Kinderen op bruiloft

29-07-2011 12:17 387 berichten
Alle reacties Link kopieren
Graag jullie ideeen hierover.



Wij zijn uitgenodigd voor een bruiloft van vrienden van ons. Nu is de kaart naar ons geadresseerd, maar de naam van ons zoontje staat er niet bij. Wij vroegen ons af of hij dan nu wel of niet uitgenodigd is.



Wij vinden het best vreemd, aangezien hun zoon bij ons wel welkom was op de bruiloft.

We zijn voor de hele dag uitgenodigd en dat zou betekenen dat hij de hele dag bij een oppas moet zitten terwijl het een dag is dat we anders als gezin leuke dingen gaan doen (het is op een zaterdag) of in ieder geval als gezin samen zijn.



Is het raar als ik vraag of hij uberhaubt welkom is, of zal ik vragen of hij mee mag komen?
Alle reacties Link kopieren
"Mijn zoon is onderdeel van ons gezin, en als je ons uitnodigt, dan gaat hij gewoon mee"



Tuurlijk. En als ene vriendin jou meevraagt naar de sauna, sta je daar ook met je man en kind. Als je man uitgaat met zijn vrienden, jij en je kind vooraan in de kroeg. Als het kind een partijtje heeft van school, hangen jij en je man als eersten te koekhappen?!

Nee he.

Onzin om alles als gezin te willen doen.

Als je met je partner bent uitgenodigd voor een bruiloft, ga je samen. Superleuk, mooie jurk aan, oppas zoeken, lekker samen uit. Kun je nog 364 dagen van dat jaar 'als gezin' bijeenkruipen.
Alle reacties Link kopieren
Kan het zo zijn dat het vroeger anders was? Omdat er meer getrouwd werd voordat er kinderen kwamen?

En dat er dan wel kinderen waren van bijvoorbeeld oudere broers en zussen, maar dat er in de vriendengroep nog niet zoveel kinderen waren dan dat het tegenwoordig het geval is?
Alle reacties Link kopieren
quote:Maleficent schreef op 29 juli 2011 @ 19:58:

Als mijn kind niet uitgenodigd is dan neem ik hem niet mee, prima.

Ik vind het ook fijn om samen met mijn man te gaan.



Maar ik vind het op zich wel een rare tendens worden dat kinderen zo ongewenst zijn op feesten en partijen. Het zijn gewoon mensen (mensjes) en toen ik klein was was het heel gebruikelijk om mee te gaan naar bruiloften en dergelijke. Daar keek je dan al weken naar uit. Ik had me trouwens wel te gedragen, anders kreeg ik echt wel op mijn falie van mijn ouders, en als het heel laat werd, werden we opgehaald door een oppas of naar opa en oma gebracht. De tijden zijn veranderd denk ik.Ik kan me best voorstellen dat mensen er geen heel kinderfeest van willen maken tenzij de kinderen heel belangrijk voor ze zijn...
Alle reacties Link kopieren
quote:Baudolino schreef op 29 juli 2011 @ 20:17:

Kan het zo zijn dat het vroeger anders was? Omdat er meer getrouwd werd voordat er kinderen kwamen?

En dat er dan wel kinderen waren van bijvoorbeeld oudere broers en zussen, maar dat er in de vriendengroep nog niet zoveel kinderen waren dan dat het tegenwoordig het geval is?



Ja, zou inderdaad kunnen. Plus dat kinderen tegenwoordig voor mijn gevoel meer 'mogen'en steeds meer als kleine volwassende behandeld worden, met als gevolg dat ze misschien ook luidruchtiger worden.

Vroeger was het denk ik meer van 'kinderen hoor je niet, die zie je alleen maar'
Alle reacties Link kopieren
Ja, kinderen waren vroeger veel stiller
Ga in therapie!
Alle reacties Link kopieren
Ik denk ook wel dat het vroeger anders was.

Maar als ik zie hoe kinderen vandaag de dag worden los gelaten, snap ik heel goed dat er mensen zijn die zeggen: Wij vieren onze dag zonder gedoe van rennende, huilende, verveelde kinderen.

