Auto-ongeluk

20-03-2015 00:07 1566 berichten
Dat overkomt mij/mijn kind niet, denk je dan, als je leest over ernstige auto-ongelukken waar kinderen bij zijn betrokken. Nou, valt dat effe tegen. Zo sta ik nog lekker te werken in mijn wasserette, en zo staat mijn wereld op zijn kop. Telefoon: zoon heeft een ongeluk gehad, hij leeft nog. Even later: hij wordt nu afgevoerd met een traumahelikopter, geen idee naar welk ziekenhuis. En weer even later: de politie komt je ophalen om je naar Nijmegen te brengen. Nijmegen. Politie. Oeps. Affijn, wij met gillende sirenes en 160 km/h naar Nijmegen.



Het is nu 36 uur later en zoon doet het best goed. Zijn schedel ligt erbij als een gekraakt eitje, zijn oogkas is gebroken, zijn milt en lever zijn gescheurd en hij heeft een stuk of wat botbreuken. Hij wordt in slaap gehouden en hij ligt aan de beademing, kortom een grote puinhoop. Maar hij leeft, hij is stabiel, en in die 36 uur hebben ze al een paar medicaties kunnen terugdraaien. Zoon heeft ook al een paar keer geprobeerd om wakker te worden, das ook een goed teken. En zijn hersenen zien er wonder boven wonder prima uit, en zwellen ook niet op.



Maar wat een zootje zeg. We zijn nu even thuis, om een schone onderbroek op te halen en zo. En nu ligt ie daar, alleen. De verpleegsters m/v zijn echt hartstikke lief hoor, en voor ons wordt ook heel goed gezorgd. Maar ik wil hem gewoon weer thuis hebben verdomme. Al maakt hij nog zo veel herrie en al wil hij pas om drie uur gaan slapen, het maakt me niks uit. Klotenzooi.
Alle reacties Link kopieren
Het hangt er nogal vanaf hoe je kind eraan toe is of je lol kan hebben van je invalidestatus. De Cliniclowns doen het eigenlijk alleen goed bij mijn jongste, als die op bezoek is bij zijn broer.
Ik :hartje: de Cliniclowns. Ze hebben zoon vorige week voor het eerst weer (heel voorzichtig) aan het lachen gekregen. Maar nog een week eerder hadden we er niet mee aan hoeven komen inderdaad.
Alle reacties Link kopieren
Die invalidenstatus in pretparken is lang niet zo leuk als 'ie misschien klinkt voor een buitenstaander. Feit is dat je beperkt bent en die invalidenstatus is niet meer dan een doekje tegen het bloeden. Een heel klein doekje, je hebt in de praktijk vooral last van zo'n stoel.



Dus ik hoop dat jullie binnenkort gewoon weer normaal naar een pretpark kunnen. Maar eerst nog een beetje werk aan de winkel!
Alle reacties Link kopieren
quote:Lady-Voldemort schreef op 07 april 2015 @ 21:31:

[...]





Maar we hebben wel Burgers Zoo en het Openluchtmuseum om de hoek Burgers zoo heeft van die elektrische scootmobielen! Je betaalt 50 euro borg, en krijgt aan het eind 45 euro weer terug, ze kosten dus 5 euro. Kan zoon zelf lekker rondcrossen (ze gaan niet hard hoor). Ik heb er zelf eens gebruik van gemaakt, en wat ik me nog herinner is dat het hele park rolstoelvriendelijk was, volgens mij kon ik echt overal komen, ideaal!
In Disney is het anders erg leuk om invalide te zijn... Of iig om chronisch ziek of gehandicapt te zijn. Krijg je een kaartje, mag je langs alle rijen... Ik vond het echt top daar dat er 'iets' met me was!
Alle reacties Link kopieren
Is het allemaal goed verlopen, LV?
Life is short. Eat dessert first.
Nou hij is 'over' hoor . Glunderend ging hij de ambulance in. Na een gesprek met de dokter heeft hij lekker gegeten (koolrabi, ik had geen idee dat hij dat lustte haha) en nog even op de bank gezeten en gekletst met de groepsleiding. Om zeven uur hebben we hem al in bed gestopt, want hij viel op die bank al zowat in slaap. Hij wilde nog wel even kwijt dat hij zijn eerste middag in het rc 'heel leuk' had gevonden.



In het rookhok sprak ik een meneer die een herseninfarct had gehad en ongeveer niks kon toen hij hier twee weken geleden aan kwam. En nu huppelt ie alweer vrolijk rond met een rollator . Ze weten dus wel wat ze doen hier... het zal mij benieuwen.
Klinkt heel goed! Je schrijft heerlijk over zoon en ik zie mijn versie van jou zoon al helemaal voor me in zijn doen en laten. Lekker joch!

Veel succes op jullie nieuwe stekkie! Hoelang duurt dit ongeveer (natuurlijk niet exact maar wat is de verwachting?)
Alle reacties Link kopieren
Glunderend de ambulance in en een 'hele leuke' middag in het rc, wat een held is je zoon toch!

