
Goedkoper boodschappen doen - hoe?
dinsdag 1 mei 2012 om 14:20
Ik kom steeds vaker personen tegen (vrienden, hier op het forum) die voor weinig geld per maand boodschappen doen. Ik vraag me elke keer af hoe zij dat doen, want ons lukt het niet!
Mijn man en ik wonen met 2 katten en geven per maand ca. ¤ 300,- uit aan boodschappen.
Vrienden van ons met een kindje van 7 maanden geven maar ¤ 150,- per maand uit. Ik heb hen nog niet (durven) gevraagd hoe zij dit doen....
Wij doen vaak boodschappen bij de AH, maar kopen vaak het AH of Euro merk. Daarnaast gaan we naar de Hoogvliet. Af en toe ook de Digros.
Wat geven jullie per maand uit met 2 personen (en huisdieren) en hoe kunnen wij de lasten verminderen?
Mijn man en ik wonen met 2 katten en geven per maand ca. ¤ 300,- uit aan boodschappen.
Vrienden van ons met een kindje van 7 maanden geven maar ¤ 150,- per maand uit. Ik heb hen nog niet (durven) gevraagd hoe zij dit doen....
Wij doen vaak boodschappen bij de AH, maar kopen vaak het AH of Euro merk. Daarnaast gaan we naar de Hoogvliet. Af en toe ook de Digros.
Wat geven jullie per maand uit met 2 personen (en huisdieren) en hoe kunnen wij de lasten verminderen?
donderdag 31 januari 2013 om 14:58
Sommige mensen moeten noodgewongen met weinig geld rondkomen en kunnen dus niet veel besteden aan boodschappen.
Maar soms verbaas ik mezelf echt met hoe weinig mensen rond kunnen komen. Ik probeer ook op mijn boodschappen te letten maar ik vind gezond eten ook belangrijk.
Wat mij nl. vaak opvalt is dat goedkoop eten ook vaak (niet altijd!!) bewerkt is en er veel meer E nummers inzitten, slechtere vetten en veel meer suikers. Bij de calve pindakaas bijv. bevat veel minder suiker dan een goedkopere variant. Ook zit er in veel pudding (overgens ook in de duurdere hoor) Fructose en glucose rommel, en allerlei zaken. enz. enz.
Wat ik mezelf gewoon afvraag.. zijn er ook mensen die letten op wat ze eigenlijk kopen en wat eigenlijk eten, ipv. alleen maar op de prijs te letten??
Maar soms verbaas ik mezelf echt met hoe weinig mensen rond kunnen komen. Ik probeer ook op mijn boodschappen te letten maar ik vind gezond eten ook belangrijk.
Wat mij nl. vaak opvalt is dat goedkoop eten ook vaak (niet altijd!!) bewerkt is en er veel meer E nummers inzitten, slechtere vetten en veel meer suikers. Bij de calve pindakaas bijv. bevat veel minder suiker dan een goedkopere variant. Ook zit er in veel pudding (overgens ook in de duurdere hoor) Fructose en glucose rommel, en allerlei zaken. enz. enz.
Wat ik mezelf gewoon afvraag.. zijn er ook mensen die letten op wat ze eigenlijk kopen en wat eigenlijk eten, ipv. alleen maar op de prijs te letten??
donderdag 31 januari 2013 om 15:02
@Polleke: ik let niet alleen op goedkoop maar koop gewone basisproducten en seizoensprodukten in de aanbieding. Koken met potjes, pakjes en zakjes doe ik eigenlijk vrijwel nooit.
Als je let op de aanbiedingen uit de supermarkt en daar je weekmenu (dat maak ik dus) op afstemt kun je echt veel goedkoper uit zijn en hoef je geen goedkope e-nummer troep te eten.
Als je let op de aanbiedingen uit de supermarkt en daar je weekmenu (dat maak ik dus) op afstemt kun je echt veel goedkoper uit zijn en hoef je geen goedkope e-nummer troep te eten.
De beste stuurlui, zitten op het Viva forum.
donderdag 31 januari 2013 om 15:09
quote:sprokkelientje schreef op 31 januari 2013 @ 15:02:
@Polleke: ik let niet alleen op goedkoop maar koop gewone basisproducten en seizoensprodukten in de aanbieding. Koken met potjes, pakjes en zakjes doe ik eigenlijk vrijwel nooit.
