Kerst 2010!

28-11-2010 14:15 272 berichten
Alle reacties Link kopieren
Zijn jullie ook al het kerstdiner voor 2010 aan het voorbereiden?

Weet je al wat je gaat serveren, waar je het gaat vieren of blijf je lekker thuis met borrelhapjes op de bank?



Plaats hier je recepten, je vragen en je foto's! Er zijn allicht forummers die je kunnen helpen, tips kunnen geven en mee kunnen genieten van al het lekkers!



Deel ook je ervaring met de speciale feestdagen assortiment van de supermarkten! Welke zijn aanraders, of juist niet?



Veel plezier!



Alle reacties Link kopieren
quote:Blackdress schreef op 05 december 2010 @ 21:48:

[...]





Deze klinkt ook lekker:



Ingrediënten voor 6 personen

400 gram ossehaas

plantje verse basilicum

olijfolie

pijnboompitten

walnoten

knoflook

mosterd

peper

zout



Hulpmiddelen

Vriezer

vlees snijmachine

huishoudfolie



Voorbereiding

Rooster de pijnboompitten, snij de basilicum fijn, kneus de walnoten in een vijzel.

Gooi alles vervolgens in de blender en maak er met de olijfolie, een klein teentje knoflook, de mosterd en peper en zout een smeuige massa van.

Maak de ossehaas vervolgens zo plat mogelijk d.m.v. platslaan. Smeer de ossehaas in met de walnotenpesto.



Bereidingswijze

Rol nu de ossehaas met walnotenpesto op. Doe dit in het huishoudfolie en rol dit zo strak mogelijk op. Maak er een soort worst van in het folie. Stop dit vervolgens in de vriezer. Laat dit een lange tijd liggen totdat hij volledig bevroren is. Snij hem hierna in bevroren toestand in hele dunne plakjes en leg direkt op de borden.



Serveertips

Serveren met wat salade met een mierikswortel-vinaigrette



Het klinkt heerlijk en makkelijk van te voren te maken.

vraagje, kan je ossehaas wel rauw eten?
Alle reacties Link kopieren
Carpaccio is rauwe ossehaas
Alle reacties Link kopieren
ahhhh wist ik niet



recept klinkt echt lekker en die ga ik zeker ook maken.

Net zoals jouw rodewijnsaus:) Alleen moet ik daar nog even vlees bij bedenken:)
Oh wat een heerlijk topic!



Wij eten:



Voorgerecht:

Kerstpakketje met paddenstoelen in filodeeg (ooit van MV overgenomen geloof ik)



Soep:

Italiaanse tomatensoep



Hoofd:

Saltimboca met verse pasta en ratatouille



Nagerecht:

Frozen toblerone en/of de tobleronmousse van Blackdress met een sinaasappelsausje
Ik heb trouwens voor tweede kerstdag een mooie beenham gekocht, omdat dit me lekker leek. Maar ik heb totaal geen idee wat ik hierbij kan serveren?
Foutje!
anoniem_5459 wijzigde dit bericht op 21-12-2010 17:21
Reden: dubbelop
% gewijzigd
Alle reacties Link kopieren
Ha allemaal!

Deze kerst neem ik bij m'n schoonouders het dessert voor m'n rekening. Ik zat te denken aan een cranberry-cheesecake. Maar dan ben ik er nog niet... Ik vraag me namelijk af:



- Hoe pimp ik dit dessert? Wat is er lekker bij om het wat verder aan te kleden? Bepaalde smaak ijs / slagroom?



-Óf... Het lijkt me ook leuk om 3 variaties van cranberry te maken. Dus de cheesecake, misschien cranberry- ijs, en...? Wat is een leuke aanvulling voor dit trio? Een drankje? Een andere variatie?



Ben benieuwd wat er nog meer te bedenken is voor dit dessert! Wie heeft leuke / lekkere ideeën? Alvast bedankt!
Alle reacties Link kopieren
Niet alle paginas gelezen, maar wel leuk inspiratie opgedaan, ben er bijna uit..



• Amuse van jakobsschelpen in bacon op een (klein) bedje van kastanjepuree met een cidersausje.



