Leraar Pedagogiek
woensdag 28 februari 2018 om 16:04
Tja... Ik kom niet meer vers van de havo, maar mijn werkervaring ligt niet specifiek in dit werkveld. Ken jij de opleiding? Ik stuitte er toevallig vandaag op en het leek me wel interessant. Ik wil graag docent worden.
woensdag 28 februari 2018 om 16:07
Ik ken hem van: naar gekeken.jazekerenof schreef: ↑28-02-2018 16:04Tja... Ik kom niet meer vers van de havo, maar mijn werkervaring ligt niet specifiek in dit werkveld. Ken jij de opleiding? Ik stuitte er toevallig vandaag op en het leek me wel interessant. Ik wil graag docent worden.
Ik vind dat je wel fiks wat ervaring mist als je niet in het werkveld hebt gewerkt waar je ver gaat doceren.
woensdag 28 februari 2018 om 16:09
Ik weet dat die ook als kopopleiding bestaat na SPH/creatieve therapie en andere zorggerelateerde sociale studies op hbo niveau. Ik heb de kopopleiding leraar gedaan in een ander vakgebied, maar zat met algemene vakken bij studenten die dus leraar pedagogiek gingen doen. Voornamelijk omdat er weinig banen waren in de studierichting en ze met een jaartje extra een tweede diploma erbij hadden. Ik weet dat er nu een aantal werkzaam zijn op MBO opleidingen als docent. Eentje werkt op speciaal voortgezet onderwijs als mentor, de rest is al dan niet toch gegaan voor een baan die niet onderwijsgerelateerd is. Misschien is deze route ook iets voor jou? Zodat je net iets meer baankansen hebt?
woensdag 28 februari 2018 om 16:10
Heb jij uiteindelijk wel een lerarenopleiding gedaan?
Wat je schrijft, dat lijkt mij ook. Maar ik heb wel wat ervaring in dat werkveld, alleen is dat al geruime tijd geleden. Op dit moment geef ik al sporadisch les, maar graag zou ik dat in de wat socialere vakken willen doen.
woensdag 28 februari 2018 om 16:14
Helaas is dat financieel niet aantrekkelijk. Ik heb al een HBO diploma (niet zorg of onderwijs) en dan ga je instellingsgeld betalen als je opleiding niet in de zorg of het onderwijs is.Suikerwafel schreef: ↑28-02-2018 16:09Ik weet dat die ook als kopopleiding bestaat na SPH/creatieve therapie en andere zorggerelateerde sociale studies op hbo niveau. Ik heb de kopopleiding leraar gedaan in een ander vakgebied, maar zat met algemene vakken bij studenten die dus leraar pedagogiek gingen doen. Voornamelijk omdat er weinig banen waren in de studierichting en ze met een jaartje extra een tweede diploma erbij hadden. Ik weet dat er nu een aantal werkzaam zijn op MBO opleidingen als docent. Eentje werkt op speciaal voortgezet onderwijs als mentor, de rest is al dan niet toch gegaan voor een baan die niet onderwijsgerelateerd is. Misschien is deze route ook iets voor jou? Zodat je net iets meer baankansen hebt?
Wat me bij deze opleiding aantrekt, is dat je je kansen wat meer spreidt. Mocht ik na een jaar of 10 uitgekeken zijn op het onderwijs, dan kan ik met dit diploma waarschijnlijk ook aan de slag in het pedagogische werkveld. Hier zal nog wat studie voor nodig zijn, maar geen volledige (en dus onbetaalbare) HBO studie.
woensdag 28 februari 2018 om 18:49
Sowieso moet je voor de jeugdzorg je registratie hebben.
woensdag 28 februari 2018 om 19:24
woensdag 28 februari 2018 om 20:25
Dat begrijp ik. Maar ik schrijf ook: met wat extra studie en geen hele studie. Mij lijkt dat wanneer je een kopstudie kunt doen om docent pedagogiek te worden, je andersom ook met een kopstudie hbo pedagoog kunt worden.
En als dat niet zo is, dan weet ik dat liever nu dan over 4 jaar
.
