Entertainment alle pijlers

Bizarre eters

28-02-2015 10:36 1084 berichten
Alle reacties Link kopieren
Nieuw bij RTL5: Bizarre Eters



Verslaafd aan spaghetti met kaas, 70 pakjes kant-en-klare noedelsoep per dag of alleen wit brood met hagelslag? Sommige mensen lusten zó weinig dat hun gezondheid en sociale leven heel wat te verduren krijgen. In Bizarre Eters worden deze extreem moeilijke eters geholpen om weer een gezond eetpatroon op te bouwen. In elke aflevering worden twee kandidaten gevolgd en bijgestaan door voedingspsycholoog Lieveke Goossens. Zal het de kandidaten lukken hun einddoel te bereiken? Vanaf maandag 2 maart wekelijks om 21:30 uur bij RTL 5.





Ik kan mij er dus helemaal niets bij voorstellen. Ben wat dat betreft een bourgondiër. Uiteraard ga ik kijken, ben benieuwd of het de kandidaten lukt om ook andere dingen te gaan eten.

Gaan jullie ook kijken?
Als je tot over je oren in de soep zit, zie je de gehaktballen pas naast je drijven
Alle reacties Link kopieren
Zo die Sander ziet er aan het einde van de aflevering al veel gezonder uit!
Alle reacties Link kopieren
quote:himalaya schreef op 02 maart 2015 @ 21:51:

Dat die moeder nog zijn broodjes hagelslag smeert. Als hij dat wil blijven eten doet hij het zelf maar.Onbegrijpelijk inderdaad. Hij is 22!
quote:rosanna08 schreef op 02 maart 2015 @ 22:43:

[...]



zoals ik al zei, babyvoer



Ik vind het lekker

Net als macaroni met macaronisaus uit een zakje en een gebakken ei. Jeugdsentiment
Alle reacties Link kopieren
Ik gebruik spinazie a la bloep om mayonaise mee te vervangen bij gefrituurde dingen, frietjes, wafeltjes of rosti rondjes. Maar dat beschouw ik wel als junkfood. Wel iets gezonder dan met mayonaise. En dan met veel vers gemalen peper door de spinazie.



Ik vond het therapie gedeelte wel erg kort en het analyseren van de oorzaak ontbrak. Het is ook wel zo, de vraag is niet hoe kom je eraan maar hoe kom je eraf? Misschien is de oorzaak minder belangrijk in de behandeling maar dat wordt nu niet echt duidelijk.
Mensen kunnen alleen zichzelf redden.
Alle reacties Link kopieren
quote:AnAppleADay schreef op 02 maart 2015 @ 22:45:

Zo die Sander ziet er aan het einde van de aflevering al veel gezonder uit!Ze zijn al weken bezig geweest en op het laatst gaan ze met hun allen op `bootcamp` of hoe je dat noemt, per aflevering zie je maar 2 personen met het persoonlijke verhaal, dus ze knippen en plakken zodat je hem ook nog op het eind ziet
Als je tot over je oren in de soep zit, zie je de gehaktballen pas naast je drijven
Wat Star zegt, dat riep ik hier op de bank.



Dat is toch geen hulp?



Als je kind van 5 niks anders eet dan boterhammen met hagelslag dan heb je een forse steek laten vallen, dan is het echt niet meteen een stoornis. Na 5 jaar durf je idd niks anders meer te eten, hop, stoornis geboren.
Inderdaad jammer dat ze uitgebreid in gaan op wat ze niet eten, en plotseling alles weer eten. Al hadden ze er maar wat duidelijker een tijdspad bij vermeld.
Hij deed het wel vet dapper. Dat vond ik knap.
Alle reacties Link kopieren
dat Engelse programma was echt een stuk beter, zag je veel meer van de achtergrond en ook van de hele therapie
I was born in the sign of water, and it's there that I feel my best
Alle reacties Link kopieren
quote:mienbillekesjeuken schreef op 02 maart 2015 @ 22:42:

Van dat chocolade-vla dieet val je wel lekker af zo te zien. Ik zie een kans...Dat dan weer wel
Als je tot over je oren in de soep zit, zie je de gehaktballen pas naast je drijven
Alle reacties Link kopieren
quote:rosanna08 schreef op 02 maart 2015 @ 22:43:

[...]



zoals ik al zei, babyvoer Helemaal eens. Ik lustte het ook niet. Ben het pas lekker gaan vinden toen ik het kon gaan wokken, maar die smurrie, wat een ellende
De waarheid is dat iedereen zomaar wat probeert
Alle reacties Link kopieren
quote:rosanna08 schreef op 02 maart 2015 @ 22:52:

dat Engelse programma was echt een stuk beter, zag je veel meer van de achtergrond en ook van de hele therapie Maar dat geldt toch voor al die remakes? De aandacht en ernst van de BBC is niet te vergelijken met wat de commercielen ervan maken.
Alle reacties Link kopieren
quote:Genoeggedronken schreef op 02 maart 2015 @ 22:56:

[...]





