Waar wonen in Almere

08-02-2009 17:38 257 berichten
Alle reacties Link kopieren
Ik ga de gok wagen!! Verhuizen naar Almere. Ik werk daar en ik word gek van het reizen elke dag! Maar waar moet ik gaan wonen? Welke wijken zijn leuk, welke zijn af te raden? Ik hoor het graag!
Alle reacties Link kopieren
Almere is niet veilig, het is er hartstikke crimineel.



Ik loop nog liever over de Wallen.
Alle reacties Link kopieren
quote:Liv schreef op 11 februari 2009 @ 08:52:

Dan moet je zorgvuldig uitkienen waar je sterft.



Doodgaan kan overal hoor!

Maar jij wilde juist niet dood gevonden worden in Amsterdam, dus overal doodgaan is dan geen optie voor je.



Centraal station en warmoestraat moet je ook mijden.



Haha, alsof dat de enige plekken zijn met junks en zwervers.

Dat is wel mijn ervaring, en ik woon er 10 jaar.



Je betaalt je scheel voor een mini-appartementje,

Ik niet, maar ik heb wel mazzel gehad.



Dan heb je inderdaad mazzel, maar nog steeds geen ruim huis met tuin.



Ik zou niet weten wat ik met een ruim huis met tuin zou moeten, heb drie jaar in zoiets gewoond en het kon mij niet bekoren. Een ruim appartement kan ik wel waarderen, een tuin wil ik ab-so-luut niet. Heb een terrasje en een dakterras staat op de verlanglijst.



Ik ga op de fiets.

Dan hoop ik dat je niet van Amsterdam West naar de Bijlmer hoeft iedere dag?

Wat zou ik in de Bijlmer moeten doen?



er is geen rustig plekje te bekennen

Het barst van de rustige plekjes, zelfs in het hartje van de stad.

Noem me een rustig (dat je de hele dag niks hoort, of geen mens ziet) plekje in het hart van de stad dan?

In het huisje met binnenplaats van vrienden van mij, vlak aan het leidseplein. In het westerpark, tegen het sloterdijkpark aan. Een waterconstructie met watervalletjes waar je rustig een boek kunt lezen en geen mens die langs komt, soms een verdwaalde hondenuitlater. De binnenplaats van een appartementen complex nabij centraal station.... Ik kan zo wel even doorgaan geloof ik.



, je kinderen kunnen nauwelijks buitenspelen,

Daarom heb ik ook geen kinderen, behoeften van dat grut ook altijd....

Tja, als dát je reden is om geen kinderen te krijgen....

Nee, maar wel een fijne bijkomstigheid en voor mij zeker één van de redenen.



natuur is er niet

ik woon nabij het westerpark, iedere dag dus door veel groen lopen/fietsen. Ik zie daar nu meer 'natuur' dan ik ooit in die nieuwbouwpoldergruwel heb gezien.

Dan ben je nog nooit in de Oostvaardersplassen geweest. Het westerpark? Heb ik ook vlakbij gewoond, ga me nou niet vertellen dat je dát natuur vindt.......

Alle natuur in NL is aangelegd, en sinds de vernieuwing is Westerpark, zeker het stuk tegen sloterdijkpark aan, erg mooi geworden (en rustig). In die zin vind ik veel groen in NL vergelijkbaar, natuur spreek je over in Zuid Afrika en de national parcs in de VS. Die zijn er niet in NL, niet in Amsterdam maar ook niet bij de Oostvaardersplassen.



in het centrum kom je niet met de auto,

Wat moet je in godsnaam met de auto in het centrum?

Nou eeeh, al die zware tassen er in stoppen?

Welke zware tassen?? Maar ja, ik doe dan ook geen inkopen voor een gezin.



Maar de net buiten de ring wijken als Sloten en Kolenkit zijn inderdaad niet fijn. Maar helaas heb je dat ook in poldergruweldorpen.

Nou, binnen de ring is anders ook genoeg verpaupering te vinden. En hier is dat toch echt minder, dat is gewoon een feit.

Niet mee eens.



Maar ja, die gezellige sfeer he?

Het is niet zozeer de gezellige sfeer, als wel de sfeer van oude gebouwen en een diversiteit aan mensen. En leuke cafes, kroegen en theaters. Die vind ik in de polderellende gewnoon niet leuk.

