twijfel tussen 2 huizen

04-10-2010 19:38 22 berichten
Alle reacties Link kopieren
aaaaah dilemma, twijfel twijfel graag jullie raad!



ik alleenstaand, 25jaar, vast contract en een leuke baan, woon nu 3 jaar op mezelf in een huur appartement, huur word steeds meer en het appartement is niet zo groot en geen tuintje of balkon, dus ik ben op zoek naar mijn eigen droomhuisje, starterswoningen zijn er niet zo veel, maar hier komt het:



1.) huis gezien in de plaats waar ik werk, zou ik graag willen wonen, huisje, het was niet heel groot, maar ik vond het helemaal geweldig met een leuk tuintje en bouwjaar 2002, compleet verliefd, maar helaas voor mn neus verkocht. Huis werd verkocht door de woningstichting, want het zijn huurhuizen, nu heb ik contact gehad met die woningstichting en ze hebben nu nog 14 van diezelfde huizen, die nu nog worden verhuurt, als er een huurovereenkomst wordt opgezegd, worden de woningen verkocht en zullen ze mij gelijk bellen! Maarja hoelang gaat dat duren.....3 maanden? 3 jaar? geen idee en wil geen 3 jaar meer blijven huren.



2.) dan een huis bouwjaar 1956 in het dorp waar ik nu woon, groot en een hele mooie tuin, bezichtiging gehad, maar er moet heel veel aan gebeuren, nieuwe badkamer, nieuwe keuken, nieuwe verwarmingsketel, nieuwe voordeur alles moet geverfd en verbouwd, want het is allemaal heel ouderwets en oud. Als het verbouwd is, is het dus net als nieuw, maar ik had hier niet meteen het gevoel wat ik bij huis nummer 1 had....maar vind het wel een mooi huis en heb een vader met 2 rechterhanden die het graag wilt verbouwen;)



vraagprijs van deze 2 huizen is allebei 145.000euro, dus wat moet ik nu, wachten op huis 1 of een lager bod doen op huis 2 (dat al 3 jaar te koop staat) zodat ik geld overhou om te verbouwen(makelaar zei ook dat verkoper daarvoor open staat)



wat zouden jullie doen?
Alle reacties Link kopieren
Ik zou verder zoeken........ Huis 1, is aan je neus voorbij gegaan en bij huis 2 heb je gewoon niet het gevoel. Er komt echt nog wel een huis voorbij waar je wel het juiste gevoel bij hebt
Alle reacties Link kopieren
Het zijn dus 2 verschillende plaatsen? Dat zou ik wel zwaar laten meewegen in de beslissing voor een huis. Of is dat jou om het even?
Alle reacties Link kopieren
En verder zou ik inderdaad ook nog even verder kijken
Alle reacties Link kopieren
ik vind allebei de plaatsen leuk, dus daar gaat het niet om, zou in allebei de plaatsen wel willen wonen;)
Alle reacties Link kopieren
Mijn huis kopen

Past mooi binnen je budget enzo
668, the neighbour of the Beast
Alle reacties Link kopieren
Maar serieus;

Hoe ver is huis 2 van je werk? Is het fijn te rijden enzo?

En ik weet niet wat je voor werk doet, maar wat afstand tussen wonen en werken vind ik zelf wel heel prettig. Maar da's lang niet bij alle banen zo.



Gebaseerd op de info in je openingspost zou ik gaan voor huis 2. Omdat je het helemaal "eigen" kunt maken. En omdat je daarmee gewoon zekerheid hebt, en niet moet gaan zitten wachten of iemand misschien ooit de huur opzegt.
668, the neighbour of the Beast
Alle reacties Link kopieren
optie 2, dan kan je nog geld verdienen aan je huis, als je het onder de vraagprijs kan kopen en opknappen en ooit voor een goede prijs verkopen. (is natuurlijk natte vinger werk, maar het kan wel)
Alle reacties Link kopieren
quote:Jala5 schreef op 04 oktober 2010 @ 19:49:

optie 2, dan kan je nog geld verdienen aan je huis, als je het onder de vraagprijs kan kopen en opknappen en ooit voor een goede prijs verkopen. (is natuurlijk natte vinger werk, maar het kan wel)Inderdaad optie 2. Fijn ok, zo`n vader die wil komen helpen en dat ook kan. Echt, als je alles uitzoekt en opknapt helemaal naar jouw smaak, wordt het vanzelf helemaal jouw huis. Maar dat moet het je wel het goede gevoel geven.
Alle reacties Link kopieren
Ik zou wachten op optie 1. Wonen dichtbij je werk maakt het leven een stuk aangenamer. En stel, je pa verbouwt met ziel en zaligheid optie 2 en een maand later is optie 1 te koop? Dan baal je. Plus stel dat je 2 verkoopt, voelt je pa zich dan niet gebruikt? Kan die weer aan de slag. Of zou een eventuele flinke overwaarde (wat ik betwijfel in deze tijd) het goedmaken?
Alle reacties Link kopieren
maar ik ben zo bang dat als ik huis 2 gekocht heb, 1 maand later een van de andere huizen zoals huis 1 te koop staat en dat ik dan dikke vette spijt heb:P al hoeft dat natuurlijk niet als je een oud huis helemaal mooi maakt en alles naar eigen smaak...hmm



@ Marels: huis 2 is maar kwartiertje vanaf me werk, dat is dus allemaal het probleem niet. en ik vind het ook helemaal niet erg om in dezelfde plaats te wonen en te werken.
Alle reacties Link kopieren
Maar.... Zou je niet ook dat verliefde gevoel hebben als huisje 2 helemaal verbouwd is zoals jij dat graag wilt?

