Gezondheid alle pijlers

Welke pil?

03-08-2010 17:41 18 berichten
Alle reacties Link kopieren
Ik wil graag een lichte pil, met zo min mogelijk hormonen.

En het gaat puur ter voorkoming van een zwangerschap.



Heb altijd de Microgynon 30 gehad. Paar jaar geleden gestopt en al tijdje pil vrij. Voel me verder niet anders sinds ik gestopt ben.

Nu toch maar weer er aan.



Wat gebruiken jullie? Voordelen, nadelen?



Ik ga volgende week naar de dokter en zal het hem dus ook vragen, maar wil wel voorbereidt heen.

Ik zit ook al te googlen, maar hoor het ook graag van jullie.



Ik woon in Engeland, maar ik neem aan dat ze daar ongeveer dezelfde wel hebben.
Alle reacties Link kopieren
Ik slik al 20 jaar dezelfde pil, Minulet, en heb echt nooit menstruatieklachten/bijwerkingen.
Alle reacties Link kopieren
Ik raad de Mirena-spiraal aan. Geeft erg weinig hormonen af. Hoef je er ook niet meer aan te denken om de pil te slikken.
Alle reacties Link kopieren
Als de Microgynon goed beviel, dan doe je die toch weer? Is qua hormonen een lichte pil nl.
Alle reacties Link kopieren
Het gaat me ook niet om menstruatie klachten, heb ik namelijk helemaal geen last van.

Spiraaltje heb ik wel overwogen, maar is zo permanent.

Ik heb een lange afstand relatie en we zien elkaar erg weinig, dus mijn bedoeling is om de pil alleen te slikken in de maand dat we elkaar zien en zo ook mijn ongesteldheid uitstellen.



Heb mijn vriend voor het laatst in April gezien en zie hem volgende maand pas weer, en net natuurlijk wanneer ik ongesteld ben! Geen zin in.

Dus ik wil als ik straks weer ongesteld ben, weer met de pil beginnen en deze gelijk doorslikken.

En dan weer stoppen.

En als ik hem dan weer zien, weer die maand alleen de pil slikken.

We gebruiken ook altijd een condoom, maar gewoon voor de extra zekerheid en dus het uitstellen van mijn ongesteldheid, wil ik graag weer aan de pil.



Mycrogynon is altijd goed bevallen, maar ik vroeg me af of er een lichtere was.
Alle reacties Link kopieren
ik heb ooit dezelfde pil als jij geslikt maar was voor mij veels te zwaar.

ik slik nu al jaren yasmin, een hele lichte pil nog nooit bijwerkingen gehad
Alle reacties Link kopieren
quote:vivagirl schreef op 03 augustus 2010 @ 17:55:

Het gaat me ook niet om menstruatie klachten, heb ik namelijk helemaal geen last van.Je vroeg om merken en de voor-/nadelen, dus mijn opmerking "geen menstruatieklachten/bijwerkingen" noemde ik als voordeel van Minulet
Alle reacties Link kopieren
quote:viva1973 schreef op 03 augustus 2010 @ 18:05:

[...]





Je vroeg om merken en de voor-/nadelen, dus mijn opmerking "geen menstruatieklachten/bijwerkingen" noemde ik als voordeel van Minulet Dank je Viva1973.
Alle reacties Link kopieren
Zou je hormoonhuishouding niet minder overhoop liggen als je elke maand een klein beetje hormonen binnenkrijgt (zoals met Mirena) ipv een maand wel, dan weer niet, dan weer wel enz.?



Als ik naar mezelf kijk dan was mijn lijf vaak pas na een maand of 2, 3 gewend aan een specifiek voorbehoedsmiddel.
Alle reacties Link kopieren
@Mevrouwdekees. Ja, dat kan.

Ik weet het ook niet.

Ik zou het liefst helemaal geen hormonen gebruiken, maar ik wil ook geen kinderen!



Toen ik aan de pil ben gegaan, lang lang geleden, nooit geen bijwerkingen gehad.

Toen gestopt, en merkte ik eigenlijk ook weinig verschil.

