Lijf & Lijn alle pijlers

Starten met hardlopen

09-07-2013 18:11 3016 berichten
Alle reacties Link kopieren
Hallo allemaal,



Vandaag ben ik begonnen met Start to Run. Ik ben op zoek naar mensen die hier ook (net) mee gestart zijn om elkaar te motiveren, ervaringen/tips uit te wisselen en gewoon om gezellig te kletsen. Ik heb op het forum wel een paar hardlooptopics gevonden, maar dit zijn mensen die al super ver kunnen lopen en ik ben al super blij dat ik 2 minuten achter elkaar volhoud haha.



Hopelijk zijn er mensen die zich hier willen aansluiten!
Alle reacties Link kopieren
Liefsjuud, wat fijn dat de les goed ging. En dat te snel starten herken ik.. En muziek speelt idd ook een erg grote rol hoe snel/langzaam je gaat, tenminste bij mij. Ik loop altijd wel op de muziek zeg maar. Wow en jij bent alweer een half jaar gestopt, goed zo!!



Moos, wat fijn dat de les goed ging en dat je na die tijd geen last hebt. Jammer dat je niet mee kan doen met Ladies run, maar goed dat je naar je lichaam luistert en gelukkig komen er nog heel veel ladies runs aan dit jaar! Heb je al een andere ladies run op het oog? En loop je nu wel 3x per week of moet dat ook rustiger van de fysio?



Sasky, wat balen dat je ziek was. Gelukkig ben je nu weer beter, al is het weer een stuk minder, jammer genoeg.. En over 3 weken je 1e loop, leuk!! Hoeveel km is deze ook alweer? En gaat vast helemaal goed komen. Ik ken die app van Renate niet, maar de podcast kan je gratis downloaden via de site van peter de decker.com



Pffff ik heb net gelopen en het ging helemaal niet lekker Had last van mijn benen, zware benen en stramme benen. Dus met moeite 4km gerend in een half uurtje. Maar ja... volgende keer beter, dan maar weer een intervallesje met Renate.
Alle reacties Link kopieren
Training bij de hardloopvereniging ging echt lekker. Wel wat last van mijn kuit, dus het is goed dat ik vandaag weer een rustdag heb. Al heb ik stiekem wel zin om te gaan lopen, maar goed ik mag morgen weer. Ga training doen voor de 4 mijl, wil dus 6,4 km lopen in een lekker tempo.



@ Lexie: balen dat je last had van je benen. Soms dan heb je dat ineens, echt apart. Maar je heb iig weer een rondje gelopen!

@ Sasky: vervelend dat je ziek was, dan is lopen even niet aan de orde helaas. Wat betreft loopgroepen: wij lopen ook een uur, maar dan loop je echt niet aan één stuk. Wij lopen vaak 10 minuten in, dan oefeningen doen, dan de kern (meestal een intervaltraining waarbij iedereen op zijn eigen tempo kan lopen) en dan weer 10 minuten uitlopen. Je kunt altijd een keertje gaan kijken of het wat voor je is!

@ Moos: ik hoop dat je door de opbouw geen last meer zult hebben van je kuiten.

@ Liefsjuud: haha, oops, iets te snel gestart dus. Volgende keer maar wat rustigere muziek op je oren

@ Sk8ter: lekkere afstand gelopen!

@ Moonlight: is het al gelukt om je collega over te halen voor de rokjesdag?
Dames wat is iedereen weer goed bezig!



Ik had even een weekje niet gelopen, drukte en niet fit. Prima combinatie om niet te hoeven van mezelf.. onzin natuurlijk dus heb mezelf vandaag maar eens een schop onder mn kont gegeven ;) Ging opzich wel lekker maar dat tempo blijft zo laag :( maar als ik harder loop hou ik het niet vol.