• Pikante kerstsoepjes: Rood: pikante paprikasoep. Groen: groene groenten waar was wasabi lekker bij smaakt (suggesties?). De soepjes serveer ik in 2 champagneglaasjes



• Tagliatella met pancetta, rivierkreeftjes en jonge geitenkaas.



• Surf en Turf spiezen: 1 spies met biefstuk en een met tonijn.

Ik weet nog niet wat ik hierbij wil serveren...



• Mousse au Toblerone (water liep me in de mond toen ik het hier las!)
Alle reacties Link kopieren
quote:Ennelin schreef op 21 december 2010 @ 20:14:

Ha allemaal!

Deze kerst neem ik bij m'n schoonouders het dessert voor m'n rekening. Ik zat te denken aan een cranberry-cheesecake. Maar dan ben ik er nog niet... Ik vraag me namelijk af:



- Hoe pimp ik dit dessert? Wat is er lekker bij om het wat verder aan te kleden? Bepaalde smaak ijs / slagroom?



-Óf... Het lijkt me ook leuk om 3 variaties van cranberry te maken. Dus de cheesecake, misschien cranberry- ijs, en...? Wat is een leuke aanvulling voor dit trio? Een drankje? Een andere variatie?



Ben benieuwd wat er nog meer te bedenken is voor dit dessert! Wie heeft leuke / lekkere ideeën? Alvast bedankt!Een mousse van cranberry? Een hangop/yoghurtmousse met een cranberrysaus? Een cranberryclafoutis en daar een rondje/ster/punt uitsteken?
Alle reacties Link kopieren
@suikervrij, volgens mij kun je bij beenham alles serveren! Een lekkere honingmosterdsaus of een andere romige saus, allerlei groenten, zoals asperges, boontjes, peulen, prei.
Alle reacties Link kopieren
@Byrd; wat een heerlijk menu! Bij de surf en turf zou ik een lekkere saus doen en het daarbij laten.
Alle reacties Link kopieren
Heeft iemand nog een tip voor de paprikasoep?

Ik wilde eigenlijk dit recept maken:



Een heerlijk soepje van Kaatje bij de Sluis: lichtgebonden paprikasoep met garnalen. Was 450 g paprika's, verwijder het zaad en de zaadlijsten en snijd de paprika's in stukjes. Pel 50 g ui en snipper deze. Maak 1 teentje knoflook schoon en plet deze. Zet de paprika, ui en knoflook aan in maisolie zonder aan te kleuren. Doe 1 liter visfond erbij en dit 20 minuten zachtjes doorkoken. Pureer het met een mixer/blender en wrijf het mengsel door een bolzeef. Of gebruik een roerzeef. Breng de paprikasoep aan de kook. Sla 1 dl room stijf en voeg deze toe aan de hete soep. Breng op smaak met zout en wat cayennepeper. Serveer de soep in een glas of bord en voeg tenslotte 30 g garnalen toe en bestrooi het gerecht met wat fijngesneden bieslook. Ik gebruik het liefste Stellendamse garnalen. De enige hollandse garnalen die nog gewoon in Nederland gepeld worden in plaats van eerst te worden verscheept naar Marokko.



Alleen nu is dit met visfond, en ik ben bang dat het dan te vissig gaat smaken, een liter fond lijkt me ook nogal sterk, heeft iemand tips??
Alle reacties Link kopieren
Heeft iemand een suggestie voor een saus die smaakt bij zowel biefstuk als gegrilde tonijn?...
@suikervrij: een lekkere marinade past goed bij je beenham, of inderdaad een honingmosterdsaus, dat is ook een goede keuze. Erbij vind ik iets als aardappelgratin of rosti lekker, gekookte aardappels vind ik minder goed passen. Als groente zou je broccoli of romanesco kunnen doen, of courgettebladerdeegtaartjes uit de oven (maar dan wordt het wel veel ovenwerk misschien) of geglaceerde worteltjes, ook lekker lijkt me dat.



