Lijf & Lijn alle pijlers

hardlopen

17-06-2010 16:27 3102 berichten
Alle reacties Link kopieren
Van de allereerste opbouw tot voorbij de marathon. Ervaringen uitwisselen, elkaar motiveren en natuurlijk ook gezellig kletsen over alles wat met hardlopen te maken heeft.
Alle reacties Link kopieren
Chiki.. Dan heb je de lengte/gewicht van mijn zusje. Ben ik altijd jaloers op geweest. Vind je jezelf te dun? Of zegt je omgeving dat? Bij sommige vrouwen past het gewoon! Als ik nog meer afval valt mijn gezicht helemaal in, en overal steken botten uit haha.. Ik heb nou eenmaal brede schouders en heupen. " dun" zal ik nooit worden.



Ik zat zelf meer aan extreem overgewicht of extreem overgewicht te denken, maar daar heb jij geen last van!



Ik zal overigens netjes 7 dagen rust houden en volgende week weer rustig beginnen.
Alle reacties Link kopieren
Wow, wat een drukte hier, kan het maar net bij houden met lezen!!!!

Niet meer gelopen sinds zondag, vanmorgen nog wel een spinningles gedaan. (en buikspierkwartier) Net voordat ik thuis was, valt er een stuk voor mij een vrouwtje heel hard met haar fiets, omdat er een hondje begon mee te rennen en onder haar fiets schoot! Ze zat onder de schaafplekken en haar bril had haar oog verwondt, maar ze zat maar in over haar nieuwe fiets. Maar die had weinig schade. Zo val je ook ooit met het lopen over die mee rennende honden.



Chiki, waarschijnlijk heb jij gewoon een hardloopfiguur!! Dus die halve marathon gaat goed komen.



Juudje, vervelend van die enkel, weet uit ervaring hoe vervelend het is als je niet mag. Mag je/kun je wel fietsen? Misschien is dat een optie!



Driewieler, ja hier ook last van de zomertijd, lig al een paar dagen op tijd in bed en het helpt nog niet. Met jouw training kan het goed een combi zijn van allebei, dus misschien beetje rustig aan. Je bent er bijna, nu dus even tanden op elkaar en houd je in.



Baukje, ook texel komt snel dichterbij, ga je zaterdag nog een hele of halve doen?



Tijgermeisje, gaat nog steeds goed toch? Jij bent hier het grote voorbeeld van langzaam aan en gewoon doorgaan! En niet jezelf laten opjutten, omdat je niet snel genoeg zou gaan. Petje af hoor!!



Simoon, nog steeds wel bezig dus, je bent natuurlijk niet verplicht, maar het kan ook motiverend zijn om hier te vertellen hoe het ging. Wij juichen met iedereen mee, dus ook met jouw!



Charlar, weet je nu al wat het nu wel is? Of ben je nog niet terug naar de fysio gegaan? Hoop dat het met oefeningen weer snel een beetje beter gaat. Je doet toch ook nog spinning, daar kun je in iedergeval je conditie toch redelijk mee stabiel houden.



Zit nog een beetje te twijfelen of ik zaterdag nog een wedstrijdje ga doen. 10 km stratenloop in reusel, loop ik eigenlijk altijd, dus waarschijnlijk zaterdag ook wel. Vorig jaar hadden ze de route verlengd dus hoefde je maar 3 rondes ipv 4 dus dat vind ik al een groot voordeel.

