Gezondheid alle pijlers

Diabetesland

13-07-2011 20:17 3002 berichten
Alle reacties Link kopieren
Welkom in Diabetesland waar al je medediabeten 100 jaar gaan worden. Waar je je 'gewoon' 'eventjes' aan je dieet gaat houden :puke: om te voorkomen dat je diabetische voeten of vingers gaat krijgen. Waar retinopathie, falende nieren of zenuwpijnen niet voorkomen en waar ongelimiteerd geklaagd en gezeurd mag worden. Jaja, óók over al die infernisten en dvk's die het –niet gehinderd door daadwerkelijke diabeteservaring- beter weten dan de aloude diabeet zelf.



Dat land waar genoeg ruimte is voor cynisme, sarcasme en flauwe grappen. Dat land waar meegeleefd wordt, waar ervaringsverhalen uitgebreid verteld mogen worden en waar altijd een luisterend oor of een welgemeende knuffel voorhanden is. Waar je gelijkgestemde zielen in het 'diabetesdwars' vindt.



Dus wil je steun en knuffels of wil je 'gewoon' 'even' je verhaal kwijt, doe het dan hier. Iedereen is welkom, want hoe meer zielen hoe meer vreugd!
Laat het los, heb vertrouwen, het komt goed.....
Alle reacties Link kopieren
Ja, ik heb waarschijnlijk hernia. Dat uit zich vooral in pijn in mijn been. Nou heb ik sinds maandag pijnstillers en dat ging 2 dagen heel goed, maar nou is er gisteren een soort kramp ofzo in geschoten en dat doet zeer! Ik kan amper lopen. Let dan maar extra op mijn houding en het aanspannen van mijn kleine buikspieren en rugspieren, dan lukt het wel.

Dinsdag moet ik voor een CT-scan en dan de week erna kan ik de uitslag bij de huisarts ophalen.



Qwertu ik ga om de 3 maanden naar de internist, soms koppel ik daar de diabetesverpl. aan vast. Voor mijn ogen moet ik voorlopig om de 6 maanden ipv om het jaar. Ik heb een kleine bloeding in mijn oog en dan verscherpen ze de controle. Bloeding zit er nog, het is er maar 1 en ik hoop maar dat het daar bij blijft.

Voor mijn voeten ga ik eigenlijk altijd naar de pedicure en die mag ook mijn voeten checken (als zijnde podotherapeut). Volgens mij heb ik het dan wel



Ik hoorde trouwens van mijn internist dat maar 10% van de diabeten een hba1c rond of onder de 7 heeft. Ik zit al een paar jaar tussen de 7,5 en 7,8 (ik weet die nieuwe waardes niet) en zij zijn heel tevreden. Van mij zou het ook wat lager mogen, maar dat moet ik mss maar eens gaan loslaten.



Ik heb gisteren nog contact gehad met de dvk over mijn bizar hoge waardes na het sporten. Echt zo suf.... ik eet pasta voor het sporten, zet mijn basaal lager, en koppel af tijdens het sporten. En dan vind ik het gek dat ze zo de hoogte in schieten? Fijn om dan te horen dat het mss aan die pasta in combi met pomp uit ligt!

Nu maar eens gaan proberen om op aardappelen te gaan sporten (nou ja.... niet met dit been dus).



Qwertu; heb je een transplantatie ofzo gehad? (of wil je het daar niet over hebben?)



Welkom in elk geval (als je mee wilt doen tenminste, anders neem ik mijn woorden terug )
Alle reacties Link kopieren
Jee wat vaak Ris. Ik ga het eens in het jaar naar de specialist, en eens in het jaar (maar dan het andere halfjaar dus) een rondje dvk, dietist, podo en oogarts. Mijn schildklier laat ik gelijk bij de internist controleren en voor mijn coeliakie ga ik tot nu toe eens per anderhalf jaar langs de MDL. Maar ik ga van ziekenhuis veranderen voor MDL, deze zit zo ver weg.



