sterilisatie tijjdens keizersnee.

12-02-2014 16:42 30 berichten
Alle reacties Link kopieren
Zijn er hier ook dames die hun ervaring over hun sterilisatie tijdens de keizersnee kwijt willen aan mij?

Ik ben voor de 4 e keer zwanger en wil me graag laten steriliseren gelijk met een keizersnee. Maar ergens twijfel ik ook nog wel iets omdat ik geen idee heb of ze het doen en wat er precies gebeurd. Ik heb ook al vaag gelezen over een baarmoederklem waar ik nagenoeg niks geen informatie over op het internet kan vinden. Ik hoorde dat je het beter na die tijd kan doen en hoe dichter bij het komt hoe hormonaler ik word en hoe zenuwachtiger. Ik kan er weinig over vinden aan ervaringen. ( keizersnee is gepland)
Kun je dat niet beter vragen aan je gynaecoloog? Die kan je vast uitleggen wat de voor- en nadelen zijn en welke methode het meest geschikt is (in jouw geval). Sterkte!
Alle reacties Link kopieren
Ja maar dat is een man en hij heeft niet de ervaring gehad zoals een vrouw die tegelijkertijd zowel een keizersnee als een sterilisatie heeft mee gemaakt.
Alle reacties Link kopieren
De gyn hier deed het niet. Was een afspraak binnen het ziekenhuis. Inderdaad omdat het een beslissing kan zijn genomen door de hormonen. Maar waarom nu al die beslissing nemen als je het niet zeker weet, tegenwoordig heb je ook sterilisaties die via de vagina kunnen. Dus je kan er altijd nog eens een sterillisatie ondergaan, hoeft echt niet meteen met de keizersnee.
Dubbel...
Ik heb er een gehad vorig jaar tijdens de geplande keizersnede. Ideaal als je echt geen kinderen meer wil.



Ze gaan wel aan je vragen of je het ook echt wil, dus wat als het onverhoopt misgaat tijdens de bevalling of vlak na de bevalling met je kindje, wil je dan wel of niet nog zwanger worden?



Qua ingreep, je ligt 5 minuten langer en heb er geen meer pijn of last van dan van de keizersnede.



Edit: Bij mijn vriendin hebben ze het ook gedaan afgelopen jaar, die was na 3 vreselijke zwangerschappen en bevallingen er ook klaar mee en vind de hormonen in de pil ook vreselijk.



Gewoon bespreken dus.
Ow en ik heb nergens gehoord dat op een later tijdstip een sterilisatie beter zou zijn.

Wie zegt dat? En wat zou de reden zijn?
Alle reacties Link kopieren
Ja het kan en kost geen moeite tijdens een KS.



Maar ik zie het steeds minder gebeuren eerlijk gezegd, ik denk dat gyn wat terughoudender zijn geworden, wellicht omdat de kans bestaat dat het een minder weloverwogen beslissing is vd zwangere vrouw.



Maar dat is slechts een gok van mij.



Baarmoederklem???

De klemmetjes gaan om je eileiders...
Je bent zelf een theepot
Na 4 kinderen is het toch wel redelijk logisch dat ze d'r eierstokken laat afbinden? Belachelijk als ze het zouden weigeren! Volgens mij geeft het minder risico het operatief te laten doen dan met die veertjes die ze er vaginaal inbrengen. Als je niet tegen die veertjes blijkt te kunnen moeten ze je open snijden om ze te verwijderen.
Alle reacties Link kopieren
Ja, het was bij mij de bedoeling dat ik gesteriliseerd zou worden bij de 2e bevalling (met ks), maar ze konden de clipjes niet zetten omdat mijn eileiders flink verdikt waren.



3 maanden na bevalling de essure-methode gedaan en was fluitje van een cent.



Dit is wel alweer ruim 6 jaar geleden gebeurd! Wellicht dat er nu weer andere sterilisatiemogelijkheden zijn tijdens de bevalling.



Succes met alles!
Bij mij kon/mocht het niet. Waarom weet ik eerlijk gezegd niet meer. Volgens mij omdat ze niet zeker wisten of ik achter mijn beslissing stond.
Ligt een beetje aan je arts of die het wil doen, daarnaast is je leeftijd ook een belangrijke factor. Van de vrouwen onder de 30 die zich wil laten steriliseren krijgt een kwart daar spijt van geloof ik. Ook vrouwen die zich tijdens een SC laten steriliseren schijnen vaker spijt te krijgen (invloed hormonen)



Edit: NVOG richtlijn http://www.nvog.nl/Sites/ ... 7_sterilisatie%201%205%20(070306)%20def%20.pdf
Vind het altijd absurd wanneer je man niet gewoon aanbiedt om zich te laten steriliseren, ingreep van niks.
Alle reacties Link kopieren
Hmm.. dus omdat het bij een man een kleinere ingreep is, moet hij het maar gewoon aanbieden? Absurde gedachte.
Mannen zijn angsthazen wanneer het over steriliseren gaat

Ik snap TO wel, keizersnede en sterilisatie in één moeite door. Snap ook dat ze vrouwen wil lezen die het zo ook hebben laten doen.

Gynaecoloog kan nog zo veel ervaring hebben maar hij ziet het idd uit mannelijk standpunt.
Alle reacties Link kopieren
Nouja als je buik toch open ligt en je moet herstellen van die ks is het voor de vrouw weer minder belastend. Je hebt er geen dag extra last van hoor.



