dit is normaal, toch?
maandag 23 mei 2011 om 09:39
mijn dochter (bijna 4) was laatst met een buurmeisje (4 jr) en een buurjongetje (5 jr) bij ons op zolder aan het spelen. Nadat iedereen weer naar huis was, vertelde mijn dochter iets in de trant van gespeeld met de billen bloot, broek naar beneden, piemel, plasser, etc... (vrij onsamenhangend verhaal). Ik reageerde hier heel luchtig op, ik dacht geen issue ervan maken, niet teveel aandacht aan besteden. Maar nu vraag ik me af of dit gewoon een fase is die erbij hoort. Ik kan me ergens vaag herinneren dat ik ook zoiets gespeeld heb met vriendinnetjes, maar ik weet het niet meer helemaal zeker. Of had ik wat sterker moeten reageren en zeggen dat het niet mag o.i.d.?
maandag 23 mei 2011 om 11:14
ik had hier een paar weken geleden een badje in de tuin en dochter zat met buurmeisje te spelen. Het was ineens wel erg lang heel stil. Toen ik ging kijken waren ze idd plassers aan t vergelijken. Ik heb met beide gesproken dat dat iets privé en je niet aan iemand anders plasser mag komen.
Gister onder de douche zat ze uitgebreid te inspecteren, bijna met haar neus in dr navel maar voelde zich ietwat ongemakkelijk toen ze door had dat ik t zag. Heb gevraagd of ze wel goed had gekeken of t wel schoon was
Gister onder de douche zat ze uitgebreid te inspecteren, bijna met haar neus in dr navel maar voelde zich ietwat ongemakkelijk toen ze door had dat ik t zag. Heb gevraagd of ze wel goed had gekeken of t wel schoon was
maandag 23 mei 2011 om 11:21
Ik heb een jongen en een meisje. Ze hadden een spelletje die sterk seksueel getint was. Aanstichter, mijn dochter toen drie, bijna vier. Mijn zoon was toen zeven. Ik ging met de vraag hoe ermee om te gaan naar het pedagogisch bureau. Het is heel normaal wat ze doen. Ze moeten alleen leren wat het hoor en wat niet. Ik moet met beide in gesprek. Het is wel spannend en lekker, maar dat hoort niet bij zus en broer. Ik heb ook boeken gekocht en seksuele voorlichting gegeven. Het spelletje was snel voorbij, maar mijn dochter blijft heel nieuwsgierig naar seks (binnen de grenzen van haar leeftijd). Ik heb ze ook altijd verteld dat niemand mag ze aanraken of knuffelen als ze dat niet willen, ook niet oma, papa of mama.
maandag 23 mei 2011 om 11:32
buurvrouw vertelde dat ze het van buurmeisje gehoord had over het spelletje met de blote billen. Buurmeisje vertelde erbij dat het niet mocht. Buurvrouw dacht dat ze dat van mij gehoord hadden. Maar ik had pas van het spelletje gehoord toen alle kinderen naar huis waren. Dus één van de drie wist wel dat het niet helemaal hoorde, maar wie? Buurvrouw heeft er wel bij gezegd dat het echt niet mocht en dat ze het niet meer moesten doen.