Werk & Studie alle pijlers

Sollicitatie Directiesecretaresse - Wie heeft de gouden tip?

23-11-2009 15:37 41 berichten
Alle reacties Link kopieren
Hallo allemaal!



Ik ben een directiesecretaresse met bijna 10 jaar ervaring.



Voor de recessie had ik nooit problemen om aan leuke banen te komen. Nu zijn het op dit moment natuurlijk moeilijke tijden om een baan te vinden. Mijn probleem is dat ik wel uitgenodigd word voor sollicitatiegesprekken, maar vervolgens een afwijzing krijg met de meest rare redenen (in mijn ogen dan).

Dan doel ik dus niet op niet geschikt zijn voor een functie qua ervaring of vaardigheden maar bijvoorbeeld op "ik laat niet genoeg van mezelf zien".



Ik vind dat best frustrerend, dus ik vraag me af.. wie heeft voor mij de gouden tip om me in een volgend gesprek wél te kunnen onderscheiden?



Ik ben benieuwd!
Alle reacties Link kopieren
x
Alle reacties Link kopieren
Da's lastig, want 'niet genoeg van jezelf laten zien' kan je op heel veel manieren opvatten. Daar zou je in zo'n feedbackgesprek wat een afwijzing feitelijk is danwel toe uitnodigt, meer op in moeten zien te gaan om dat op jouw specifieke presentatie verder uit te diepen.



Verder is een sollicitatiegesprek vaak een klik-gesprek, met een zender en ontvanger, en kom je bij de een beter uit de verf dan de ander. Ook weer lastig om daar een algemeenheid op los te laten dus.



Kijk wat bij jou past, en vraag dus door op dit soort algemeenheden of in jouw ogen rare redenen. Is niet eng of raar: daar heb je gewoon recht op.



Succes met het landen van een leuke baan!
Alle reacties Link kopieren
Tia Dalma,



Gewoon even bellen met de contactpersoon waar ik het gesprek mee heb gehad dan? De sollicitatie is namelijk via een uitzendbureau gegaan.
Alle reacties Link kopieren
@jolief, super voor jou dat je snel ander werk hebt. Dat geldt ook voor alle anderen die snel een andere baan gevonden hebben. Maar ik herken wel wat Savannah zegt. Hoe onderscheid je je. Eerst moet je je onderscheiden zodat je met jouw brief en cv boven die 200 anderen uitsteekt. En dan het gesprek nog, hoe overtuig je degene aan de andere kant van de tafel dat je degene bent die ze moeten hebben.

Ik ben het met Tia eens, doorvragen in het gesprek. Daar kan je weer van leren wat je in het volgende gesprek weer kan gebruiken. En verder, jezelf zijn. Je weet dat je goed bent in je werk. Denk na van te voren over de vragen die ze je kunnen stellen, zodat je voorbereid bent met een antwoord. En als het het toch niet geworden is, dan is de klik er misschien niet. Dat kan. Dat is niets persoonlijks, het is zoals het is. Bij de volgende lukt het misschien wel.
Alle reacties Link kopieren
Savannah, dat zou ik zeker doen. Ook je contactpersoon via het uzb zou je goede feedback moeten geven, en zelfs vanuit expertise (al wisselt dat natuurlijk ook per intercedent) kunnen ondersteunen in jouw vragen.



Bij directe contacten met bedrijf zou ik degene die jouw afwijst vragen om meer info. Dat kun je direct in het gesprek doen, maar ook (als je dat nog moeilijk vindt) vragen of je bij verdere vragen over je afwijzing toch nog even een keer terug mag bellen omdat je het nu even op je in wilt laten werken.



En eens met Berta: bereid je goed voor, zodat je niet van je stuk gebracht wordt zo snel en je je daarbij kunt concentreren op de non-verbale omstandigheden van het gesprek. Probeer je voor ogen te houden dat jij ook voor jezelf moet bepalen of JIJ wel een klik met dat bedrijf ervaart.
Alle reacties Link kopieren
De gouden tip bestaat niet. Maar een tip waar ik veel aan heb (gehad) is de volgende:

zeg niet alleen waar je goed in bent maar ook waar dat uit blijkt. Onderbouw het met voorbeelden.

Dus zeg niet alleen, ik ben goed in organiseren. Maar ik ben goed in organiseren en dat blijkt uit....bijvoorbeeld dat je symposium georganiseerd hebt of zo.
Alle reacties Link kopieren
Hi Savannah,



ook ik ben aan het kijken naar vacatures zoals personal assistant, en wilde weten wat voor opleiding je hebt gedaan?



