Geld & Recht alle pijlers

Fiets tegen raam

10-11-2016 20:13 279 berichten
Hallo dames en heren, ik lees al een tijd mee en heb toch maar besloten zelf een account aan te maken.



Het zit zo:

We wonen in rijtjes huis waar het raam direct aan de stoep vast zit. Nu zet er een man telkens zijn fiets tégen het raam aan. We hebben al meerdere keren gevraagd of hij dit niet wilde doen aangezien de kans dat de ruit kapot gaat aanzienlijke vergroot word. We hebben geprobeerd dit aan hem uit te leggen maar hij wuifte dit weg. Hij blijft ook telkens zijn fiets tegen het raam aan zetten. Als hij zijn fiets nou op de standaard zou zetten voor het raam, was het geen enkel probleem geweest.



Nu net kwam hij zijn fiets weer ophalen en we hoorde dat hij de fiest echt 4x tegen het raam liet vallen voordat hij hem echt oppakte en ermee weg liep. Ik dacht eerst dat er iemand aanklopte en mijn vriend ging dus naar de deur toe. Bleek het weer die man te zijn!



Mijn vraag nu is, in welk recht sta ik, om die man te vragen om hem niet tegen het raam te zetten maar ervoor?

Het gaat mij puur om het fysieke contact, niet dat er een fiets staat.
Alle reacties Link kopieren
Ik moet zeggen dat toevallig je boterham met appelstroop laten vallen terwijl je je ramen zeemt mij wel kan bekoren .
Alle reacties Link kopieren
quote:Amand schreef op 10 november 2016 @ 20:23:

Gewoon z'n fiets 50 meter verderop zetten. En de volgende keer weer wanneer hij volhardt 100 meter verderop. De keer daarna weer verder. Er komt echt een moment dat hij het gaat snappen. Desgevraagd vertel je hem uiteraard dat jij zijn fiets verplaatst hebt.Ik hoef niet verder te lezen ik sluit me bij Amand aan. Je hebt het netjes gevraagd en hij is zo aso geen rekening met jouw spullen te houden dan zou ik zijn fiets gewoon zelf verwijderen. Ik heb weinig geduld met dit soort dingen.. Op de standaard zou ik ook niet willen, dadelijk waait het of stoot iemand tegen de fiets en valt hij tegen het raam dat maakt de kans op schade groter dan er tegenaan staan.
Difficulty is inevitable, drama is a choice.
Alle reacties Link kopieren
quote:Ceylon schreef op 10 november 2016 @ 23:04:

[...]





Duh. Geen beter vermaak dan leedvermaak en morgen is het vrijdag

Klopt!

En Petra ... ?
Alle reacties Link kopieren
Je gaat toch geen border aanleggen in een gemeentelijke stoep voor dit probleem?! Ik denk dat je dan zelf een probleem krijgt, buiten het werk dat je ermee hebt.



Op slot zetten aan een paal, 50 m verderop zetten, dat soort dingen lijken me meer geschikt. En het Artikel printen en op zijn zadel plakken kan ook prima.
Alle reacties Link kopieren
quote:lizzy75 schreef op 11 november 2016 @ 13:35:

Je gaat toch geen border aanleggen in een gemeentelijke stoep voor dit probleem?! Ik denk dat je dan zelf een probleem krijgt, buiten het werk dat je ermee hebt.



Zoals al gezegd, in de meeste gemeenten vinden ze geveltuinen juist een goed idee. En als je er gewoon wat traaggroeiende altijd-groene beplanting inzet, hoef je alleen maar elk jaar even te snoeien. Maar ik zou altijd een geveltuintje willen als ik op de begane grond aan de stoep woonde (dus zonder voortuin). Die 30 cm groen ziet er niet alleen veel vriendelijker uit, maar voorkomt inderdaad fietsen, en zorgt ervoor dat wandelaars iets minder pontificaal langs je raam lopen. Erg prettig.



En mooi, met geveltuintjes ziet een straat er echt wel beter uit:

Anarchie is leuk, maar je blijft van mijn kaas af
Alle reacties Link kopieren
quote:lizzy75 schreef op 11 november 2016 @ 13:35:

Je gaat toch geen border aanleggen in een gemeentelijke stoep voor dit probleem?! Ik denk dat je dan zelf een probleem krijgt, buiten het werk dat je ermee hebt.



Op slot zetten aan een paal, 50 m verderop zetten, dat soort dingen lijken me meer geschikt. En het Artikel printen en op zijn zadel plakken kan ook prima.In amsterdam zijn er zelfs acties dat je plantjes en grond van de gemeente krijgt.
Ik vind zo'n geveltuintje wel een heel erg leuk idee eigenlijk!
Alle reacties Link kopieren
quote:nina1966 schreef op 11 november 2016 @ 14:04:

[...]

