Dreumes topic III

08-09-2018 22:05 2957 berichten
:cheer2: Deel 3!

Je kind is 1 jaar oud geworden en sinds enige tijd gebeuren er allemaal zaken waarvan je van de ene verbazing in de andere valt. Brabbelen, kruipen, slopen, lopen.. :biggrin:

Hier kan je je verhalen en vragen kwijt. Bijvoorbeeld over:

- Eten
- Kleding
- Speelgoed
- Slapen
- Vervoer
- Uitstapjes

Laten we wel onthouden dat elke dreumes zich anders ontwikkeld. Van alle zaken die ze zich eigen maken kunnen ze er maar één per keer afhandelen ;) Dus als jou kleine nog niet loopt maak je dan niet druk :winkie:

En geniet er van, zo ver het kan. Dat jaar is zo voorbij :-*

Afbeelding
Alle reacties Link kopieren
Maartje2016 schreef:
16-09-2018 09:57
@praten: we wachten nog steeds :-D Hij is ondertussen 2 :facepalm:
We zijn een paar dagen terug naar het cb geweest, hij kon wel gewoon alles aanwijzen wat ze vroegen en alle opdrachten uitvoeren, dus qua passief taalgebruik zit het wel goed. Over 4mnd gaan we kijken of zijn actieve taalgebruik vooruit gegaan is, we verwachten dat de psz en de tijd wel gaan helpen.
Maak je dus met net 1 vooral geen zorgen, zeker niet met al die talenwonders die hier in het topic zitten! ;-)
Alle reacties Link kopieren
Mijn oudste sprak met 7mnd zijn eerste woordje, met 18mnd kon hij elk speeltje en de hele ontbijttafel (en nog veel meer) benoemen en met 2 jaar sprak hij in zinnen.

Mijn jongste sprak zijn eerste woordje toen hij 13mnd was en zegt nu met 22 mnd nog amper meer dan destijds. Terwijl de kinderen toch dezelfde opvoeding krijgen.. Ik denk dat hij in totaal 5 woorden spontaan gebruikt en nog eens 5 woorden kan imiteren. Dat vind ik erg weinig maar het cb vind het nog acceptabel. Met 2 jr willen ze wel overwegen of logopedie gewenst is.
Alle reacties Link kopieren
Er gaat echt de laatste dagen iets mis met mijn posts, is het forum bij jullie ook weer vervelend aan het doen?

Wat ik dus wilde zeggen i.p.v. quoten: elk kind heeft zijn eigen tempo en 13 maanden is nog erg jong. Mijn dochter is verbaal vrij sterk, maar was een late loper en kan nu (bijna 2 jaar) nog steeds niet uit een open beker drinken :facepalm:
Fiona bij mij ook vaak dat forum gek doet sinds ergens dit jaar die update is het ellende vind ik

Bedankt alvast voor de antwoorden.

Klopt ook wel ieder kindje gaat zen eigen tempo. Verder ontwikkeld ze goed kruipt in tempo Max verstappen, staat los loopt om de tafel bank en stapt als we haar vasthouden, maar los lopen nog niet. Ze is vooral bezig met heel de dag in beweging blijven!

Vanmorgen haar uit bed gehaald en de netelroos is gelukkig weg getrokken :cheer:
Alle reacties Link kopieren
Fijn dat het weg is quest, denken ze idd dat het door een allergie komt?

@praten, geen idee hoeveel woordjes ze spreekt maar het zijn er niet veel, op andere manieren kan ze wel goed kenbaar maken wat ze wil en ik ben er van overtuigd dat het wel komt. Rond de 13mnd zei ze alleen papa en mama.
Ze kan wel veel dierengeluiden na doen maar dat telt niet als een woord neem ik aan.
Alle reacties Link kopieren
Vraagje over varen. Wij gaan morgen met een fluisterboot onderweg, met dochter erbij. We hebben een reddingsvest voor haar, maar daar staat op dat je geen normale luier in het vest mag dragen, alleen een zwemluier. Weten jullie in hoeverre dit echt gevaarlijk is? We gaan een hele dag op pad, maar zwemluiers houden niet alles zo goed tegen en zitten ook minder lekker. Daar komt bij dat haar hoektanden doorkomen en ik vandaag al 3 spuitluiers had. Aan de andere kant gaat veiligheid natuurlijk voor alles.

Ervaringen? Glitter, hoe deed jij dit?
Alle reacties Link kopieren
Luiers zuigen water op, zwemluiers minder/niet. Door het volzuigen van het water creëer je extra gewicht aan de onderkant, waardoor je kindje alsnog kan zinken omdat het zwemvest het niet houdt qua massa. Ik zou het risico niet willen lopen en de waarschuwing in de gebruiksaanwijzing niet negeren.

