Werk & Studie alle pijlers

Studie/scriptie - leg hier je ei!

28-01-2010 13:15 2319 berichten
Alle reacties Link kopieren
Er waren al meer topic's geweest over het bezig zijn aan je scriptie, maar zo'n beetje iedereen daar is al klaar of het hele topic is ingezakt. Dus vandaar een nieuw topic!



Ik heb er soms gewoon behoefte aan om ergens mijn ei kwijt te kunnen over mijn studie, de problemen met mijn scriptie en alles wat daar bij komt kijken. Dus wie schrijft er mee?



Wie zijn er ontussen klaar? Magnolia, Inkjee, Linlin85, Puntje, Yarabelle, Onrust, Maryxz, AgoErgoSum, MissFire, Mirlo, Tyche, Mevrouwtjezonneschijn
Alle reacties Link kopieren
Hallo allomaal,



Zo te lezen zijn jullie vandaag allemaal best ijverig geweest. Wat goed. Nu voel ik me helemaal schuldig. Haha... Heb de laatste dagen echt nauwelijks iets gedaan. Maar volgens mij ben ik ook net een paar maanden minder ver dan de meesten hier.... Wat goed dat sommigen van jullie het combineren met zoveel werken! Ik werkte tot 2010 ook 24 uur naast mijn studie, maar had wel zeer flexibele uren. Ik ben nu teruggegaan naar 16 uur en ga per maart terug naar 8 uur, omdat ik ook nog 4 dagen stage ga lopen. Heeft een van jullie nog tips voor de onderzoeksopzet? Ik ben momenteel het boek 'Het ontwerpen van een onderzoek' van Verschuren en Doorewaard (wordt bij ons op de uni als een bijbel gezien, maar volgens mij zijn de schrijvers ook van onze uni...haha). Dat verhaal van 'ik en mijn konijn' herken ik eerlijk gezegd wel een beetje. Ik heb veel papers e.d. moeten schrijven en gelukkig altijd mooie cijfers gehaald, maar ik krijg als feedback wel altijd mee dat de aanloop veel te lang is en dat ik pas na een 'x' aantal pagina's met de verdieping kom. Hiervoor moet ik in mijn scritpie dus echt waken. De eerste keer dat ik een paper schreef (stond daar gelukkig niet in: Ik hoop dat u het leuk vindt maar) kreeg ik als commentaar: Je moet echt eens een roman gaan schrijven, dit paper komt al aardig in de beurt. Succes allemaal. Ik moet alweer gaan... Weer een dag niets gedaan. Morgen echt ;)
Alle reacties Link kopieren
Mijn scriptie moet tussen de 40 en 50 blz zijn. Dat is inclusief voetnoten en bronvermelding. Is minder dan mijn vorige scriptie die kwam uit op ruim 60 blz.
Alle reacties Link kopieren
Ik wil het zo kort mogelijkhouden... maar heb nogal de neiging om alles te gaan uitleggen en dat moet ik dus juist niet doen...



Hoe gaat 't bij jullie? Al druk bezig vroeg op de ochtend?
Alle reacties Link kopieren
Ik kom met het schaamrood op mijn kaken bekennen dat ik gisteren niet verder ben gekomen dan twee alinea's, en het vanmorgen belangrijker vond om een beetje uit te slapen en mijn kamer eens grondig schoon te maken. Nog niet veel nuttigs gedaan dus, deze week.



Mijn (master) scriptie wordt denk ik een pagina of 50, met tabellen en grafieken in de tekst. Maar het kan gerust meer of minder worden als dat zo uitkomt. Geloof niet dat daar erg strikte richtlijnen voor zijn.
Alle reacties Link kopieren
(dubbel)
Alle reacties Link kopieren
Hallo,



Ik lees al een tijdje mee op dit onderwerp, maar heb nu besloten om toch ook mee te gaan schrijven. Ook ik ben bezig met mijn scriptie (master). Ik ben nu nog bezig met theoretisch kader en onderzoeksdesign neer te zetten (onderzoeksvoorstel dus nog). Ik heb in tegenstelling tot sommige van jullie een duidelijke scriptiebegeleider. Het enige wat eraan scheelt is dat hij het groter wil maken dan ik. Dat is dus ook nu al gelijk mijn probleem. Maar goed, ik kan toch moeilijk tegen hem zeggen dat mijn doel is om zo snel mogelijk mijn master te halen met zo min mogelijk inspanning en dat mijn doel dus niet is om het meest boeiende, moeilijke en grootste onderzoek neer te zetten van al mijn mede studiegenoten. Kortom, ook hier gaat alles niet supervloeiend. Ik weet echt wel dat het een moeizaam proces is. Daarom is het fijn als ik hier af en toe mijn ei kwijt kan!
Alle reacties Link kopieren
Hoi scriptievrouw!

Welkom snap je punt, maar ik denk je dit best ( in iets andere bewoordingen) tegen je begeleider kan zeggen. Dat je een behapbaar onderzoek wilt doen, zodat je binnen een redelijke termijn wilt afstuderen. Ik heb ook tegen mijn begeleider gezegd dat ik in juni wil afstuderen en niet al te ingewikkelde dingen wil doen.
Alle reacties Link kopieren
Hallo allemaal,



Wat een leuk actief forum is dit toch. Net met een brede smile bijgelezen.