Diversiteit aan mensen heb je hier ook! Horeca wordt ook steeds uitgebreider. Het enige wat inderdaad ontbreekt zijn oude gebouwen.... (duh)

Poldergruweldorpen zijn alles behalve divers. Je ziet alleen maar dezelfde koppen, dezelfde types, dezelfde soort gezinnetjes, dezeflde kledingstijl.



(vergeet de knipoog niet he? )

Die moet jij ook hebben, als mensen iets tegen Almere hebben.

Dacht je dat ik die niet had dan? Hoe kom je derbij?





Enne, neem dit alles alsjeblieft met een nog vettere knipoog. (pfff, Amsterdammers zijn ook snel beledigd zeg!)Ben zeker niet beledigd.



Heb een pluspunt van Almere: ThermenLamer

quote:Liv schreef op 10 februari 2009 @ 15:27:

[...]





Dan ben je al een tijd niet in buiten geweest denk ik? Wordt enorm veel gedaan momenteel in buiten. Is volgens mij nu het snelst groeiende stadsdeel. Nieuwe centrum wordt een stuk groter, met veel meer horeca en kleine winkeltjes.

Het bevalt mij in ieder geval prima!



Ik ben er een half jaar geleden geweest, ik vind het nog steeds afschuwelijk. Die lelijke kaarsrechte straten waar geen eind aan komt in veel buurten langs die dreven. Bah. Er zijn best aardige stukken ook hoor maar de opzet blijf ik monsterlijk vinden.



Ik snap het ook niet, dat je als planologen/ontwerpers kiest voor een indeling zoals die in Seizoenenbuurt of Oostvaardersbuurt en Bloemenbuurt.

Nu het wat ouder wordt en het groen wat hoger en weelderiger scheelt het wel maar je moet er wel kunnen toveren vind ik als de bomen kaal zijn.



Het centrum is gewoon een centrum. Dat vind ik inwisselbaar voor een centrum in welk ander vinexdorp dan ook.
Alle reacties Link kopieren
Ik ben één keer in mijn leven in Almere Buiten geweest, op een feestje bij een collega, en het deed me denken aan een vakantiepark.
Alle reacties Link kopieren
quote:Zamirah schreef op 12 februari 2009 @ 14:54:

Almere is niet veilig, het is er hartstikke crimineel.



Ik loop nog liever over de Wallen.

de wallen zijn juist veilig, mits je geen toerist bent.

ik ga daar al stappen vanaf mijn 14e ofzo, (jaja, kom maar door met de voorspelbare grappen )die junks laten je links liggen als je de 'juiste' uitstraling hebt.

en als er wat is hoef je maar te kikken en er staan 6 man politie om je heen. Liever de wallen om 3 uur snachts dan het chique zuid.
Alle reacties Link kopieren
De wallen zijn inderdaad niet onveilig, maar zuid is dat ook niet. Mensen lijken ook te kunnen ruiken of je toerist bent of dagjes-toerist uit de provincie.



Weet je waar het leuk wonen is? Hoofddorp. Instant hersendood gegarandeerd als je dat dorp binnenrijdt.
Alle reacties Link kopieren
quote:Carlice schreef op 12 februari 2009 @ 15:58:

De wallen zijn inderdaad niet onveilig, maar zuid is dat ook niet. Mensen lijken ook te kunnen ruiken of je toerist bent of dagjes-toerist uit de provincie.

heel herkenbaar ja. zuid is niet specifiek onveilig nee, maar ik heb mijn dochter na donker liever midden op de wallen dat op de pres. kennedylaan of op de apollolaan!

Weet je waar het leuk wonen is? Hoofddorp. Instant hersendood gegarandeerd als je dat dorp binnenrijdt.of badhoevecity..nieuwsloten, ook brrr..
Alle reacties Link kopieren
Nieuw Vennep!
quote:Zamirah schreef op 12 februari 2009 @ 15:49:

Ik ben één keer in mijn leven in Almere Buiten geweest, op een feestje bij een collega, en het deed me denken aan een vakantiepark.Schat er zijn zát huizen te koop in dat vakantiepark, zoek er een uit zou ik zeggen!
Alle reacties Link kopieren
Zo'n Roompot vakantie gevoel, maar dan het hele jaar. Wie wilt dat nou niet!?
Alle reacties Link kopieren
Ik begin benieuwd te worden waar de anderen wonen zoals Leo en Carlice, misschien heb ik het gemist, neem me niet kwalijk, maar ben wel benieuwd.



