Beste vriendin gaat dood...

15-07-2011 11:05 462 berichten
ik heb gisteravond te horen gekregen dat mijn beste vriendin dood gaat. Nadat ze al in december diagnose ''kanker'' had gekregen en er uitzaaiingen waren in de lymfen, en er allerlei dingen fout gingen m.b.t. operaties/chemo/bestralingen, is het nu weer mis. Amper 3 maanden nadat ze klaar is met chemo en bestralingen heeft ze te horen gekregen dat er uitzaaiingen zijn in de longen en in de lever. Misschien dat er nog chemo gegeven kan worden, maar dat is eigenlijk alleen maar uitstel van executie.



Ik weet even niet meer waar ik het zoeken moet.

Ze is vandaag opgenomen in het zkh en heeft aangegeven dat ze me wil zien, dus uiteraard ga ik naar haar toe. Zoveel ik kan en zoveel ze wil. Alleen weet ik niet wat ik moet doen of zeggen. Ik kan niks meer doen voor haar.

Ik zoek hier vooral tips hoe ik hiermee om kan gaan. want ik kom er zelf niet uit



Alle reacties Link kopieren
Wat heftig Kaatje. Heel veel sterkte!
Alle reacties Link kopieren
Lieve Kaatje

Sprakeloos. Wat verschrikkelijk om dit mee te maken. Heel veel sterkte komende tijd



En probeer niet aan die aparte "ouders" te denken - ze zijn het niet waard.
Alle reacties Link kopieren
Kaatje, wat ben jij een lieve vriendin, wat fijn voor jouw vriendin dat jíj haar vriendin bent



Drift, jij krijgt ook een knuffel
Ben net terug uit het ziekenhuis, ben maar zo'n anderhalf uur geweest....ze mag niet teveel bezoek hebben want dat is gewoon te druk voor haar.

Misschien mag ze over een paar dagen naar huis, ze kunnen in het ziekenhuis toch verder niks doen.



Pff, ik ben eigenlijk gewoon kapot. Geestelijk leeg.

Komt wel weer goed hoor maar de afgelopen dagen eisen nu even hun tol van me. Een hele grote reality check zeg maar.
Alle reacties Link kopieren
Een reality check, zeg dat wel. Zorg goed voor jezelf, meid. Dan kun je ook beter voor haar zorgen.



Ik vind je echt heel lief, hoe jij voor haar klaar staat.
Alle reacties Link kopieren
Kaatje ,

meid wat heb jij het zwaar!

En ik voel zo met je mee ookal ken ik je niet!



Bepaalde dingen die je beschrijft steken mij rechtstreeks in mijn hart,stokken van de adem niet aanspreekbaar zijn etc.

Ik word gelijk terug in de tijd op de dag dat mijn moeder stierf geworpen(nu anderhalf jaar geleden).



Ik hoop dat je nog tijd met je beste vriendin kan doorbrengen,ze houd veel van je en heeft onzettend veel waarding voor jou en hecht veel waarde aan jullie vriendschap.(de reden dat ik dit denk is omdat ze je belde om alleen even je stem te horen,wat een liefde!)



Misschien wil je dit nu helemaal niet horen/vindt je het niet fijn van een vreemde,

maar zoals ik jou wel eens lees,

lijk jij mij een super kleurrijk persoon.



Ik heb toen voor mijn moeders begrafenis zes windlichten gekocht en deze elk met een decoratie zand gevuld.(wit,rood,paars,goud,groen en roze)

Aan het einde van de dienst stond ik met tantes beste vriendinnen en schoonzusjes naast elkaar en alle aanwezigen hebben een handje zand kleur naar keuze(sommige namen van alle kleuren een beetje)genomen en over haar kist uitgestrooid.



Toen alle mensen weg waren hebben wij met het selecte groepje zanddragers het overige zand de lucht in gegooid om het naar beneden ziet te dwarrelen op haar kist.



Maar ik las net iets over een urn uitzoeken,weet niet of deze thuis of op de begraafplaats komt te staan(of begraven),

dat je het dan op een andere plek zou kunnen doen(of een plek die speciaal voor jullie was).



Mijn familie en ik vonden het erg fijn,omdat mijn moeder een ontzettend kleurrijk persoon was.

Maar het is natuurlijk heel persoonlijk,en vindt jij dit helemaal niks.

(dan heb ik niks gezegd,hoop niet dat dit raar overkomt)





Verder heel veel sterkte,

met alles wat je nu doormaakt!



kaatje. Je doet het goed. Vergeet alleen jezelf niet. Sterkte meis..
Alle reacties Link kopieren
Kaatje, ik leg virtueel mijn armen om je heen en huil met je mee hoe onmogelijk het is om je beste vriendin te verliezen.

