Man met alcoholprobleem

09-07-2010 09:51 179 berichten
Alle reacties Link kopieren
Hallo ,



Net een nieuw account aangemaakt ik ben bang voor herkenning.

Zoals mijn titel al zegt ik heb een relatie met een man met een alcoholprobleem. Hij is uit eigen beweging hulp gaan zoeken. Ik zie mijn man veranderen voor het eerst in jaren , nu constateer ik bij mezelf dat mijn vertrouwen in hem zo goed als weg is, en ik vraag mij af of dit ooit te herstellen is. Hij werkt hard aan zichzelf en het lukt mij maar moeilijk optimistisch te zijn. Is hier iemand die hier ervaring mee heeft? Hoe hiermee om te gaan? Ik hou veel van mijn man tegelijkertijd wil ik niet oud worden met een alcoholist. Allemaal erg dubbel. Zoals al die jaren alles om hem draaide ( zijn alcoholprobleem) zo draait nu nog steeds alles om hem, zijn alcoholprobleem, zijn gevecht , zijn herstel enzovoort. Dit is de kern van mijn probleem, ik kan niet geloven dat dit ooit gaat veranderen. We hebben samen 2 kinderen.

Ik hoop hier ervaringsdeskundigen te treffen van mensen met partners die in een herstelprogramma zijn gestapt.
Alle reacties Link kopieren
Nope, hier iemand die de relatie heeft verbroken omdat haar vriend niet in behandeling wílde uberhaupt. Dus ik kan alleen maar juichen met deze post.. HOERA een alchoholist die hulp wil!!! Meid, dan is hij al een hele hoge berg overgeklommen! Maar goed, jij nog niet begrijp ik uit je post.. dat is minder.. vooral ook voor hem want datgene wat hij nu nodig zal hebben is zelfvertrouwen maar ook vertrouwen uit zijn omgeving. Is het voor jou echt niet mogelijk om de knop om te zetten? Om hem te stimuleren?
Alle reacties Link kopieren
siesa vanzelfsprekend is mijn houding positief naar hem toe, over zijn stappen die hij neemt. wat ik jarenlang gehoopt had is nu tot stand aan het komen......daarom begrijp ik ook niet van mezelf dat ik nu niet laaiend enthausiast ben...
Alle reacties Link kopieren
Eens met siesa. Ik heb zelf ook een alcoholprobleem gehad en geloof me, ik was een extreem geval. In het begin heb ik het ontkent en daarna erkent en inmiddels ben ik ruim 2 jaar alcoholvrij. Dus geef de moed nooit op, steun hem zolang hij hulp wilt want hij heeft het kei en kei hard nodig!
Als je het nuchter bekijkt, lost alcohol niets op.
Alle reacties Link kopieren
Hier ook uiteindelijk de relatie verbroken, omdat hij het probleem bleef ontkennen.
Alle reacties Link kopieren
Zamirah, mijn man erkent zijn probleem vroeger nooit, wat voor de nodige opschudding heeft gezorgd tijdens onze relatie. De openheid vanuit hem die er nu is en de erkenning is nieuw voor me.

Gebakkie, waar ik bang voor ben zijn de terugvallen, ergens kan ik er niet op vertrouwen dat hij in de toekomst ooit alcoholvrij zal blijven. Hoe zit dat bij jou? Heb jij een partner?
Alle reacties Link kopieren
Misschien ben je al zo aan de ' oude' situatie gewend dat het voor jou moeilijk is om hier in mee te gaan,ook dat heeft tijd nodig (en logisch!) Ik zou het gewoon nog wat tijd geven,je vertrouwen is behoorlijk geschaad in het verleden zo te lezen.Dat is niet opeens weer hersteld.

Sterkte!
Alle reacties Link kopieren
Heb je hier trouwens al van gehoord? Is speciaal voor partners van alcoholisten: http://www.al-anon.nl/
Alle reacties Link kopieren
Ja, ik heb een partner. Ik snap je wantrouwen heel erg goed want voor een alcoholist is het maar al te makkelijk om toch maar even voor de verkeerde weg te kiezen. Let wel op, een alcoholist die 'gestopt' is is er meerdere malen mee bezig. Moeilijke momenten zijn momenten van nadenken, zal ik, zal ik toch niet, en de kans dat men kiest voor 'ik doe het gewoon, eentje kan geen kwaad' is heel groot.