Als je let op de aanbiedingen uit de supermarkt en daar je weekmenu (dat maak ik dus) op afstemt kun je echt veel goedkoper uit zijn en hoef je geen goedkope e-nummer troep te eten.Heb je helemaal gelijk in hoor! Maar ik sta soms bij de kassa en sta ik mezelf echt te verbazen wat mensen in hun karretje laden. Drinken voor de kinderen (Wicky en al die rommel) enz. Of zoals een vriendin van mij witte pasta met inderdaad kant en klaar saus voor chemische E nummers met ui verder geen groente... tja zo kan ik ook goedkoop boodschappen doen.
@Polleke: ik let niet alleen op goedkoop maar koop gewone basisproducten en seizoensprodukten in de aanbieding. Koken met potjes, pakjes en zakjes doe ik eigenlijk vrijwel nooit.
Als je let op de aanbiedingen uit de supermarkt en daar je weekmenu (dat maak ik dus) op afstemt kun je echt veel goedkoper uit zijn en hoef je geen goedkope e-nummer troep te eten.Heb je helemaal gelijk in hoor! Maar ik sta soms bij de kassa en sta ik mezelf echt te verbazen wat mensen in hun karretje laden. Drinken voor de kinderen (Wicky en al die rommel) enz. Of zoals een vriendin van mij witte pasta met inderdaad kant en klaar saus voor chemische E nummers met ui verder geen groente... tja zo kan ik ook goedkoop boodschappen doen.

donderdag 31 januari 2013 om 15:21
Polleke, heel veel E-nummers zijn gewoon natuurlijke stoffen, het zijn lang niet allemaal kunstmatige chemische stoffen. Wist je dat bijv vitamine C ook een E-nummer heeft? E300 dus.
Enig idee ook hoeveel ingrediënten aan brood worden toegevoegd, die ook gewoon een E-nummer bevatten? Vanwaar je angst voor E-nummers?
Overigens met je eens dat witte pasta met saus uit een potje niet erg gezond is. Ik vind het bovendien niet goedkoop. Je bent goedkoper uit met tomatenpuree en seizoensgroentes. Gezond eten is echt niet duurder dan koken met een pakje. Een pakje is alleen gemakkelijker, en als je zelf genoeg groentes toevoegt net zo gezond.
Enig idee ook hoeveel ingrediënten aan brood worden toegevoegd, die ook gewoon een E-nummer bevatten? Vanwaar je angst voor E-nummers?
Overigens met je eens dat witte pasta met saus uit een potje niet erg gezond is. Ik vind het bovendien niet goedkoop. Je bent goedkoper uit met tomatenpuree en seizoensgroentes. Gezond eten is echt niet duurder dan koken met een pakje. Een pakje is alleen gemakkelijker, en als je zelf genoeg groentes toevoegt net zo gezond.
donderdag 31 januari 2013 om 15:27
quote:polleke1979 schreef op 31 januari 2013 @ 15:09:
[...]
Heb je helemaal gelijk in hoor! Maar ik sta soms bij de kassa en sta ik mezelf echt te verbazen wat mensen in hun karretje laden. Drinken voor de kinderen (Wicky en al die rommel) enz. Of zoals een vriendin van mij witte pasta met inderdaad kant en klaar saus voor chemische E nummers met ui verder geen groente... tja zo kan ik ook goedkoop boodschappen doen.
Ja precies.
Terwijl je naar rato veel minder geld kwijt bent als je zelf pastasaus maakt (paar liter, dan invriezen) met verse tomaten, kruiden, winterwortel en biologisch gehakt.
Sappen uit een pak drink ik ook al lang niet meer (vriend wel) veel te zoet en teveel troep. Heb wel een zwak voor cola zero (max, 2 blikjes per dag) maar verder drink ik water, thee en nespresso koffie.
Ik denk dat je eerder bezuinigd door een goede voorraad aan te te leggen, investeert in goede kruiden (gedroogd en vers) en een hoop zelf leert te maken (sauzen, appelmoes, pastasaus etc..) en uiteraard dus door een een weekmenu te maken, afgestemd op de aanbiedingen en seizoensgroenten.