Maar dat geldt toch voor al die remakes? De aandacht en ernst van de BBC is niet te vergelijken met wat de commercielen ervan maken. klopt, ben ik helemaal met je eens
I was born in the sign of water, and it's there that I feel my best
Alle reacties Link kopieren
Ik lees hier zo ik heb het programma nog niet gezien.Zal het eerdaags eens gaan kijken maar als je met je slecht etend kind bij de dokter komt Dan wordt er al gauw gezegd ze hongeren zichzelf niet uit. En alleen maar witbrood met hagelslag ongeloofwaardig vind ik dat. Moet toch wel iets meer zijn dan dat? En alleen op chocolade vla leven dat kan toch niet ? Dan kauwt hij of zij nooit iets. Dan raak je zwaar ondervoed.
Alle reacties Link kopieren
Dat was ook aan hem te zien, hij ziet er absoluut niet goed uit.
Ik heb geen wespentaille, ik heb een bijenrompje
Alle reacties Link kopieren
quote:rosanna08 schreef op 02 maart 2015 @ 21:56:

[...]



ik zie je dit vaker schrijven, maar ik heb dit echt nog nooit door een ouder tegen een kind horen zeggen. Heb jij zoveel van dit soort ouders in je omgeving?



Mijn oma zei dit vroeger wel een keer tegen mijn nichtje, tot verontwaardiging van mijn moeder. Nichtje logeerde bij ons en zat met smaak te eten, zei oma "nichtje, jij lust dit toch helemaal niet" nichtje keek verbaasd naar haar bord en besefte dat oma 'gelijk' had, waarna ze stopte met eten. Zó jammer!



Met nichtje is het eettechnisch volgens mij wel goed gekomen
Later is nu
Alle reacties Link kopieren
Heb met verbazing zitten kijken.

Een volwassen vent die alleen witte boterhammen met hagelslag eet, door mammie gesmeerd, en nog niet eens een sandwich kan eten. Wat onaantrekkelijk. Maar goed hij had zelf ook door dat hij een probleem had.



Bij dat meisje van de spaghetti betwijfel ik dat. Zij vond het wel best volgens mij. En dat moet 2 kinderen gaan opvoeden. Gelukkig stond haar vriend wat steviger op zijn benen had ik de indruk.
Alle reacties Link kopieren
Overigens lijkt spaghetti met kaas me best lekker. Ik ga het denk ik ook een keer proberen maar dan met volkoren spaghetti en wat minder kaas dan zij er doorheen deed. En ik denk dat ik er dan ook een salade bij doe.
Alle reacties Link kopieren
quote:Dreamer schreef op 03 maart 2015 @ 11:38:

[...]





Mijn oma zei dit vroeger wel een keer tegen mijn nichtje, tot verontwaardiging van mijn moeder. Nichtje logeerde bij ons en zat met smaak te eten, zei oma "nichtje, jij lust dit toch helemaal niet" nichtje keek verbaasd naar haar bord en besefte dat oma 'gelijk' had, waarna ze stopte met eten. Zó jammer!



Met nichtje is het eettechnisch volgens mij wel goed gekomen en bedankt oma!
I was born in the sign of water, and it's there that I feel my best
ik vond het zo vreemd dat hij nog noooit paprika had gegeten. Nog nooit. Heeft hij het dan thuis in zijn hele leven nog nooit hoeven proeven??
Alle reacties Link kopieren
Spaghetti ieuwwww
quote:Vergeetmenietje1980 schreef op 03 maart 2015 @ 13:57:

ik vond het zo vreemd dat hij nog noooit paprika had gegeten. Nog nooit. Heeft hij het dan thuis in zijn hele leven nog nooit hoeven proeven??Nee. Hij schijnt vroeger echt overal bij te zijn gaan overgeven en kokhalzen. Echt bij álles behalve bij boterham met hagelslag. En zelfs dat zou hij liever niet eten zei hij. Als hij kon leven zonder te hoeven eten zou hij dat willen. En ik vind het dus ook heel raar en zielig dat er nooit hulp voor is gezocht. Want op een gegeven moment, als je dieet echt al zó lang alleen uit boterham met hagelslag bestaat, dan kán en durft een kind het ook niet meer.
Alle reacties Link kopieren
Dat kokhalzen deed hij toen hij vier was waarschijnlijk expres. Om te voorkomen dat hij iets smerigs hoefde te proeven/opeten. Gewoon een pittige kleuter dus. De combinatie met het karakter van de ouders, onzeker en daarom (veel) te snel toegevend aan zijn verzet, hebben ervoor gezorgd dat hij is vergeten dat hij ermee begonnen is omdat hij iets vies vond en dat niet wilde proeven. Als je heeeeel lang iets niet wilt doen, raak je er op een gegeven moment (onbewust) ervan overtuigd dat je het ook niet kunt.



