Zandbak etiquette

29-06-2009 21:35 49 berichten
Alle reacties Link kopieren
Het is eindelijk eens goed zandbak / zwembad tijd geworden. Mijn kinderen zijn weer een jaartje ouder (dochters van 2 en 3 jaar) en wijzer maar toch... Ik vind het zooo lastig hoe om te gaan met:



-Mijn kinderen hebben een speeltje mee, ze spelen er niet mee en een ander kind gaat er mee spelen en dan willen mijn kinderen het terug hebben.

-Ander kind "plaagt" mijn kind en toekijkende mama zegt niets maar ziet het wel.



Misschien wat stomme situaties, maar dit is allemaal nog vrij nieuw voor mij, het zal ongetwijfeld het begin zijn van een jarenlange reeks van het leren van sociale omgang met andere kinderen etc.

Ik merk gewoon aan mezelf dat ik me best wel bezig houd met de andere moeders en vaders. Dat ik mezelf vaak erg "streng" vind en me dan ineens anders ga gedragen waardoor mijn kids meteen met me aan de haal gaan en ik alsnog een modder-opvoed-figuur sla.

Van mij mogen bijvoorbeeld andere kinderen wel met het speelgoed van mijn kinderen spelen als ze er toch niet mee aan het spelen zijn. en dan vragen we het gewoon na 10 minuten eens terug ofzo. Maar als mijn dochter van 2 een leuke emmer ziet en er even aankomt dan mag dat weer niet van een andere moeder... En dat vind ik dan weer zo sneu....

Hoe hoort het nou? wat zijn de regels??? ervaringsdeskundigen gezocht...
Jouw regels voor jouw kinderen en de regels van anderen respecteren hoewel het soms een wenkbrauw doet fronsen



Als jouw kind (zo jong dat ze eigenlijk niet zo goed voor zichzelf op kunnen komen) na vragen ( je kunt stimuleren het eerst zelf te vragen) het speeltje niet terug krijgt, kan je zelf vriendelijk aan het andere kind vragen. Meestal reageren ze hier wel op. Zijn het hele brutale kinderen of misschien juist te verlegen, kan je vriendelijk aan de ouders vragen of jouw kind het speeltje terug mag.



Wat jouw streng zijn betreft, doe wat goed voelt voor jou en de kinderen en laat je niet beïnvloeden door de hele wereld die het toch wel zgn beter weet dan jij
Alle reacties Link kopieren
Ik probeer mijn jongste aan te leren dat niet alles wat hij ziet om mee te spelen is.

Het wil maar moeilijk blijven hangen. Ook al omdat heel veel moeders het wel goed vinden dat er met het speelgoed gespeeld wordt.



De regels: vragen als je iets wil, denk ik zo. Wat soms een ja op levert en soms een nee.



Plagen: als het al te erg is grijp ik wel in. Bij minder eigen kind bij me nemen en adviseren om maar op zoek te gaan naar iets anders om te doen.



Ik ben dus die sufkont waarbij buurkinderen om plastic zakjes komen vragen en sop als hun eigen moeder daar geen zin meer in heeft. Mijn kinderen zijn die sufkonten die dat niet door hebben en dus vrolijk met plastic zakjes en sop voor de buurkinderen aan de gang gaan.
Oeh, moeilijk ja!



ik ben altijd vrij makkelijk, van mij mag veel, maar als we ergens anders zijn valt mij op dat ik toch vaak de ouder ben die streng optreed, die zorgt dat Snaak deelt met datgene waarmee ze speelt, dat ze zuinig is op het speelgoed. Heb vaak het gevoel dat de andere ouders een 'laatmaarwaaien' mentaliteit hebben..



Hier gaat het net zo, andere kindjes mogen best met jou speelgoed spelen, als je het terug wil vraag je het even. Vind dit ook erg lastig, wil me er ook vaak niet teveel in mengen..
Alle reacties Link kopieren
Huh. In de plaats van dat duiveltje moest zijn leeftijd, zes, staan.
Met elkaars speelgoed spelen vind ik echt geen probleem.