[...]
Heb je helemaal gelijk in hoor! Maar ik sta soms bij de kassa en sta ik mezelf echt te verbazen wat mensen in hun karretje laden. Drinken voor de kinderen (Wicky en al die rommel) enz. Of zoals een vriendin van mij witte pasta met inderdaad kant en klaar saus voor chemische E nummers met ui verder geen groente... tja zo kan ik ook goedkoop boodschappen doen.
Ja precies.
Terwijl je naar rato veel minder geld kwijt bent als je zelf pastasaus maakt (paar liter, dan invriezen) met verse tomaten, kruiden, winterwortel en biologisch gehakt.
Sappen uit een pak drink ik ook al lang niet meer (vriend wel) veel te zoet en teveel troep. Heb wel een zwak voor cola zero (max, 2 blikjes per dag) maar verder drink ik water, thee en nespresso koffie.
Ik denk dat je eerder bezuinigd door een goede voorraad aan te te leggen, investeert in goede kruiden (gedroogd en vers) en een hoop zelf leert te maken (sauzen, appelmoes, pastasaus etc..) en uiteraard dus door een een weekmenu te maken, afgestemd op de aanbiedingen en seizoensgroenten.
De beste stuurlui, zitten op het Viva forum.
donderdag 11 april 2013 om 09:54
Ik maak altijd een boodschappenlijst, zodat ik precies weet wat ik moet halen en niet met dingen thuis kom die ik niet nodig heb. Daarnaast kijkt ik eerst naar de aanbiedingen en aan de hand van die aanbiedingen kijk ik wat ik die week ga eten. Ook doe ik maar 1x in de week boodschappen (meestal op maandag). Als je vaker gaat, kom je toch in de verleiding om meer mee te nemen. Ik probeer mij ook aan een wekelijks bedrag van ¤50 te houden. De ene keer is het iets meer en de andere keer weer minder. En winkel nooit met een lege maag

donderdag 11 april 2013 om 10:10
Wel knap dat sommige mensen van 200-300 euro per maand rond kunnen komen met een kind!
Wij geven gemiddeld 600 euro per maand uit aan boodschappen, 150 euro per week maar dan ook wel bijna alle boodschappen in een biologische supermarkt, lijkt misschien zonde geld voor veel mensen maar wij vinden eten wel heel erg belangrijk, het gaat toch om je lichaam .. Ga mezelf echt niet volproppen met e-nummers omdat dit goedkoper is en ik vind de groentes van de AH nou niet echt om over naar huis te schrijven.. Alles proeft hetzelfde, naar water en plastic haha
Wij geven gemiddeld 600 euro per maand uit aan boodschappen, 150 euro per week maar dan ook wel bijna alle boodschappen in een biologische supermarkt, lijkt misschien zonde geld voor veel mensen maar wij vinden eten wel heel erg belangrijk, het gaat toch om je lichaam .. Ga mezelf echt niet volproppen met e-nummers omdat dit goedkoper is en ik vind de groentes van de AH nou niet echt om over naar huis te schrijven.. Alles proeft hetzelfde, naar water en plastic haha
donderdag 11 april 2013 om 10:15
donderdag 11 april 2013 om 10:53
quote:am_mie schreef op 11 april 2013 @ 10:10:
ik vind de groentes van de AH nou niet echt om over naar huis te schrijven.. Alles proeft hetzelfde, naar water en plastic hahaIk vind dit een beetje overdreven. Ja, de groenten die niet in het seizoen zijn en toch in de winkel liggen, die zijn niet zo best soms. Maar de normale groenten als broccoli, sperziebonen, wortel e.d. zijn toch gewoon prima te doen bij de AH. En anders gewoon bij de Lidl.. daar zijn de groenten van goede kwaliteit en lekker goedkoop.
ik vind de groentes van de AH nou niet echt om over naar huis te schrijven.. Alles proeft hetzelfde, naar water en plastic hahaIk vind dit een beetje overdreven. Ja, de groenten die niet in het seizoen zijn en toch in de winkel liggen, die zijn niet zo best soms. Maar de normale groenten als broccoli, sperziebonen, wortel e.d. zijn toch gewoon prima te doen bij de AH. En anders gewoon bij de Lidl.. daar zijn de groenten van goede kwaliteit en lekker goedkoop.
donderdag 11 april 2013 om 10:57
quote:am_mie schreef op 11 april 2013 @ 10:10:
Wel knap dat sommige mensen van 200-300 euro per maand rond kunnen komen met een kind!