Ik ben chagrijnig want bijna ongesteld.

Oh, en ik heb uitgevonden denk ik waarom ik 's middags steeds hoog zit. Ik had mezelf aangeleerd vruchtensap te nemen tijdens lunch toen het zo warm was, en dat ben ik blijven doen. Vandaag melk genomen en ging veel beter. Nu na het avondeten nog fixen. Ik ga maar eens structureel meer spuiten denk ik, 10 ipv 8eh.
Grappig, pasta doet hier relatief gezien juist weinig. Maar die hoor ik vaker voorbij komen ja, als bloedsuiker-pieker. Hopelijk lukt het met een beetje passen en meten en beter afstellen wat beter met sporten. (Nou ja, zodra het kan dan.)



Nee, ik heb geen transplantatie gehad, Ris. Ik zit nu in de fase dat ik er gewoon heel erg ziek van ben, maar nog niet ziek genoeg om er iets aan te doen zeg maar.



Mijn Hb1ac zit nog onder die 7 (die nieuwe waarde blijft hier ook nog niet hangen), maar ben een lagere waarde gewend. Maar goed, ik ben geen "echte" diabeet wat dat betreft, dus ik zal vast niet meetellen in de statistieken van jouw specialist.
Alle reacties Link kopieren
Schuddebuikje wat fijn om weer even wat van je te horen :-)

Qwerttu, ik heb je in het verleden wel gelezen op andere topics, wat naar dat t zo slecht met jullie beiden gaat :'(

Sterkte met alles! Ik wou graag wat plaatjes plakken, maar dat kan niet als je mobiel forumt grmbl....



Ris, Qwerttu en Schebuikje, ook dikke van mij!

Voor de rest natuurlijk ook dikke
Laat het los, heb vertrouwen, het komt goed.....
Lieve Pixel, heeeeeel hartelijk gefeliciteerd met je verjaardag!!

Wat jammer van het weer hè? Dit had natuurlijk een stralende dag moeten zijn

Moet je vandaag gewoon werken? Heel fijne dag voor jou en gezin!
Hee Setter! Ça va en douce France? Is het weer daar nog wel mooi? Wanneer kom je eigenlijk weer thuis?



Plaatjesplakken kan ook niet als je niet mobiel forumt hoor. De plaatjeskoning is weer langsgeweest dus de functie staat weer uit.



À bientôt, chérie!
Alle reacties Link kopieren
Van harte gefeliciteerd Pixel! Voor t mooie weer moet je maar hierheen komen, want het is hier weer witverziekend warm.

Gelukkig gaan we morgen weer richting huis, want we hebben het een heeeeeeel klein beetje gehad met de Fransen.

Wat een stelletje boerenhorken zeg, pfffffff.



Pixel, ik wens je een fijne en gezellige verjaardag!



Voor iedereen: en
Laat het los, heb vertrouwen, het komt goed.....
Alle reacties Link kopieren
Pixel gefeliciteerd!



Hallo allemaal, ik heb twee vragen; Ik heb gelezen dat betablokkers je suikerwaarde verhoogt, is dat zo??? want die troep slik ik ook voor mn bloeddruk die niet meer hoog is maar waar ik niet mee mag stoppen vd huisarts omdat (en dat is mn 2e vraag) de betablokker mn nieren beschermd??? en dat is nodig bij diabetes zegt ze. ik vindt dat zo'n raar verhaal, wie oh wie heeft antwoord op mn vragen??? alvast bedankt.
Alle reacties Link kopieren
en idd ik vertrouw mn huisarts niet helemaal meer, omdat ze heeft verzwegen mij te zeggen dat ik in een voorstadium van diabetes zat vorig jaar. Als ze mij dat gelijk had gezegt was ik toen al begonnen met afvallen. Als ik er op aanstuur bij haar, kletst ze er snel overheen zodat ik dat onderwerp weer vergeet..... maar thuis ben ik weer kwaad.
quote:zonnestraal012 schreef op 11 september 2012 @ 14:49:

Pixel gefeliciteerd!



