.



Gisteren feestje en daar vroeg een onbekende mij hoe ver ik al was. Daar schrok ik erg van. Ik moet het nog een paar weken verborgen houden, maar nu zien mensen het dus al! Nu had ik gister wel veel gegeten, dus misschien (hopelijk) heeft het daarmee te maken.



Ik heb zojuist trouwens bij de hema online wat zwangerschapskleding besteld, zag er heel leuk uit. Ben benieuwd!



Fijne dag nog!
Alle reacties Link kopieren
sanne: ik zweer bij spa rood.. hahaha
Alle reacties Link kopieren
Sanne, is er bij jou een equivalent van Rennie te koop? Dat mag je namelijk gewoon gebruiken, ook tijdens de zwangerschap. Vervelend dat je er nu al last van hebt!



Corneel, syNeo5 helpt meerdere dagen héél goed tegen transpiratie. Mag ook tijdens de zwangerschap gebruikt worden.



Fijne week!
Alle reacties Link kopieren
leuk om te weten dat de bay ongeveer 8,5 cm. is bij 13 weken!

was er toch wel heel benieuwd naar en wat je vaak in de boeken leest klopt nooit helemaal vind ik.



ik heb trouwens best al wel een buikje, maar volgens de verloskundige zijn het echt alleen de darmen nog maar, als ik lig zie je wel een piep klein bolletje maar is de buik niet zo groot als ik sta. hoe denken jullie daar over?
Zo, ik heb ons eens even opgegraven.



Bianca, als de verloskundige zegt dat je buikje alleen je darmen zijn dan zal dat toch wel zo zijn? Zij heeft er verstand van.



Iedereen is hier het kwaaltjes-trimester een beetje uit geloof ik. Behalve Sanne dan met je maagzuur, vervelend zeg! Ik dacht dat het een typisch hoogzwanger-kwaaltje was maar blijkbaar niet dus. Hopelijk vind je ergens de gouden tip!



Vanochtend had ik de eerste gewone controle bij de verloskundige en ik kon het hartje horen. Toch weer leuk, ik vind het altijd op een galopperend paard lijken. Zij vond mijn buik ook wel erg groot, en mijn baarmoeder was ook aan de grote kant, maar ik geloof niet dat het zorgwekkend was. Gelukkig! Nu een afspraak maken voor de 20 weken echo, wat gaat het snel allemaal.



Fijn dag voor jullie!
Alle reacties Link kopieren
Ik hoop morgenavond ook een galopperend paard te horen

Morgen om 19.30 uur weer naar de verloskundige en ik ben benieuwd. Soms slaat de angst wel om mijn hart en vraag ik me af of alles nog wel goed is.



Ben inderdaad het eerste trimester door (14 weken) maar de misselijkheid en moeheid zijn nog niet veel minder geworden. Hoop echt dat het snel minder wordt want vrijdag gaan we op vakantie.



Corneel, hoe reageerde de omgeving?

Zijn jullei al helemaal uit de kast?
Alle reacties Link kopieren
Fijn Magica, dat galopperend paard! Kan mijn hormonale toestand zijn, maar ik vond het toch weer geruststellend om te horen. Als het zomaar gaat kloppen, kan het immers ook zomaar stoppen, denk ik dan.



Wind, jij morgen controle. Ook dat paardje horen natuurlijk Laat je even weten hoe het is gegaan?Balen dat je nog steeds zo misselijk bent joh!
Alle reacties Link kopieren
Hoi,

weer even een berichtje van mij! De uitslag van de nekplooimeting was goed! Verder het hartje gehoord, maar dat was niet zo duidelijk omdat het kindje erg veel bewoog en er dan blijkbaar "tegengeluid" ontstaat.

Afgelopen weekend hebben we het aan iedereen verteld, erg spannend (ik was helemaal bekaf!) We hebben gelukkig erg leuke reacties gehad.

Afgelopen weekend nog erg misselijk geweest (ook 's nachts ), maar vandaag valt het wel weer mee (wat me verbaast want gisteren zijn we naar U2 geweest en is het nogal laat geworden).

Nog een paar daagjes en dan mag ik op vakantie! Jippie!
Fijne vakantie alvast Wind en Ilar!
Alle reacties Link kopieren
Hallo Dames,



Bij deze een kort berichtje van mij om te zeggen dat ik momenteel niet de tijd heb om te schrijven. Het is hier hoogseizoen en ik werk 7 dagen per week, gemiddeld 15-16 uur per dag. De uren dat ik niet werk lig ik uiteraard te slapen.

Bovendien werkt het forum zo slecht hier dat het openen en schrijven van een post echt een crime is en het is meerdere keren voorgekomen dat (lange) posts niet geplaatst werden wegens een foutmelding.



Enniewee...ik wens iedereen het beste met de zwangerschap en wil in het bijzonder Corneel feliciteren met het goede nieuws. Geweldig meis, vanaf nu lekker genieten van je zwangerschap.



