Gezondheid alle pijlers

Oxazepam

27-06-2009 22:24 89 berichten
Alle reacties Link kopieren
Ik heb de stoute schoenen aangetrokken en ben bij de huisarts geweest om een pilletje te vragen tegen mijn vliegangst. Nu is het woord vliegangst een groot woord, want eigenlijk kan ik het niet echt zo noemen. Ik ben vooral bij het opstijgen en landen ontzettend bang. Tijdens de vlucht gaat het altijd wel redelijk, mits we geen turbulentie hebben. Ik heb nu Oxazepam voorgeschreven gekregen maar heb het gevoel dat dit een behoorlijk heftig middel is. Het is niet de bedoeling dat ik de hele vlucht naar Turkije van pampus lig



Wie heeft ervaring met dit middel. Ik slik nooit medicijnen, alleen tegen de hooikoorts en soms een paracetamolletje tegen hoofdpijn. Ben dus echt een leek op dat gebied.



Ik hoor graag ervaringen !
quote:Starshine schreef op 28 juni 2009 @ 01:06:

Best hoor, als ze nou wel een cursus doet kan ze vanaf dan alle jaren vliegen zonder angst en zonder pillen.



Och och wat fijn dan. Ken jij de cursusleider/ster? De meeste cursusleiders/sters ziin oplichters.

Hoevaak vliegt een mens nou. Prop er maar voor die paar keertjes een pil in.
Milo, hoe kom jij erbij dat de meeste cursusleiders oplichters zijn? Ik heb een vliegangstcursus gedaan bij PsyQ en ben er heel tevreden over.

Mijn zorgverzekering heeft het betaald.



Ik vind jouw reaktie kort door de bocht.





TO; dat pilletje gaat gewoon heel goed werken. Het onderdrukt je angst maar verder doet het niet zoveel met je. Ik weet niet hoeveel van die pillen je hebt gekregen maar je kunt overwegen eens een halve te nemen om te kijken hoe je erop reageert. Gewoon op een zaterdag als je toch thuis bent, ofzo.
Twomp; love your motto
Oxazepam is niet heftig. Ik slik er vaak 2 tegelijk als ik ga vliegen, maar ik kan nog steeds niet slapen in 'n vliegtuig.
quote:twompie schreef op 28 juni 2009 @ 01:45:





Wel raadzaam om er minstens 3stuks te vragen. Eerst eentje om te testen hoe je reageert (mogelijke bijwerkingen uitsluiten). De andere op de heenweg en laatste op terugweg.Mee eens. Je kan er over nadenken van te voren eentje te proberen. Als je helemaal van de wereld bent van slaperigheid, volstaat een halfje misschien ook. Binnen één tot twee uur na inname wordt je rustiger. Dit effect houdt zes tot tien uur aan. Maar dat staat vast ook wel in je bijsluiter.
Alle reacties Link kopieren
Ik slik Xanax als ik ga vliegen, niet omdat ik vliegangst heb, maar om te slapen, omdat ik heel vaak lang moet vliegen.
Geen bijzonderheden
Alle reacties Link kopieren
Zou propranolol geen oplossing kunnen zijn?

Het werkt niet versuffend/slaapverwekkend maar zorgt er wel voor dat je hartslag wat vertraagd waardoor je rustiger wordt.

Dit kun je op recept krijgen.Ik ben geen voorstander van de zogenaamde "pammetjes".Goed dat ze er zijn hoor,voor als het ECHT heel erg nodig is maar ik ga liever voor propranolol.
quote:Starshine schreef op 28 juni 2009 @ 00:45:

Mag ik zeggen dat ik heel blij ben met mijn huisarts? Hij is juist erg terughoudend met het voorschrijven van medicijnen en ik denk niet dat hij me ooit oxazepam zal geven omdat ik een beetje bang ben tijdens het opstijgen en landen. Denk je niet dat een vliegangstcursus een betere optie is?



(dat of gewoon een autoreis maken)Daarom moet je het ook gewoon in Bangkok kopen. Alleen zit je dan wel de heenvlucht zonder
Alle reacties Link kopieren
quote:meds schreef op 28 juni 2009 @ 01:39:

en het is echt wat anders dan valium. Valium is zwaarder



Het is helemaal niet écht wat anders dan valium, want Oxazepam en Valium zitten in dezelfde medicijngroep, de benzodiazepine. Het is inderdaad niet precies dezelfde pil, maar wel vergelijkbaar qua werking.



Je kunt van beiden afhankelijk worden en dat gaat redelijk snel.