Ik heb het gedaan na m'n 4de ks. Gyn vond het prima, heb er goed over nagedacht, niks van gevoeld, duurde niet langer dan m'n andere ks en achteraf merk ik nu ook niks bijzonders. Ik ben er blij mee. Anders was idd man gegaan
quote:heenenweer schreef op 12 februari 2014 @ 21:44:

Hmm.. dus omdat het bij een man een kleinere ingreep is, moet hij het maar gewoon aanbieden? Absurde gedachte.

Vind wel dat 'n man, als jij een kind voor hem hebt gebaard, zelf een knoop moet laten leggen. Vrouwen hebben al 99% lichamelijke risico's en ongemakken, dus als 'n man dat niet voor de vrouw overheeft is het toch wel triest met hem gesteld.

Verder vind ik dat je als vrouw gewoon baat hebt bij hormonale anticonceptie wegens het kunnen reguleren/stopzetten van je ongesteldheid en daar is sterilisatie geen oplossing voor. Zou als je toch openligt door zo'n keizersnee gelijk die baarmoeder er uit laten jassen, dan kun je én niet meer bevrucht worden én je bent voorgoed van de ongesteldheidsellende af.
quote:zilvervlok schreef op 12 februari 2014 @ 16:49:

Ja maar dat is een man en hij heeft niet de ervaring gehad zoals een vrouw die tegelijkertijd zowel een keizersnee als een sterilisatie heeft mee gemaakt.Die gast, die chirurg, heeft er duizend jaar voor gestudeerd anders, ik zou eerder luisteren naar hem dan naar horror of geluksverhalen op de Viva.
Alle reacties Link kopieren
quote:elninjoo schreef op 13 februari 2014 @ 06:37:

[...]



Vind wel dat 'n man, als jij een kind voor hem hebt gebaard, zelf een knoop moet laten leggen. Vrouwen hebben al 99% lichamelijke risico's en ongemakken, dus als 'n man dat niet voor de vrouw overheeft is het toch wel triest met hem gesteld.

Verder vind ik dat je als vrouw gewoon baat hebt bij hormonale anticonceptie wegens het kunnen reguleren/stopzetten van je ongesteldheid en daar is sterilisatie geen oplossing voor. Zou als je toch openligt door zo'n keizersnee gelijk die baarmoeder er uit laten jassen, dan kun je én niet meer bevrucht worden én je bent voorgoed van de ongesteldheidsellende af.



En ben je 20 jaar eerder in de overgang.



Mens wat kun jij toch een idiote reacties geven, is alles wel in orde bij jou? Open eens een topic over jouw problemen, erg benieuwd hoe de wereld van Elninjoo in elkaar steekt.
Kadanz ik snap TO wel, die man kan zeggen wat hij wil en kan al duizenden vrouwen geholpen of geadviseerd hebben, maar hij zal nooit uit de eerste hand ervaren hoe het is. Lijkt me logisch dat ze dan toch ervaringen wil hebben van vrouwen die het daadwerkelijk aan hun eigen lichaam hebben ondervonden.
Alle reacties Link kopieren
.
tessaa wijzigde dit bericht op 24-06-2014 14:26
Reden: privacy
% gewijzigd
Alle reacties Link kopieren
Ik denk dat je nog erg laat bezig bent met deze beslissing, TO. Maak je het jezelf ook niet makkelijk mee. Schuif het gewoon nog even van je af, het kan altijd over een paar maanden nog met een andere ingreep.
quote:Azile schreef op 13 februari 2014 @ 07:28:

[...]





En ben je 20 jaar eerder in de overgang.



Mens wat kun jij toch een idiote reacties geven, is alles wel in orde bij jou? Open eens een topic over jouw problemen, erg benieuwd hoe de wereld van Elninjoo in elkaar steekt.Ik had 't over de baarmoeder he, niet over de eierstokken. Beetje domme opmerking van jou dus, want je komt alleen in de overgang als je de eierstokken verwijdert. Als je alleen de baarmoeder verwijdert wordt je nooit meer ongesteld.
Alle reacties Link kopieren
quote:Taralina schreef op 12 februari 2014 @ 21:35:

Vind het altijd absurd wanneer je man niet gewoon aanbiedt om zich te laten steriliseren, ingreep van niks.Het is de vrouw die zwanger kan raken, niet de man. Dus ik vind dat echt onlogisch, Ieder individu moet voor zichzelf beslissen of hij het vermogen om te verwekken kapot laat maken. En ja, ik zeg het expres zo, want zo is het. Ik ben er niet tegen, maar je moet het echt wel zeker weten.
odi et amo
quote:lamaatje schreef op 13 februari 2014 @ 17:24:

[...]



Het is de vrouw die zwanger kan raken, niet de man. Dus ik vind dat echt onlogisch, Ieder individu moet voor zichzelf beslissen of hij het vermogen om te verwekken kapot laat maken. En ja, ik zeg het expres zo, want zo is het. Ik ben er niet tegen, maar je moet het echt wel zeker weten.Ik vind dat 'n man dat in 'n vaste relatie voor zijn vrouw over moet hebben. En trouwens, zodra de man zeker weet dat hij geen kinderen (meer) wil, vind ik ook dat ie zich moet laten helpen. Kan ie ook niet tegen die *oeps door de pil heen zwanger* ongelukjes aanlopen.

Dit is een oud topic. Het topic is daarom gesloten.
Maak een nieuw topic aan om verder praten over dit onderwerp.

Terug naar boven