Cyste eierstok cavia

13-08-2013 20:51 18 berichten
Hoi forummers,



Sinds ruim een jaar heb ik twee vrouwtjes cavia's. Het zijn leukerds, vindt ze lief en gezellig. Ik ben met een van de cavia's naar de dierenarts gegaan, omdat ze veel te rustig was en omdat ze amper at. Ze heeft een cyste bij haar eileider. Als de medicijnen niet aanslaan, dan moet ze geopereerd worden. Dat lijkt op sterilisatie, heb ik net op google gezien. Nu zit ze rustig te eten trouwens.



Ik had een discussie met een vriendin over deze situatie. Zij vindt: zo'n klein beest ziek = niet opereren en dus als ze teveel pijn heeft in laten slapen. Ik had daar niet eens over nagedacht. Het was tot en met gisteren een gezond beestje. Cavia's laten laat zien dat het niet goed met ze gaat. Ze vindt het dieronwaardig, zo'n operatie. Ik kan net zo goed een nieuwe kopen volgens haar. Tja, het zal wat kosten bij een eventuele operatie, maar dat boeit mij niet.



Ik volg haar advies niet op, maar ik vroeg me wel af of er hier iemand is met cavia's die dit wel eens heeft meegemaakt. Is het zielig om een cavia dit aan te doen, of kunnen ze na de operatie gewoon weer vrolijk verder leven? Is het te onzeker, zo'n narcose? Doe ik het beestje onnodig iets aan? Het is nog niet zover, maar ik vroeg het me gewoon af. Ik zou nooit een beestje voor mijn eigen gerief laten leven als het beter is als ze inslaapt. Die beslissing heb ik eerder al eens gemaakt met een kat. Maar cavia's ben ik in dit opzicht niet gewend. Ik had er nog nooit over nagedacht. Het zijn voor mij geen random beestjes, het zijn kleine maatjes en ze zijn vrolijk en speels.



Ik zal het ook nog specifiek aan de dierenarts vragen, maar ik ben benieuwd wat jullie vinden.
Ik weet niet of je mij advies moet opvolgen, want volgens vele ben ik hierin echt knettergek.



Ik vind het namelijk ontzettend raar dat iemand zomaar zegt: je kunt net zo goed een nieuwe kopen. Voor mij heeft een dier heel veel waarde. Ikzelf zou zeker de operatie laten uitvoeren. Als het inderdaad blijkt dat de cavia daarna verschrikkelijke pijn zal hebben, weet ik heel eerlijk gezegd niet wat ik zou doen... Ik zie een dier gewoon bijna als een mens, dus ik kan hier eigenlijk geen antwoord op geven. Maar dat iemand zegt: 'je kunt net zo goed een nieuwe kopen" vind ik toch echt te ver gaan.
Alle reacties Link kopieren
Knaagdieren en narcose is een matige combi
Je bent zelf een theepot
Hartstikke gek ;). Nee, sta er hetzelfde in als jij. Bovendien heb ik de verantwoordelijkheid op me genomen om voor ze te zorgen. Ik vind de uitspraak 'koop maar een nieuwe' ook echt belachelijk.



Maar ik hoop ook dat er misschien hier iemand is die kan zeggen hoe het haar cavia verging na een operatie. Het is nog een jong ding, ze kunnen 6 worden (als kind had ik er een die 6 werd). Een oud wrakje zal ik dit niet zo snel aandoen, mits ik bijna zekerheid krijg van de dierenarts, maar een jonkie vind ik een ander verhaal.
Klopt, SuzanneSuus, ik lees het ook steeds op google. Konijnen hebben grotere kans, maar cavia's zijn zwakker.
Ik zou als vriendin mijn mond houden. Maar ik denk er ook zo over als je vriendin. Ik heb als kind en jongvolwassene wel konijnen gehad, maar ik heb geen band met ze gehad. Dus ziek is ziek en dood is dood. Ik kocht dan weer gewoon een nieuwe.

Ik begrijp iemand ook niet die zo'n dure operatie laat uitvoeren aan zo'n beestje.