Zit ook nog te twijfelen over de grote beekloop. Dat is 4 ronden van 4 km. Zou wel goed zijn om net voor de vakantie aan de 16 km te zitten.Want na de vakantie is de halve waarvoor ik heb in geschreven.
Alle reacties Link kopieren
Lauwe..Wat leuk, 2 lopen in het vooruitzicht. Loop jij al lang? En wat loop je dan zoal? Ja, mag wel fietsen. Maar we fietsen eigenlijk elk weekend wel 16-32 km. ( normale fietsen)
Alle reacties Link kopieren
Juudje: wanneer ik niet kan lopen, fiets ik gewoon héééél hard op mijn doodnormale fiets met kinderstoeltjes voor en achter. Voor een extra work-out neem ik nog wat kinderen mee in ruil voor een ijsje een paar dorpen verderop :-)



Lauwe: Bij mij zat ook een uitnodiging in de mail voor de Grote Beekloop, maar een paar rondjes "om de kerk" vind ik niet zo leuk. In juni wordt er in Nuenen (van Goghloop) ook een halve georganiseerd, volgens mij zijn dat ook meerdere rondjes. Heb je daar wel eens aan meegedaan?



Maandag moet ik me weer melden bij de fysio. Het is iemand met ruime ervaring in de sportfysio en begeleid ook een groep marathonlopers, dus ik heb wel vertrouwen in die man.
Alle reacties Link kopieren
Ik hoor allemaal bekende namen, Reusel, Neunen.... Dat is wel een stukje mooi Nederland hoor. Lucky bastards .





Baukje, wat zeg je me nou? As zondag geen 3 uursloop? Mijn schema geeft echt aan dat ik as zondag 32 kilometer mag lopen. Volgens jou niet slim om te doen.



10 minuten later:

Heb net mijn collega gebeld, hardloopcoatch voor een aantal Rotterdam marathon lopers, guess what? Nee, niet slim om zo lang te gaan lopen. Adviseerde me om het te houden bij een uurtje of 2 max. En daarna afbouwen met loopjes variërend van 1 tot 1,5 uur....



Nou, oké dan. Gaat ik doehoen.



Baukje, heb net jouw tip van trail running zitten bekijken. Halelujah, dat vind ik ge-wel-dig!!! Precies mijn ding!
Alle reacties Link kopieren
Ja driewieler dat dacht ik wel van die trails. Gewoon jezelf en de natuur en je hobby, geen gestress bij de start maar heel relaxte mensen die gezellig staan keuvelen en die als ze echt een toptijd hadden willen lopen wel een snel parcours uit hadden gezocht.

Ik ga eind juni de veluwezoom trail doen. Maar heb geen idee of die hetzelfde niveau heeft dan de trails in belgie.

Je collega is het dus met je eens. Ja op de meeste schema's op internet staat de langste duurloop inderdaad op 14 dagen voor de marathon gepland. Maar die schema's rammelen vaak aan alle kanten. Bovendien bouwen ze vaak op van bijna niets naar de marathon. En dan heb je niet de ruimte om tijdig gas terug te nemen. Maar jij hebt je duur al ruimschoots opgebouwd.



Juudje ik ga de oosterschelde loop doen. 20km met strand en waarschijnlijk de nodige trapjes. Wil niet voluit gaan. 15km op reserve en als ik dan de fut heb de laatste 5km versnellen. Helemaal voluit gaan durf ik niet omdat ik er geen naweeen van wil hebben omdat ik nog een paar weken verder moet kunnen trainen. 4 van de kinderen gaan de 3km lopen dus het wordt een gezinsuitstapje.



Lauwe ik heb het persoonlijk wel gehad met die rondjes dorp.

Baal er ook van dat de tendens is om alle langste afstanden eruit te gooien of te bombaderen tot recereanten loop. De 15km wedstrijd van de monumenten loop in Bergen op zoom is dit jaar ook omgezet in een recreanten loop. En de 10km is nu wedstrijd geworden. 10EM van sprundel was vorig jaar al 10km geworden. Er zijn ook zoveel loopjes dat met te veel moet concureren met elkaar en een 5 of 10km is nu eenmaal gemakkelijker te organiseren en trekt veel meer mensen aan de start.

Ja loslopende honden en niet oplettende eigenaren. Je breekt je nek soms zowat over die beesten.



Oh chiki het waren de kringgroepen kampioenschappen. Dat had ik niet meegekregen. jij hebt zelf ook deelgenomen?



