Gevraagd: schoonmaaktips.

26-12-2012 12:59 16 berichten
Alle reacties Link kopieren
Ik heb een zware periode achter de rug en tijdens deze periode sloop het schoonmaken er behoorlijk in.



Ik ben van mezelf een schoon persoon, dus ik vind het vreselijk hoe het nu is. Vingers blijven niet plakken ofzo ;) maar toch! Ik ben dit niet gewend van mezelf.



Vanmorgen de badkamer volledig schoongemaakt, alleen krijg ik de wasbak niet meer schoon... De bruinige kringen en vlekjes krijg ik met schuurmiddel niet meer weg. Wat gebruiken jullie om de wasbak schoon te krijgen?



En wat gebruiken jullie om een gasfornuis + oven van binnen en buiten schoon te maken? Ik wil 'm weer zo als nieuw hebben! Het kookgedeelte is wel gewoon schoon natuurlijk, maar ik wil 'm helemaal schoon en fris krijgen.



En wat gebruiken jullie om de koelkast schoon te maken?



Hebben jullie aanbevelingen qua wondermiddelen?



Alvast bedankt!
Alle reacties Link kopieren
Dasty! Geweldig spul.
Alle reacties Link kopieren
Ik gooi hem er alvast in:Dasty!
Alle reacties Link kopieren
Blue Wonder!

Beter dan Dasty.
Alle reacties Link kopieren
Ik sluit me aan bij de voorgangers, dasty!!
Alle reacties Link kopieren
Wastafel: laat een half uur dikke bleek inwerken, bleekt hij weer wit.



Oven, fornuis: staalwolsponsje met van dat sop erin. Blijft een intensieve klus.



Koelkast gebruik ik allesreiniger voor of chloor. Alle losse onderdelen eruit.(kan ook in de afwasmachine vaak)



Zet m op! Je kunt het!
Schaaltje met schoonmaakazijn in de oven zetten (op 40 graden), een paar uur laten staan en je veegt hem zo schoon
Voor de wasbak gebruik ik gewoon bleek.

Voor de oven zo'n spray met ontvettend supermiddel, ik geloof van de lidl (weet het niet zeker en ben te lui om naar de kast te lopen )
Alle reacties Link kopieren
Dasty.
Ouwe tang, verveel je je soms? Zoek eens een andere hobby dan mensen op dit forum af te zeiken, graftak!
Alle reacties Link kopieren
Op omaweetraad.com staan vaak goeie huis-tuin-en-keukentips, o.a. over soda en azijn enzo.



Mijn persoonlijke schoonmaaktip: lekker hard meezingen met vrolijke muziek (bijvoorbeeld: auto's wassen )



Succes!
Alle reacties Link kopieren
Dasty!



Oh...en een kilootje kaas erbij!
Luister nou maar gewoon naar wat ik zeg!
Alle reacties Link kopieren
Oven: s' Avonds binnenkant insmeren met groene zeep.



Plastic bakje erin met ammoniak.



Volgende dag uitsoppen. De vieze rommel veeg je dan zo weg.
Alle reacties Link kopieren
Ik houd niet van mosterd, wel van Dasty!



Dasty gebruik ik echt puur als ontvetter. Voor oven, frituurpan.



Die bruine vlekken gaan wel weg met ontkalker. Ik heb een fles met spul wat speciaal voor kalk en roestvlekken is, maar dat is van de Turkse winkel, weet even geen 'supermarkt' middeltje.

Al hoewel, schoonmaakazijn of soda?



Soda vind ik ook fijn, voor mijn pannen.



Bij de Action verkopen ze wondersponsjes, dat zijn grijze blokken, zitten met z'n vijven in een plastic verpakking. Echt ideaal voor vlekken op pannen. Je hebt ze ook wit met een blauw randje, die zijn ideaal voor kalkvlekken en thee-aanslag in glazen/kopjes.



Om bestek weer mooi glanzend te krijgen (thee aanslag/kalk eraf) een druppel chloor in een bakje water, bestek erin, laten weken, goed afspoelen en klaar.



Koelkast doe ik met allesreiniger.



Schimmelspray voor badkamer, lekker tussen de voegen en dan schrobben met een schuurspons!

En om de tegels glanzend en mooi te houden, inwrijven met goedkope shampoo of cremespoeling. En dan afspoelen met water.
Alle reacties Link kopieren
Bedankt voor alle reacties!



Ik ga morgen meteen Dasty halen



Ik heb de wastafel met bleek ingewerkt, maar het mocht niet baten...



Voor de oven gebruik ik dus inderdaad al die staalwolsponsjes, wat ik dus een intensieve klus vind en waardoor ik me dus afvroeg of er een fijner alternatief is.



Ik heb jullie tips opgeschreven en ga morgen meteen wat andere schoonmaakspullen inslaan, want heb genoeg staan maar niet wat jullie noemen ;)
Alle reacties Link kopieren
Je zou voor de wasbak ook Dasty kunnen proberen. Mijn dochter had laatst met viltstift op de deurposten getekend en het ging er zelfs met schuurmiddel niet af. Met Dasty wel.
Alle reacties Link kopieren
Wat een hoop varianten van Dasty zijn er!

Ik heb 3 verschillende soorten gekocht.

Als mijn huis nu niet schoon wordt...

Bedankt voor de aanbeveling!

Dit is een oud topic. Het topic is daarom gesloten.
Maak een nieuw topic aan om verder praten over dit onderwerp.

Terug naar boven