Heb je nog tijd om wasbare zwemluiers te kopen? Die zitten net wat beter.
Of de luier zuigt juist lucht op waardoor de billen omhoog gaan en het het kind op de buik met gezicht in het water blijft drijven.

Overigens hebben wij deze zomer het risico genomen. Een paar keer met gewone luier en reddingsvest wezen varen dus.

(En ja, ik lees nog af en toe met jullie mee :) )
Alle reacties Link kopieren
Bedankt voor de reacties! Ik ga zo toch nog even zwemluiers halen, zou het mezelf niet vergeven als er iets mis zou gaan. En dan zit ik toch ook minder lekker.

Elifantje, tot over 6 weken :hello:
@Fiona ik deed in het water een wasbare zwemluier en op de wal een Pamper. Het klopt dat normale luiers zich volzuigen met water en daar het gewicht meer verhogen. Het gaat na mijn berekening om 1,5 kilo en een N100 vest moet dat gewoon houden als je kind lichter is dan voorgeschreven. Ook als de luier lucht vangt en de kont omhoog draait moet een reddingvest dat kunnen corrigeren. Bij een fluisterboot lijkt het mij vooral handig dat je niet de kleine gelijk uit zicht verliest en onderwater verdwijnt. Zonder vest gebeurt dat.

(Wasbare)zwemluiers nemen geen vloeistof op. Dus plas en spuitpoep loopt er bij overschot uit. Verder blijft het binnen de elastiekjes rond de benen/buik.
Alle reacties Link kopieren
zo hey het gaat snel hier :-D .

@werk & huishouden: we werken beide 32u en hebben daarnaast hulp in het huishouden. Dat is zoooo fijn, in het weekend zetten we nog wel 's een was aan of zo natuurlijk maar je houdt tijd over om lekker met elkaar door te brengen. Man is verder gelukkig net zo betrokken in huishouden en opvoeding als ik, alles gaat vrij gelijk op.

@woordjes: zoon van bijna 1.5 zegt wat dierengeluiden, en "open" en "uit" (hij kan dus goed aangeven dat'ie uit de kinderwagen / kinderstoel wil, al zegt'ie ook "uit" als'ie erin wil :proud:). Verder veel onverstaanbaar gebrabbel, erg schattig, maar het lijkt me erg leuk om wat meer echt met 'm te praten!

@aapje: gefeliciteerd met jullie 2e zoontje (alvast ;) )!

@allergie: hier ook een ongedefinieerde allergie. De eerste keer zijn we ermee bij de HAP beland, daarna is het nog een handvol keren gebeurd maar was het thuis met antihistamine goed te doen. Soms komt het heel snel op (rood, galbulten, veel jeuk niet altijd op dezelfde plek) en trekt het heel snel weer weg. Soms zagen we ook rode vlekken rond z'n oksels en liezen. Volgens huisarts is het lastig om te achterhalen wat het is, dat doen ze dus niet (wel als het echt ernstig is natuurlijk maar dat is hier gelukkig niet het geval). Het is meestal niet tijdens het eten, juist een poos erna. Wel vaak eind van de middag of 's avonds. Komt iemand dit bekend voor? We dachten zelf misschien aan hooikoorts omdat het niet direct aan eten gerelateerd lijkt te zijn, maar het is ook zo sporadisch voorgekomen dat hooikoorts ook niet zo logisch lijkt.
happiness = reality - expectations
Alle reacties Link kopieren
Aaaaargh :bonk: :@@: :cry:

Dochter wil eten, ik warm eten op, zij zit er alleen maar mee te klieren.
Dochter is moe, doet het hele slaapritueel mee, zodra ze in bed ligt is het brullen en wil ze dus NIET slapen.
Toch weer naar beneden, toch eten, wil pindakaas... wil geen pindakaas...

Het huis is een zooi, ik ben strontchagerijnig en ik kan dit niet handelen nu :cry:

Gelukkig hebben we vanmiddag een playdate, thuis zitten is geen optie vandaag..
Alle reacties Link kopieren
:hug: dudette, dat zijn geen leuke dagen...
Oef, sterkte Dudette!
Alle reacties Link kopieren
Ah dudette, das lastig!
Heb je al goed in het mondje gekeken? Zoon deed dat hier ook en ik kwam er dus gisteren pas achter dat heel zn mond onder de blaartjes/aften zit, zo sneu! Is kennelijk een virusje dat rondgaat. Maar daardoor heeft ie dus wel honger, maar doet eten pijn en wordt ie (logisch) strontchagrijnig. Ik voelde me heel lullig dat ik me dus al 2 dagen aan m had geergerd en er gisteren achterkwam dat t hiervan is....
Alle reacties Link kopieren
Oh funnymiss, ik snap je gevoel... eigenlijk kom ik er altijd pas naderhand achter wat er eigenlijk was..