Ik ben een raar mens (ja dat wisten jullie natuurlijk al). Heb weloverwogen besloten om vandaag niet te trainen (en dat doe ik dus ook niet). Ik hoef niemand verantwoording af te leggen, en toch voel ik me schuldig. (en een beetje jaloers op hardlopers die ik vandaag tegenkwam)
Alle reacties Link kopieren
Baukje, ja snap je wel een beetje van die loopjes "rond de kerk" en dan als de westrijdvariant wordt geschrapt is er voor jou niet veel meer aan, zeker omdat je nu dat trail heb gevonden. Maar misschien is de lange duurloopwedstrijd iets voor jou. Je hebt toch ook nog de 100 km wedstrijd. (weet niet of er nog meer van dat soort wedstrijden zijn) of zijn die in de loop der tijd ook gesneuveld, omdat steeds meer mensen zijn gaan lopen en de korte recreanten loopjes steeds popualairder worden, dus lees interesanter voor de organisatoren.



Juudje, loop vanaf 2005. Maar vanaf mijn 12, 13 ging ik al vaak met mijn vader mee naar loopjes op zondagochtend. Daar kwam een einde aan toen ik op zondag ochtend ging voetballen. Maar bleef wel lopen tijdens de winter en zomerstop. En dan nu met een loopgroep. En ik loop recreantenloopjes hier in de buurt en ook de dam tot dam al jaren. Probeer wat andere loopjes te doen zoals vorig jaar maastrichts mooiste, zwaar maar erg mooi!
anoniem_61420 wijzigde dit bericht op 30-03-2011 18:15
Reden: was nog niet klaar
% gewijzigd
Alle reacties Link kopieren
Baukje, dat schuldgevoel ken ik. Heb besloten om vanavond eens gewoon op de bank te gaan hangen ipv weer te gaan lopen. Oei oei, dat schuldgevoel! Gelukkig regent het af en toe, dan moet ik wel binnen blijven;-).



De loopcoach was het juist niet met mij eens want een 3,5 duurloop raadde hij af. Ook ivm de kans op blessures moet ik het nu ook juist rustig aan doen. Maar een loop van 2 uur mag as zondag dus nog net.



Ik ga eens kijken naar die veluweloop van jou. Ti's sowieso een fantastische omgeving. Jaa, en die trial lopen gaat het helemaal worden. Kan niet wachten totdat vriend thuis is om dat te laten zien. Vindt hij ook super!
Alle reacties Link kopieren
Hahaha, ik zié charlar gewoon op die fiets met kids sprinten: briljant!
Alle reacties Link kopieren
jeuj das weer n flinke lap text bij te lezen, gaak zo doen.



Tip vd budgetrenners/meelezers: AH heeft deze week shirts en capri's, Aldi vanaf vandaag lange en 7/8 broek en shirt, en Kruidvat ruimt de laatste restanten op vd hardloopkledinglijn ism Leontien van Moorsel (je loopt dus wel met 'Leontien' in roze lettertjes op je kont.



Heb 1 shirt vd AH meegenomen, broeken waren al weg.
Alle reacties Link kopieren
Charlar, de beekloop ging ik vroeger al naar toe met mijn vader, maar dat is erg lang geleden. Maar ik had bedacht om mijn auto bij mijn werk te parkeren en dan is het ong. 2 km naar de start. Dan 3 rondes rennen, en dan weer 2 km terug naar mijn auto. Totaal 16 km. Nadeel: je moet van te voren inschrijven en ik weet nooit of er nog iets tussen komt.

De vangogh heb ik nooit gelopen. n'halve in rondjes denk niet dat ik dat trek. (zelfde als de marathon van eindhoven 2 rondjes) maar dat is iedereen voorzich. Laat ik eerst de halve nog eens fatsoenlijk uitlopen.