Hallo allemaal, ik heb twee vragen; Ik heb gelezen dat betablokkers je suikerwaarde verhoogt, is dat zo??? want die troep slik ik ook voor mn bloeddruk die niet meer hoog is maar waar ik niet mee mag stoppen vd huisarts omdat (en dat is mn 2e vraag) de betablokker mn nieren beschermd??? en dat is nodig bij diabetes zegt ze. ik vindt dat zo'n raar verhaal, wie oh wie heeft antwoord op mn vragen??? alvast bedankt.

Zon, een te hoge bloeddruk is juist met het oog op je nieren veel riskanter dan een iets verhoogde suikerwaarde. Als jouw suikers niet al een raket de lucht in gaan, gewoon blijven slikken.

Waarom vond je dat trouwens een raar verhaal?



Ik denk dat je ten aanzien van je huisarts wel erg veel aannames doet. Heeft ze je verteld dat je vorig jaar in een voorstadium zat? Hoe ben je daar achter gekomen?

Als je haar niet meer vertrouwt, andere huisarts zoeken.

De mijne is ook geen heilige, hij is soms preciezer dan goed voor hem (en mij) is en soms weer slordig, maar ik kan nog steeds prima met hem door 1 deur.

Maak je eigen afwegingen. You can't win 'm all.
Alle reacties Link kopieren
Zon, ik heb even gegoogled op betablokkers en diabetes en ik denk dat de link van diabetes punt nl je een hoop duidelijkheid kan geven :-)



Wat betreft dat verzwijgen: de enige die jou daar duidelijkheid over kan geven is je huisarts. Ik snap dat je gefrustreerd bent, maar afvallen is niet per definitie DE remedie tegen diabetes. Ik was zelf 30 kilo kwijt toen de diabetes ontdekt werd, mijn broer viel direct na de diagnose ook 30 kilo af en heeft onderhand zwaardere pillen voor zijn suikers plus een heel regiment pillen voor zijn bloeddruk. Het is en blijft achteraf gepraat, je kunt er helemaal niks mee. Het enige wat je kunt doen is accepteren dat je diabeet bent, en dat een eerdere waarschuwing waarschijnlijk niks uitgemaakt had aan dit feit.



En nee, ik heb niet makkelijk praten want ik had net zo'n huisarts als jij. Je helpt jezelf alleen niet als je boos blijft op je huisarts, dat is verspilde energie. Die kun je beter besteden aan leuke dingen :-)

Sterkte meissie
Laat het los, heb vertrouwen, het komt goed.....
quote:setter schreef op 11 september 2012 @ 11:48:

Van harte gefeliciteerd Pixel! Voor t mooie weer moet je maar hierheen komen, want het is hier weer witverziekend warm.

Gelukkig gaan we morgen weer richting huis, want we hebben het een heeeeeeel klein beetje gehad met de Fransen.

Wat een stelletje boerenhorken zeg, pfffffff.



Pixel, ik wens je een fijne en gezellige verjaardag!

Haha, Setter en de anderen bedankt voor jullie felicitaties! Nee Set, je moet weten dat ik ook meer van regen houd, meer dan van de zon dus vandaag vond ik een prima dag. Goede terugreis!



Zon, bij mij is de totstandkoming van de diagnose heel anders gegaan, slik ook geen andere medicijnen dan metformine maar ik ben er wel achter dat het geen kwaad kan, jezelf goed te informeren.

En heb je al eens een gesprek hierover gehad met je huisarts? Wat Sri zegt, je kunt ook altijd een andere huisarts zoeken.



Punten voor mij vandaag: geen gebak gegeten!
Alle reacties Link kopieren
Pixel! Beter te laat dan niet: van harte! Fijne dag gehad of niks bijzonders en komt nog?



