Werk & Studie alle pijlers

Herregistratie BIG

27-08-2013 17:55 13 berichten
Alle reacties Link kopieren
Hallo viva forummers,

tot nu toe meelezer en meelever geweest. Regelmatig op punt gestaan zelf iets te posten, maar dan nu eindelijk iets waarbij ik hulp nodig heb. Ik kom er niet uit!



Ik heb in 2000 mijn diploma verpleegkundige in de psychiatrie gehaald. Ik heb daarvoor de inservice-B opleiding gevolgd. Tot 5 jaar geleden altijd werkzaam geweest in de psychiatrie. Afgelopen 5 jaar gewerkt als leerkracht in het speciaal onderwijs.



Afgelopen maand besloten uit het onderwijs te stappen en terug de psychiatrie in te gaan. Maar ik moet me dus laten herregistreren in het BIG register.



Er geldt hiervoor een werkervaringseis, namelijk 2080 uur gewerkt in de afgelopen 5 jaar. Of een scholingseis. Omdat ik aan de werkervaringseis niet voldoe, zal ik dus de scholing moeten gaan doen. Daar sta ik ook absoluut achter, alleen ik weet niet goed waar ik moet zijn en welk traject ik moet volgen.



Ik heb nu contact met een school en die zegt dat ik de volledige scholing moet gaan doen, á 1260 euro. Maar als ik lees over de scholingen, krijg ik de indruk dat ik enkel deelcertificaten moet halen.



Wie weet hier toevallig meer van?



Groetjes!
Alle reacties Link kopieren
Staat er geen telefoon nummer bij de site waar je je herregistratie moet aanvragen?

Ik kan je helaas geen zinnig advies geven, kon hem gelukkig gewoon in 1x aanvragen
Alle reacties Link kopieren
Vraag het eens na bij Nursing, die schrijven regelmatig over herregistratie.
Alle reacties Link kopieren
Je hebt 2 opties: direct het hele scholingstraject opnieuw doen of eerst een citotoets maken waar dan uit moet blijken of je en wat je bij moet scholen.



https://www.bigregister.n ... /Scholingeis/default.aspx
Alle reacties Link kopieren
meelever, meelever, wtf is een meelever? Oeps, oh, iemand die meeleeft. Leuk toch als je er glad overheen leest.
Alle reacties Link kopieren
quote:priority schreef op 27 augustus 2013 @ 20:17:

Je hebt 2 opties: direct het hele scholingstraject opnieuw doen of eerst een citotoets maken waar dan uit moet blijken of je en wat je bij moet scholen.



https://www.bigregister.n ... /Scholingeis/default.aspx\



Klopt. Citotoets is 400 euro. Voor de onderdelen die je niet haalt moet je bijscholen (en daar ook voor betalen). Het probleem is dat je niet echt weet waar je voor moet leren. Het is echt een toets om je algehele kennis te toetsen (en de hiaten daarin). De opleiding kost zo rond de 1300 euro. Je sluit dan elk onderdeel met een toets af en als je alles gehaald hebt mag je je BIG verlengen. Dus geen eindcitotoets zeg maar.

Ik weet niet voor wanneer je moet verlengen (denk 1 januari). Het probleem met de toets is dat als je gezakt bent, de meeste scholingstrajecten al zijn begonnen. Het is nog de vraag of er dan plaats voor je is. Zo is mij tenminste verteld. Ik moet ook voor 1 jan. her-geregistreerd zijn en ga dus de opleiding doen (die mijn baas trouwens vergoed, ik werk er al meer dan 15 jaar. Voorheen vast, de laatste jaren op basis van 0 uren contract. En door prive omstandigheden te weinig gewerkt).

Gedoe allemaal...
tsja.....
Alle reacties Link kopieren
Volgens mij vragen ze niet bij elke functie in de psychiatrie een big registratie. Bij mij in de verstandelijk beperkte zorg is het ook niet noodzakelijk. Kun je niet eerst gaan werken en dan gaan registreren?
Alle reacties Link kopieren
Dat heb ik er niet bijgezet inderdaad. Ik werk in een algemeen ziekenhuis. Weet niet hoe het in andere werkvelden is.
tsja.....
Alle reacties Link kopieren
Het is ook een hoop gedoe en in mijn ogen ook alleen maar om de kassen te spekken, want de zorgvragr heeft er niks aan. Een registratie zegt nl niks over jouw bekwaamheid. Je kan gewoon al jaren geregistreerd staan zonder bekwaam te zijn op alle vaardigheden.



Iedreen van de eerste lichtig ngeregistreerden (dus die nu 5 jaar geregisteerd zijn) moet nu herregistreren voor 1 januari. Dat zijn heel veel verpleegkundigen en als ik in mijn omgeving hoor voor hoeveel collega's het allemaal erg onduidelijk is dan ben ik bang dat deze eerste herregistratie helemaal misgaat en mensen straks inderdaad veel te laat zijn met het volgen van scholing, mede omdat klassen gewoon vol zullen zitten.
Alle reacties Link kopieren
Supersas, overal krijg je nu een kort contract. Als het bij werkgever 1 niet nodig is, maar je contract wordt niet verlengt en bij werkgever 2 is het wel nodig dan zit je dus met een probleem.
Alle reacties Link kopieren
Ik vind het ook priority. Nu ik op veel verschillende afdelingen werk voer ik meer verschillende handelingen uit dan ooit.En is mijn algemene kennis vergroot. Zelf voel ik me vakbekwaam. Het probleem van weinig werken zit hem meer in de regeltjes. Waar fax ik dit heen. Mail ik de apotheek of de depotheek? Hoe vraag ik dit onderzoek aan? Zeg maar de randvoorwaarden.

Ik doe nu de opleiding (met de mazzel dat ie betaald wordt), want ik wil niet het risico lopen dat ik niet geheel voor de toets slaag en dan niet meer op tijd kan bijscholen. Dan kan ik per januari niet meer als verpleegkundige aan het werk.
tsja.....
Alle reacties Link kopieren
Bedankt voor jullie reacties! Ik heb het nu redelijk helder; moet inderdaad de gehele scholing volgen, waarbij bepaalde onderdelen verplicht zijn en ik een keus moet maken voor mijn "specialisme", in dit geval psychiatrie. Kost inderdaad ook om en nabij de 1300 euro. Daar schrok ik wel van....

Vind het wel oke hoor, dat je je opnieuw moet scholen/ bijscholen als je er zo lang niet in gewerkt hebt. Bepaalde voorbehouden handelingen bijvoorbeeld kan geen kwaad om die weer opnieuw te leren. Maar dat is in mijn geval. Ik kan me zo voorstellen dat er ook zat mensen zullen zijn voor wie het onzinnig is.

Maar wat ik ook vind; er werken zat mensen wel al die tijd in hun vakgebied, waarvan een gedeelte ook wel een bijscholing zouden kunnen gebruiken



Nogmaals dank voor jullie reacties!
Alle reacties Link kopieren
Wat een kosten. Ik werk niet meer in de zorg en heb ook niet de ambitie om weer terug de zorg in te gaan. Ik ga mijn registratie dus laten verlopen. Toch voelt dat wat raar.

Dit is een oud topic. Het topic is daarom gesloten.
Maak een nieuw topic aan om verder praten over dit onderwerp.

Terug naar boven