Dus ik verwacht nu ook niks te merken. Maar er is natuurlijk best een kans dat ik wel wat merk, en dan zal ik mischien over gaan op een koper spiraaltje. Maar dan kun je dus je ongesteldheid niet regelen.

En normaal vind ik dat helemaal geen probleem. Maar ik zie mijn vriend maar zo weinig, en nu net ongesteld....... Hoeft ons niet tegen te houden natuurlijk, maar als ik het uit kan stellen of over kan slaan, dan dat liever natuurlijk
Trigynon. Of tegenwoordig heet deze logynon. Ieder geval 3 fasenpil, dan krijg je niet de hele strip dezelfde dosering hormonen, maar dit wordt aangepast aan de verschillende fasen. Er bestaan geloof ik zelfs 4-fasenpillen.

Nadeel; ze zijn dusdanig licht, dat je echt consequent moet slikken. Dat moet natuurlijk altijd met de pil, als je er eentje vergeet dan wordt de werking minder betrouwbaar, maar dit geldt sterker voor de meer-fasenpil.
Alle reacties Link kopieren
Hier ook Trigynon, 3 fasenpil. Bevalt prima, al 20 jaar zonder bijwerkingen gebruikt.



Ik vind je idee om alleen de pil te slikken in de maand dat je je vriend ziet eerlijk gezegd niet zo slim. Als je op de eerste dag van je menstruatie begint ben je in principe meteen veilig, anders moet je nog 2 weken condooms gebruiken.

Dat zou ik even heel goed met je arts overleggen....neem anders een mirena-spriaal, dan ben je altijd veilig en heel weinig hormonen. Ook nauwelijks ongesteld.

Succes met je keuze!
Alle reacties Link kopieren
Bedankt voor de tips.

Ik ben nu ook van plan om op de eerste dag van mijn menstruatie te beginnen en dan ben je in princiepe gelijk veilig.

En we plannen onze trips ook ruim van te voren, dus ik weet altijd wanneer ik weer met de pil zou moeten beginnen.



Ach, mischien in het ook wel een dom idee inderdaad.



We gebruiken hoe dan ook condooms, dus het is nu ook voor het uitstellen van de menstruatie. Maar daar zijn ook pillen voor.

Maar dat idee vind ik eigenlijk niks.
Alle reacties Link kopieren
microgynon 20 heb ik na microgynon 30 te hebben gebruikt is egt ideaal hoor
Alle reacties Link kopieren
Thanks Supershiva.

Zal ik ook in gedachten houden.
Alle reacties Link kopieren
Er is toch ook een spiraaltje zonder hormonen? En heeft die ook niet als bijwerking dat je niet meer ongesteld wordt?
I only get one shot at life - so I shoot to kill
Alle reacties Link kopieren
Ik heb al jaren minulet,moet wel een deel zelf betalen geloof ik,maar is de enige pil waarbij ik geen exceem heb...dus geweldig voor mij....
Alle reacties Link kopieren
quote:Spijker schreef op 03 augustus 2010 @ 18:44:

Er is toch ook een spiraaltje zonder hormonen? En heeft die ook niet als bijwerking dat je niet meer ongesteld wordt?Er is een spiraaltje zonder hormonen, het koperspiraal. Die zorgt echter vaker voor een heftiger menstruatie. De mirena is een hormoonspiraal en heeft als 'bijwerking' dat je niet meer ongesteld word (niet altijd hoor!). De hormonen in de mirena zijn zo marginaal dat ik er helemaal niets meer van merk. Van de microgynon kreeg ik na verloop van jaren allerlei (sluipende) bijwerkingen en ben dus overgestapt op het mirena, met als (voor mij) bijkomend voordeel dat je je vijf jaar geen zorgen hoeft te maken én geen menstruatie meer hebt. Zálig!
Your life could depend on this. Don't blink. Don't even blink. Blink and you're dead. They are fast. Faster than you can believe. Don't turn your back, don't look away, and don't blink! Good luck. - The Doctor

Dit is een oud topic. Het topic is daarom gesloten.
Maak een nieuw topic aan om verder praten over dit onderwerp.

Terug naar boven