Ik maakte dat 9 maanden en 12 dagen geleden mee.

Weet nauwelijks hoe ik toen en nu mezelf staande hou, maar doe mijn best.



Kort geleden mailde haar zusje naar me;

Wees jezelf dankbaar voor wat je voor haar hebt betekend. Wees haar dankbaar voor hetzelfde. En vaar op deze dankbaarheid verder. Ze was wie ze was, niet ondanks maar mede dankzij jou! Wees daar maar trots op en ga daarmee verder. Je verdient het.



Ik was daar heel blij mee.

Maar goed, leef in het moment en doe wat je hart ingeeft en weet dat dat goed is.

Oh ja, probeer te eten, drink fruitontbijt tot het je oren uitkomt, als er niks anders meer in gaat.
Lieve Kaatje,



De hele situatie waar jij nu in zit laat mij niet los. ook al ken ik je niet, ik moet vaak aan jou en jouw vriendin denken.



Zoals velen al gezegd hebben, je doet het echt heel erg goed! En je lijkt me een ontzettend lieve vriendin. Probeer met je vriendin te praten over haar angsten en waar het kan probeer haar gerust te stellen. Ook al is dat voor haar natuurlijk een schrale troost, want zij staat aan het begin van een reis die ze alleen moet maken.



Nogmaals een hele dikke knuffel!
Alle reacties Link kopieren
Lieverd Ik wist niet dat je een topic had geopend anders was ik veel eerder hier gekomen.

Ben er voor haar dat is het belangrijkste.

Heel heel veel sterkte

En je bent een kanjervriedin.
Vandaag weer naar het werk gesleept. Ik ben kapot. Weer een slapeloze nacht gehad. Al vanaf donderdagnacht heb ik slapeloze nachten, ik kom moeilijk in slaap en dan schrik ik midden in de nacht wakker, dan denk ik dat het allemaal een nachtmerrie was, maar dan komt het besef dat het allemaal echt is.

Gelukkig zijn ze hier ook heel begrijpend, ik had een aantal zware dossiers (mentaal zwaar, niet fysiek he...haha... ) en die hebben collega's overgenomen. De rest gaat op de automatische piloot.



Ik baal zo hard, ik heb mijn gsm thuis laten liggen, ben zo bang dat er nu iets gebeurt en dat niemand me kan bereiken, en daarbij kan ik mijn vriendin ook niet even een smsje sturen dat ik aan haar denk. Kutzooi.

Vanavond kan ik niet op bezoek gaan helaas, ironisch genoeg komt er uitgerekend vandaag een kerel van Monuta op bezoek om te praten over de indexering van mijn uitvaartverzekering. Lekkere timing maargoed, ook dat moet allemaal gebeuren.



Hopelijk is mijn meissie morgen in haar eigen huis, eigen omgeving, dat ziekenhuis is gewoon rot om steeds te liggen.

Ik heb trouwens in september een afspraak staan om een tattoo te laten coveren, ik wilde eerst een roos laten zetten, maar nu wordt het een hibiscus. Dat is mijn vriendin's favoriete bloem, en dat wordt mijn eerbetoon aan haar. Zo zal ze elke dag nog een beetje bij me zijn, ook als ze er niet meer is...
Alle reacties Link kopieren
Ach lieverd, vergeet je ook nog eens je mobiel. Misschien is het een teken dat het goed met haar gaat. Monuta heeft idd een hele goed timing.

Sterkte en hopelijk kan ze snel naar huis in haar eigen omgeving. Mooie tattoo gaat het worden. Je bent echt een kei van een vriendin
Alle reacties Link kopieren
Hey Kaatje, ook hier maar even een berichtje, voor het geval je het andere topic niet leest... Ik ben blij dat je hier je ei kwijt kunt. Kan me voorstellen dat het praten over je vriendin wat helderheid schept, blijf het ook vooral doen als het je enigszins oplucht.



Ik vind het super dat je zo dicht bij je vriendin staat en er ook echt voor haar bent. Vergeet alleen niet goed voor jezelf te blijven zorgen, jij bent ook belangrijk. Ik hoop echt dat je later terug kunt kijken op een paar mooie en waardevolle dagen/weken/misschien toch maanden, hoe dubbel dat nu ook klinkt. Meisje, heel veel sterkte en hou je taai!
Kaatje, wat fijn dat ze op het werk zo met je meeleven. Als je dat er ook nog bij zou moeten hebben...
Ik had op facebook gezet dat ik mijn gsm vergeten was, haar vriend heeft me daar laten weten dat alles nog hetzelfde is als gisteren (gelukkig). Moet er niet aan denken dat er juist iets gebeurt als ik niet bereikbaar ben.