En ik heb zelf ook twee kinderen en een onderweg dus het is niet dat ik een hekel aan kinderen heb

En de zin "mijn kind is onderdeel van ons gezin" vind ik zo zwaar. Duh dat je kind dat is, maar een kind van 2 vind er echt niks aan om heel de dag in een apepakkie rond te hobbelen. En geniet jezelf wel van die dag dan? Buiten om het feit dat het bruidspaar echt wel mag aangeven hoe zij hun dag willen zien.
Alle reacties Link kopieren
quote:dubiootje schreef op 29 juli 2011 @ 20:26:

Ja, kinderen waren vroeger veel stiller Niet van nature maar vanwege opvoeding wel in gezelschap, ja.
Alle reacties Link kopieren
Daar geloof ik niks van. Kinderen maken nu eenmaal herrie. Toen we zelf kind waren, viel ons dat natuurlijk minder op
Ga in therapie!
Alle reacties Link kopieren
Maar Dubiootje, wij waren natuurlijk allemaal hele lieve kinderen! ;)
Alle reacties Link kopieren
O ja
Ga in therapie!
Alle reacties Link kopieren
We kunnen niet meer opvoeden



Ouders schieten steeds vaker tekort in de opvoeding van hun kinderen. Dat blijkt uit het jaarverslag van het Algemeen Meldpunt Kindermishandeling (AMK) van Jeugdzorg Nederland, dat maandag werd gepubliceerd.



Ouders stellen te weinig grenzen, verwennen kinderen te veel, stellen geen belangstelling in hun hobby’s of zorgen voor te weinig structuur en regelmaat. Het AMK noemt het pedagogische verwaarlozing en krijgt er twee keer zoveel meldingen over dan drie jaar geleden, toen de instantie met de registratie begon. Ook blijken kinderen veel vaker getuige van geweld in huis.



Kinderen die worden verwaarloosd hebben geregeld driftbuien of zijn juist heel somber of teruggetrokken, laat een woordvoerster van Jeugdzorg Nederland weten. Het AMK kreeg vorig jaar ongeveer 30.000 meldingen van deze vorm van kindermishandeling binnen. Het is de meest voorkomende vorm.

Op de tweede plaats staat het getuige zijn van huiselijk geweld met circa 18.000 meldingen. Geweld zien is volgens de onderzoekers net zo schadelijk als zelf het slachtoffer zijn van geweld. De woordvoerster legt uit: „Als je ziet dat bijvoorbeeld je moeder vaak in elkaar wordt geslagen, kan dat de norm worden voor kinderen. Daardoor kunnen ze later een verstoord gedrag krijgen, waarbij ze gaan slaan of zich laten slaan.”



http://www.telegraaf.nl/vrouw/psyche_re ... html?p=2,2
Alle reacties Link kopieren
De kinderen van nu zijn niet anders dan de kinderen van vroeger. Maar hoe ze behandeld en aangepakt worden, dat is wel nogal een hemelsbreed verschil.



Ik vind mensen tegenwoordig overdrijven waar het kinderen betreft.
Alle reacties Link kopieren
quote:feeks schreef op 29 juli 2011 @ 18:32:

Shamrock, je kunt toch een mailtje sturen met daarin dat het idee van de kinderen erbij erg leuk was ( ) maar dat je gezien de exorbitante kosten die dit met zich meebrengt toch besloten hebt om een bruiloft voor volwassenen te geven. Ze hebben nog een maand om oppas te vinden, en de paar mensen die echt geen minuut zonder hun bloedjes kunnen (wegens attached parenting ofzo)die komen dan maar niet



Ik vind dit eigenlijk niet eens zo'n slecht idee voor Shamrock.

Misschien beseffen al die vrienden/familie met kinderen niet wat dit finacieel betekend voor Shamrock en partner....





(hoef op de OP niet meer te reageren want lees dat dat al opgelost is)
Alle reacties Link kopieren
quote:iones schreef op 29 juli 2011 @ 20:56:

De kinderen van nu zijn niet anders dan de kinderen van vroeger. Maar hoe ze behandeld en aangepakt worden, dat is wel nogal een hemelsbreed verschil.



Ik vind mensen tegenwoordig overdrijven waar het kinderen betreft.hier ben ik het helemaal mee eens!
Alle reacties Link kopieren
quote:NYC schreef op 29 juli 2011 @ 12:25:

Ik denk inderdaad dat hij dan niet is uitgenodigd, hoe pijnlijk dat misschien ook is. Zelf zou ik wel bewust de kinderen op de kaart/uitnodiging vermelden of hem richten aan de familie. Misschien kun je wel vragen of hij mee mag naar de receptie?



