Natuursteen vlekken schoonmaaktips

07-07-2019 21:34 12 berichten
Alle reacties Link kopieren
Wij hebben een terras met oude blauwachtige natuurstenen tegels. Prachtig maar nogal overgevoelig. Ik moet het vaak schrobben en nog blijven er veel vlekken op zitten: het van bbq, omgevallen frisdrank, hondenkwijl, oude verf, noem maar op.

Ik zoek eigenlijk een goede tip om al deze dingen er uit te halen of het oog iets beter er uit te laten zien. De vorige eigenaar heeft het al schoongemaakt met hogedrukspuit dus helaas is de beschermlaag er vast al af. Ik gebruik meestal water met afwasmiddel en een schrobben. Ik gebruik liever geen chloor, maar zie wel veel producten voorbij komen zoals HG natuursteen schoonmaakspul. Heeft er iemand DE tip voor mijn probleem?

Nieuwe tegels is voor nu trouwens geen optie.
groene zeep
onverdund aanbrengen
Alle reacties Link kopieren
Een keer goed schoonmaken, desnoods nog een keer hogedrukreiniger erover en dan een nieuwe beschermlaag aanbrengen?

Hier zeggen we van watervlekken op de tegels hoort erbij.. anders kan ik na elke regenbui aan de gang.
Alle reacties Link kopieren
Schoonmaak azijn
Alle reacties Link kopieren
Groene zeep is inderdaad een goede. Bij vaak herhalen worden de tegels gelijk geïmpregneerd.
“Don’t look back – you’re not going that way.”
Alle reacties Link kopieren
mabelle schreef:
07-07-2019 22:13
Schoonmaak azijn
Uh nee, heel veel natuursteen is kalkhoudend.
“Don’t look back – you’re not going that way.”
Alle reacties Link kopieren
mabelle schreef:
07-07-2019 22:13
Schoonmaak azijn
Nee, je mag juist absoluut geen azijn op natuursteen gebruiken! Sowieso geen zure middelen, want die vreten de stenen weg.
Alle reacties Link kopieren
En groene zeep wordt inderdaad geadviseerd door natuursteenspecialisten.
Alle reacties Link kopieren
Dus dan groene zeep uit zo'n potje onverdiend er op uitsmeren en dan? Schrobben? In laten trekken? Hoe lang? Afspoelen met water en op laten drogen of meteen droogtrekken?
Alle reacties Link kopieren
Ik wrijf groene zeep met een borstel erop, even laten intrekken en dan met dezelfde borstel en veel water op borstelen.


Laatste paar jaar spuit ik er dasty op en daarna ( wanneer ik eraan denk) een emmer water erover.

Onverwacht Goed gaat het met dasty en de tegels lijken er tegen te kunnen.
Eerst schoonmaken met een neutrale natuurzeep/groene zeep; gebruiken zoals je een erg vuile vloer schoon schrobt; niet laten inwerken en wel afspoelen en droogtrekken. De vloer is dan weer schoon maar ook wat 'schraal'.

Ik gebruik dan een kleurverdieper van HG of van een natuursteen handel. Dat is een soort lijnolie variant met extra kleurverdiepende werking waardoor het er weer prachtig uit ziet en het zorgt voor een water/vuilafstotend toplaagje.

Het is niet heel duur en gemakkelijk te verwerken (met een lakrollertje kan je het verdelen en met een doek uitwrijven).

Voor een wat groter oppervlak zou ik naar een natuursteenhandel gaan voor een blik. Voor een wat kleiner oppervlak kan je ook HG natuursteenkleurverdieper halen bij een huishoudwinkel.

GEEN azijn of antikalkproducten of schuurmiddelen of hogedrukreiniger gebruiken.

Dit is een oud topic. Het topic is daarom gesloten.
Maak een nieuw topic aan om verder praten over dit onderwerp.

Terug naar boven