Daarnaast is een pilletje Oxazepam van 10mg niet erg heftig (wel al merkbaar) maar neem er maar eens een van 50 mg. Dan ben je echt knock out. Maar bij het gebruik van Oxazepam wordt je tolerantie steeds hoger, dus hoe meer je het gebruikt hoe meer je nodig hebt.



Nou goed, dit is in deze situatie niet zo belangrijk allemaal. Je kunt rustig een pammetje van 10mg nemen voor het vliegen. Als het écht nodig is.
I`ve learned so much from my mistakes.. I`m thinking of making a few more.
quote:pekaboo schreef op 28 juni 2009 @ 14:38:

Zou propranolol geen oplossing kunnen zijn?

Het werkt niet versuffend/slaapverwekkend maar zorgt er wel voor dat je hartslag wat vertraagd waardoor je rustiger wordt.

Dit kun je op recept krijgen.Ik ben geen voorstander van de zogenaamde "pammetjes".Goed dat ze er zijn hoor,voor als het ECHT heel erg nodig is maar ik ga liever voor propranolol.

Als je de bijwerkingen op de koop toe neemt.. die zijn nogal fors nl bij sommige mensen. Ozazepam heeft nagenoeg geen bijwerkingen.



Ik ben geen tegenstander van Oxazepam. Als je ze niet elke dag neemt, en zeker als je ze alleen tijdens een vliegreis neemt, zijn ze uitermate geschikt.
Alle reacties Link kopieren
Het is echt alleen de bedoeling voor tijdens de vlucht. Ik lees net dat iemand adviseert er eerst eentje uit te proberen thuis, toevallig heb ik het daar vanmiddag met mijn man over gehad, om inderdaad even te kijken hoe ik reageer op 1 zo'n pilletje.



Ik twijfel nu alleen nog of ik een hele of een halve moet nemen. Ik heb inmiddels begrepen dat het vaak voorgeschreven wordt voor vliegangst. En verslaafd raken ben ik niet bang voor, ik raak echt niet verslaafd aan 1 keer zo'n pilletje nemen. Ik ben geen voorstander van medicijnen, heb weinig tot niets in huis. Maar doordat ik vorig jaar in het vliegtuig iemand sprak die hier zo'n goede ervaring mee heeft, ben ik op het idee gekomen.
Ik kreeg ze voor 't eerst voorgeschreven toen ik helemaal in paniek was door 'n (gelukkig!!!!!) thuis uitgeprobeerde malariatablet. Sindsdien gebruik ik ze altijd tijdens reizen. Ook handig om de jetlag te boven te komen, want bij reizen richting oost ben ik standaard vanaf 'n uur of 2 's nachts wakker en kom dan niet meer in slaap waardoor ik de dag erna compleet gammel ben. Met 'n pammetje gaan slapen en ik zit gelijk in 't goeie ritme: perfect! En gelukkig doet mijn dokter niet moeilijk als ik 'n herhalingsrecept wil. Ik ben er dan ook heel matig mee en haal ongeveer maar 1 keer in de 2 jaar 'n nieuw doosje van 20 stuks.
quote:milo schreef op 28 juni 2009 @ 03:59:

[...]





Och och wat fijn dan. Ken jij de cursusleider/ster? De meeste cursusleiders/sters ziin oplichters.

Hoevaak vliegt een mens nou. Prop er maar voor die paar keertjes een pil in.



Nou nou, waar haal jij nu ineens oplichters vandaan. Ik spreek alleen mijn verbazing uit over het feit dat mensen het blijkbaar steeds normaler vinden hun probleempjes op te lossen met medicijnen, ipv therapie oid.

Maar goed, stop jezelf maar vol rotzooi als je dat beter vindt.
Starshine, zo'n therapie zorgt er niet voor dat je onbevangen een vliegtuig in stapt. Het zorgt er voor dat je het doet, maar vraag niet hoe.

Na de therapie ben ik van "NEE" naar 'okee, een klein eindje dan'

gegaan, maar denk je dat ik daar lekker zit?

Nee hoor, een pilletje zo af en toe kan echt geen kwaad.
Alle reacties Link kopieren
Natuurlijk kan je een pil proberen (een hele) maar je bent dan niet angstig, dus waarschijnlijk wordt je er alleen maar duf/ slaperig van
Alle reacties Link kopieren
quote:whopper schreef op 28 juni 2009 @ 23:10:

Starshine, zo'n therapie zorgt er niet voor dat je onbevangen een vliegtuig in stapt. Het zorgt er voor dat je het doet, maar vraag niet hoe.