Bah ik werd wakker met het idee dat ik me verslapen had en dat het vrijdag is. Geen van beide waar.. Rot geslapen dus wordt een lange dag Fijne dag dames!
Sterkte Choco, zulke dagen beginnen niet fijn. Je moet maar zo denken: this too shall pass
Alle reacties Link kopieren
Ah jawel hoor sri. Komt vast goed!



Fijne dag!
Pixel, nog gefeliciteerd met je verjaardag!

Fijne dag gehad?





quote:zonnestraal012 schreef op 11 september 2012 @ 14:49:

Pixel gefeliciteerd!



Hallo allemaal, ik heb twee vragen; Ik heb gelezen dat betablokkers je suikerwaarde verhoogt, is dat zo??? want die troep slik ik ook voor mn bloeddruk die niet meer hoog is maar waar ik niet mee mag stoppen vd huisarts omdat (en dat is mn 2e vraag) de betablokker mn nieren beschermd??? en dat is nodig bij diabetes zegt ze. ik vindt dat zo'n raar verhaal, wie oh wie heeft antwoord op mn vragen??? alvast bedankt.



Of betablokkers je bloedsuiker verhogen, dat weet ik niet. Maar dat betablokkers je nieren beschermen, dat weet ik dan wel weer. Dat heeft te maken met de druk op je filterweefsel, dat afneemt door die betablokker. Doordat de druk op je filterweefsel afneemt, kunnen er geen of minder eiwitten "lekken". Je moet je voorstellen dat dat filterweefsel een grote zeef is. Bij nierschade, ontstaan er beschadigingen in die zeef. Door die beschadigingen, worden niet alleen de heel kleine onderdeeltjes uit je bloed gefilterd (ureum, zouten), maar glippen er ook grotere onderdelen mee (eiwitten). Hoe meer eiwitten er door je filterweefsel glippen, hoe groter je nierschade wordt. Dat versterkt elkaar dus. Als er eenmaal eiwitverlies is, dan wordt dat door datzelfde eiwitverlies ook nog eens vergroot. Uiteindelijk gaat je filterweefsel helemaal kapot en werken je nieren niet meer. (Kan heel lang duren hoor, dat proces, ook als je niet ingrijpt, denk aan tientallen jaren.)



Als je een klein eiwitlek hebt, dan is het dus zaak om dat eiwitlek ook zo klein mogelijk te houden. Door de druk van het filterweefsel af te halen, glippen er minder eiwitten door. En als er minder eiwitten door dat filterweefsel ontsnappen, dan kunnen die dus ook de schade niet groter maken. Die neerwaartse spiraal wordt op die manier vertraagd of misschien zelfs gestopt.



Wat je aan je huisarts zou moeten vragen, is of er aanleiding is om te denken dat jij al nierschade hebt. Want iemand "zomaar" op betablokkers zetten, dat verbaast mij ook een beetje. Bij de diabeten in mijn omgeving (en dat zijn er nogal wat ) worden niet standaard betablokkers voorgeschreven in ieder geval. Maar misschien dat er dus wel al een spoortje eiwit in je urine gevonden is? Of dat je kreatinine wat verhoogd is? (Geeft een indicatie voor je nierfunctie.) Dat zijn vragen die je aan de huisarts zou kunnen stellen.

Mocht dat het geval zijn, dan kan ik je alleen maar aanraden om vooral door te gaan met de betablokkers. En dat is dan de nierpatiënt in mij die spreekt. Ik ben van een eiwitverlies van 7 gram (wat echt heel fors is) teruggegaan naar een eiwitverlies van 0,5 gram (wat voor mijn nierfunctie heel netjes is), enkel door dat ene bloeddrukpilletje. Intussen heb ik het ook voor mijn bloeddruk nodig, maar de afgelopen twintig jaar heb ik het dus alleen maar voor mijn nieren geslikt.