@byrd: gegrilde tonijn, dan denk ik al snel aan wasabimayonaise ofzo. Maar ik weet niet of dat wel bij biefstuk past... misschien kun je beter twee sauzen maken? Bijvoorbeeld wasabimayonaise en een pepersausje ofzo?



@ramiaatje: voor hoeveel personen is die soep? Want 450gr paprika en een liter visfond, lijkt me inderdaad best veel... Je zou het misschien ook met visbouillon kunnen maken?
Blackdress en Teiger thanks voor de tips!

Hmmm ja geglaceerde wortjes klinkt goed. Heb je nog een goed receptje hiervoor?

En pommes ducheses, zouden die er ook bij kunnen?

Er gaat sowieso honing-mosterd saus bij!
Geglaceerde worteltjes voor 6 personen: 1 bos bospeen, 100ml sinaasappelsap, 2 eetlepels honing, 3 eetlepels boter.



Stukje loof op de peentjes laten zitten, peentjes schoonschrapen en afspoelen. Kook ze in het sinaasappelsap met de honing, zout naar smaak en 500 ml water in 6-8 minuten beetgaar. Schep de worteltjes uit de pan. Laat het kookvocht met de boter in 5-10 minuten inkoken tot een siroop en schep door de worteltjes. Eventueel kun je wat verse koriander eroverheen snipperen voor een wat meer Oosters effect, maar dat zal bij je beenham nu niet zo goed passen denk ik. Andere tip is om er verse peterselie over te strooien, ook lekker.
Alle reacties Link kopieren
quote:Ennelin schreef op 21 december 2010 @ 20:14:

Ha allemaal!

Deze kerst neem ik bij m'n schoonouders het dessert voor m'n rekening. Ik zat te denken aan een cranberry-cheesecake. Maar dan ben ik er nog niet... Ik vraag me namelijk af:



- Hoe pimp ik dit dessert? Wat is er lekker bij om het wat verder aan te kleden? Bepaalde smaak ijs / slagroom?



-Óf... Het lijkt me ook leuk om 3 variaties van cranberry te maken. Dus de cheesecake, misschien cranberry- ijs, en...? Wat is een leuke aanvulling voor dit trio? Een drankje? Een andere variatie?



Ben benieuwd wat er nog meer te bedenken is voor dit dessert! Wie heeft leuke / lekkere ideeën? Alvast bedankt!Er zijn hele lekkere cocktails met cranberrysap te maken. Google bijvoorbeeld eens een cosmopolitan!
Alle reacties Link kopieren
Byrd, een combi voor allebei zou een gele paprika coulis zijn. Is heerlijk bij tonijn. Nooit gegeten bij biefstuk, maar zou wel kunnen denk ik.
Alle reacties Link kopieren
Ramiaatje, die soep klinkt lekker, maar 450 gr. paprika in verhouding met een liter visfond lijkt me inderdaad erg vissig. Ik zou een gewone runderbouillon nemen of een kippenbouillon en dan minder gebruiken en toevoegen als dat nodig blijkt. Ik hou namelijk niet van visfond.
Alle reacties Link kopieren
Deze wil ik jullie niet onthouden:







champagne taart met witte chocolade en frambozen

voor16-20 personen



ingrediënten

750 ml champagne of mousserende witte wijn

250 g suiker

60 g custard

8 eierdooiers

12 blaadjes gelatine

1 l slagroom

2 pakken lange vingers (minimaal 500 g)

200 g witte chocolade, in stukjes gebroken

2 bakjes frambozen

poedersuiker



extra benodigdheden

taartvorm van 30 cm Ø of een rechthoekige bakvorm van 22-30 cm van 31/2 l inhoud



voorbereiden (minimaal 5 uur van tevoren, kan 1 dag van tevoren)

breng 600 ml champagne met 125 g suiker aan de kook en laat de suiker oplossen (let op: doe dit in een grote pan, want de champagne gaat bruisen).

Roer de custard los met 25 g suiker en de rest van de champagne en schenk het al roerend bij de kokende champagne. Laat 2 min. doorkoken, zodat het bindt.

Klop de eierdooiers los met 100 g suiker. Roer het door het champagnemengsel en laat afkoelen. Week de blaadjes gelatine 5 min. in ruim koud water. Klop de slagroom lobbig.