Ik lees dat meerderen hier bij een loopgroep zitten, iets waar ik zelf ook over na aan het denken ben. Doen jullie dat vanuit een atletiekvereniging? Hoe werkt zo iets qua afstanden, als je verder bent ga je dan naar een andere groep? Want dat lijkt me weer ongezellig..
Alle reacties Link kopieren
Sneeuwwitje, leuk doel om de 4mijl in een lekker tempo te gaan lopen. Heb je ook een tijd in gedachten? En hoe ga je hiervoor trainen, als ik vragen mag? Veel loopplezier vandaag!



N87, wat balen dat je niet fit was en dan ook nog drukte, geen fijne combi. En goed dat je gisteren wel bent gaan lopen, was misschien niet zo snel als je had gewild, maar je hebt iig gelopen! Mijn tempo is ook laag hoor. Maar ben al blij als ik het steeds volhoud.



Voor de lopers van vandaag, veel plezier!!
n87, Evy zegt ook dat volhouden het belangrijkste is. Goed dat je weer begonnen bent!



Vandaag ging het hier niet zo best, dacht een rustig rondje gekozen te hebben, langs sportvelden, stuk langs het spoor, en tussen de weilanden door.

Eerste stuk, langs huizen, ging goed, zat zelfs over de 8km p u toen, zonder moeite, maar toen ik de weg tussen de weilanden op liep had ik ineens vol tegenwind.

En dat bleef zo tot het laatste stuk. Na een kwartier vol tegenwind heb ik even een wandel minuut ingelast.

Volgende keer probeer ik deze les nog wel een keer, maar dan kies ik wel een route met wat meer beschutting.
Alle reacties Link kopieren
Hier vanavond lopen, gisteren bijna van mn fiets geblazen met een rukwind dus zag lopen niet zo zitten Gelukkig vandaag beter weer (lees minder wind)
Alle reacties Link kopieren
Zo intervaltraining, hopelijk op de baan, want ik vind dat het nog steeds hard waait.

Helemaal geen zin, moe na een lange werkdag, maar ik ga wel



Chocoladeletter en Sneeuwwitje, succes als jullie nog gaan lopen vanavond.



Lucky_birdie, knap dat je het een kwartier vol hebt gehouden tegen de wind in. Mooi tempo zonder de tegenwind
Alle reacties Link kopieren
Nou idd Sk8ter, er stond een stevige wind.

Heb expres mijn rondje zo gelopen dat ik onbeschut wind mee had en door de stad wind tegen. Dat was goed te doen. Net even het schema voor de komende 3 lessen bekeken: 4, 5, 5, 4 Goeie grutten. Zal mij benieuwen. Sta nog steeds van mezelf te kijken dat ik het toch volbreng iedere les.
Dat is het leuke van Evy, Choco

Ik vond de eerste les al zo zwaar dat ik het bijna gelijk opgaf. En nu kan ik 30 min achter elkaar lopen!

Dus ook jij kan het!



Sk8ter: goed zo! Gewoon gaan! Hie ging het? Hoop dat je niet al te veel last hebt gehad van de harde wind
Alle reacties Link kopieren
Vanmorgen was ik al om 6 uur op.

Heb ik eerst met mijn meiden gewandeld.

Ben ik om kwart over 7 al de deur uitgegaan om te lopen.

Na 3K had ik wind tegen en toen ging het tempo er een beetje uit.

Maar toch een lekker rondje van 5K gedaan (in 33 min.)

Kon ik nog even rustig douchen om vervolgens nar mijn werk te gaan.

Nu rust tot de wedstrijd van vrijdagavond



Iedereen veel loopplezier de komende dagen!
Never regret something that once made you smile.
Vervelend hè, die wind. Slim bedacht van die route Chocoladeletter, die tip ga ik van je stelen (want rechte straten hier zijn gewoon pal op de wind, maar in het centrum allemaal kromme straatjes).

Succes met de wedstrijd dorisdoos, hoeveel kilometer is het?
Alle reacties Link kopieren
Idd slim Chocoladeletter.

Dat gaat je echt wel lukken hoor komende week.

Dat is inderdaad het heerlijke dat je steeds positief verrast wordt.



Dorisdoos, wat goed dat je al zo vroeg aan het lopen was en dan ook nog eens een lekker rondje in een mooie tijd.