afzeiken van Almere wordt nu wel saai, hahahaha.
Alle reacties Link kopieren
tja,ik denk dat als je de reistijden zat bent,je daar gewoon moet gaan wonen.Wij zeggen altijd waar je brood is is je thuis.De 1 heeft het reizen er voor over de andere niet.Zelf zou ik niet graag meer in een nieuwbouw huis willen wonen,maar goed dat is persoonlijk.Als ik moest kiezen tussen veel reizen,weinig thuis,dat wist ik het wel.Alhoewel Almere? (wat een geweldige post is dit zeg.Daar heeft ze echt wat aan..)
Alle reacties Link kopieren
Ik woon nu 10 jaar in Almere, 5 in Haven en 5 in filmwijk in stad.

Op beide plekken voelde ik me thuis, maar voor mij is filmwijk precies het goede. Lekker wandelen langs het Weerwater, rustig, een gemengde bevolking. En niet te ver van mijn werk, lekker op de fiets, en zelfs op loopafstand van het centrum.

Alleenstaand zou ik liever in het centrum wonen, een kennis van me heeft een leuk appartement in het centrum en dat is helemaal ideaal voor haar.



Mijn droom is in een oud huis te wonen, een monumentaal pandje, Naardenvesting of Amersfoort centrum of zo. Maar het is goed dromen te houden. Voor het geld, dat mijn huis gekost heeft kan ik nog geen garage kopen in Naarden!
Alle reacties Link kopieren
quote:sarah2ndlife schreef op 12 februari 2009 @ 17:15:

Ik begin benieuwd te worden waar de anderen wonen zoals Leo en Carlice, misschien heb ik het gemist, neem me niet kwalijk, maar ben wel benieuwd.



afzeiken van Almere wordt nu wel saai, hahahaha.



Mwahhhh, ik vind dit niet echt serieus Almere afzeiken. Niet dat ik niet achter mijn uitspraken sta, maar afzeiken vind ik echt een te groot woord. Nou is het woord poldergruwel voor mij gemeengoed geworden voor randstedelijke gemeenten, misschien vinden mensen dat afzeiken. Het is voor mij slechts een aanduiding. Ik wil ook zeker niet het wonen in een stad de hemel in prijzen. Maar ik ben denk ik wel meer een stadsmens, als ik moet kiezen. NL heeft weinig 'echt' buitenleven te bieden, we zijn gewoon een dichtbevolkt land met weinig natuur. Niet zo gek, het is allemaal aangelegd en gecreeerd, niet onstaan. Het feit blijft dat NL eigenlijk zee is. Maar dat terzijde...

Ik heb in poldergruwel gewoon als tiener, en dat vond ik verschrikkelijk. Voordeel: groot vrijstaand huis met grote tuin rondom, prettig om ruimte te hebben als je je woonruimte met meerdere mensen en huisdieren deelt. Ik heb later ook met ex een nieuwbouw gruwel gekocht onder de rook van de stad. Grote tuin met vrije achterzijde, moderne architectuur, ruim. Ik heb me er nooit op mijn plek gevoeld. Ik was blij toen ik daar weg was. Terwijl anderen een moord doen voor zo'n groot huis en liggen er krom voor. Voorkeuren zijn nou eenmaal heel persoonlijk. Ik woon blijkbaar liever niet al te ruim, maar ook weer niet piepklein ofzo. Een appartement of studio met terras volstaat, en dat vind je prima terug in de stad. Ik voel me er meer op me plek. In nieuwbouw gruweldorpen word ik somberig en triestig. Dus heel simpel, ik ga daar niet wonen. Maar wat anderen doen en laten, fine with me!
Alle reacties Link kopieren
Lief aangeboden, Leo, maarre...ik bedank toch liever!



Doe mij maar een huis op de Marnixkade.
Heb niet alle pagina's gelezen, maar krijg wel de indruk dat Almere niet erg geliefd is..

Wij zijn op zoek naar een leuke koopwoning, en nu zagen we in Almere een leuk nieuwbouwproject, Benelux heet dat, ligt in Almere Poort??

Ook erg leuk nieuwbouwproject in Harderwijk, en op een of andere manier trekt ons dat meer..
Alle reacties Link kopieren
Ik ben het wel met Carlice eens, ga eens kijken in Lelystad of Dronten. Net zo erg. Anders erg.
Afzeiken?