Driewieler, waar je zelf woont is vaak alweer gewoontjes. Als je bij de zee woont, denk je had ik maar een mooi bos. En die bij het bos wonen denken had ik maar strand, dus volgens mij is iedereen jalours. Daarom is het zo fijn om op vakantie te kunnen rennen. (vind ik)
Alle reacties Link kopieren
Die Monumentenloop in Bergen op Zoom gaat mn vuurdoop worden. Twijfelde nog tussen deze of de IJsselloop in Deventer, maar B op Z lijkt me kleinschaliger/relaxter.



Tis dat ik nu pas op 5 km niveau zit maar ik kan me voorstellen dat het irritant is dat de ware kilometervreters verwaarloosd worden door de NL loopevenementen organisaties.
Alle reacties Link kopieren
Ja de monumenten loop is wel gezellig hoor. Druk genoeg om er tijdens het lopen voordeel van te hebben en niet te massaal.

Lauwe ultralopen zijn er op zich genoeg hoor. En de 100km is nog ver van mijn bed. Weet niet of dat er ooit van gaat komen. Is niet een direct doel op zich. Dan denk ik eerder aan meerdaagse ultralopen. Maar 50 tot 65km wedstrijd zijn er nog redelijk wat. Die wedstrijden blijven wel bestaan omdat die niet opgezet worden met de illusie of doel tot grote evenementen uit te groeien. Ultralopers zijn vaak mensen die de massa juist willen ontwijken. En leuke kleinschalige halve marathon en marathons zijn er ook genoeg. Hoewel die laatste twee afstanden vaak ook degraderen tot merdere rondjes.

Maar een 15km of 10EM in een ronde wordt steeds meer een zeldzaamheid. 's Hertogenbosch heeft er binnenkort weer een (vestingsloop 15km- schitterend parcours). En maastrichts mooiste natuurlijk waar we vorig jaar geweest zijn. Zijn er vast zo nog meer op te noemen hoor, maar meestal beperkt het zich toch tot 3 rondjes van 5.
Alle reacties Link kopieren
Zit overigens te dubben wat ik vannacht ga doen (ja slapen natuurlijk). Maar begin september wil ik meedoen met kustloop vrouwenpolder (halve marathon waarvan 8km strand). Vorig jaar heb ik op 1 april 's nachts in de startblokken gezeten en was toen net op tijd met inschrijven. Nu mag ik omdat ik vorig jaar ingeschreven heb vanaf vanacht 24hr inschrijven. Alleen dan mogen er maximaal 250 mensen inschrijven. Waarschijnlijk omdat anders iedereen op 1 april voor niets wakker blijft.In totaal mogen er namelijk maar 400mensen meedoen om het kleinschalig te hoduen.

Nu ga ik zo naar bed,maar zou het nu echt nodig zijn vanacht dan toch ook maar het wekkertje te laten afgaan.

Moet toch niet gekker worden he. Dat het voor- voor inschrijven midden in de nacht zou moeten plaatsvinden.
Alle reacties Link kopieren
ben benieuwd Baukje, zou toch wel erg jammer zijn als je achter het net zou vissen.



Vanavond helemaal vergeten te melden wat ik gelopen heb. Mijn onderlijf herinnert me er nu aan want mn spieren voelen zwaar en hard. En dat abnormale gevoel in mn rechterbil is ook nog niet weg/komt na training weer opzetten.



Het was 20 min. uitgebreide warming up, 10 min. rustig aan, 10 min. op wat hoger tempo en nog 9 minuten rustig aan.
Alle reacties Link kopieren
Had dus toch maar het zekere voor het onzekere genomen en de wekker op 5 voor 12 gezet. Het is gelukt.

Voor diegene die interesse hebben; jullie mogen het komende nacht proberen.
Alle reacties Link kopieren
Baukje, ik denk al wat doet die nog zo laat achter de computer!!! Maar je bent weer ingeschreven, goed zeg. Voor mijn voorlopig niet verder dan de halve. Dus jammer genoeg nog niet voor mij weggelegd.
Alle reacties Link kopieren
Gefeliciteerd met je inschrijving Baukje, hier is het met Stationsloop Ommen-Dalfsen ook altijd zo een run, inschrijving zit in een mum van tijd vol. Helaas heb ik daar ook achter het net gevist.