Idd hoeveel km is het vrijdagavond?



Ik heb heerlijk beschut op de baan gelopen. Intervaltraining van 8 maal 400 meter. Gemiddeld 11,1 km per uur en de laatste 400 meter bijna 15km/uur.

Ik ben nu helemaal wakker en energiek, niet zo handig, want morgen gaat de wekker weer om 05:20
Alle reacties Link kopieren
Ik heb vandaag les 6 gedaan van Evy, maar man o man wat een wind! Het is wel gelukt maar met moeite. Had op het laatste stukje het idee dat ik zo op de wind kon gaan liggen..,



Jullie ook weer goed bezig geweest! Ik lees met ontzag over rondjes van 5k!
Alle reacties Link kopieren
@Linessa, voordat je het weet, schrijf jij ook over rondjes van 5km



@n87, jij vroeg hoe het ging met loopgroepen. Ik loop via de atletiekvereniging.

In september ben ik met Start to Run gestart, na deze 6 lessen met het grootste deel van de groep door naar Continue to Run.

Vervolgens per januari met deze zelfde groep en nieuwe instromers naar de opstap 5KM groep. Per maart naar de reguliere 5km groep gegaan, een deel van onze opstap groep doet opnieuw de opstart en een aantal snellere lopers zitten al in de 10km groep.

We trainen om dezelfde tijd, dus je komt elkaar voor en na de trainingen sowieso tegen.

Ik vind het een leuk en motiverend principe.
Alle reacties Link kopieren
Wat is iedereen goed bezig en lekker aan het lopen door weer en wind!



Ik heb mij net ingeschreven voor de Damloop!

En ga vanavond weer een lesje lopen!!



Fijne zonnige loopdag!
Alle reacties Link kopieren
Wauw Lexie wat cool de Damloop. Is dit je eerste keer? Ik zou die ook wel heel erg graag willen doen dit jaar; de jubileumeditie! Maar of ik dan op tijd ready ben is nog maar de vraag.



En Sk8ter, klinkt leuk en motiverend zo'n hardloopgroep. Maar doe je dit nu 3x in de week met deze groep of heb ik dat verkeerd begrepen?



Vandaag weer een lesje gedaan. En tijdens het hardlopen last van mijn schenen, maar zodra ik begin uit te lopen en erna voel ik niets meer. Hadden jullie in het begin ook last van je schenen? Want ik wordt er wel een beetje radeloos van.
Alle reacties Link kopieren
Thanx Moos, ben ook super blij!! Loop het al 5 jaar te schreeuwen met mijn big mouth, maar er kwam steeds wat tussen en nu dan is het dan eindelijk zo ver. Het wordt dus mijn 1e keer. Vorig jaar mee gedaan met de ladiesrun 4mijl, was erg leuk!!



Hoe ging je les Moos? Wat balen van je schenen, maar is het echt pijn of wat stram ofzo? Ik had er in het begin ook wat last van, maar dat was meer stijfheid ofzo. Welke les ben je nu?



Ik heb net een intervallesje met Renate gedaan en het ging heerlijk! Vond het ook heerlijk loopweer! Moest 8-6-4-2 en dan steeds versnellen en tussendoor steeds 2 min wandelen. En was ook erg tevreden met mijn tempo! Ik ben blij!!
Alle reacties Link kopieren
Het plan was om gisteren de route van mijn wedstrijdje van over 2 weken te lopen. Maar door de wind heb ik toch maar een andere route gelopen. De eerste 2 kilometer gingen wel aardig op tempo, maar daarna had ik toch aardig wat verval. Super balen...maar wel weer 6 kilometer gelopen. Merk toch dat ik na een dag werken minder fijn loop dan in het weekend. En ik heb de afgelopen week steeds om de dag gelopen, dus misschien wel iets te weinig rustdagen. Heb ook wel wat last van mijn benen (ze zijn zwaar), dus nu twee dagen niet lopen en dan zaterdag weer..