Welnee...

Dat ik Almere Buiten vreselijk vind kan toch?

Ik zit een paar postings terug nog op te pijpen over bijvoorbeeld Parkwijk en nog wat andere buurten.



Almere-Buiten vind ik, als Almeerder van het eerste uur, niet mooi en ik heb er zelf 4 jaar gewoond. Mijn voorkeur heeft Haven en Stad. Ik ga in Drenthe wonen, in een piepklein dorp. Moet je mensen (vooral mijn geliefde Amsterdamse vrienden en collega's) daar over horen, dat is pas afzeiken
Alle reacties Link kopieren
En ik houd ook niet van nieuw. Pleintjes enzo, met parkeerhaventjes...daar word ik depressief van.
Alle reacties Link kopieren
Almere Poort is een stuk dat in ontwikkeling is, het ligt richting Haven.
Alle reacties Link kopieren
quote:eleonora schreef op 12 februari 2009 @ 18:10:

Afzeiken?

Welnee...

Dat ik Almere Buiten vreselijk vind kan toch?

Ik zit een paar postings terug nog op te pijpen over bijvoorbeeld Parkwijk en nog wat andere buurten.



Almere-Buiten vind ik, als Almeerder van het eerste uur, niet mooi en ik heb er zelf 4 jaar gewoond. Mijn voorkeur heeft Haven en Stad. Ik ga in Drenthe wonen, in een piepklein dorp. Moet je mensen (vooral mijn geliefde Amsterdamse vrienden en collega's) daar over horen, dat is pas afzeiken

opvallend. de meeste rasAmsterdammers die ik ken zouden liever op een boerderij in the middle of nowhere wonen dan in almere of een andere vinex-treurboel. Dan maa echt gaan voor de voordelen van buiten wonen, en geen compromis met een aangelegd park en je auto kunnen parkeren maar OOK HEUS WEL een winkelcentrum en een theater hebben.

almere gaat trouwens voor culturele hoofdstad van europa zag ik
Alle reacties Link kopieren
quote:Zamirah schreef op 12 februari 2009 @ 18:12:

En ik houd ook niet van nieuw. Pleintjes enzo, met parkeerhaventjes...daar word ik depressief van.en woonerfjes, met carports..*huivert en kijkt liefkozend naar haar fietsje buiten in de natte sneeuw leunend tegen een dood boompje*
Alle reacties Link kopieren
* kijkt vertederd naar haar ouwe Citroën onder de meidoorn, vol met herfstblad...*
Alle reacties Link kopieren
Bovendien is een boerderijtje in Drenthe goedkoper dan een huis in Almere Buiten. En Groningen ligt op spuugafstand.
quote:RosieRo schreef op 12 februari 2009 @ 18:24:

[...]



opvallend. de meeste rasAmsterdammers die ik ken zouden liever op een boerderij in the middle of nowhere wonen dan in almere of een andere vinex-treurboel. Dan maa echt gaan voor de voordelen van buiten wonen, en geen compromis met een aangelegd park en je auto kunnen parkeren maar OOK HEUS WEL een winkelcentrum en een theater hebben.

almere gaat trouwens voor culturele hoofdstad van europa zag ik



Ze vinden het allebei niks. Almere niet en Drenthe niet.

Wort je boerette? Ga je doen daaarooooo? Meid....waar je zín in hebt, met je kut in de klei gaan sitte, nou mijn niet gezien, jij liever dan ik in ieder geval! Als je een scheet laat hoor je 'm een uur laten nóg galleme, maar ruike doe je 'm gelukkig niet, stront genoeg op het platteland whahahahahaha!

Of 'daar hóóóór jij toch helemaal niet??? Jij heb reuring nodig!'



Dus nee, de echte Mokummers (familie o.a.) zien het niet zo zitten. Het is vooral omdat ik zo ver weg ga. Zij vinden Weesp al ver en dan ga ik 2 uur bij de 'Stat vandaan wone!'

Maar ze komen wel langs hoor en dan vinden ze het heerlijk. Leer mij m'n pappenheimertjes kennen....

Dit is een oud topic. Het topic is daarom gesloten.
Maak een nieuw topic aan om verder praten over dit onderwerp.

Terug naar boven