Bij honden en katten laat Ik alleen operaties uitvoeren die leiden tot genezing.
Wat zegt je dierenarts hierover? Hoe groot is de kans dat je cavia volledig geneest? Kan het terugkomen?
Sitka, ik begrijp hoe je erin staat, maar voor mij voelt het anders.



Louisa, beestje heeft nu medicijnen. Daar kan het mee weggaan. Als dat niet zo is, dan is operatie een optie. Hij zal me dan wel voorlichten. Hij is overigens altijd eerlijk, zal nooit zomaar opereren bij weinig kans.
Als het een jonge cavia is, kun je het overwegen. Dit klinkt misschien hard, maar stel dat het daarna heel slecht gaat (maar dan ook echt extreem), dan kun je hem toch alsnog laten inslapen?
Ja, en bij uitzichtloosheid en pijn zal ik dat zeker doen.
Alle reacties Link kopieren
Mijn vorige cavia had een soortgelijke aandoening en ik heb haar ook laten opereren. Operatie verliep prima en ze heeft daarna nog 4 jaar geleefd en nergens last meer van gehad (ze is 7 jaar oud geworden en gestorven aan ouderdom).
Alle reacties Link kopieren
Eierstokcystes komen veel voor bij cavia's. Veel vrouwtjes die zo "lekker dik" lijken hebben vaak twee enorme cystes.

De medicijnen zorgen ervoor dat de cystes rijpen en gaan springen (net als bij een eisprong zeg maar, het zijn dezelfde hormonen die gegeven worden). Als dat goed gaat zal cavia snel weer opknappen.

Bij een operatie is het belangrijk dat de dierenarts veel ervaring heeft met narcoses bij cavia's. Dan zullen de risico's dat het misgaat aanzienlijk kleiner worden.

Succes en hopelijk knapt het beestje snel op!
Ah Mimi, dankjewel voor je reactie. En jij ook Bloempje! De dierenarts heeft veel knaagdieren 'gehad'. Dus dat zit wel goed. Bedankt ook voor je uitleg. Ik hoop dat het met de medicijnen overgaat en dat een operatie niet nodig is. En anders ben ik al wel wat gerustgesteld hierdoor.
Alle reacties Link kopieren
Gelukkig maar, dat was de bedoeling ook :D
Meegemaakt. Succesverhaal: beest heeft nog jaren geleefd en is 9 geworden. Ook bij een kennis is een caafje met succes geholpen, ook best oud geworden.
Negen? Wow! Bedankt Uncharted.
Eierstok cystes komen inderdaad vaak voor, heb hier enkele zeugjes met zulke cystes, ze hebben er alleen vooralsnog geen last van dus laten we ze zitten. Mochten ze last krijgen dan gaan wij ook behandelen. De operatie is zoals je al hebt opgezocht zoals een sterilisatie, het is wel een ingreep maar als jouw dierenarts gespecialiseerd is in cavia's / kleine knaagdieren en gasnarcose gebruikt, dan zijn de risico's op overlijden klein. Voor de napijn krijgen ze een stevige pijnstiller, binnen een paar dagen zijn ze opgeknapt.



Overigens, jouw vriendin kan ook wel een mep van een opgerolde krant gebruiken met de opmerking "koop gewoon een nieuwe". Gatver.
Bedankt fru1t3lla! Ik had jouw naam al een paar keer gelinkt met cavia's, leuk dat je nu ook reageert.



Het is inderdaad een dierenarts (praktijk) die zich goed uit de voeten kan met knaagdieren. Over dat aspect maak ik me eigenlijk geen zorgen. Wel over of zo'n beestje het niet als te heftig ervaart, maar daarin ben ik nu wel gerustgesteld.



Het is ook een stomme opmerking van die vriendin. Het is een schat, maar wat dat betreft is ze gewoon best hardvochtig. Ik heb ook niet gereageerd, want een discussie voeren met iemand die er zo in staat is niet te doen.

Dit is een oud topic. Het topic is daarom gesloten.
Maak een nieuw topic aan om verder praten over dit onderwerp.

Terug naar boven