Facings, waar?
maandag 4 februari 2019 om 20:34
bleken is natuurlijk ook een aanslag op je tanden
als je je tanden wilt houden doe je niets anders dan poetsen, flossen en regelmatig naar de tandarts
als je niet maalt om een ingevallen kaak doe dan wat je niet laten kan en neem over 10 jaar een kunstgebit
maandag 4 februari 2019 om 20:38
Je weet dat je eigen, gezonde tanden dan tot stompjes worden afgevijld zodat er een kunsttand overheen komt? Ik heb een facing, omdat mijn voortand voor de helft was afgebroken. eerst werd dat stuk eraan geplakt, op mijn eigen voortand. Maar die tand werd er bruin door. Daarom heb ik nu 1 facing (kosten € 600 euro bij mijn eigen tandarts) puur vanwege dat de tand toch al voor de helft weg was. Anders had ik er van mijn leven niet aan begonnen.
Bezint eer ge begint.
Bezint eer ge begint.
maandag 4 februari 2019 om 20:50
Dat van die stompjes, dat is toch bij een kroon?Doreia* schreef: ↑04-02-2019 20:38Je weet dat je eigen, gezonde tanden dan tot stompjes worden afgevijld zodat er een kunsttand overheen komt? Ik heb een facing, omdat mijn voortand voor de helft was afgebroken. eerst werd dat stuk eraan geplakt, op mijn eigen voortand. Maar die tand werd er bruin door. Daarom heb ik nu 1 facing (kosten € 600 euro bij mijn eigen tandarts) puur vanwege dat de tand toch al voor de helft weg was. Anders had ik er van mijn leven niet aan begonnen.
Bezint eer ge begint.
maandag 4 februari 2019 om 20:54
Bij porselein wordt er ook flink geslepen dacht ik ja. Mijn voortanden zijn bedekt met facings van composiet trouwens vanwege een ongeluk met mijn voortanden. Maar die vind ik in de loop der jaren niet mooi meer. Porselein blijft wel echt mooier maar ik zie op tegen het slijpen idd en de kosten ook wel.
maandag 4 februari 2019 om 21:16
Bijna 15 jaar geleden heb ik porseleinen facings laten zetten. Mijn tanden verkleurden heel erg, donkere vlekken erin. Paar keer met composiet, wit vulmateriaal, Mn voortanden laten opklappen maar dat verkleurde na een tijdje ook weer. Ik was er zo klaar mee dat ik voor porseleinen facings heb gekozen. Mijn eigen tandarts heeft dat gedaan. Er wordt een dun laagje van je eigen tanden geslepen en daar overheen wordt dan de facing geplakt. Na bijna 15 jaar zitten ze er dus nog steeds in en het oogt heel natuurlijk. Ik ben zelf tandartsassistente en patiënten zeggen wel eens maar jij hebt zo’n mooie tanden en als ik dan zeg dat ze nep zijn dan vallen ze bijna uit de stoel van verbazing. Je ziet nl echt niet dat het facings zijn.
maandag 4 februari 2019 om 21:21
Ik heb 5 jaar geleden ook facings laten zetten. Ik had door knarsetanden mijn tanden voor de helft weggeknarst. Ik vond het doodeng, maar de tandarts heeft me gerustgesteld. Heb er nog nooit spijt van gehad en zou het zo weer doen!
Ik kan je haar gegevens wel geven, ze heeft tegenwoordig een eigen praktijk in Enschede. Volgens mij mag het niet openbaar, dus als je mij ff een pb stuurt, kan ik je haar naam geven!
Ik kan je haar gegevens wel geven, ze heeft tegenwoordig een eigen praktijk in Enschede. Volgens mij mag het niet openbaar, dus als je mij ff een pb stuurt, kan ik je haar naam geven!
maandag 4 februari 2019 om 22:38
Ik heb 4 facings. Niet op de voortanden, wel die 2 ernaast. Hier is een laagje glazuur afgeslepen en de facing erop geplakt.
Geen stompjes.
“Don’t look back – you’re not going that way.”
maandag 4 februari 2019 om 23:32
Lees dit eens https://www.tandarts.nl/forum/tandheelk ... root-drama
dinsdag 5 februari 2019 om 01:40
dinsdag 5 februari 2019 om 07:06
Ja, een heel klein laagje wordt weggeslepen en opgeruwd. Dat van die stompjes heb ik alleen gezien toen er een ouderwetse kroon op een kies werd gezet.
dinsdag 5 februari 2019 om 07:32
Ik zou zelf niet snel aan sterke, gezonde tanden sleutelen om eerlijk te zijn. Ik ben helaas gezegend met een rampgebit en alle 'aanpassingen' zijn niet puur esthetisch maar ja, als er toch een facing op moet, dan wil ik ook dat het er mooi uitziet, zeg maar.
Ik heb ooit een tijdje in de VS gewoond en daar zag ik die parelwitte Hollywoodtanden wel vaker. Dat lijkt ook steeds gewoner. Ik vind het er niet uit zien maar ik vraag me wel af of 'we' door dat soort 'smiles' niet opgehitst worden en beginnen te denken dat dat normaal is.
Ik heb ooit een tijdje in de VS gewoond en daar zag ik die parelwitte Hollywoodtanden wel vaker. Dat lijkt ook steeds gewoner. Ik vind het er niet uit zien maar ik vraag me wel af of 'we' door dat soort 'smiles' niet opgehitst worden en beginnen te denken dat dat normaal is.