Wij geven gemiddeld 600 euro per maand uit aan boodschappen, 150 euro per week maar dan ook wel bijna alle boodschappen in een biologische supermarkt, lijkt misschien zonde geld voor veel mensen maar wij vinden eten wel heel erg belangrijk, het gaat toch om je lichaam .. Ga mezelf echt niet volproppen met e-nummers omdat dit goedkoper is en ik vind de groentes van de AH nou niet echt om over naar huis te schrijven.. Alles proeft hetzelfde, naar water en plastic hahaZo'n post staat me een beetje tegen. Begrijp me niet verkeerd, heel fijn dat jullie biologisch voedsel kopen en daar maandelijks ontzettend veel geld aan uitgeven. Blijkbaar hebben jullie daar dus wel de financiële middelen voor. Er zijn ontzettend veel mensen in Nederland die echt geen boodschappen budget van 600 euro in de maand hebben. En veel mensen móeten dus wel goedkoper kopen. Zo'n opmerking als 'ga mezelf echt niet volproppen met e-nummers omdat dit goedkoper is' vind ik een beetje denigrerend toe naar een hele grote groep Nederlanders die door een kleiner budget wel aangewezen zijn op goedkopere (niet biologische) producten. En ja, daar zitten misschien wel E-nummers in. Als je er op let kun je met een kleiner budget ook zo min mogelijk E-nummers eten, en als er wel een E-nummer in zit, daar ga je heus niet dood aan.
Nogmaals, prima dat jullie biologisch eten. Maar als ik hier lees dat mensen uitsluitend biologisch eten dan vraag ik mij af wat er nog overblijft van die idealen als ze dermate in inkomen kelderen dat uitsluitend biologisch eten wel heel moeilijk wordt (of je moet zelf kippen en een moestuin hebben).
Wel knap dat sommige mensen van 200-300 euro per maand rond kunnen komen met een kind!
Wij geven gemiddeld 600 euro per maand uit aan boodschappen, 150 euro per week maar dan ook wel bijna alle boodschappen in een biologische supermarkt, lijkt misschien zonde geld voor veel mensen maar wij vinden eten wel heel erg belangrijk, het gaat toch om je lichaam .. Ga mezelf echt niet volproppen met e-nummers omdat dit goedkoper is en ik vind de groentes van de AH nou niet echt om over naar huis te schrijven.. Alles proeft hetzelfde, naar water en plastic hahaZo'n post staat me een beetje tegen. Begrijp me niet verkeerd, heel fijn dat jullie biologisch voedsel kopen en daar maandelijks ontzettend veel geld aan uitgeven. Blijkbaar hebben jullie daar dus wel de financiële middelen voor. Er zijn ontzettend veel mensen in Nederland die echt geen boodschappen budget van 600 euro in de maand hebben. En veel mensen móeten dus wel goedkoper kopen. Zo'n opmerking als 'ga mezelf echt niet volproppen met e-nummers omdat dit goedkoper is' vind ik een beetje denigrerend toe naar een hele grote groep Nederlanders die door een kleiner budget wel aangewezen zijn op goedkopere (niet biologische) producten. En ja, daar zitten misschien wel E-nummers in. Als je er op let kun je met een kleiner budget ook zo min mogelijk E-nummers eten, en als er wel een E-nummer in zit, daar ga je heus niet dood aan.
Nogmaals, prima dat jullie biologisch eten. Maar als ik hier lees dat mensen uitsluitend biologisch eten dan vraag ik mij af wat er nog overblijft van die idealen als ze dermate in inkomen kelderen dat uitsluitend biologisch eten wel heel moeilijk wordt (of je moet zelf kippen en een moestuin hebben).
vrijdag 12 april 2013 om 15:46
vrouw 14-65 jaar
0,49 ontbijt
1,22 lunch
2,27 avondeten
1,54 tussendoor
5,53 totaal
Ik til deze Nibudberekening er even uit. Dat kan toch gewoon niet?