Heb je in die 10 jaar bij verschillende bedrijven gewerkt of bij een bedrijf?
Alle reacties Link kopieren
quote:Bertha schreef op 23 november 2009 @ 16:05:

De gouden tip bestaat niet. Maar een tip waar ik veel aan heb (gehad) is de volgende:

zeg niet alleen waar je goed in bent maar ook waar dat uit blijkt. Onderbouw het met voorbeelden.

Dus zeg niet alleen, ik ben goed in organiseren. Maar ik ben goed in organiseren en dat blijkt uit....bijvoorbeeld dat je symposium georganiseerd hebt of zo.STAR-methodiek : benoem als voorbeeld van je competentie een Situatie (bv probleem), je Taak (bv je rol/functie), je Actie (wat heb jij gedaan) in de situatie en het Resultaat (wat maakte dat jij daarin het verschil maakte).
Alle reacties Link kopieren
Dat het STAR methodiek was wist ik niet:) Maar zoals jij het omschrijft klinkt het 10x beter dan zoals ik het omschrijf:)
Alle reacties Link kopieren
Nee hoor Bertha, is gewoon het bullshit bingo labeltje op wat jij precies en accuraat omschrijft!
Alle reacties Link kopieren
Ik lig even helemaal in een deuk hier. Maar ik blijf jouw omschrijving correcter en duidelijker vinden hoor:)

Heb je wel eens overwogen om iets coachingachtigs te gaan doen? Vind ik echt iets voor jou.
Alle reacties Link kopieren


Mijn beste vriendin is vanuit freelance advieswerk nu ook coach geworden. Ik weet niet of ik dat nou leuk vind, of bv liever klassikaal trainer zou willen worden. Ik ga me straks na mijn bevallingsverlof lekker verder bezinnen op een carriere als freelance HR adviseur en maak misschien nog wel die overstap .



Savannah, sorry voor de off topic. Kan je iets met onze tips?
Alle reacties Link kopieren
je hebt gelijk, het is offtopic. Maar wel lekker dat je je rustig na kan denken over wat je wilt en hoe je het wilt. En dan nu weer ontopic.
Alle reacties Link kopieren
Oeh dat was geen tik over je vingers hoor maar ik verontschuldig me standaard voor mijn eigen offtopic postings
Alle reacties Link kopieren
ik ervaarde het niet als een top op de vingers, je hebt gewoon gelijk. Het was offtopic en niet wat Savannah zoekt.



Maar ondertussen ben ik wel benieuwd naar gouden tippen van forummers. Hopelijk heeft Savannah daar wat aan en leer ik er ook wat van.
Alle reacties Link kopieren
Savannah, in welke regio zoek je? Bij mijn organisatie (Zuid-Holland), op mijn afdeling hadden we de grootste moeite om (via een uitzendbureau) een goede directiesecretaresse te vinden. En de dame die er nu dan zit, blijft waarschijnlijk niet omdat ze het niet leuk vindt (de persoon voor wie ze werkt, is nogal lastig...). Dus ik blijf even meelezen, want wij moeten binnenkort ook weer op zoek..
Alle reacties Link kopieren
Ik vind het zelf altijd belangrijk dat iemand kan uitleggen wat zijn/haar affiniteit is met het bedrijf. Dat is welliswaar als secretaresse iets minder belangrijk maar enige feeling met het bedrijf lijkt me wel handig. Probeer uit te leggen waarom precies dit bedrijf en deze baan. Wat maakt jou de kandidaat voor deze job?



Succes! Goede secretaresses zijn goud waard!
Pro-actieve houding hebben, volwassen, zelfstandig, meedenken, gelijk notities maken, voorbeelden van tevreden bazen en succesverhalen opvoeren.

Tja.. vaak gaat het toch om de 'klik' (met de directie).

Ga goed na of je in de bedrijfscultuur past van de betreffende branche.

Succes en ik hoop dat je iets vindt.
Alle reacties Link kopieren
@Mirjam762 Dat probleem had een vriendin van mij ook toen zij voor haar eigen (interim) functie een opvolgster zocht. Het is inderdaad moeilijk om een directiesecretaresse te vinden als het, zoals in haar geval, om een veeleisende manager gaat. Vind maar iemand die met zo'n man kan omgaan. Dat zij goed is in haar werk en 15 jaar ervaring heeft is niet eens het allerbelangrijkste. Dat zij hem af en toe een spiegel durft voor te houden als hij heel erg onredelijk is, juist dat is wat haar geschikt maakt om voor zo’n manager te werken. Zij is freelancer en werkt ook in ZH. Mocht je t.z.t. een tijdelijke vervanger zoeken voor de huidige directiesecretaresse, bijvoorbeeld tijdens de sollicitatieprocedure, dan kan ik je haar van harte aanbevelen.