Mijn wens nu is om docent te worden en het vak maakt me in zoverre niet uit dat ik meerdere opties heb. Talen en exacte vakken uitgesloten. Omdat studeren tegenwoordig niet meer zomaar betaalbaar is, wil ik graag de meest rendabele optie kiezen. Voor zover je dat kunt voorspellen natuurlijk.
En als dat niet zo is, dan weet ik dat liever nu dan over 4 jaar
Mijn wens nu is om docent te worden en het vak maakt me in zoverre niet uit dat ik meerdere opties heb. Talen en exacte vakken uitgesloten. Omdat studeren tegenwoordig niet meer zomaar betaalbaar is, wil ik graag de meest rendabele optie kiezen. Voor zover je dat kunt voorspellen natuurlijk.
woensdag 28 februari 2018 om 20:25
'Jeugdzorg' is niet synoniem voor bjz. Bjz bestaat al 3 jaar niet meer en om te werken op het gebied van jeugdhulp heb je je registratie nodig.jazekerenof schreef: ↑28-02-2018 19:24Maar het werkveld van de pedagoog is groter dan alleen bjz.
Maar ik ben wel benieuwd welke denkfout ik maak. Bedoel je dat ik met een lerarenopleiding geen ander pedagogisch werk kan doen?
Een vriendin van mij (orthopedagoog: bachelor social work, pre-master pedagogische wetenschappen, master orthopedagogiek) heeft les gegeven aan een hogeschool. Ze had relatief weinig werkervaring op dat moment. Zij hebben haar benaderd volgens mij.
woensdag 28 februari 2018 om 20:28
En hoe verkrijg je zo’n registratie, stel dat ik alleen een lerarenopleiding pedagogiek heb?tu1nhek schreef: ↑28-02-2018 20:25'Jeugdzorg' is niet synoniem voor bjz. Bjz bestaat al 3 jaar niet meer en om te werken op het gebied van jeugdhulp heb je je registratie nodig.
Een vriendin van mij (orthopedagoog: bachelor social work, pre-master pedagogische wetenschappen, master orthopedagogiek) heeft les gegeven aan een hogeschool. Ze had relatief weinig werkervaring op dat moment. Zij hebben haar benaderd volgens mij.
woensdag 28 februari 2018 om 20:29
Passende opleiding.jazekerenof schreef: ↑28-02-2018 20:28En hoe verkrijg je zo’n registratie, stel dat ik alleen een lerarenopleiding pedagogiek heb?
woensdag 28 februari 2018 om 20:30
https://skjeugd.nl/jazekerenof schreef: ↑28-02-2018 20:28En hoe verkrijg je zo’n registratie, stel dat ik alleen een lerarenopleiding pedagogiek heb?
woensdag 28 februari 2018 om 20:33
Daar heb je een punt. Maar het is meer een ‘wat als’ Scenario. In mijn omgeving zijn veel leerkrachten die het werk na 15 jaar beu zijn. Ik zou graag, mocht het mij overkomen, een escape hebben. Op dit moment wil ik juist vooral docent worden.
woensdag 28 februari 2018 om 20:33
Dank je. Ik ga die link eens bekijken.
woensdag 28 februari 2018 om 20:40
De eis van een kopopleiding is ook dat je iig al een hbo diploma in het werkveld hebt.
Ik zou het vak zelf nooit zonder ervaring willen geven.
Het is zoiets als een auto verkopen zonder überhaupt ooit een auto gezien te hebben.
woensdag 28 februari 2018 om 20:48
Dit is gewoon een vierjarige hbo opleiding, waarbij je de eerste twee jaar hetzelfde doet als de pedagogiek studenten.
http://www.hva.nl/opleiding/leraar-peda ... vO5kIytlow
Het is dus geen kopstudie.
woensdag 28 februari 2018 om 20:54
Ah. Dacht ook nog kop.jazekerenof schreef: ↑28-02-2018 20:48Dit is gewoon een vierjarige hbo opleiding, waarbij je de eerste twee jaar hetzelfde doet als de pedagogiek studenten.
http://www.hva.nl/opleiding/leraar-peda ... vO5kIytlow
Het is dus geen kopstudie.
Dan nog is het geen diploma pedagogiek.