Oh, en morgen mag ze ook lekker naar huis dat is echt heel fijn. Ze kan beter in een vertrouwde omgeving zijn (lijkt mij) dan in zo'n kille ziekenhuiskamer.
Alle reacties Link kopieren
Dat is een geruststelling dat je contact kunt houden via Facebook.

Heb je daar ook voor de zekerheid je werknummer vermeld?
Nee, ik ga over 45 min naar huis, en morgen tape ik mijn gsm aan mezelf vast, zodat ik hem niet nog eens vergeet...
kaatje,ik zie dit topic nu pas en ik heb nog niet alle pagina's

gelezen.Dus reageer daarom ff zo.Veel sterkte meid met hetgeen

dat je meemaakt.Het is erg heftig en ik kan het me goed

voorstellen dat het moeilijk is om iemand te verliezen waar je

ontzettend om geeft.Ik ben 2 maanden geleden pas mijn schoonpa

aan alvleesklierkanker verloren.Hebben de hele lijdensweg en

alles eromheen meegemaakt.Het was heftig maar ook een

waardevolle tijd.We koesteren alle herinneringen enorm.Dus geniet

van ieder mooi moment met je vriendin!Praat met elkaar,lach en

hui met elkaar!Doe die dingen waar jullie je prettig bij voelen!



Hoe oud is je vriendin als ik vragen mag?



Heel veel sterkte toegewenst en een dikke knuf!
Lieve kaatje,las het net,zal ze ergens in de 20 zijn?(Ik las het net in een van je berichten en dat ze graag moeder had willen worden dus daarom schatte ik deze leeftijd).Veel sterkte!Het leven is gewoon niet eerlijk.
kaatje,daar ben ik voor de derde keer.Ik heb ff snel je topic

doorgelezen.Wat een ouders hebben je vriendin toch!Het lijkt wel

alsof ze niet om haar geven en ik ben sprakeloos.Gelukkig ben jij

een goede vriendin en ontzettend lief.Je mag trots op jezelf zijn.Je

doet het hartstikke goed.En wat je in een van je berichten

omschrijft is voor mij ook herkenbaar,een uitgeteerd lichaam,zwak

praten,moe en zwak zijn etc...Ik denk aan je meid en leef met je

mee.
Alle reacties Link kopieren
Kaatje, wat kut. Ook ik wens je veel kracht. Hoop dat je komende nacht wat uurtjes rust kunt pakken... Morgen is je vriendin thuis en dus weer dichterbij. Fijn.
Alle reacties Link kopieren
Kaat, balen dat je niet bij haar kon zijn vanavond! Wel fijn dat ze morgen thuis mag zijn. Hopelijk krijgt ze daar nog de kans om afscheid te nemen van alles wat haar lief is. Voor zover dat mogelijk is natuurlijk. Wat een verschrikkelijk moeilijke tijd!
Daar ben ik weer. Ik zie eruit als een zombie, vannacht weer niet geslapen. Mijn wallen zijn bijna zwart en hangen tot op mijn enkels, maar ik sleep mezelf maar weer naar het werk.

De vriend van mijn vriendin heeft me laten weten dat ik ook vandaag eigenlijk niet op bezoek kan komen, het zal allemaal al vermoeiend genoeg zijn voor haar. Dat snap ik helemaal. Ze moet met de ambulance liggend vervoerd worden, dan thuis weer al dat gehannes met overleggen naar bed enzo....ik snap het echt helemaal. Maar toch heb ik daar een beetje een rotgevoel over, ben zo bang dat ik niet genoeg tijd heb om nog voor haar dingen te regelen die ze me gevraagd had...egoïstisch he. Dus dan voel ik me daar weer schuldig over. Want het gaat hier niet om mij, het gaat om haar!!



Ik heb laatst een hele mooie kaart gezien met een gedicht, dat sloeg gewoon 100% op haar en mijn gevoel voor haar, die ga ik vanmiddag kopen en stuur ik op.

Hopelijk krijgt ze de komende tijd wat rust en ik kan alleen maar hopen dat ik haar een dezer dagen weer kan opzoeken



Oh, en Geraldine, ze is 31
Sms/bel je vriendin om aan haar te vragen wat ze liefst wil. Zou me niet door haar vriend laten tegenhouden in elk geval. Niet nu er nog maar zo weinig tijd is. Misschien beslist vriend wel voor zichzelf dat ie er niemand bij wil?

Dit is een oud topic. Het topic is daarom gesloten.
Maak een nieuw topic aan om verder praten over dit onderwerp.

Terug naar boven