Ik heb zelf ingezien dat deze manier niet voor mij ging werken en daarom heb ik naast hulp gekozen voor een drastischere maatregel, ik heb mij laten opereren in Belgie en antabuse tabletten laten implanteren. Hieraan waren wel kosten verbonden maar ik kreeg het wel naderhand vergoed van de ziekenfonds. Hierbij was het niet mogelijk om een half jaar te drinken want door deze tabletten icm alcohol kunnen organen blokkeren.

Ik heb dit gedaan na de zoveelste poging tot stoppen. Het eerste half jaar was het moeilijkst, daarna is het een kwestie geweest van gewoon doorleven.
Als je het nuchter bekijkt, lost alcohol niets op.
Alle reacties Link kopieren
Luni het is voor mij makkelijk in de nieuwe situatie mee te gaan, omdat de nieuwe situatie stukken positiever is, in die zin kan ik daar erg van genieten. Deze man bevalt mij veel beter, dat spreekt voor zich. Het vertrouwen wat jij schrijft, daar gaat het om, dat is zo erg geschaad ( zijn liegen ontkennen enzovoorts) dat ik mij nu afvraag of dat ooit herstelbaar is. Ik zie hem positieve stappen maken , maar denk bij mijzelf, jij kan zo de andere kant weer op gaan , zoals ik jou ken en je altijd gedaan hebt. Een alcoholist blijft een alcoholist is mijn beeld.
Alle reacties Link kopieren
Heftig gebakkie!
Ouwe tang, verveel je je soms? Zoek eens een andere hobby dan mensen op dit forum af te zeiken, graftak!
Alle reacties Link kopieren
Ik kan je alleen zeggen: zoek zelf ook hulp hierbij. Jij bent namelijk zelf ook verslaafd aan het zorgen voor de verslaafde.

Kijk of er Al-anon meetings in de buurt zijn en ga daar eens naar toe.

Ik heb een verslaafde, maar inmiddels cleane, zoon. Ik weet dat het heel moeilijk is. Maar zoek HULP! Voor JEZELF.
Alle reacties Link kopieren
quote:Kaasjeschaaf schreef op 09 juli 2010 @ 10:13:

Luni het is voor mij makkelijk in de nieuwe situatie mee te gaan, omdat de nieuwe situatie stukken positiever is, in die zin kan ik daar erg van genieten. Deze man bevalt mij veel beter, dat spreekt voor zich. Het vertrouwen wat jij schrijft, daar gaat het om, dat is zo erg geschaad ( zijn liegen ontkennen enzovoorts) dat ik mij nu afvraag of dat ooit herstelbaar is. Ik zie hem positieve stappen maken , maar denk bij mijzelf, jij kan zo de andere kant weer op gaan , zoals ik jou ken en je altijd gedaan hebt. Een alcoholist blijft een alcoholist is mijn beeld.Dat is wat alcoholisten ook leren: leef bij de dag. VANDAAG ga ik niet drinken. Verder kun je nog niet kijken.
Alle reacties Link kopieren
quote:Kaasjeschaaf schreef op 09 juli 2010 @ 10:13:

Een alcoholist blijft een alcoholist is mijn beeld.En dat is ook zo. Maar met voldoende vertrouwen en stimulans kan iemand wel van de drank af leren blijven. De omgeving is hierin van zo'n ontzettend belang dat ik echt hoop dat je het vertrouwen in hem kunt vinden. Dat verdient jullie gezin! Heel veel succes!
Alle reacties Link kopieren
Ik snap het heel goed, ook al heb ik het zelf niet meegemaakt. Een vriendin van mij wel en zij is uiteindelijk bij haar man weggegaan, omdat het echt niet meer ging. Hij had ook heel veel terugvallen. Als hij gedronken had was hij erg kleinerend naar haar toe.