Wat ik vooral pijnlijk vond, is dat hij zo goed reageerde op positieve stimulans van de presentator en het 'uitdagen' wat hij deed. Zo krijg je iemand aan het eten. Positieve stimulans. De man heeft journalistiek gestudeerd en toch kan hij die jongen beter helpen dan zijn ouders en volgens mij zelfs beter dan de eettherapeut. Was hij maar het leger ingegaan, denk ik dan. Staat bol van de uitdagingen en positieve stimulans namelijk.



Terwijl ik dit schrijf, besef ik me dat sommige ouders gekwetst kunnen worden door wat ik hier schrijf. Het spijt me dat ik jullie kwets. Maar soms moet je gekwetst worden om geholpen te kunnen worden. Ik heb eettrauma's en ik moet soms ook door enorme pijn heen worstelen om te leren waarom ik ze heb. Hoe vreselijk sommige onderdelen van mijn jeugd ook was, mijn ouders deden hun best. Echt waar.



Ik was ook een pittige kleuter en weigerde ronduit te eten wat ze me aanboden. Bah, vies. Dus toen iedereen klaar was met eten, was ik nog aan het prutten en prakken. Nou, dan blijf je maar zitten tot het op is. Iedereen kijkt tv of doet iets anders leuks. En ik zit aan tafel met koud geworden eten voor mijn neus. Eigen schuld, dikke bult.



Maar dat werkte nog niet, waarschijnlijk ging ik huilen of bleef ik vragen of ik het mocht laten staan. Mama is moe, papa heeft de hele dag gewerkt en wil geen uur bezig zijn met iets wat binnen een half uur gedaan kan worden. Hij heeft nog meer aan zijn hoofd dan onwillige kleuters.



En de ene dag is ie in een goeie bui en zegt, okeeeeee, als je je boontjes maar opeet, mag je het laten staan. En de andere dag deed zijn collega de hele dag extreem vervelend en zag hij dat hij rood stond en brak er een raamwisser af van zijn auto. Die was net nieuw! En hij werd nog afgesneden op de snelweg op de weg naar huis. En zijn vrouw had meteen een hele bak gezeur klaar staan voor hem.



Dus toen ik mijn eten niet wilde opeten, verloor hij zijn geduld en propte het lepel voor lepel in mijn onwillige hoofd.



Dat had anders gekund. Kinderen reageren heeeeeel goed op positieve stimulans. En kunnen heeeeeel slecht reageren op negatieve stimulans. Hoe had ik deze situatie zelf opgelost? Ten eerste proberen te voorkomen natuurlijk. Maar ik heb toen ik nog kinderen begeleidde een truuk geleerd die je ook kunt gebruiken. Maak er een spel van. Prak al het eten door elkaar en verdeel dat in hapjes. Of tel alle boontjes/spruitjes/aardappeltjes. En verzin daar een verhaal bij. Dikke kans dat je niet steeds een ander verhaal hoeft te vertellen want kleuters zijn gek op herhaling.



Een voorbeeld. Er was eens een koning en die koning had een tovenaar onder zijn personeel. Die werkte voor de koning om allerlei dingen voor hem te toveren. Hartstikke handig, zo'n tovenaar. Op een dag vroeg de koning aan de tovenaar, er liggen tien (hoeveelheid hapjes) stenen in mijn tuin. En onder die stenen, liggen diamanten! Ik kan alleen niemand vinden die sterk genoeg is om die stenen op te tillen. Dus ik wil graag dat jij me helpt om die stenen weg te toveren. Zullen wij de tovenaar gaan helpen? Dit (hapjes) zijn de stenen. En de diamanten, dat is een leeg bord. Goed gedaan!



Positieve stimulans. Positieve stimulans. Positieve stimulans. Kan het niet vaak genoeg zeggen. Wees positief en een beetje creatief en je kind zal eten. Echt waar.
Mensen kunnen alleen zichzelf redden.
Alle reacties Link kopieren
Ik heb de moeder van S. vandaag gesproken en het programma is echt een succes.

Hij eet veel meer dingen en durft ook echt te proeven. Ze eten nu ook als gezin aan tafel
Frankly my dear, I don"t give a damn
Alle reacties Link kopieren
quote:gladoortje74 schreef op 03 maart 2015 @ 16:01:

Dat kokhalzen deed hij toen hij vier was waarschijnlijk expres..Natuurlijk
Wat gij niet wilt dat u geschiedt, doe dat ook een ander niet.

Dit is een oud topic. Het topic is daarom gesloten.
Maak een nieuw topic aan om verder praten over dit onderwerp.

Terug naar boven