Hoop dat ze daar snel veel voor hem kunnen betekenen
Alle reacties Link kopieren
Wat fijn om te horen dat je zoon zulke grote passen in de goede richting doet! En voor jou fijn om te weten wat ie allemaal lust. Kun je over een tijdje volledig losgaan met koken .
quote:Doreia schreef op 08 april 2015 @ 20:16:

Klinkt heel goed! Je schrijft heerlijk over zoon en ik zie mijn versie van jou zoon al helemaal voor me in zijn doen en laten. Lekker joch!

Veel succes op jullie nieuwe stekkie! Hoelang duurt dit ongeveer (natuurlijk niet exact maar wat is de verwachting?)Geen idee. We zien wel . Ze gaan hem eerst twee weken observeren en dan wordt er een definitief plan gemaakt. Maar hij gaat morgen wel meteen vol aan de bak hoor: ergo, fysio en logo. En ze gaan ook meteen beginnen met 'toilettraining', want die luier is hij intussen meer dan beu dus het is wel fijn als hij zelf weer naar de wc kan gaan.
Alle reacties Link kopieren
Hopelijk blijft hij het leuk vinden als hij stevig aan de bak moet morgen
Ouwe tang, verveel je je soms? Zoek eens een andere hobby dan mensen op dit forum af te zeiken, graftak!
Alle reacties Link kopieren
Wat een goed berichten allemaal!
Haha LV, als hij straks weer thuis is kan hij nooit meer tegen je zeggen "dat lust ik niet"!

Fijn dat hij op zo'n positieve manier met de dingen die hij voor z'n kiezen krijgt omgaat, dat zal zijn herstel zeker helpen.



Is het voor jullie ook fijn dat hij dichter bij huis is? Of logeren jullie nu ook in Arnhem? En hoe gaat het met zijn zus?
Alle reacties Link kopieren
Pff wat een vooruitgangen weer zeg! fijn hoor om dat steeds te lezen!



Goed teken dat hij zijn eerste middag in het rc leuk vond! Als hij het huis/personeel niks vind staat dat ook zijn revalidatie in de weg dus dat is alvast mooi meegenomen 😉



Hoop dat het snel weer de oude is, die zoon van jullie!



Hoe gaat het met zijn vader en zus? Kunnen zij ook alles een beetje behappen?
Alle reacties Link kopieren
Fijn nieuws allemaal!
Alle reacties Link kopieren
Wat ontzettend fijn om te lezen dat het goed gaat! Maar inderdaad, ben benieuwd hoe zoon het vind na een lange 'werkdag'
It ain't me
Alle reacties Link kopieren
Morgen dus al flink aan het werk. Ik hoop dat hij zo positief blijft, dat helpt enorm, denk ik.
Life is short. Eat dessert first.
Alle reacties Link kopieren
Weer een stap dichter bij herstel en een stap dichter bij huis! Top dat hij het leik vond, de eerste middag. Dat hij ze daar maar een flink poepie laat ruiken, zoals hij ook in het ziekenhuis verbazingwekkend goed herstelde.
Wat een goede berichten allemaal, LV. Die zoon van jou krijgen ze niet zomaar klein hè? Zo te lezen lijkt hij op z'n moeder. Ik wens hem stilletjes heel veel sterkte vandaag en de komende twee weken, en ik hoop dat ze dan met een goed plan kunnen komen. Aan hem zal het vast niet liggen.
Deel 1 van het plan is: uitrusten. Zoon is hondsmoe van die hersenschudding en de ziekenhuishectiek, dus de komende dagen komen de therapeuten lekker aan zijn bed. Maar hij is vrolijk, kletst honderduit en heeft me vanavond zelfs compleet ingemaakt met een spelletje dat hij van de ergo geleerd had .



De meneer die hem heeft aangereden heeft vandaag gebeld, die arme man was er dood mee aan. Gelukkig kon ik hem relatief goed nieuws vertellen. Zoon heeft me gevraagd hem de groeten te doen en erbij te zeggen dat hij niet boos is... toen moest ik wel even slikken hoor.
Alle reacties Link kopieren
Ik slik even met je mee, LV.. hoe mooi dat het zo goed gaat!
Later is nu
Alle reacties Link kopieren
Lekker nog even uitrusten dan!
Ouwe tang, verveel je je soms? Zoek eens een andere hobby dan mensen op dit forum af te zeiken, graftak!
Alle reacties Link kopieren
Wat fijn dat het de goede kant op gaat LV.

Dat je zoon maar veel uitrust en je vaker inmaakt met spelletjes!
Heerlijk, al die goede berichten!



En toch wel goed dat die man zijn medeleven toont. Dat gebeurt vaker niet dan wel, en ik denk dat dit goed is om het uiteindelijk weer achter je te kunnen laten.

Dit is een oud topic. Het topic is daarom gesloten.
Maak een nieuw topic aan om verder praten over dit onderwerp.

Terug naar boven