Ik vermoed nu dat het eigenlijk gewoon maandag-blues is. Beetje een rommelig weekend gehad qua slaapjes en vanmorgen weer wennen op het kdv.. arme kind snapt er niks meer van geloof ik!

En ik ben zelf heel moe en kan gewoon weinig hebben vandaag. Als ze zou gaan slapen kan ik ook eindelijk even liggen. Het hier even opschrijven helpt gelukkig al :) beetje relativeren!
Envelop omdat we die dag en ervoor en erna niks anders gegeven hebben dan anders behalve dat ei en door mijn allergie is de kans heel groot dat het daarvan is maar goed we zijn doorverwezen naar de ka en gaan daar verder kijken.

Whoop ik herken de reactie wel die galbulten, dochter kreeg een dag erna pas die reactie erop, galbulten/ netelroos schijnt altijd een allergische reactie te zijn op iets. Maar indd wat je zegt is bijna niet te achterhalen van wat, bij ons dan toevallig omdat ik wist dat we maar 1 nieuw iets hadden toegevoegd aan haar normale eetschema.

Dudette oh wat een dag zeg, niks gaat zoals je het wilt en als je dan zelf al eigenlijk weinig kan hebben lijkt het net of die kleintjes dan nog eens een schep er bovenop doen!
Gelukkig straks het huis uit dat scheelt al heel veel. Succes
Alle reacties Link kopieren
Speelafspraakje afgezegd, ze sliep al toen ik de straat uit reed .. :zzz:

Dus ligt nu lekker in haar bed en ik ga even heerlijk Netflixen en de was opvouwen :yes:

Vanavond zwangerenyoga, ik kijk er nu al naar uit.. Als er teveel ontspanningsoefeningen bij zitten wordt het een bijslaap-uurtje :thumbsup:
Alle reacties Link kopieren
-Dudette- schreef:
17-09-2018 14:41
Vanavond zwangerenyoga, ik kijk er nu al naar uit.. Als er teveel ontspanningsoefeningen bij zitten wordt het een bijslaap-uurtje :thumbsup:
Zo zag ik zwangerschapsyoga altijd al. Er is bij mijn groep een keer iemand ergens anders gaan liggen omdat ze vond dat haar beide buren (waarvan ik er 1 was) zo zwaar ademden en ze zelf niet kon ontspannen. Klopt, wij waren allebei zwanger van de tweede en inderdaad allebei in slaap gevallen :proud:
Alle reacties Link kopieren
Hahaha Maartje! Ik volg je helemaal.. Heerlijk even een uurtje niks :) Het was fijn in ieder geval. En mijn eten staat warm klaar nu ik thuis kom. Dochter wordt naar bed gebracht.. Dit is precies hoe ik me mijn avond voorstelde :yes:
Alle reacties Link kopieren
Klinkt als een fijne avond na een pittige dag... misschien moet ik toch ook maar eens naar zwangerschapsyoga gaan kijken ;-)
Meiden, blij moment! Ik heb een nieuwe baan, met regelmatige werktijden en vaste dagen! Weekenden en avonden vrij :)

Veel meer tijd samen voor het gezin dan dat we alleen elkaar afwisselen thuis.
Meer opvang zal wel wennen worden voor mij en zoon, maar komt vast goed!


Vervelend he, ergeren aan je zoon of dochter en er later achter komen wat er aan de hand is. Voel me dan ook altijd schuldig.
Wel herkenbaar dus.

Zwanger van de 2e lijkt me wel vermoeiend ja, met al een rennende dreumes die al je aandacht vraagt.
Alle reacties Link kopieren
Wat een goed nieuw sneeuwbal! Gefeliciteerd!!

Fijn einde van zo’n heftige dag dudette :)
Dudette haha nou ook goed hoop dat je genoten hebt van je me time en je lekker hebt ontspannen bij de yoga!

Gefeliciteerd sneeuwbal, de blijheid straalt van je post af! Wat super fijn voor je!
Alle reacties Link kopieren
Wat fijn Sneeuwball, gefeliciteerd met je nieuwe baan :)

Dit is een oud topic. Het topic is daarom gesloten.
Maak een nieuw topic aan om verder praten over dit onderwerp.

Terug naar boven