Maar jouw man heeft hulp gezocht. Heeft hij ondertussen alweer een terugval gehad? Ik vind het wel heel goed van je man dat hij er wat aan doet!! Aan de andere kant kan ik me ook héél goed voorstellen dat je het gehad hebt met hem en dat je er geen zin meer in hebt.



Ik kan je verder geen advies geven, maar als je nog veel van hem houdt, dan kun je het misschien nog een tijdje aanzien (nu het goed gaat). Als hij de mist ingaat kun je altijd nog gaan, ja toch?



Sterkte!!!
Alle reacties Link kopieren
Kan het zo zijn dat je nu gewoon heel moe bent ? Je hebt je jaren met zijn problemen moeten bezig houden en nu dat hij bezig is met zijn problemen dat jij meer ruimte hebt om te ontspannen.



En omdat je je kan ontspannen kan het zo zijn dat je nu pas dat je geen energie meer over hebt om enthousiant te zijn over zijn herstel omdat je zelf ook bezig bent met jouw herstel.



Ik zou je willen adviseren om naast het contact opnemen met Al-anon ook iets voor jezelf te gaan doen, zonder mam of kinderen; sporten of een hobby. Zodat je ook iets hebt wat alleen van jou is.
Alle reacties Link kopieren
Isolde55, ik zorg niet voor mijn man, hoe vreemd dit misschien ook mag klinken. Nooit gedaan ook. Misschien ben ik niet een typische vrouw-van-alcoholist. Ik heb me wel laten bedonderen ( liegen van hem over het drinken) en dat is wat mijn vertrouwen flink geschaad heeft . De mensen waarvan hij nu hulp krijgt hebben hem ook gezegd dat ik voor hem moet zorgen, dat dat vanzelfsprekend is omdat ik zijn partner ben. Ik weiger dit, voel geen enkele behoefte en/of verplichting dit te doen.

Al Anon is daarentegen misschien wel een idee daar sta ik wel open voor, ervaringen uitwisselen misschien?

Maar het zorgen voor, zoals ik wel gehoord heb van vrouwen die zich laten uithollen door de verslaving van hun man is mij vreemd.



Na de geboorte van ons tweede kind is zijn verslaving begonnen, als ik terug reken, toen begonnen de ruzies over zijn drankgebruik. Ik heb hem toen zeer snel uit huis gezet. Sinds die tijd leef ik alleen met onze kinderen, hij is bij zijn ouders gaan wonen. Die zijn voor hem gaan zorgen. Ik had daar geen enkele behoefte aan, omdat ik voor mijn kinderen en mezelf moest zorgen ( en moet).
Alle reacties Link kopieren
quote:siesa schreef op 09 juli 2010 @ 10:23:

[...]



En dat is ook zo. Maar met voldoende vertrouwen en stimulans kan iemand wel van de drank af leren blijven. De omgeving is hierin van zo'n ontzettend belang dat ik echt hoop dat je het vertrouwen in hem kunt vinden. Dat verdient jullie gezin! Heel veel succes!siesa je bedoeld het goed maar als ik met die instelling met hem om zou gaan, ga ik voor hem zorgen en neem ik zijn verantwoordelijkheid ( van de drank afblijven) op me. Dat lijkt mij niet gezond en niet terecht. Vertrouwen en stimulans moet hij in zichzelf leren kweken, is mijn beeld tenminste. Veel mensen vinden mij hard in mijn houding maar mijn man en ik vinden dit allebei de beste manier.
Alle reacties Link kopieren
Mischa80, bedankt dat is een goede post wat helemaal waar is. Ik heb dan ook een eigen leven ( man woont niet bij ons) met werk, vrienden, hobbies enzovoorts. Zijn alcoholprobleem heb ik zeker nadat hij bij ons is weggegaan zoveel mogelijk buiten ons gehouden.
Alle reacties Link kopieren
quote:Kaasjeschaaf schreef op 09 juli 2010 @ 10:13:

Een alcoholist blijft een alcoholist is mijn beeld.Dat is waar. Maar zolang een alcoholist geen druppel drinkt, dan is er niets aan de hand. Een alcoholist kan geen genoegen nemen met matig drinken of je moet wel heel sterk in je schoenen staan. Beseft je man dat sociaal drinken not-done is? Of is hij wel van plan om in de toekomst gewoon 'een biertje' te kunnen drinken?
Als je het nuchter bekijkt, lost alcohol niets op.
Alle reacties Link kopieren
Gebakkie mijn man beseft niet dat sociaal drinken not done is.
Alle reacties Link kopieren
Als hij dat niet beseft hoe kan hij dan stoppen??



Verder was het in het verleden misschien 'makkelijk' om alle ergernissen over hem en jullie relatie toe te schrijven aan het drinken. Nu het drinken dreigt op te houden, zullen er zeker ergenissen blijven. Daar moet je dan anders mee leren omgaan. Ik ken me herinneren dat zoiets speelde toen mijn vriend een paar jaar geleden ophield met drinken (hij was een soort weekendalcoholist).

Of misschien bevalt het alleen wonen je wel zo goed dat je hem eigenlijk niet meer terug wil in je huis. Zou het voor jullie een logische stap zijn dat hij terugkomt als hij stopt?
.
Alle reacties Link kopieren
Dus je man drinkt opzich nog wel alcohol?
Alle reacties Link kopieren
quote:Kaasjeschaaf schreef op 09 juli 2010 @ 10:48:

Gebakkie mijn man beseft niet dat sociaal drinken not done is.

Dan wordt het een stuk lastiger. Hij zal eerst moeten inzien dat hij echt nooit meer sociaal zal kunnen drinken.



Een therapeut heeft mij eens uitgelegt dat de hersenen van een alcoholist anders werken dan de hersenen van een niet alcoholist. Zodra een alcoholist een drankje neemt, dan gaat er een motortje draaien, het lichaam herkent het 'gevoel' en wilt er meer van hebben. Dit is bijna niet tegen te houden waardoor men de grip verliest en dus doorslaat.



Ik hoop dat je man gaat inzien dat sociaal drinken echt geen optie is.



Wonen jullie toevallig in Zeeland of Zuid Holland? Ik ken 2 hele goede psychiaters die in beide provincies hun werk doen.
Als je het nuchter bekijkt, lost alcohol niets op.
quote:siesa schreef op 09 juli 2010 @ 10:23:

[...]



En dat is ook zo. Maar met voldoende vertrouwen en stimulans kan iemand wel van de drank af leren blijven. De omgeving is hierin van zo'n ontzettend belang dat ik echt hoop dat je het vertrouwen in hem kunt vinden. Dat verdient jullie gezin! Heel veel succes!

Het is niet háár verantwoordelijkheid om nu het gezin bij elkaar te houden, dat had HIJ zich al jaren geleden moeten bedenken toen ie begon met teveel drinken



Kaasjeschaaf, zelf geen ervaring als partner, maar wel als kind, want mijn vader was alcoholist en heeft zichzelf doodgezopen. Het was tussen mijn ouders altijd een strijdpunt (tot hun scheiding - om andere redenen). Hij wilde zelf niet erkennen dat ie teveel dronk. Dat jouw man dat wel inziet, is zoals gezegd al een grote stap. Niemand vind dat jij nu perse ook hem weer helemaal moet vertrouwen. Jouw vertrouwen in hem is geknakt, want hij bleek niet die sterke man en super-papa waar jij en je kinderen op kunnen bouwen. Dat moet weer groeien. En of jij daar genoeg tijd en energie in kan stoppen, dat kan niemand je vertellen. Dat moet je laten gebeuren. En lukt het niet, dan lukt het niet.

Wél vind ik dat je deze twijfels/gebrek aan vertrouwen met je man moet bespreken, blijf met hem communiceren. Niet alleen HIJ heeft het er moeilijk mee, JIJ ook.



Dit is een oud topic. Het topic is daarom gesloten.
Maak een nieuw topic aan om verder praten over dit onderwerp.

Terug naar boven