Over angels, beleid en discussies

20-11-2009 12:57 3177 berichten
Alle reacties Link kopieren
Hoi allemaal,



Vorige topic was vol, dus een nieuw deel. Ik knip en plak een deel van mijn eerdere openingspost:



De Angels handelen volgens het door Viva vastgestelde beleid. Dat dat beleid nogal eens ter discussie staat vind ik op zich goed. Ik vind het alleen erg vervelend dat de Angels regelmatig op het beleid worden aangesproken: zij zijn degenen die het beleid uitvoeren maar ze zijn niet verantwoordelijk voor het beleid zelf. Ik merk ook dat de moderatortopics regelmatig verzanden in een lange discussie over beslissingen van de Angels. De Angels beschikken niet over erg veel tijd, en komen dan voor een dilemma te staan: uitgebreid in discussie blijven gaan waarbij ze zichzelf vaak moeten herhalen (en daardoor geen tijd overhouden voor hun eigenlijke Angel-werk) of de discussie op een gegeven moment negeren/beëindigen (gevolg: onvrede bij de deelnemers aan de discussie/escalatie). Bovendien sneeuwen de overige verzoekjes door de discussies in de moderatortopics teveel onder. Ik vind het daarom belangrijk om de moderatortopics schoon te houden.



Ik stel het volgende voor, en wil dat per direct laten ingaan:



* De moderatortopics en het blokkadetopic worden weer gebruikt waarvoor ze oorspronkelijk bedoeld waren (dus: verzoekjes aan Angels, mededelingen van Angels over verwijderde discussies e.d.);



* We gebruiken dit topic voor vragen/opmerkingen over beslissingen, discussies over het beleid e.d;



* Ik zal jullie vragen/opmerkingen zoveel mogelijk beantwoorden (moet daarbij wel meteen zeggen dat ik niet fulltime werk en slechts een beperkt aantal uren voor Viva beschikbaar ben, dus 't kan dan gebeuren dat ik niet meteen dezelfde dag reageer). De Angels mogen hier wat mij betreft natuurlijk ook altijd reageren, maar zijn dat niet verplicht;



* In de moderatortopics en het blokkadetopic plaatsen we links naar dit topic. Off-topics, ter discussie stellen van het beleid, opmerkingen/vragen n.a.v. beslissingen van Angels etc. zullen uit die topics verwijderd worden en waar nodig zullen er waarschuwingen uitgedeeld worden;



* Gevolg: Angels komen meer toe aan hun eigenlijke werk, het modereren, terwijl er toch ruimte is voor het stellen van vragen en het plaatsen van opmerkingen. Bovendien komen die meteen bij de juiste persoon terecht, zodat ik meer zicht heb op wat er precies speelt. Verzoekjes aan de moderators zullen niet meer ondersneeuwen door de discussies.



Tot slot zou ik jullie (wie de schoen past....) nog willen verzoeken om niet elke verkeerde komma die de angels plaatsen onder een vergrootglas te leggen. Ik zie dat soms wel gebeuren (de laatste tijd weer vaker) en vind dat jammer en onterecht. Ik ben, nogmaals, echt heel erg blij met de enorme (!) inzet van de Angels, met hun objectiviteit en met de manier waarop er de laatste tijd meer openheid/transparantie gekomen is (f) (f) (f)



grtjs,

Naomi
Alle reacties Link kopieren
quote:minny schreef op 05 januari 2010 @ 16:00:

Ondertussen wordt de meest voor de hand liggende oplossing gewoon weer over het hoofd gezien Minny als Angel. Is al geopperd hoor!
Alle reacties Link kopieren
The naughty stairs?
Alle reacties Link kopieren
quote:Hemera schreef op 05 januari 2010 @ 16:02:

Vooral dat de uitglijders zo bedekt worden met een enorme laag sneeuw, is volgens mij een groot punt hier.Een goede Angel is mijns inziens ook in staat te zeggen: sorry ik zat fout ik probeer dit in de toekomst te voorkomen. Excuses en klaar.
Alle reacties Link kopieren
quote:delphicat schreef op 05 januari 2010 @ 16:03:

[...]



Je kunt solliciteren op het sollicitatietopic, Minny Ik heb haar al genomineerd. Dit is je kans, Min!
Alle reacties Link kopieren
quote:Bambi wrote on 05 January 2010 @ 15:54:

Dat hebben we al, Iry.. --> Naomi Davids.