Ontbijt: 1 senseo met sojamelk is mijn ontbijt meestal. Dat kan voor dat geld. Maar een leuk weekendontbijt van een boterhammetje met jam, een gekookt eitje, een kopje thee en een glaasje verse jus lukt van geen kanten.
1,22 lunch? Ik zit tussen de middag op mijn werk. Een broodje kaas kost hier al 1.50.
Zelfs als je het zelf meeneemt kom je voor vier boterhammen (40 cent), vier plakken kaas of vleeswaar (1 euro), een kopje cup-a-soup (25 cent), en een beker karnemelk (25 cent) op 1,90.
2,27 avondeten? Groente is al minimaal een euro. Voor een euro heb je geen vlees of vleesvervanger. En dan moeten er nog aardappelen, pasta, rijst, of zo bij en een sausje of jus. Heb je ook nog geen toetje. Nou eet ik dat niet vaak, maar toch. Het lukt als alleenstaande alleen als je voor twee dagen kookt en de helft bewaart voor de volgende dag, denk ik.
1,54 tussendoor: Drie senseo met sojamelk, een glaasje wijn of een glaasje fris, een koekje, een appel of banaan, een mandarijn, een vitaminepil, etc. Ik vind het behoorlijk krap.
Visite kun je dan niet hebben want toastjes, blokjes kaas en gebakjes zijn niet begroot.
Kunnen jullie wel van dit bedrag eten?
0,49 ontbijt
1,22 lunch
2,27 avondeten
1,54 tussendoor
5,53 totaal
Ik til deze Nibudberekening er even uit. Dat kan toch gewoon niet?
Ontbijt: 1 senseo met sojamelk is mijn ontbijt meestal. Dat kan voor dat geld. Maar een leuk weekendontbijt van een boterhammetje met jam, een gekookt eitje, een kopje thee en een glaasje verse jus lukt van geen kanten.
1,22 lunch? Ik zit tussen de middag op mijn werk. Een broodje kaas kost hier al 1.50.
Zelfs als je het zelf meeneemt kom je voor vier boterhammen (40 cent), vier plakken kaas of vleeswaar (1 euro), een kopje cup-a-soup (25 cent), en een beker karnemelk (25 cent) op 1,90.
2,27 avondeten? Groente is al minimaal een euro. Voor een euro heb je geen vlees of vleesvervanger. En dan moeten er nog aardappelen, pasta, rijst, of zo bij en een sausje of jus. Heb je ook nog geen toetje. Nou eet ik dat niet vaak, maar toch. Het lukt als alleenstaande alleen als je voor twee dagen kookt en de helft bewaart voor de volgende dag, denk ik.
1,54 tussendoor: Drie senseo met sojamelk, een glaasje wijn of een glaasje fris, een koekje, een appel of banaan, een mandarijn, een vitaminepil, etc. Ik vind het behoorlijk krap.
Visite kun je dan niet hebben want toastjes, blokjes kaas en gebakjes zijn niet begroot.
Kunnen jullie wel van dit bedrag eten?
If none of us is prepared to die for freedom, then all of us will die under tyranny.
vrijdag 12 april 2013 om 16:07
quote:merano schreef op 12 april 2013 @ 15:46:
Zelfs als je het zelf meeneemt kom je voor vier boterhammen (40 cent), vier plakken kaas of vleeswaar (1 euro), een kopje cup-a-soup (25 cent), en een beker karnemelk (25 cent) op 1,90.
Jemig wat voor luxe brood heb je dan in gedachte? Bij de supermarkt kun je al brood voor 0,75 cent halen. Delen door 21/22 sneetjes = 3,5 cent per sneetje. Dus 16 cent max voor 4 sneetjes.
Hvm
Zelfs als je het zelf meeneemt kom je voor vier boterhammen (40 cent), vier plakken kaas of vleeswaar (1 euro), een kopje cup-a-soup (25 cent), en een beker karnemelk (25 cent) op 1,90.