Verwarm de gelatine met aanhangend water tot het is opgelost, maar laat het niet koken! Roer de gelatine gelijkmatig door het afgekoelde champagnemengsel. Spatel als het mengsel lobbig begint te worden de room er luchtig door.

Bekleed de vorm met een royaal stuk plasticfolie, zodat je de taart er later makkelijk uit kunt nemen. Bedek de bodem van de taartvorm met lange vingers en verdeel de champagnemousse erover. Laat de taart minimaal 3 uur opstijven in de koelkast of 1 uur in de diepvries.

Doe de witte chocolade in een kom en zet die op een pan met een laagje kokend water, zorg ervoor dat de bodem van de kom het water niet raakt (au bain-marie). Laat de chocolade smelten, strijk het uit over bakpapier en laat hard worden, zet het evt. 15 min. in de vriezer.

bereiden: neem de taart m.b.v. het plasticfolie uit de vorm (als iemand je even helpt gaat het makkelijk) en verwijder het folie voorzichtig. Halveer de rest van de lange vingers en zet ze rondom de taart, suikerkant naar buiten. Bind er een mooi rood lint omheen.

Breek de hard geworden chocolade in stukken en steek deze rechtop in de bovenkant van de taart. Verdeel de frambozen over de taart en bestuif met poedersuiker.

Voorbereiden ± 45 min / afkoelen ± 1 uur / opstijven ± 3 uur / bereiden ± 15 min.
Alle reacties Link kopieren
jemig Blackdress jij hebt ook veel mooie, lekkere gerechten zeg
Alle reacties Link kopieren
Heb je gezien hoeveel slagroom erin gaat?
Alle reacties Link kopieren
Hallo Ramiaatje,



ik heb hier nog een lekker recept liggen voor paprikasoep. Al meerdere malen gemaakt voor gasten en tot nu toe altijd in de smaak gevallen.



zachtgele paprikasoep (6p)



Ingredienten:

2 gele paprika's

50 gr boter of margarine

2 eetlepels droge witte vermouth / droge witte wijn

125 ml creme fraiche op kamertemperatuur

1,5 liter kalfs- of kippebouillon

1 eetlepel aardappelmeel

peper, zout

1 eetlepel fijngeknipte bieslook



Bereiden

- maak de paprika's schoon en snij ze in kleine stukjes

- laat de boter in een ruime pan smelten en bak de paprika hierin heel zachtjes gedurende 30 min (paprika mag niet bruin worden)

- roer de vermouth en creme fraiche erbij, breng aan de kook en laat 5 minuten koken

- pureer het mengsel

- schenk de bouillon er deel voor deel bij

- breng het geheel aan de kook en laat gedurende 30 minuten koken

- roer in een kommetje het aardappelzetmeel met wat water los en schenk dit al roerend bij de soep. Laat nog enkele minuten koken.

- Voeg peper en zout toe voor de smaak.

- Laat de soep afkoelen en bewaar tot gebruik in de koelkast.

- Voor gebruik weer opwarmen en de bieslook erover strooien.



Smakelijk!!!
Alle reacties Link kopieren
quote:Blackdress schreef op 22 december 2010 @ 16:30:

Heb je gezien hoeveel slagroom erin gaat? lol Kerst is geen tijd om aan je lijn te denken:)
Alle reacties Link kopieren
ik ga wat losse hapjes maken dit jaar



Zalm in brooddeeg met rucolapesto en vanillesaus

kipragout

forel met dillesaus

gevulde bladerdeegflapjes met gehakt/zongedroogde tomaatjes/pijnboompitten

gerookte eendenborstfilet

stokbroodje



En toetje is nog twijfel maar ik vond de tobleronnemousse wel erg aantrekkelijk klinken.



2e kerstdag ga ik met mijn moeder samen 7-gangenmenu koken. Hebben laatst cursus gehad in een restaurant en dat menu gaan we maken.

Dit is een oud topic. Het topic is daarom gesloten.
Maak een nieuw topic aan om verder praten over dit onderwerp.

Terug naar boven