Gisteren mijn training gedaan na een dikke regenbui, heerlijk om het bos weer in te kunnen 's avonds. Had een van de honden mee en die vond het dikke pret. Ondanks het zware parcours wat ik had uitgezocht (zand en heuvelachtig) lekker en in de goede zones gelopen. Vanavond intervaltraining met de groep!



Tijgermeisje, wel eens geprobeerd om te smeren met Biofreeze na een zware training? Ik vind dat heerlijk spul voor mijn spieren als die een beetje over the top zijn.



Loop ze allemaal!
Alle reacties Link kopieren
Lauwe het is een halve marathon. Zoek maar op kustloop vrouwenpolder. Vanaf vannacht mag iedereen inschrijven maar er zijn dan dus waarschijnlijk nog maar 150 plaatsen. Dus je moet er echt middernacht bij zijn. Het is overigens 9 km strand en voor diegene die denken dat zeeland geen bossen heeft; op der terugweg nog heerlijk door de bossen. Je komt ook nog dwars door een botanische tuin. Echt een aanrader dus lauwe!

De zeeuwse kustmarathon is pas een maand later (en neemt het zelfde stuk strand ook mee in het parcours) maar daarvoor was de inschrijving al op 1 januari, ja ja ook middernacht.

Kinderen zijn vanmiddag vrij van school. Zou dus vanmiddag kunnen gaan lopen maar ik ga toch vanavond gewoon met mijn clubje.
Alle reacties Link kopieren
Waar vinden jullie al deze leuke lopen. Zie bekende plaatsen die niet zo ver van waar ik woon liggen.



Baukje.. Gefeliciteerd met je inschrijving. I.d. wel apart dat je er s'nachts je bed voor uit moet.



Tijgermeisje.. Je training klinkt ook best pittig. Heb je een vaste route die je loopt?



charlar.. Haha.. De kids omkopen met ijs voor een rondje gemeente. Hier ook een kindje van bijna 17 kilo achter op de fiets.



Chiki.. Lente in het bos na een lekkere regen bui.Vind je het niet eng om in het bos te lopen?



*****



Mijn enkel lijkt weer wat rustiger.. Smeer regelmatig met tijgerbalsem, dit verzacht wel wat.
Alle reacties Link kopieren
Waar vinden jullie al deze leuke lopen. Zie bekende plaatsen die niet zo ver van waar ik woon liggen.



Baukje.. Gefeliciteerd met je inschrijving. I.d. wel apart dat je er s'nachts je bed voor uit moet.



Tijgermeisje.. Je training klinkt ook best pittig. Heb je een vaste route die je loopt?



charlar.. Haha.. De kids omkopen met ijs voor een rondje gemeente. Hier ook een kindje van bijna 17 kilo achter op de fiets.



Chiki.. Lente in het bos na een lekkere regen bui.Vind je het niet eng om in het bos te lopen?



*****



Mijn enkel lijkt weer wat rustiger.. Smeer regelmatig met tijgerbalsem, dit verzacht wel wat.
Alle reacties Link kopieren
juudje nee ik heb hier in de omgeving (noorden van Noord-Brabant) zoveel opties v mooie routes, en ik hou erg van afwisseling
Alle reacties Link kopieren
Ow en over in het bos lopen: vond ik doodeng in het begin, nu niet meer (naja afgezien van al te enthousiaste loslopende grote honden)
Alle reacties Link kopieren
baukje! Tof dat t inschrijven gelukt is.
Alle reacties Link kopieren
Chiki de Biofreeze is bijna op, die gaat op verrekkingen en stijve nek. Zou die tot binnenin n bilspier werken? (heb geen dikke billen maar dr zit zeker wat spek op)

Dit is een oud topic. Het topic is daarom gesloten.
Maak een nieuw topic aan om verder praten over dit onderwerp.

Terug naar boven