Overigens is het inderdaad zo dat hoge bloedsuikers minder erg zijn dan nierschade. Maar goed, praat hierover met je arts en vraag gewoon (liefst in een niet-verwijjtende sfeer ) uitleg over dingen die je niet begrijpt. Een goede arts zou er de tijd voor moeten nemen om je dat uit te leggen.
Qwerttu, wat een geweldige uitleg! Ik had er een paar maanden geleden mee te maken, maar het is soms zo ingewikkeld, dat ik nu alweer zat te denken: hoe zat het ook alweer precies met die filterfunctie? Ik wist alleen de hoofdlijnen nog .

Bij mij bleek het gelukkig allemaal loos alarm te zijn.



Zon, probeer ook niet alles wat je slikt per definitie als 'troep' te beschouwen. Het zou natuurlijk fijner zijn als je zonder kon, maar zonder die 'troep' zou je pas echt in de problemen komen. Het lijkt me zo deprimerend als je het allemaal zo negatief bekijkt, en daarmee maak je het voor jezelf nog zwaarder dan het al is.

Zolang je er geen nare bijwerkingen van hebt, zoals Pixel met de metformine, dan valt het allemaal nog best mee. Sterkte hoor!
Alle reacties Link kopieren
Qwerttu thnxs voor je uitleg!! ik ga het zeker vragen aan mn huisarts, morgen ff een afspraak maken en erover praten. Ik slik die medicijnen al lang hoor, maar ik had een te hoge bloeddruk voordat ik zoveel gewicht verloor. Ik had er ook een plaspil bij maar omdat mn bloeddruk te laag werd, ging die plaspil dr af en de betablokker moest ik (ondanks mn lagere bloeddruk) blijven slikken voor mn nieren. Alleen heb ik een lage polsslag (50) heb jij dat ook? en dat komt ook vd betablokker, ik slik trouwens bisoprolol. Maar ik al idd eens vragen of er aanleiding toe is dat ik het voor mn nieren moet blijven slikken. Ik ben heel blij met je uitleg!!
Alle reacties Link kopieren
Ja SRI dat is ook zo, heb je gelijk in maar ja.......... zo denk je dat je gezond bezig bent en ondertussen krijg je dr weer andere medicijnen bij. Ik zal het idd positiever gaan bekijken, zit nog in de ontkenningsfase of zo iets.......
Ik herken dat wel hoor, dat voelt ook heel tegenstrijdig dat je iets moet slikken terwijl je je gewoon gezond voelt. Ik ben beter (qua acceptatie en ook qua therapietrouw ) met medicijnen die een effect op korte termijn hebben in plaats van op lange termijn.



Mijn hartslag is denk ik geen goede graadmeter meer. Ik slik bloeddrukpillen (ace-remmers tegenwoordig), plastabletten en ik gebruik een ander middel dat juist mijn bloeddruk verhoogt en intussen ben ik door de bloedarmoede regelmatig na 100 meter lopen buiten adem.. ik denk niet dat je aan de frequentie van mijn hartslag iets hebt. Vroeger was die laag in ieder geval. En mijn bloeddruk is ook altijd laag geweest (zonder pillen een keurige 75/130, dat is pas na mijn zwangerschap op gaan lopen). Maar ook in die periode slikte ik bloeddrukpillen dus. Maar goed daar zijn we bij mij sowieso wat mee aan het rommelen de laatste tijd (plastablet erbij, bloeddrukpil eraf, plastablet naar beneden, bloeddrukpil er weer bij... ik snap wel waar die wachtlijsten en hoge zorgkosten vandaan komen ). Maar het lijkt erop dat we nu een redelijke balans hebben gevonden.



Als je je er niet slecht bij voelt, dan is het in ieder geval niet slécht om die pillen te blijven slikken. Dat is inderdaad een knop die je in je hoofd om moet zetten.
quote:zonnestraal012 schreef op 12 september 2012 @ 15:08:

...zo denk je dat je gezond bezig bent en ondertussen ....... Zon, ik heb dit stukje even uit je post gelicht omdat ik het zo herkenbaar vind. Lees de posts van vooral Lief en Ris en Pixel van de laatste tijd nog eens. Zo gezond mogelijk leven, en toch de ene teleurstelling na de andere krijgen.