@ Lexi: ga je de hele dam tot dam loop doen? Lijkt mij zo gaaf, ik zit nog te twijfelen. Ik ga deze zomer namelijk een maand op vakantie en dan kan ik bijna niet trainen. Ben bang dat ik dan niet op tijd klaar ben voor die 10 mijl. Misschien moet ik uit uitstellen naar volgend jaar. Wat betreft het trainen voor de snelle 4 mijl: bij de hardloopvereniging loop ik een intervaltraining, dan loop ik zelf nog 5-6 kilometer en een langere afstand 8-9 kilometer. Zo heb ik wat afwisseling en ook een intervaltraining. Het plan was dus om gisteren een proefloopje te doen en alles te geven, maar dat liep even anders. Ach, ik heb toch weer een stuk gelopen.

@ Moos: wel een goed teken dat je na het lopen er geen last van had. Ik hoop dat het snel weg gaat. Ik had alleen last van mijn schenen toen ik op oude schoenen liep.

@ Sk8ter: jij bent lekker snel door de groepen bij je vereniging gegaan! En wat een tempo heb je gelopen gisteren. Kan me voorstellen dat je daarna niet meer kunt slapen

@ Linessa: irritant he die wind, ik hoop echt dat het snel wat minder wordt!

@ Dorisdoos: jij was er al vroeg bij! Veel succes morgen bij je wedstrijd!

@ Luckie_birdy: balen dat jij ook zo'n last had van de wind. Het kost ook veel kracht, dus eigenlijk heb je gewoon een goede krachttraining gedaan, haha.



Ik hoop echt dat zaterdag de wind weg is, want dan wil ik een duurloop doen. Morgen wil ik naar de sportschool, ze voorspellen dan veel regen dus ik ga lekker sporten onder dak
Alle reacties Link kopieren
wou vandaag eigenlijk les 22 doen,

maar ik heb zo'n spierpijn. dat ik beter even kan overslaan.

ben sinds maandag lid van de sportschool 1ste les met gewichtjes gedaan. was dus iets te zwaar ik wil namelijk me armen en buik nu ook trainen. dat lukt niet echt met hardlopen.

maar voel me er behoorlijk chagarijnig over,omdat ik het hardlopen zo leuk vind en nu dus niet kan. ik hoop nu zaterdag weer te lopen, morgen zou ook nog wel niet gaan helaas!



maar wat is iedereen hier goed bezig zeg!
Alle reacties Link kopieren
@n87 en Sk8ter, de nightrun (start om 20.08) is 5,1km en heeft op het eind nog een beklimming van de Big Spotters Hill (40m hoog)

Dus ik hoop om het rond de 35 minuten te lopen.



@linessa, jij gaat ook die rondjes 5K doen hoor Ik ben afgelopen juli begonnen en liep eind september mijn eerste wedstrijd.



@lexie, wauw! de hele dam tot dam. je bent een bikkel

Misschien dat ik dit jaar (nu met mijn zus samen) de ladies run weer ga doen.



@sneeuwwitje, ja... het was vroeg Helaas kan ik niet meer met mijn meiden rennen. Bij de oudste is artrose geconstateerd dus die moet rustiger aan doen.

Maar ik wil nu wel proberen om vaker door de weeks 's morgens vroeg te gaan lopen.



Iedereen veel plezier met lopen en we hopen op minder wind
Never regret something that once made you smile.
Alle reacties Link kopieren
Ik hoop dat ik inderdaad de 5k ga halen, want....ik heb me laten overhalen om eind juni mee te gaan doen in een wedstrijd!! Dacht echt dat ik dat nooit zou gaan doen, maar stiekem vind ik het wel stoer.



Maar nu moet er wel getraind worden natuurlijk, dus vanavond tijd voor les 7. Ben benieuwd wat dat is. Ik ga gezellig samen met een vriendin, dus ik kan niet overslaan als ik moe ben haha.



@sneeuwwitje: ga je over 2 weken 4 mijl lopen? Dat is toch iets van 6,7 kilometer?