Jemig wat voor luxe brood heb je dan in gedachte? Bij de supermarkt kun je al brood voor 0,75 cent halen. Delen door 21/22 sneetjes = 3,5 cent per sneetje. Dus 16 cent max voor 4 sneetjes.
Hvm
vrijdag 12 april 2013 om 16:19
zaterdag 13 april 2013 om 00:50
Volgens mij is 300 euro niet verkeerd. Maar wat je wel kunt doen is optimaal gebruik maken van aanbiedingen.
Regelmatig zijn er bijvoorbeeld aanbiedingen van iets dat lang houdbaar is (bijv. blikken en/of potten of bijvoorbeeld wasmiddel, toiletpapier etc) of vlees voor de helft van de prijs (kan je dan iets meer kopen en in de vriezer gooien). Soms heeft bijv C1000 goede aardappelen voor zeer weinig geld (net zo goed als AH). Kan je zo rustig direct een paar zakken meenemen en droog en donker opbergen.
Waarom denk je dat er Hamsterweken zijn bij AH?
Regelmatig zijn er bijvoorbeeld aanbiedingen van iets dat lang houdbaar is (bijv. blikken en/of potten of bijvoorbeeld wasmiddel, toiletpapier etc) of vlees voor de helft van de prijs (kan je dan iets meer kopen en in de vriezer gooien). Soms heeft bijv C1000 goede aardappelen voor zeer weinig geld (net zo goed als AH). Kan je zo rustig direct een paar zakken meenemen en droog en donker opbergen.
Waarom denk je dat er Hamsterweken zijn bij AH?
zaterdag 13 april 2013 om 11:51
zaterdag 13 april 2013 om 12:21
Zelf brood smeren: ik eet 8 bruine boterhammen per dag en dan met kaas, ham of zalmsalade. Ik bespaar niet op het beleg. Ik haal het brood en het beleg bij de AH. Dit kost ong. 2,50 tot 3 euro per dag. Maar dan heb ik wel ontbijt en lunch.
Mensen die minder eten of minder eisen stellen aan beleg zijn minder kwijt.
Als je zelf iets lekkers bij je hebt, ga je minder snel iets halen bij de bakker. Broodjes, kantinevoer etc. tikt heel erg aan.
Mensen die minder eten of minder eisen stellen aan beleg zijn minder kwijt.
Als je zelf iets lekkers bij je hebt, ga je minder snel iets halen bij de bakker. Broodjes, kantinevoer etc. tikt heel erg aan.
zaterdag 13 april 2013 om 12:53
quote:dutch1 schreef op 13 april 2013 @ 00:50:
Volgens mij is 300 euro niet verkeerd. Maar wat je wel kunt doen is optimaal gebruik maken van aanbiedingen.
Regelmatig zijn er bijvoorbeeld aanbiedingen van iets dat lang houdbaar is (bijv. blikken en/of potten of bijvoorbeeld wasmiddel, toiletpapier etc) of vlees voor de helft van de prijs (kan je dan iets meer kopen en in de vriezer gooien). Soms heeft bijv C1000 goede aardappelen voor zeer weinig geld (net zo goed als AH). Kan je zo rustig direct een paar zakken meenemen en droog en donker opbergen.
Waarom denk je dat er Hamsterweken zijn bij AH?Eens, ik sla altijd in met de Euroweken/Hamsterweken/Route99 etc. Ik heb deze week 10 pakken Edet 4laagstoiletpapier gehaald bij de C1000 voor 5 euro, dat zijn 40 rollen, de eerstkomende maanden hoef ik dat dus niet meer te kopen. Ik koop heel vaak merkartikelen in de aanbieding, en verder haal ik veel bij de Lidl, groente en fruit zijn erg goed en betaalbaar. Vaak goedkoper en beter dan op de markt, waar ik dus vrijwel niet meer kom. Brood haal ik wel bij de bakker, maar tegenwoordig kun je er op woensdag 4 broden halen en 3 betalen, dus dan koop ik die en gooi die in de vriezer. Dan heb ik toch lekker brood voor een redelijke prijs. Vlees haal ik meestal bij de turkse winkel, is goedkoop en goed, ik haal een paar kilo, verdeel het in porties en vries het in.