In amsterdam zijn er zelfs acties dat je plantjes en grond van de gemeente krijgt.In Tilburg ook.
Misschien klopt het niet allemaal, maar het is wel waar
Alle reacties Link kopieren
De auto van de buren is total los. Achteras gebroken. Airbags uitgeklapt. Uitlaat compleet aan gort, chassis ontzet. De buurvrouw is ongedeerd.

Onze buurvrouw die kleine kinderen heeft kwam me het hele verhaal in geuren en kleuren vertellen. Vanmorgen om half zeven is het gebeurd. De meningen zijn ietwat verdeeld, een deel, dat vindt dat onze opritten openbaar terrein zou moeten zijn, vindt dat het een rotstreek is. De rest die ook dit gedoe heeft in hun eigen voortuin, of bang is dat hun kind een keer aangereden wordt op de stoep hoopt dat het nu klaar is met dit gedoe.



Ik gok zomaar dat het nu wel over is. Dat zomaar andermans terrein op scheuren.

Op dit moment legt een bedrijf het blok beton op zijn plek.



De politie kwam na de melding van het bedrijf dat de auto heeft weggehaald even kijken. Voor een situatiebeoordeling. Sleuf lag 50 cm vanaf de stoep, op eigen terrein, met een pylon erbij.
@Petra

Typisch trouwens dat de sleper de politie in heeft geseind.
Alle reacties Link kopieren
TO, is afwachting van een leuk geveltuintje kan je misschien een papier aan het raam hangen met in dikke letters: "Fiets voor het raam gratis mee te nemen!"



Kijken of hij het dan nog aandurft om hem daar achter te laten.
Alle reacties Link kopieren
Ik zal wel een slecht mens zijn. Ik heb genoten van de update, Petra!
Oh dear, how sad, never mind.
Alle reacties Link kopieren
Wow Petra. Zal ze leren! Hoop ik voor je.
@Petra ik zou de posts weghalen als ik jou was. Kans op herkenning van de situatie is groot nu en het kan gezien worden als een bewuste actie omdat je hier gisteren al over schreef. Ik denk dat je kan rekenen op pay back time van de buren die natuurlijk niet blij zijn met hun auto die nu total los is.
Alle reacties Link kopieren
quote:dianavankrimpen schreef op 11 november 2016 @ 15:35:

@Petra ik zou de posts weghalen als ik jou was. Kans op herkenning van de situatie is groot nu en het kan gezien worden als een bewuste actie omdat je hier gisteren al over schreef. Ik denk dat je kan rekenen op pay back time van de buren die natuurlijk niet blij zijn met hun auto die nu totaal loss is.Niks bewuste actie. Dat gat is niet gegraven met als doel het beschadigen van de auto van de buren. Het gat is gegraven om een hek te plaatsen. Dat is volkomen legitiem.
Oh dear, how sad, never mind.
Alle reacties Link kopieren
quote:petra123456 schreef op 10 november 2016 @ 23:37:

[...]





Het hekje is omdat mensen dus doodleuk parkeren op onze oprit, of beter gezegd op privéterrein, in mijn voortuin. Wij krijgen er onze eigen twee auto's op en we haddden onze aanhanger er staan. Met verjaardagen of bezoek rolden we de aanhanger weleens in de resterende tuin en dan passen er twee autos als een alto en 106 bij onze eigen autos. We zetten ze er dan zelf even op, het is nogal smal onze eigen grote auto heeft 20 cm speling in de breedte. Stapvoets, stoep , als we samen weggaan staat de ene op de stoep voor de veiligheid en de ander rijdt de auto eraf.



We hebben autos laten wegslepen op kosten van de eigenaar. We hebben de politie erbij gehad. Er zijn waarschuwingen uitgedeeld, boetes aan mensen die het vaker doen. Er is een niet parkerenvlak voor onze oprit geschilderd. Nu hebben we een vergunning onze oprit ontoegankelijk te maken. De gemeente is het handhaven moe, alle buren met oprit hebben deze vergunning gekregen.

De kerende buren komen rustig met 20 achteruit tussen twee geparkeerde autos door en hebben nul komma nul zicht op de stoep die tussen de tuin en weg ligt.



En hoewel we buiten kantoortijden mogen parkeren bij een bedrijf drie straten verderop is het best wel van de zotte om anderhalve kilometer verderop te parkeren omdat iemand in mijn tuin staat. Dat doet diegene dan maar.