@allen: vandaag regen helaas, hoop dat er vanavond nog een droog momentje komt zonder al te veel wind!
Alle reacties Link kopieren
Sneeuwwitje, wat jammer dat je rondje niet helemaal ging zoals gepland, maar goed dat je wel 6km hebt gelopen. En scheelt idd wel of je hele dag hebt gewerkt of om de dag hebt gelopen etc. En met die wedstrijd over 2 weken gaat het helemaal goed komen!!

Lekker dat je nu 2 rustdagen hebt en zaterdag een lekkere duurloop gaat doen, dan gaat het vast beter. Ik ga de hele damloop doen, dus 10EM en heb er super veel zin in. Duurt nog een half jaar, dus nog tijd zat om te trainen. Goed vooruitzicht dat je een maand op vakantie gaat, misschien een idee om dan niet de 10 mijl te gaan doen, maar de 4 mijl? De ladies run vond ik namelijk erg leuk!! Veel plezier bij de sportschool vandaag!



Marloes, wat balen van je spierpijn en dat je nu niet kan lopen. Hoop voor je dat het snel over is en je weer lekker kunt gaan lopen.



Doris, heel veel plezier en succes vanavond met je run. Ik hoop dat het droog wordt en je weinig tot geen last van wind hebt. Laat je weten hoe het is gegaan? En leuk dat je dit jaar misschien weer mee gaat doen met de ladiesrun. Dat was vorig jaar toch ook jouw eerste wedstrijd?



Linessa, wat een leuk en goed vooruitzicht dat je eind juni mee gaat doen met een wedstrijd! Dat werkt echt heel motiverend en die 5km ga je echt wel halen!! Met welke versie loop jij ook alweer van Evy? Veel plezier vanavond met lopen met je vriendin en hopelijk is het droog en windvrij!



Voor iedereen die vandaag gaat lopen, veel plezier en laat je niet tegenhouden door regen en wind! You can do it!!
Alle reacties Link kopieren
@Lexie: ik hoop ook echt dat het gaat lukken en ik trek me maar op aan jullie verhalen! Ik gebruik versie 2011 van Evy. Dank je wel voor je succeswens, zal vanavond na een lange werkdag m'n best doen (zit al anderhalf uur in de trein en moet ook nog weer terug...)
Alle reacties Link kopieren
Linessa, zet em op!



Hier vanavond les 13 (of is het les 14) weet het niet meer

Hoop dat het dan wel wat droger is. Gisteren bij h&m een short met lange mouwen gekocht, een jasje hadden ze niet in mijn maat maar zag wel een mooie online (incl. gat voor de headset) dus die maar besteld. Alleen jammer dat hij pas volgende week komt



Maar even serieus: heb zo'n zin vanavond!

Nu met jongste naar het zwembad, ook leuk. Nat worden we toch wel dus de regen kan ons niet deren op de fiets.
Alle reacties Link kopieren
Ha sportievelingen (zoals Evy ook mooi zegt;)),



Dank voor het delen van de scheenbeen ervaringen. Het lijkt nu ook wel iets psychisch te worden. Zo van; ik wil geen pijn voelen, maar daardoor merk je het 2x zo erg naar mijn idee. Vind dat hardlopen namelijk best verslavend, maar zo te lezen ben ik niet de enige!



Top hoor Lexie de hele Dam tot Dam. Ik heb vorig jaar ook meegedaan aan de Ladies Run. Echt een leuke ervaring en zeker een aanrader voor anderen! Hangt zo'n leuke sfeer.



En nog een tip voor iedereen die sportkleding bij H&M wil kopen. Volg. week zaterdag is het Glamourday. Op vertoon van een Glamour krijg je dan 20% korting op gehele collectie. Ook online geloof ik. (beetje mosterd na de maaltijd choco, maar door je bericht hierover dacht ik aan deze tip!)



Succes iedereen met rennen vanavond of dit weekend. Les 9 staat voor mij op het programma zondag.

Dit is een oud topic. Het topic is daarom gesloten.
Maak een nieuw topic aan om verder praten over dit onderwerp.

Terug naar boven