Volgens mij is 300 euro niet verkeerd. Maar wat je wel kunt doen is optimaal gebruik maken van aanbiedingen.
Regelmatig zijn er bijvoorbeeld aanbiedingen van iets dat lang houdbaar is (bijv. blikken en/of potten of bijvoorbeeld wasmiddel, toiletpapier etc) of vlees voor de helft van de prijs (kan je dan iets meer kopen en in de vriezer gooien). Soms heeft bijv C1000 goede aardappelen voor zeer weinig geld (net zo goed als AH). Kan je zo rustig direct een paar zakken meenemen en droog en donker opbergen.
Waarom denk je dat er Hamsterweken zijn bij AH?Eens, ik sla altijd in met de Euroweken/Hamsterweken/Route99 etc. Ik heb deze week 10 pakken Edet 4laagstoiletpapier gehaald bij de C1000 voor 5 euro, dat zijn 40 rollen, de eerstkomende maanden hoef ik dat dus niet meer te kopen. Ik koop heel vaak merkartikelen in de aanbieding, en verder haal ik veel bij de Lidl, groente en fruit zijn erg goed en betaalbaar. Vaak goedkoper en beter dan op de markt, waar ik dus vrijwel niet meer kom. Brood haal ik wel bij de bakker, maar tegenwoordig kun je er op woensdag 4 broden halen en 3 betalen, dus dan koop ik die en gooi die in de vriezer. Dan heb ik toch lekker brood voor een redelijke prijs. Vlees haal ik meestal bij de turkse winkel, is goedkoop en goed, ik haal een paar kilo, verdeel het in porties en vries het in.
zondag 14 april 2013 om 19:17
Ik vind het echt knap dat mensen hier voor 300eur pm boodschappen kunnen doen. Ik probeer me aan een budget te houden van 500eur voor 2 volwassenen , een baby van 8 mnd en een hond. Maar voor nu zijn we daar al met 270eur overheen en de maand duurt nog een week of 2. Ik probeer het echt, lijstjes maken en zo, maar het lukt me niet voor minder. En dan doen we echt niet gek.

maandag 15 april 2013 om 09:21
quote:am_mie schreef op 11 april 2013 @ 10:10:
Wel knap dat sommige mensen van 200-300 euro per maand rond kunnen komen met een kind!
Wij geven gemiddeld 600 euro per maand uit aan boodschappen, 150 euro per week maar dan ook wel bijna alle boodschappen in een biologische supermarkt, lijkt misschien zonde geld voor veel mensen maar wij vinden eten wel heel erg belangrijk, het gaat toch om je lichaam .. Ga mezelf echt niet volproppen met e-nummers omdat dit goedkoper is en ik vind de groentes van de AH nou niet echt om over naar huis te schrijven.. Alles proeft hetzelfde, naar water en plastic haha
In heel veel (biologische) producten zit Johannesbroodpitmeel. Volgens mij wordt het hier op het forum zelfs vaak aangeraden als vulling voor de pap van babies. Nummer: E410
Het plantaardige pectine, dat uit citrusfruit en appels wordt gehaald: Nummer E440.
Bietenrood, vermalen uit rode bieten, nummer E162
Zo kan ik nog wel even doorgaan. Het is nogal kort door de bocht om alle E nummers over een (slechte) kam te scheren.
Wel knap dat sommige mensen van 200-300 euro per maand rond kunnen komen met een kind!
Wij geven gemiddeld 600 euro per maand uit aan boodschappen, 150 euro per week maar dan ook wel bijna alle boodschappen in een biologische supermarkt, lijkt misschien zonde geld voor veel mensen maar wij vinden eten wel heel erg belangrijk, het gaat toch om je lichaam .. Ga mezelf echt niet volproppen met e-nummers omdat dit goedkoper is en ik vind de groentes van de AH nou niet echt om over naar huis te schrijven.. Alles proeft hetzelfde, naar water en plastic haha
In heel veel (biologische) producten zit Johannesbroodpitmeel. Volgens mij wordt het hier op het forum zelfs vaak aangeraden als vulling voor de pap van babies. Nummer: E410
Het plantaardige pectine, dat uit citrusfruit en appels wordt gehaald: Nummer E440.