Hopelijk tot na de zomer. Doeg!
Alle reacties Link kopieren
Hoihoi,



Dankjewel voor de felicitaties, leuk. En inmiddels zijn we uit de kast gekropen, hihi. Iedereen blij; maar blijkt dat velen het al vermoedden..... en wij al die tijd maar stiekem doen en toneel gespeeld hebben?! Enfin, enthousiasme alom.



Tjee, Peri, wat een lange dagen maak jij. Komt er nog wel een eind aan, want je zult toch wat rustiger aan willen/moeten doen op een gegeven moment lijkt me.



Ilar en Wind; fijne vakantie!



Leeuwedraak; bedankt voor de deo-tip, ik ga erachteraan. Dr Hauschka schijnt ook een lekkere frisse en natuurlijke te hebben.



Dacht ik een week geleden mijn kindje gevoeld te hebben, nu voel ik helemaal niets meer. Mijn placenta ligt aan de voorkant dus het zou zowieso al lastig te voelen moeten zijn, maar destijds waren het dus vast mn darmen of zo. Jammer. Wie voelt wel al wat???



Groetjes,

Corneel
Alle reacties Link kopieren
Hallo allemaal,



Ik ben een beetje laat maar zou ook graag meeschrijven! Ben uitgerekend op 24 januari, dit is ons eerst kindje alhoewel het de tweede keer is dat ik zwanger ben. Vandaar dat ik nog niet eerder wilde schrijven want vorige keer ging het nogal mis. We hadden de 12-weken echo in februari en de nekplooi was nogal enorm, we hadden een Downs syndroom kans van 1:6. De echo was op vrijdag de 13e en we moesten tot maandag wachten totdat we met een specialist konden praten. Die vertelde dat het kindje een enorme bel vocht rond het hoofdje en nekje had en dat dat de doorstroming van bloed en vocht belemmerde en alhoewel het toen nog leefde dat het waarschijnlijk niet ouder dan 24 weken zou worden. We hebben toen maar besloten om het weg te laten halen... Later werd bevestigd dat het kindje Turner syndroom had, dat is een van de chromosomale afwijkingen.



Ik weet niet wat normaal is maar ik bleef maar bloeden na de operatie, tot bijna eind april. Uiteindelijk hebben ze nog maar een echo gedaan en het leek of er nog iets achtergebleven was maar dat was vrij klein en inmiddels was het bloeden ook gestopt. Ze zeiden toen dat ik maar moest wachten totdat ik weer ongesteld zou worden en dan zouden ze twee weken daarna nog een keer kijken. Ik werd ongesteld (dacht ik) en maakte een afspraak. De week erna was ik zo ongelooflijk moe dat ik maar eerder langs ben gegaan om te checken dat alles ok was. Nadat ze de standaard urine test hadden gedaan, zei de dokter dat ik zwanger was! Ik snapte er niks van want we hadden toch al een poosje condooms gebruikt... Ik zat daar verbijsterd en begon te janken (meer van de schok en blijschap maar ook omdat ik bang was dat er weer wat mis zou gaan en omdat ik daar in mijn eentje zat). De dokter snapte mijn reactie geloof ik niet zo en zei dat ik maar moest nadenken over wat ik wilde doen. Had zeker mijn dossier niet gelezen! We hebben inmiddels de 12-weken scan gehad en die zag er erg goed uit. Het kindje bleef maar bewegen en de vrouw die het deed had nogal moeite om het goed in beeld te krijgen voor de meting. We hebben ook een foto waarop je het handje heel goed ziet, erg schattig.



Sorry, dat was nogal een lang verhaal!



Hoop dat met jullie alles ok is en dat we snel van de moeheid af zijn.



Groetjes!
Alle reacties Link kopieren
Zomer, welkom en wat een verhaal! Snap dat je in eerste instantie wat huiverig was bij deze zwangerschap. Fijn dat het nu goed is.



Jeetje, wat een dagen maak jij, Peri. Volgens mij was je zelfstandig ondernemer in de toeristische sector in het buitenland, toch? Pfff... dan is het momenteel hard ploeteren. Hopelijk houd je het een beetje vol en kun je na de zomer bijtanken.



Corneel, grappig dat mensen het vermoeden al hadden dat jullie een kindje verwachten. En jullie maar denken dat niemand het door had



Jullie wensen me allemaal al een fijne vakantie (en bedankt :-)) maar ik ben nog niet weg hoor! We vertrekken vrijdagochtend dus morgen is het inpakdag. Vandaag was het strijkdag..



Vanavond naar de verloskundige en het duurde even (tussendoor zelfs even gaan plassen omdat het hartje niet te vinden was) maar uiteindelijk hoorde ik ook een trein voorbij komen! Opluchting alom... uit de gevarenzone en een goede hartactiviteit gehoord. We gaan met een gerust hart op vakantie.





Vanavond heb ik de

Dit is een oud topic. Het topic is daarom gesloten.
Maak een nieuw topic aan om verder praten over dit onderwerp.

Terug naar boven