Eigenlijk zeg je, ik kan best een aantal straten verderop parkeren en dat stukje lopen is niet erg. Zou je kunnen besluiten om de bestrating weg te halen en er een tuin van te maken mét een stenen muurtje erom heen. Degenen die denken er dan nog gebruik van te kunnen maken krijgen / hebben schade én jullie hebben het recht om de bij jullie ontstane schade te verhalen. Wie niet bereid is om rekening te houden met anderen moet het dan maar financieel voelen, desnoods dubbel.

Ik bedoel maar, de gelegenheid geven tót is net zo erg als het plegen van.
Alle reacties Link kopieren
Jeeemig Petra wat een verhaal!

Ik geef je op zich wel gelijk, maar jeetje, ik hoop niet dat je jezelf nu een enorme oorlog op de hals gehaald hebt zeg.



TO, ik zou gewoon stug die fiets wegzetten denk ik, en niet heel voorzichtig zeg maar.
De stoep is eigendom van de Gemeente en gelijk looppad,daar mogen geen fietsen geplaatst worden en dan ook nog voor een raam. Wie komt in jouw gemeente fietsen ophalen? stadswacht of politie? Daar kan die man dan naar het depot gaan om zijn fiets op te halen tegen betaling. En inderdaad doe een papier voor je raam met Verboden fietsen te plaatsen en daaronder dat wetsnummer met uitleg.
Alle reacties Link kopieren
quote:Hayek schreef op 11 november 2016 @ 15:29:

Ik zal wel een slecht mens zijn. Ik heb genoten van de update, Petra!



+1

Dankjewel voor de update Petra!
quote:Hayek schreef op 11 november 2016 @ 15:36:

[...]



Niks bewuste actie. Dat gat is niet gegraven met als doel het beschadigen van de auto van de buren. Het gat is gegraven om een hek te plaatsen. Dat is volkomen legitiem.





Lees de post van haar gisteren 22.28. Of het nu terecht of onterecht is (het is idd haar stoep zoals zij het omschrijft) uit die post kunnen anderen de boodschap halen dat het graven van de geul en het niet aankondigen niet helemaal onbewust is.



Maar ze moet het zelf weten natuurlijk. Ik zou zelf niet zitten wachten op wat voor tegenreactie dan ook.
quote:ainne schreef op 11 november 2016 @ 15:43:

Jeeemig Petra wat een verhaal!

Ik geef je op zich wel gelijk, maar jeetje, ik hoop niet dat je jezelf nu een enorme oorlog op de hals gehaald hebt zeg.



aar.





Idd. Ze zeggen niet voor niets beter een goede buur dan een verre vriend. Op zich vind ik een hek plaatsen op eigen terrein een goed plan maar het maken van een sleuf, in het donker en niets zeggen tegen de buren, hoe irritant ze ook zijn, vind ik een stap te ver gaan. Of ze nou 100 of 200 keer hun auto hebben ge draaid.

Ik denk dat dit nog wel een staartje gaat krijgen.
Alle reacties Link kopieren
quote:Habbekratz schreef op 11 november 2016 @ 15:45:

De stoep is eigendom van de Gemeente en gelijk looppad,daar mogen geen fietsen geplaatst worden en dan ook nog voor een raam. Wie komt in jouw gemeente fietsen ophalen? stadswacht of politie? Daar kan die man dan naar het depot gaan om zijn fiets op te halen tegen betaling. En inderdaad doe een papier voor je raam met Verboden fietsen te plaatsen en daaronder dat wetsnummer met uitleg.Waar woon jij? Zijn er echt gemeenten in Nederland waar de politie zich drukmaakt om fietsen die op de stoep geparkeerd staan? Als ze dat hier in Amsterdam zouden doen bleef er geen fiets over
Anarchie is leuk, maar je blijft van mijn kaas af
Alle reacties Link kopieren
quote:handigmetgeld schreef op 11 november 2016 @ 16:09:

[...]





Waar woon jij? Zijn er echt gemeenten in Nederland waar de politie zich drukmaakt om fietsen die op de stoep geparkeerd staan? Als ze dat hier in Amsterdam zouden doen bleef er geen fiets over Sterker nog:

Artikel 27

Fietsen en bromfietsen worden geplaatst op het trottoir, op het voetpad of in de berm dan wel op andere door het bevoegde gezag aangewezen plaatsen.
Oh dear, how sad, never mind.
Alle reacties Link kopieren
quote:dianavankrimpen schreef op 11 november 2016 @ 16:09:

[...]





Ik denk dat dit nog wel een staartje gaat krijgen.



Dat denk ik eerlijk gezegd ook,

Met de rest van jouw betoog ben ik het dan weer niet eens,
Gelukkig zijn is het vermogen hebben tevreden te zijn.

Dit is een oud topic. Het topic is daarom gesloten.
Maak een nieuw topic aan om verder praten over dit onderwerp.

Terug naar boven