Bietenrood, vermalen uit rode bieten, nummer E162
Zo kan ik nog wel even doorgaan. Het is nogal kort door de bocht om alle E nummers over een (slechte) kam te scheren.

maandag 15 april 2013 om 09:22
quote:Lisbeth_Salander schreef op 14 april 2013 @ 19:17:
Ik vind het echt knap dat mensen hier voor 300eur pm boodschappen kunnen doen. Ik probeer me aan een budget te houden van 500eur voor 2 volwassenen , een baby van 8 mnd en een hond. Maar voor nu zijn we daar al met 270eur overheen en de maand duurt nog een week of 2. Ik probeer het echt, lijstjes maken en zo, maar het lukt me niet voor minder. En dan doen we echt niet gek.
Je geeft in twee weken al 570 euro uit aan boodschappen??
Dan vraag ik me echt af wat je allemaal koopt, als je zegt ' we doen niet gek' ...
Ik vind het echt knap dat mensen hier voor 300eur pm boodschappen kunnen doen. Ik probeer me aan een budget te houden van 500eur voor 2 volwassenen , een baby van 8 mnd en een hond. Maar voor nu zijn we daar al met 270eur overheen en de maand duurt nog een week of 2. Ik probeer het echt, lijstjes maken en zo, maar het lukt me niet voor minder. En dan doen we echt niet gek.
Je geeft in twee weken al 570 euro uit aan boodschappen??
Dan vraag ik me echt af wat je allemaal koopt, als je zegt ' we doen niet gek' ...
maandag 15 april 2013 om 09:35
quote:Lisbeth_Salander schreef op 14 april 2013 @ 19:17:
Ik vind het echt knap dat mensen hier voor 300eur pm boodschappen kunnen doen. Ik probeer me aan een budget te houden van 500eur voor 2 volwassenen , een baby van 8 mnd en een hond. Maar voor nu zijn we daar al met 270eur overheen en de maand duurt nog een week of 2. Ik probeer het echt, lijstjes maken en zo, maar het lukt me niet voor minder. En dan doen we echt niet gek.
Budget van 500 euro en zit daar al 270 euro overheen dus in twee weken tijd 770 euro boodschappen gedaan
Dat is 55 euro per dag waar geef je het aan uit
Wij hier met 6 man 3,huisdieren redden het iedere maand met 250-300 euro.
Ik vind het echt knap dat mensen hier voor 300eur pm boodschappen kunnen doen. Ik probeer me aan een budget te houden van 500eur voor 2 volwassenen , een baby van 8 mnd en een hond. Maar voor nu zijn we daar al met 270eur overheen en de maand duurt nog een week of 2. Ik probeer het echt, lijstjes maken en zo, maar het lukt me niet voor minder. En dan doen we echt niet gek.
Budget van 500 euro en zit daar al 270 euro overheen dus in twee weken tijd 770 euro boodschappen gedaan
Dat is 55 euro per dag waar geef je het aan uit
Wij hier met 6 man 3,huisdieren redden het iedere maand met 250-300 euro.
maandag 15 april 2013 om 09:37
Goed dan. Ik ga het een week proberen: geen kantinevoer.
Ik heb dit weekend voor 50 euro ingeslagen. Veel groente en ook wat houdbare dingen. Helaas was het cheap as shit toiletpapier op bij C1000.
Ik heb vandaag bij me: salade van rauwe witlof met paprika, bleekselderij, peterselie en feta (in de bureaula nog een fles dressing).
En een versgeperst fruit/groentesapje van 2 appels, een wortel en een sinaasappel.
Laat ik meteen ook maar weer eens gezond doen. Kijken of ik het daarmee red.
Ik heb dit weekend voor 50 euro ingeslagen. Veel groente en ook wat houdbare dingen. Helaas was het cheap as shit toiletpapier op bij C1000.
Ik heb vandaag bij me: salade van rauwe witlof met paprika, bleekselderij, peterselie en feta (in de bureaula nog een fles dressing).
En een versgeperst fruit/groentesapje van 2 appels, een wortel en een sinaasappel.
Laat ik meteen ook maar weer eens gezond doen. Kijken of ik het daarmee red.
If none of us is prepared to die for freedom, then all of us will die under tyranny.