Ook plagen, mits niet te erg en een beetje dezelfde leeftijd, moeten ze zelf maar uitzoeken.
Alle reacties Link kopieren
quote:mamzelle schreef op 29 juni 2009 @ 21:42:

Huh. In de plaats van dat duiveltje moest zijn leeftijd, zes, staan.Het staat wel grappig...
Alle reacties Link kopieren
`Vandaag was ik in de speeltuin met mijn 1,5 jaar oude zoontje en dacht, wat grappig, het lijkt wel een aparte wereld die sociale omgang tussen de kindjes en moeders (of vaders natuurlijk). Naast me zat een moeder die een hele tas met speelgoed bij zich had en haar twee kindjes hadden geleerd dat ze dat moesten delen. Dus speelden ze zelf ook met ander speelgoed. Maar soms ook komt er een ouder kindje langs die ineens het emmertje van mijn zoontje inpikt. In eht begin vond ik dat erg lastig. Je wilt je kindje beschermen maar ook niet wereldvreemd maken natuurlijk. Ik merk dat het erg van de ouders afhangt, hoe de kindjes zijn, op zich ook wel logisch. Dus bekijk ik het per situatie en probeer tegelijk het goede voorbeeld te stellen (en soms ook een ander kind op te voeden als de ouder te druk is met andere dingen...).Mijn idee is: kijk om je heen hoe je het zelf zou willen en neem dat over, en andersom weet je dan ook gelijk hoe jij het niet wilt. Al spelende leer je
quote:Star schreef op 29 juni 2009 @ 21:43:

Met elkaars speelgoed spelen vind ik echt geen probleem.



Ook plagen, mits niet te erg en een beetje dezelfde leeftijd, moeten ze zelf maar uitzoeken.





In de zandbakken waar kind hier komt, is het speelgoed van iedereen; gelukkig zijn daar nooit problemen mee geweest.



En pesten... Ik leer dochter dat als ze bv geduwd wordt, ze terug mag duwen. Ik geloof dat ze dat wel snapt.
Alle reacties Link kopieren
quote:fleurtje schreef op 29 juni 2009 @ 21:54:

[...]





In de zandbakken waar kind hier komt, is het speelgoed van iedereen; gelukkig zijn daar nooit problemen mee geweest.



En pesten... Ik leer dochter dat als ze bv geduwd wordt, ze terug mag duwen. Ik geloof dat ze dat wel snapt.
I was born in the sign of water, and it's there that I feel my best
Alle reacties Link kopieren
Wat grappig ik zat gister nog in hetzelfde dilemma. Het lijkt om me heen alsof het heel normaal is om met elkaars speelgoed te spelen. Maar ik merk dat veel kindjes, ook veel oudere, dan meteen Anniek haar speelgoed pakken om mee te spelen. (nieuwe aanwinst is natuurlijk altijd goed) maar ze wil er zo graag zelf mee spelen, omdat dit ook alleen maar kan in de zandbak (nou ja dan is een hark natuurlijk echt leuk).



Zelf doet ze er niet veel aan als het afgepakt wordt maar ze kijkt mij dan wel zo hulpeloos met die grote ogen aan van: Mam waarom zeg je er niks van, mag dat allemaal zomaar? Ik vind het dan vervelend om meteen het speeltje weer terug te vragen/pakken want ik weet dat over een kwartier Anniek ook hun speeltjes gaat halen.



Ik zeg dan maar altijd iets van: hé hé we moeten wel alles delen he, dus als jij nu....enz enz maar ik weet eigenlijk niet of dat wel ok is.



Ik vind dat ze eerst even mag spelen met haar eigen speelgoed en als ze uitgespeelt is dan mogen andere kindjes daar natuurlijk wel mee spelen. Maar ja, dan is het meestal al weggekaapt door anderen.



Ik moet dus ook nog even mijn weg vinden in dit sociale stelsel van de zandbak.
Verander wat je niet kunt accepteren en accepteer wat je niet kunt veranderen
Alle reacties Link kopieren
Oh trouwens, echt pesten heb ik nog niet meegemaakt. Maar dan denk ik dat ik iets tegen het kind zou zeggen, ik weet namelijk echt niet precies wiens moeder erbij hoort, het krioelt allemaal door elkaar heen daar.
Verander wat je niet kunt accepteren en accepteer wat je niet kunt veranderen
Alle reacties Link kopieren
Ik baalde soms als een stekker ....had ik op de fiets een hele tas meegezeuld én een kruiwagen en kwamen de kinderen die 1 schepje mee hadden meteen de hele zooi " klauwen " .......lekker makkelijk ......
Wat gij niet wilt dat u geschiedt, doe dat ook een ander niet.
Alle reacties Link kopieren
Ik vind het ook wel een beetje dubbel.......ik ga ook niet ongevraagd de schuur van mijn buren leeghalen , of de koelbox van anderen plunderen op het strand ....... waarom zouden kinderen dan wel alles moeten delen ? Samen spelen ...........heel belangrijk ! Maar hoort daar altijd delen bij ?
Wat gij niet wilt dat u geschiedt, doe dat ook een ander niet.
Alle reacties Link kopieren
Ik vind dat ook wel lastig. Mijn zoontje van 2,5 is een echte goedsul, die laat alles maar afpakken, zelfs al zie ik aan hem dat hij liever zelf met dat schepje of zo zou willen spelen. Ik laat het meestal maar een beetje gaan, hij doet er nooit moeilijk over en zoekt dan gewoon weer wat anders om mee te spelen. Hij zal ook niet zo snel iets van een ander kind pakken, dan komt hij naar mij om het te vragen en dan moet ik hem echt overhalen om het zelf aan dat andere kind te gaan vragen, want dat durft ie dan blijkbaar niet (hij lijkt op mij, haha).