Meer Angels, minder gezeur van hier, dan zou 't toch al aardig goed moeten komen, lijkt me. Best gek namelijk want een maand of 2 terug ofzo (ga het niet terugzoeken hier maar redelijk recent) was iedereen nog zo ontzettend te spreken over de angels en het modereerbeleid, dat het zo transparant was, dat er ook humor was, dat het prima liep. Een paar uitglijers (het zijn ook net mensen) en het hele beleid wordt weer ter discussie gesteld.Star handelen doet star reageren inderdaad. En vice versa. Overigens vond vind ik het beleid de laatste maanden (jaar) best oké - vooral Naomi vond vind ik een aanwinst - en ik heb ook niet veel kritiek geuit in de beleidstopic(s), behalve in de afgelopen week. We zijn net allemaal mensen...
Alle reacties Link kopieren
quote:BosAap schreef op 05 januari 2010 @ 15:47:

Wat ook nog kan, is de engelen niet over de pijlers verdelen, maar over de soorten modereertaken:

- reclame

- offtopic

- samenvoegen/verplaatsen

- bans

- trolls

- discussie

etc./oid

Dan kan elke engel doen waar hij/zij goed in is en/of tijd voor heeft, en hoeft bijvoorbeeld niet iedereen 'de stront over zich heen te krijgen' of privacygevoelige info te bekijken.



Dat is nou echt dubbel werk. Als een angel een topic leest dan is het een fractie van een minuut om de reclame weg te halen enz. En in jouw geval zouden er 6 angels dezelfde topics moeten lezen of er iets in staat waar ze aktie op moeten nemen. Dat lijkt me helemaal veel werk, onzinnig en onlogisch.



Ook nu als er 1 angel op een pijler zit, weet ze als het toverstokkie gebruikt is dat ze aktie moet nemen, dan zouden er 6 angels moeten kijken of het voor hun is.



Nee lijkt mij geen goed plan.
Als je tot je oren in de soep zit, zie je de gehaktballen pas naast je drijven.
Alle reacties Link kopieren
quote:Zwieber schreef op 05 januari 2010 @ 16:04:

[...]



Een goede Angel is mijns inziens ook in staat te zeggen: sorry ik zat fout ik probeer dit in de toekomst te voorkomen. Excuses en klaar.



Helemaal mee eens!!!!

Dat zou een hoop discussie , gezeik, en "gezuig" oplossen.
Alle reacties Link kopieren
quote:Zwieber schreef op 05 januari 2010 @ 16:04:

[...]



Een goede Angel is mijns inziens ook in staat te zeggen: sorry ik zat fout ik probeer dit in de toekomst te voorkomen. Excuses en klaar.Eens. En als die angel dat dan in eerste instantie zelf niet ziet, zou een andere angel haar daar eventjes op kunnen wijzen of desnoods de Vivamod. Niet als een tik op de vingers, maar gewoon als normale feedback. Maar dat lijkt in deze wel geheel te ontbreken. Nog meer sneeuw erover gooien lijkt het advies. Bedekken vooral.
Alle reacties Link kopieren
quote:Ligeia schreef op 05 januari 2010 @ 16:04:

[...]





Star handelen doet star reageren inderdaad. En vice versa. Overigens vond ik het beleid de laatste maanden (jaar) best oké - vooral Naomi vond ik een aanwinst - en ik heb ook niet veel kritiek geuit in de beleidstopic(s), behalve in de afgelopen week. We zijn net allemaal mensen...





Ik vind Naomi nog steeds een enorme aanwinst.

Het is volgens mij de eerste keer dat ik dit besluit van de ban star vind van haar.
quote:Zwieber schreef op 05 januari 2010 @ 16:04:

[...]



Een goede Angel is mijns inziens ook in staat te zeggen: sorry ik zat fout ik probeer dit in de toekomst te voorkomen. Excuses en klaar.





helemaal mee eens!

En als dat nou eens een keer zou gebeuren scheelt dat een hoop pagina's met discussies.
quote:iry schreef op 05 januari 2010 @ 16:05:

[...]





Helemaal mee eens!!!!

Dat zou een hoop discussie , gezeik, en "gezuig" oplossen.Nou ja, eens met Iry dus.
quote:Bambi schreef op 05 januari 2010 @ 15:54:

Best gek namelijk want een maand of 2 terug ofzo (ga het niet terugzoeken hier maar redelijk recent) was iedereen nog zo ontzettend te spreken over de angels en het modereerbeleid, dat het zo transparant was, dat er ook humor was, dat het prima liep. Een paar uitglijers (het zijn ook net mensen) en het hele beleid wordt weer ter discussie gesteld.Een maand of twee geleden was er een fikse uitglijer, namelijk het blog van Sanne, en daarna hebben een aantal mensen een forumpauze ingelast omdat ze de sfeer hier zo beroerd vonden. In mijn beleving loopt het al sinds de zomer niet zo lekker. En dat vind ik toch wel lang genoeg om in te grijpen.
Alle reacties Link kopieren
quote:Zwieber schreef op 05 januari 2010 @ 16:04:

[...]