Voor een kind zelf (ligt er ook wel beetje aan hoe oud) is een bruiloft misschien ook niet zo leuk, een dienst uitzitten en een feest 's avonds. Maar handje geven op de receptie en een taartje mee-eten moet wel kunnen vind ik. Maar vraag het inderdaad even na.Als er op de envelop staat Fam. Huppeldepup, dan lijkt het duidelijk dat je zoon ook is uitgenodigd. Zo niet, dan niet.
Alle reacties Link kopieren
Ik vind de oplossing van Feeks een hele goede oplossing
Frankly my dear, I don"t give a damn
Alle reacties Link kopieren
Wij zijn afgelopen Mei getrouwd en hebben ook niet overal Fam. op de kaart gezet. Gewoon niet bij stil gestaan. Het was voor ons zo vanzelfsprekend dat de kinderen welkom waren, dat expliciet noemen is niet in ons opgekomen.



Ik zou het dus gewoon even navragen!
Alle reacties Link kopieren
quote:Maleficent schreef op 29 juli 2011 @ 19:58:

Als mijn kind niet uitgenodigd is dan neem ik hem niet mee, prima.

Ik vind het ook fijn om samen met mijn man te gaan.



Maar ik vind het op zich wel een rare tendens worden dat kinderen zo ongewenst zijn op feesten en partijen. Het zijn gewoon mensen (mensjes) en toen ik klein was was het heel gebruikelijk om mee te gaan naar bruiloften en dergelijke. Daar keek je dan al weken naar uit. Ik had me trouwens wel te gedragen, anders kreeg ik echt wel op mijn falie van mijn ouders, en als het heel laat werd, werden we opgehaald door een oppas of naar opa en oma gebracht. De tijden zijn veranderd denk ik.DAt is mij ook al opgevallen. Ik denk dat vroeger minder waarde werd gehecht aan een perfecte bruiloft en er minder geld mee gemoeid was en kinderen vanzelfsprekender waren.
De bruiloften vroeger waren denk ik ook redelijk standaard, zo niet allemaal hetzelfde. Er zijn nu gewoon meer mogelijkheden,
Alle reacties Link kopieren
Nog niets van TO vernomen. Heb meegelezen en was benieuwd of ze nog gebeld had?



Zelf lijkt het me simpel: kaart gericht aan dhr. en mw. dan kind niet mee. Kaart gericht aan familie dan ligt de keus bij jezelf. Eerlijk gezegd denk ik dat het voor een kind van bijna twee ook totaal niet leuk is zo'n lange en drukke dag..
Alle reacties Link kopieren
quote:mandy19812 schreef op 29 juli 2011 @ 22:57:

Nog niets van TO vernomen. Heb meegelezen en was benieuwd of ze nog gebeld had?



Zelf lijkt het me simpel: kaart gericht aan dhr. en mw. dan kind niet mee. Kaart gericht aan familie dan ligt de keus bij jezelf. Eerlijk gezegd denk ik dat het voor een kind van bijna twee ook totaal niet leuk is zo'n lange en drukke dag..Ze heeft gebeld en ze gaan met kind naar de receptie en proberen voor de andere tijden wat te regelen of te splitsen.
Alle reacties Link kopieren
Sorry, dan had ik daar overheen gelezen.



Zo hebben vrienden van ons het bij onze bruiloft ook opgelost. Dat kon ook heel goed want zijn ouders die op hun kind pasten waren ook voor de receptie uitgenodigd en namen kleindochter dus gewoon even mee voor de twee uurtjes. Maar die vrienden vonden het ook prima, logisch en beter voor hun eigen kind dat ze er niet bij was de hele dag. Kind was 20 maanden.
Alle reacties Link kopieren
naja, ik ben mosterd
Alle reacties Link kopieren
Met een jong kind zou ik niet naar het gemeentehuis gaan, puur omdat ik het ja-woord niet zou willen verstoren. Toen Snoezekind vijf was ging hij wel mee naar het stadhuis waar een collega van me trouwde.

Hij heeft zich muisstil gehouden, er was meer "overlast" van het gefluister van familieleden over "Wie-zij-met-dat-kind-eigenijk-was. Het-zou-toch-geen-voorkind-zijn-van-de-bruidegom ???"



Ik kon die avond niet naar het huwelijksfeest komen (geen oppas), en had mijn collega gevraagd of hij het goed vond dat ik naar het stadhuis kwam, hij trouwde één dorp verderop, dus dat lag voor de hand.
Betty White: "Once you go blackberry... Hmmmmmhmmmm"
Ik zou pas in paniek raken als alleen mijn dochter zou worden uitgenodigd.

Dit is een oud topic. Het topic is daarom gesloten.
Maak een nieuw topic aan om verder praten over dit onderwerp.

Terug naar boven