Vers voer voor de mijn katten

21-04-2012 22:48 35 berichten
Alle reacties Link kopieren
Hoi,



Ik kan hier wel informatie vinden over vers voer voor de kat, maar nog geen menu's. Ik wil over op vers voer omdat het gezonder is en uiteindelijk geloof ik ook goedkoper. Ze eten al jaren overdag brokken en 's avonds met zijn 2-en elk een half blikje. Nu wil ik dat blikje gaan vervangen door vers voer.



Op de BARF forums zie ik veel over botten etc. maar omdat ik niet over wil op volledig vers voer, wil ik ook geen vleesmolen gaan kopen maar gewoon de keukenmachine gebruiken. Wie heeft ervaring met gedeeltelijk vers voer en wat gebruiken jullie?



Alvast bedankt!
Alle reacties Link kopieren
Eendagskuikens hebben een lage voedingswaarde zal ik niet doen...
Ik zou zeggen kijk eens op Barfplaats.nl. Ze hebben een gedeelte over katten op het forum staan en kunnen je veel informatie geven oven Barf en kant en klaar versvlees voor je katten en hoe je het kan introduceren.
Alle reacties Link kopieren
ik dacht altijd dat het voor katten slecht is om ze het afval van bv. vis of kip(filet) te geven!!!

Ik hoorde over botten dat dit juist heel slecht is, maar als ik jullie reacties lees is dit dus niet zo!



Mijn katten eten nu ordinaire brokjes en een klein beetje vlees `s avonds, maar wil ook wel eens overgaan op iets wat gezonder voor ze is.



Wat kan ik hen geven, ik lees hier al lever en hart (rauw), eendagskuiken (getsie, dat is zielig!!!)....
quote:Francisca21 schreef op 23 april 2012 @ 12:47:

Wat kan ik hen geven, ik lees hier al lever en hart (rauw), eendagskuiken (getsie, dat is zielig!!!)....Waarom? Of je ze nou aan je kat voert of niet, ze worden toch doodgemaakt. Lever en hart zijn ook van een dier, dus wat dat betreft net zo zielig.
Vers vlees is heel gezond voor poezen. Kip kun je ook gewoon rauw geven omdat poezen een andere zuurtegraad in hun maag hebben en dus geen problemen hebben met salmonella. Geef geen rauw varkensvlees, daar kan de ziekte van Aujeszky inzitten en daar kunnen katten niet tegen.



Ik zou niet zomaar aan botten beginnen als je je niet goed ingelezen hebt en je nog brokken geef. Bezoek dan een forum zoals Voer Natuurlijk of barfplaats.nl.



En poezen zijn nu eenmaal carnivoren en leven dus niet vegetarisch .
Alle reacties Link kopieren
Wij kopen altijd smuldier voor onze honden. Kan volgens mij ook voor katten. Voordeel is dat het goedkoop is en gewoon bij de supermarkt verkrijgbaar. De kwaliteit is erg goed.
Alle reacties Link kopieren
Oh even over het gedeeltelijk: mij staat bij dat dat juist niet verstandig is. Ik geloof dat het met de spijsvertering te maken heeft. Die stelt zich in op een bepaald soort voedsel. Tenminste bij honden is dat, maar neem aan dat dat ook voor katten geldt. En als je net begint met rauw vlees wordt aangeraden er de eerste dagen wat kokend water overheen te gooien en af te laten koelen voordat je het geeft.

Onze honden doen het er geweldig op.
Smuldier is inderdaad prima voor honden, maar niet geschikt voor een kat. een kat heeft meer eiwitten nodig dan een hond. Er zijn verschillende merken kant en klaar versvlees die speciaal voor een kat zijn ontwikkeld. Kijk eens bij een dierenwinkel die hebben vaak verschillende merken.
Alle reacties Link kopieren
Ik gaf altijd voer van BIBI, diepvriesvoer in staven verpakt. Je kunt het bij enkele dierenwinkels kopen en sommige internetwinkels bezorgen het aan huis.
Alle reacties Link kopieren
Smuldier vind ik ook niet prima voor honden. Ik vind de kwaliteit niet goed.



Carnivoer en Carnibest hebben ook voer voor katten. Zijn wel prijzig.

Voordeel van gemengd voer zeg maar vind ik dat ze alles bunnen krijgen. Je hoeft het alleen maar in hun bakje te scheppen. Als je zelf gaat samenstellen moet je wel goed de verhoudingen weten. Het is wel leuk om te doen, al is het in het begin wel even wennen .

Dit is een oud topic. Het topic is daarom gesloten.
Maak een nieuw topic aan om verder praten over dit onderwerp.

Terug naar boven