Na de therapie ben ik van "NEE" naar 'okee, een klein eindje dan'

gegaan, maar denk je dat ik daar lekker zit?

Nee hoor, een pilletje zo af en toe kan echt geen kwaad.Buiten dat: Vliegen doe je nou ook niet dagelijks 5 keer per dag, dus is het ook gewoon makkelijk om dan die ene keer een tabletje in te nemen. Als het nu op pleinvrees gaat vind ik het wat anders, dat is iets waar je dagelijks tegen aanloopt en dan is therapie echt noodzakelijk. Maar die ene keer in een jaar dat je gaat vliegen en er bang voor bent is een pammetje een prima oplossing.
Alle reacties Link kopieren
Iedereen bedankt voor de reacties!



Ik ga het niet van tevoren uitproberen. Ik stap gewoon in dat vliegtuig en neem vantevoren even zo'n pilletje in. Therapie vind ik dikke onzin voor die ene keer per jaar dat ik ga vliegen. Wat ik al eerder aangaf, ik ben niet doodsbang en durf ook wel het vliegtuig in te stappen. Maar tijdens het opstijgen en landen ben ik bang en breekt het zweet me aan alle kanten uit. Als ik dat met een pilletje op kan lossen dan ben ik daar blij mee. Ik grijp niet snel naar medicijnen, deze oxazepam zal het spannendste zijn wat ik ooit in mijn leven heb geslikt.



Nogmaals bedankt voor jullie reacties. Volgende week maandag vertrekken we. Na de vakantie zal ik nog even verslag komen doen hoe het pilletje gewerkt heeft, haha!
Alle reacties Link kopieren
Oxazepam rules.
Alle reacties Link kopieren
Wel min. 30 min van te voren slikken he anders is je spannende moment al geweest voordat het werkt
Alle reacties Link kopieren
ik zou iets eerder beginnen zelfs, 45 minuten - 1 uur
Alle reacties Link kopieren
hier ook iemand met vliegangst, ik had gehoord over oxazepam

ik naar de huisarts met mijn verhaal, nou ik kreeg het niet

ik kreeg de tip om valdispert te kopen,



maar daar heb ik geen resultaat mee geboekt, verleden jaar in het vliegtuig werkte dat ook niet

weet iemand of oxazepam via internet te koop is?

of eventueel een ander middel wat je rustig maakt
quote:TheEmpress schreef op 29 juni 2009 @ 16:30:

[...]





Buiten dat: Vliegen doe je nou ook niet dagelijks 5 keer per dag, dus is het ook gewoon makkelijk om dan die ene keer een tabletje in te nemen. Als het nu op pleinvrees gaat vind ik het wat anders, dat is iets waar je dagelijks tegen aanloopt en dan is therapie echt noodzakelijk. Maar die ene keer in een jaar dat je gaat vliegen en er bang voor bent is een pammetje een prima oplossing.

Mijn therapeut zei de onvergetelijke woorden: 'gewoon veel doen'.

Sja. Het is dus niet of je in een bus stapt met een strippenkaart. Vliegen kost veel geld en wanneer heb je nu de gelegenheid om dat te oefenen? Veel doen. Jaja. Het groeit me niet op mijn rug

(een pammetje is goeiekopert!)
quote:shoppen schreef op 06 juli 2009 @ 16:17:

hier ook iemand met vliegangst, ik had gehoord over oxazepam

ik naar de huisarts met mijn verhaal, nou ik kreeg het niet

ik kreeg de tip om valdispert te kopen,



maar daar heb ik geen resultaat mee geboekt, verleden jaar in het vliegtuig werkte dat ook niet

weet iemand of oxazepam via internet te koop is?

of eventueel een ander middel wat je rustig maaktAltijd. Volgens mij is alles online te koop. Ik zou echter nog eens vragen en uitleggen dat valdispert geprobeerd is maar niet hielp.
Alle reacties Link kopieren
Als ik het een uur van tevoren neem dan werkt het goed dus? We vliegen 4 uur ongeveer, dus het pilletje moet na 5 uur nog werkzaam zijn, gaat dat lukken? Want landen vind ik nog heel veel erger dan opstijgen.



We gaan maandagmorgen om 6.05 uur de lucht in, maar ik begin al lichtelijk nerveus te worden. Had ik eerder eigenlijk ook geen last van.
Alle reacties Link kopieren
ja joh die pil werkt wel 6 tot 8 uur

Dit is een oud topic. Het topic is daarom gesloten.
Maak een nieuw topic aan om verder praten over dit onderwerp.

Terug naar boven