Gezond leven, veel afvallen, het is prima maar beslist geen garantie voor betere resultaten. Daarom is db zo kut. Je kunt er tot op zekere hoogte wat aan doen, maar ook niet meer dan zoveel. Het is niet eerlijk, maar helaas gaat ziekte niet over eerlijkheid.



Ik geloof onmiddellijk dat je nog steeds moeite hebt met acceptatie. Dat is absoluut geen verwijt, zodra mijn lijf gaat omslaan en ik 'echte' db-verschijnselen ga vertonen, word ik waarschijnlijk een soort db-zilla . Ik kan alleen maar hopen dat dat nog heel lang duurt.
Alle reacties Link kopieren
Zon; het is heel begrijpelijk dat je nog in de ontkenningsfase zit. Dat mag gerust, maar je moet er wel een keer uit. Als de tijd rijp is. En als we daar bij kunnen helpen, prima! Dan doen we dat!



Ik heb regelmatig nog ontkenningsverschijnselen, dan heb ik zin in lekkere dingen en dan wil ik het gewoon lekker allemaal opeten, alsof ik geen db heb!



Gisteren moest ik naar het zkh voor een CT-scan. Maar ik zat daar (heerlijk op zo'n k** stoeltje) en toen kwam er een radioloog (of assistent) en zij vroeg waarom de huisarts me voor een CT had gestuurd, een MRI zou beter zijn (tja... dan moet je mijn huisarts bellen; heb ik ook gezegd). Enniewee... ik heb ruim 2 uur gewacht en toen kon ik gelukkig voor de MRI. Volgens mij zijn de wachttijden voor een MRI behoorlijk lang, dus dan valt 2 uur op een rotstoel wel mee . Ik was wel HELEMAAL gaar.... thuis even een broodje gegeten, half uurtje op de bank en toen snel naar mijn werk. Ik heb nog net niet zitten janken in de auto van de pijn, maar ja... kiezen op elkaar en rijden maar.... Als een wankele geit met hernia heb ik de middag uitgewerkt en toen weer terug naar huis.

Maandag heb ik gesport; heel erg in mijn eigen tempo, maar ik had het niet moeten doen. Suikers waren goed (en bleven goed), dus dat was een +punt, maar voor vanavond heb ik afgemeld, ik heb overal pijn! En geen spierpijn dus he!

Toeteren ga ik voorlopig ook niet doen, baal als een stekker... we gaan op concours dus ik kan eigenlijk niks missen. Maar mss ga ik wel niet mee op concours



Gelukkig heb ik morgen weer vrij, vrijdag nog een halve dag en dan zit de werkweek er weer op. Volgende week uitslag ophalen bij de huisarts.



Zo, dat was het weer!

Ga nu lekker de zomer voorbij kijken. Een heel blik leuke mannen (behalve Sander Lantinga hihi) en lekkere muziek. Waylon, kom maar door!
Alle reacties Link kopieren
Qwertu; ik vind dat je je verhaal heel duidelijk hebt uitgelegd; ik snap het zelfs! die kwaliteit bezit Lief ook; helder en duidelijk zeggen wat we mankeren LOL
Alle reacties Link kopieren
Net bij de dietiste geweest; in 3 maanden 5 kilo afgevallen. Ben goed bezig



Fijne avond dames! voor wie hem wil
quote:chocolover schreef op 13 september 2012 @ 18:56:

Net bij de dietiste geweest; in 3 maanden 5 kilo afgevallen. Ben goed bezig



Fijne avond dames! voor wie hem wil

Choco: 5 kilo! Gefeliciteerd.



En voor een hug van jou hou ik me graag aanbevolen .

Dit is een oud topic. Het topic is daarom gesloten.
Maak een nieuw topic aan om verder praten over dit onderwerp.

Terug naar boven