Op zich vind ik het wel fijn dat hij zo sociaal is dat hij anderen zomaar met zijn speelgoed laat spelen, maar ik hoop wel dat hij mettertijd iets assertiever wordt, dan dat ik zelf vroeger was en nu nog ben. Ik hoop dan ook dat zijn bezoekjes aan peuterspeelzaal en kdv daar een beetje aan gaan bijdragen, daar leren kinderen waarschijnlijk wel goed hoe ze met elkaar kunnen omgaan.
..
Alle reacties Link kopieren
wij hebben een zandbak in eigen tuin, das toch wel relaxed hoor



Maar ben ik op het strand, dan ben ik toch niet zo van het delen, tenminste niet als het een retedrukke warme stranddag is. Dan heb ik het al druk zat met op 4 kindjes letten (nouja, de jongste is een baby en die is eerlijk gezegd nog nooit mee geweest), kan ik me niet ook nog bezig houden met emmertjes en schepjes. Iedereen neemt toch zijn eigen spul mee, nou speel daar dan ook mee.

Ik vind het wel weer anders als kids met andere kinderen mee gaan spelen en ze dan elkaars speelgoed gebruiken.
Whatever, I do what I want
Dochter wilde zaterdag in Artis de Elmo van een van de kinderen van prins Friso afpakken. Correctie: ze pakte hem af. Dat vond ik dan wel weer grappig. Vooral omdat ze toen midden in het gezicht van mevrouw Laurentien ging zingen: Elmo kan vlieieieiieieieieiegen, hoog in de luuuuuuuuuuuuuuuucht.
Alle reacties Link kopieren
quote:fleurtje schreef op 29 juni 2009 @ 22:44:

Dochter wilde zaterdag in Artis de Elmo van een van de kinderen van prins Friso afpakken. Correctie: ze pakte hem af. Dat vond ik dan wel weer grappig. Vooral omdat ze toen midden in het gezicht van mevrouw Laurentien ging zingen: Elmo kan vlieieieiieieieieiegen, hoog in de luuuuuuuuuuuuuuuucht.
Alle reacties Link kopieren
Gaat Friso tegenwoordig met Laurentien? Of was het geen gezinsuitje maar een familie uitje,...?
Weet je wat ik gek vond? In een straal van zeker een meter of tien was er geen security. Weet niet of ze verder dan tien meter wél stonden, maar dichtbij iig niet.
Alle reacties Link kopieren
Friso hoort bij Mabel toch? Die herken je toch wel Fleur?
Ha, dan was het Constantijn!

Ik haal die twee altijd door elkaar.



*****



Even gegoogled: was idd Constantijn met die mevrouwzondernek.
Nee, dus. Ben geen royalist, hahha. Ik vind ze echt allebei op elkaar lijken. Zag alleen wel dat het WA niet was.
Alle reacties Link kopieren
quote:crini schreef op 29 juni 2009 @ 22:41:

Iedereen neemt toch zijn eigen spul mee, nou speel daar dan ook mee.

Ik vind het wel weer anders als kids met andere kinderen mee gaan spelen en ze dan elkaars speelgoed gebruiken.



precies ! dat bedoelde ik



Ik vind dat dat in de grote mensen wereld ook zo is ; iets wat je niet hebt .................dat heb je niet ..... vette pech maar het leven is hard . En met mensen die je na staan , daar deel je mee . En als je het ( in je ) hebt dan deel je uit / laat je anderen meedelen .... maar waarom zou je elk kind in de zandbak met jouw spulletjes moeten laten spelen ? Zeker als je zelf ook niet zonodig met anderen hun spullen wilt spelen ?
Wat gij niet wilt dat u geschiedt, doe dat ook een ander niet.
Ik denk dat er hier in Amsterdam vooral communistische zandbakken zijn

Dit is een oud topic. Het topic is daarom gesloten.
Maak een nieuw topic aan om verder praten over dit onderwerp.

Terug naar boven