Nu weer on topic. Ik denk dat je ook een beetje geluk moet hebben. Wat ik erg belangrijk vind als ik een secretaresse (meestal voor een project) zoek, is dat iemand zich verdiept heeft in wat het project inhoudt En als dat niet kan omdat de organisatie erg groot is en er geen informatie over het project is, dan vind ik dat ze in ieder geval dient te weten wat het bedrijf doet. Ooit iemand op gesprek gehad bij een grote overheidsinstantie, zij wist niet waar de afgekorte naam voor stond. Sorry hoor, maar je maakt mij niet wijs dat zo iemand snel dingen oppakt en ik heb geen zin om iedere keer de meest banale zaken opnieuw uit te moeten leggen. Die kandidate is het dan ook niet geworden. Laat maar zien dat je interesse hebt, nieuwsgierig bent en de moeite hebt gedaan om informatie te verzamelen (en onthouden).



Succes met je sollicitatie!
Alle reacties Link kopieren
Meer praten, naar voren komen.

Ik denk dat je te afwachtend bent, te ingetogen.

Een solli gaat 2 kanten op.
Alle reacties Link kopieren
Tia, ik ga morgen meteen bellen! Wil het nu toch wel weten... Dank voor je tips!



@Lavenderleo. Ik heb bij veel bedrijven gewerkt. Jobhoppen was toen nog niet heel erg. Nu ben ik geen jobhopper omdat ik dat leuk vond, maar omdat ik soms moest kiezen tussen een baan voor 4 maanden of een uitkering. Nou, dan is voor mij de keus snel gemaakt!



Ik ken de STAR methodiek inderdaad van naam. En denk dat ik daar ook de mist in ga. Ben namelijk niet goed in mezelf "ophemelen". Uit een OPQ test kwam bijvoorbeeld dat ik soms te bescheiden ben. Op werkgebied dan. Haha... Het rare is dat ik hele goede referenties heb en mijn managers heel tevreden over mij zijn geweest.
Alle reacties Link kopieren
In de OPQ test staat ook waar je wel goed in ben. Leg daar je accent op.

En dat je goede referenties hebt en tevreden managers is toch niet raar. Je bent goed in wat je doet:)
quote:Savannah schreef op 23 november 2009 @ 15:37:

wie heeft voor mij de gouden tip om me in een volgend gesprek wél te kunnen onderscheiden?



Volgens mij (maar wie ben ik? Ik dróóm al jaren van een eigen directie-secretaresse ) heeft een directiesecretaresse bij uitmuntendheid twéé eigenschappen:



- ze weet dat haar succes het succes van "haar" manager/organisatie is

- ze weet te organiseren, te managen, te corrigeren, kortom, ze weet zaken bij de kop te pakken en op te lossen vóór iemand door heeft dat er wat op te lossen is.



Ik zou dus denken dat beide eigenschappen helder naar voren moeten komen. Je kan het vertellen, in CV en brief schrijven, uit ervaring laten blijken, maar laat je het wel in het gesprek zelf merken? Ik kan me bijvoorbeeld niet voorstellen dat een directie-secretaresse passief in een gesprek zit, óók niet in haar eigen sollicitatiegesprek. Bij wijze van spreken alvast je eigen introductie regelen, vóór ze besloten hebben je aan te nemen dus.
Alle reacties Link kopieren
@Mirjam762: Ik woon in Zuid-Holland, in de buurt van Den Haag.



Hoe lastig is lastig? :-) Ik heb niet zoveel eisen qua manager hoor, als ik maar korte lijnen met hem of haar heb en er eerlijkheid tussen ons is.



Linda, ik denk dat als iemand als referentie krijgt dat zij snel dingen oppakt en goed prioriteiten kan stellen je daar dan wel van kan uitgaan. En voor wat betreft interesse in het bedrijf.. ik maak altijd aantekeningen en stel daar voor mezelf vragen bij, maar dan worden er weer net de verkeerde vragen gesteld. Dankjewel voor je succeswensen!



Bertha, misschien moet ik nog eens kijken naar die OPQ test en dan me heenzetten over die bescheidenheid. Ik ben namelijk op privé vlak helemaal niet ingetogen. Ben zelfs nogal behoorlijk streng voor de managers waar ik voor werk en zal niet gauw als "grijze muis" bestempeld worden.

Dit is een oud topic. Het topic is daarom gesloten.
Maak een nieuw topic aan om verder praten over dit onderwerp.

Terug naar boven