Ik zou het zelf heerlijk vinden om een huisje helemaal naar mijn eigen smaak te kunnen verbouwen. Met een huis dat "af" is heb je veel minder die vrijheid.



Maar ik blijf bij optie 3; mijn huis kopen.
668, the neighbour of the Beast
Alle reacties Link kopieren
zolang je twijfelt niets doen!

als je iets echt wilt komt dat wel boven borrelen

noem mij vaag maar ik denk dat je niet voor niets twijfelt, er komt wat anders op je pad.
Alle reacties Link kopieren
Ik zou me afvragen of je wel zin hebt in zo'n verbouwingsproject met je eerste huisje. Zoiets kan erg tegenvallen als je geen ervaring hebt met verbouwen. Dat je vader mee wil helpen klinkt leuk (en is het misschien in het begin ook nog wel), maar je zit een hele tijd in de troep, zeker als je vader dit in zijn eentje gaat doen. In je eentje duurt zoiets gewoon lang en daar moet je echt het geduld en het geld voor hebben. Weet je wel zeker dat je daar met je eerste huisje aan wil beginnen? Is het dan niet fijner om iets te kopen waar je wel meteen inkan?



Waarom zou je tussen deze twee moeten kiezen? Er is toch nog meer dan alleen deze twee opties?
[quote]MilaBo schreef op 04 oktober 2010 @ 20:01:

maar ik ben zo bang dat als ik huis 2 gekocht heb, 1 maand later een van de andere huizen zoals huis 1 te koop staat en dat ik dan dikke vette spijt heb:P al hoeft dat natuurlijk niet als je een oud huis helemaal mooi maakt en alles naar eigen smaak...hmm

quote]



Dan geef je zelf het antwoord al. Als er 14 huizen zijn, komt er vast wel eentje binnen het jaar vrij, lijkt me zo.

Ik zou voor huis 1 gaan, dat geeft je immers een heel goed gevoel.
Alle reacties Link kopieren
ik moet ook niet kiezen, maar zo voelde dat wel even ;) ik ga denk ik inderdaad gewoon wachten tot ik een huisje vind waar ik net zo'n mooi gevoel bij krijg als bij huis nummer 1, bedankt voor jullie snelle reactie's! :D
Het huis, de (grootte van de) tuin en de ligging moeten naar je zin zijn. De rest kun je naar eigen smaak (laten) verbouwen. Zou me dus niet verkijken op 'n jonger huis, ook daar kan wel 'n keuken/badkamer in zitten die niet je smaak is. Kun je beter met iets beginnen waar je de boel er gelijk uit wil slopen omdat het niet alleen niet je smaak is maar ook niet voldoet aan de eisen van deze tijd.
Staan er in jouw omgeving niet massa's huizen te koop? Kan hier niet door 't dorp of de buitenwijken rijden of ik zie minstens 10 te koop bordjes.
Alle reacties Link kopieren
quote:elninjoo schreef op 04 oktober 2010 @ 20:13:

Staan er in jouw omgeving niet massa's huizen te koop? Kan hier niet door 't dorp of de buitenwijken rijden of ik zie minstens 10 te koop bordjes.nee helaas niet, tenminste geen starterswoningen, wel veel duurdere huizen.
Alle reacties Link kopieren
Ik zou voor optie 2 gaan. Daar kan zo te horen nog wat van de prijs af (en dat is niet zo bij huizen die je van een woningbouwvereniging koopt volgens mij, hier niet in ieder geval), het is groter en heeft een grotere tuin. Dikke kans dat je daar, eenmaal verbouwd, dus langer plezier van hebt en dat je daar nog wat in kan "groeien" (qua levensstijl bedoel ik). En je eigen keuken is altijd leuker dan die die een ander heeft uitgezocht, ik ken zat mensen die een "zo leuk, het huis is helemaal af, we hoeven alleen te verhuizen" huis kochten en daar toch alsnog binnen de kortste keren een nieuwe keuken en badkamer in wilden.
Am Yisrael Chai!
Met FV eens! Grotere tuin is erg van belang en de inrichting heb je zelf nog de hand in.
Mocht je optie 2 toch nog overwegen, laat dan in elk geval een bouwkundig rapport opstellen met kostenindicatie, zodat je weet wat de verbouwing gaat kosten.



Zaken als vernieuwing van elektra of het vervangen van een vloerbalk e.d. kosten enorm veel geld en dat zijn nu net van die dingen waar je niet direct aan denkt als je een begroting opstelt voor de verbouwing en in gedachten al een nieuwe keuken en badkamer aan het uitzoeken bent. En er komen altijd dingen bij kijken die je net even niet verwachtte. Laat het rapport een kostenraming maken en tel daar minstens nog 10% (liever 20%) bij op voor de post 'onvoorzien'.

Dit is een oud topic. Het topic is daarom gesloten.
Maak een nieuw topic aan om verder praten over dit onderwerp.

Terug naar boven