Een goede Angel is mijns inziens ook in staat te zeggen: sorry ik zat fout ik probeer dit in de toekomst te voorkomen. Excuses en klaar.Een goede forummer ook.
Wat gij niet wilt dat u geschiedt, doe dat ook een ander niet.
Alle reacties Link kopieren
quote:minny schreef op 05 januari 2010 @ 16:00:

Ondertussen wordt de meest voor de hand liggende oplossing gewoon weer over het hoofd gezien BGB for President?
Wat gij niet wilt dat u geschiedt, doe dat ook een ander niet.
Alle reacties Link kopieren
quote:Ligeia schreef op 05 januari 2010 @ 16:04:

[...]





Star handelen doet star reageren inderdaad. En vice versa. Overigens vond ik het beleid de laatste maanden (jaar) best oké - vooral Naomi vond ik een aanwinst - en ik heb ook niet veel kritiek geuit in de beleidstopic(s), behalve in de afgelopen week. We zijn net allemaal mensen...





Ghe, dacht ik toch even dat je de naam van 3 nu aan het neerzetten was hier :-)



Overigens heb ik geen idee wie jij bedoelde met je posting over 3 hoor :-). Mss dat bambi een 6e zintuig heeft . ( En dat het dus wel meevalt met dat 3 nu heel erg herkenbaar is )
Zo ! En dan kunnen we nu weer allemaal normaal doen....
Alle reacties Link kopieren
quote:appeltjesgroen25 schreef op 05 januari 2010 @ 16:08:

[...]





Nou ja, eens met Iry dus.he wat gezellig weer Appel
Alle reacties Link kopieren
quote:blijfgewoonbianca schreef op 05 januari 2010 @ 16:09:

[...]





Een goede forummer ook.
Zo ! En dan kunnen we nu weer allemaal normaal doen....
Alle reacties Link kopieren
quote:blijfgewoonbianca schreef op 05 januari 2010 @ 16:09:

[...]





Een goede forummer ook.Uiteraard en als mens ook.
Alle reacties Link kopieren
quote:blijfgewoonbianca schreef op 05 januari 2010 @ 16:09:

[...]





Een goede forummer ook.Ook helemaal mee eens!!
Alle reacties Link kopieren
quote:Zwieber schreef op 05 januari 2010 @ 16:11:

[...]



Uiteraard en als mens ook.Huh? bestaan er ook mensen dan?
Alle reacties Link kopieren
quote:appeltjesgroen25 schreef op 05 januari 2010 @ 16:08:

[...]





helemaal mee eens!

En als dat nou eens een keer zou gebeuren scheelt dat een hoop pagina's met discussies.



En zelfs dt helpt niet voor sommig mensen. Vergis je niet hoor. Dan komen er wel weer allerlei andere dingen om de hoek kijken, en wordt er nog net niet ge-eist dat een engel altijd helemaal puur zonder fout en zonde moet zijn.



Er is ooit een voorval geweest met een angel. Toentertijd was ik er best pissig om. Nu ik wat meer van de omstandigheden weet ben ik wat milder, maar er zijn zat mensen die nog steeds die angel\forumster niet mogen om dat voorval.
Zo ! En dan kunnen we nu weer allemaal normaal doen....
Alle reacties Link kopieren
quote:mylenevalerie schreef op 05 januari 2010 @ 16:04:

[...]





Dat is nou echt dubbel werk. Als een angel een topic leest dan is het een fractie van een minuut om de reclame weg te halen enz. En in jouw geval zouden er 6 angels dezelfde topics moeten lezen of er iets in staat waar ze aktie op moeten nemen. Dat lijkt me helemaal veel werk, onzinnig en onlogisch.



Ook nu als er 1 angel op een pijler zit, weet ze als het toverstokkie gebruikt is dat ze aktie moet nemen, dan zouden er 6 angels moeten kijken of het voor hun is.



Nee lijkt mij geen goed plan.

Als dat de werkwijze van de angels is, dan is het inderdaad geen handige oplossing. Ik ben voornamelijk even out-of-the-box aan het denken (niet gehinderd door enige kennis van zaken )

En het helpdesksysteem? Een angel die als eerste de toverstokjes doorneemt, alles wat weinig tijd kost accuut oplost en de ingewikkelde of tijdrovende dingen delegeert?
anoniem_85056 wijzigde dit bericht op 05-01-2010 16:18
Reden: smiley
% gewijzigd
Gelukkig maar, Boro. (mbt angel-herkenbaarheid) Ik kan er ook helemaal naast zitten, lekker belangrijk.



Nou Minny, verlicht ons eens met je heldere visie..
Alle reacties Link kopieren
Ja, ik dacht ik zeg het maar even :-)
Zo ! En dan kunnen we nu weer allemaal normaal doen....
Alle reacties Link kopieren
quote:iry wrote on 05 January 2010 @ 16:07:

[...]





Ik vind Naomi nog steeds een enorme aanwinst.

Het is volgens mij de eerste keer dat ik dit besluit van de ban star vind van haar.Ik ook! Dat ga ik even aanpassen in mijn post...

Dit is een oud topic. Het topic is daarom gesloten.
Maak een nieuw topic aan om verder praten over dit onderwerp.

Terug naar boven