Ik ben trouwens mama scriptiebegeleider kwijt... jammer.



@Myle: je vraagt tips voor een onderzoeksopzet, maar da's best lastig in het wilde weg. De onderzoeksopzet hangt heel erg af van jouw onderwerp.

Bestuurskunde is een onderzoek gebaseerd op de praktijk he?

De belangrijkste tip is een basisboek met een theorie/ model te vinden passend bij je onderwerp. Dat model toets je vervolgens aan de praktijk.



@Scriptievrouw: Fijn een duidelijke scriptiebegeleider. Kan je niet het beste ook duidelijk tegen hem zijn? Natuurlijk niet dat je lui bent en zo snel mogelijk wil afstuderen, maar dat je een pragmatische insteek hebt. Dat het onderwerp je boeit maar dat voor jou een voldoende ok is en op tijd afstuderen prioriteit numero uno. Probeer te achterhalen wat hij het belangrijkst vindt en baken vervolgens het onderzoek zoveel mogelijk af.

Weet je al wat je na je studie wil doen? Je zou alvast kunnen beginnen met solliciteren. Als je werkt, is het helemaal duidelijk dat snel afstuderen je eerste prioriteit is.



Sterkte allemaal, Meermim
Alle reacties Link kopieren
Dan heb ik toch wel een andere instelling.. snel afstuderen was niet echt mijn doel... wel om veel lol te maken, een man te scoren, engels te leren, mooie natuur te bekijken...



Myle: wat misschien ook helpt is om te visualiseren hoe jij het geheel voor je ziet en wat jou onderzoek er aan bijdraagt.



Scriptievrouw: Welkom!



Maryxz, opruimen is ook belangrijk. In een rommelige kamer kun je niet goed werken, dus wel een geldig excuus.



Ik wil het deze week afhebben. PUNT. Duimen jullie mee?
Alle reacties Link kopieren
@ Mevrouwtje zon: tuurlijk duim ik. En heb je de man gescoord?
Alle reacties Link kopieren
Wat een leuke reacties!



Ik ga vrijdag tegen hem zeggen dat het voor mij erg belangrijk is om in juli af te studeren.



Vandaag ga ik er weer hard aan zitten. Ik zit nu ook met het conceptueel model te worstelen. Ik dacht dat er altijd een 1 afhankelijke variabele en 1 onafhankelijke variabele moest zijn. Mijn scriptiebegeleider wil dus dat ik er andere variabelen bij betrek die ook invloed hebben op de situatie (ik begrijp dat ik altijd rekening moet houden met de situationele context per case). Kortom, vandaag ga ik mijn brein hierover laten kraken. Ohja, voor de beeldvorming; ik doe een mastervariant van Bestuurskunde.



Voor degene die ook vandaag weer aan de slag gaan: succes!! Ik vind het in ieder geval een mooie dag om veel voor elkaar te gaan krijgen.
Alle reacties Link kopieren
Succes! Ook ik ga vandaag hard mijn best doen. Moet mijn eerste twee hoofdstukken volgende week af hebben, en dat wordt nog even doorwerken!

Van bestuurskundige modellen heb ik geen verstand, dus daar kan ik helaas niks zinnigs over zeggen.

Inderdaad slim om je prioriteiten met je begeleider te bespreken. Ik wilde juist een echt groot en boeiend onderzoek doen, dan maar iets langer bezig. Mijn begeleiders moeten me juist 'tegenhouden' en inperken (maar inmiddels vind ik dat fijn, want ik heb het gehad met mijn scriptie... bleh!)
Alle reacties Link kopieren
@Maryxz: Superknap dat jij het doet om het onderzoek zelf! Wil je zelf ook na je afstuderen verder gaan met onderzoek?



Ik heb geen zin om volgend jaar nogmaals collegegeld te betalen. En ook niet onbelangrijk: scriptieman zit in buitenland en wil graag zo snel mogelijk daar naar toe!
Alle reacties Link kopieren
Dat is een goede reden om hard te werken scriptievrouw!



Een man heb ik gescoord, maar die zit niet in NL, dus wel een goede stok achter de deur om voor september heelmaal klaar te zijn, dus nu moet ik wel eventjes wat harder gaan werken..
Alle reacties Link kopieren
Wow, beide een vent in het buitenland dus. Lijkt me maar lastig! Wel een goede motivatie om snel te willen afstuderen... Dat collegegeld is ook een goede reden, daarom wil ik ook echt wel dit jaar klaar zijn, maar dat lukt ook zeker wel (ik ben nu wel lang genoeg bezig...)



@Scriptievrouw; ik wil hierna wel promotieonderzoek gaan doen, maar als er iets anders interessants op mijn pad komt vind ik dat ook prima. Heb nog niet echt een omlijnd plan.

Jullie wel?
Alle reacties Link kopieren
Een promotie onderzoek zou wel gaaf zijn! Maar dat is een kwestie van geluk hebben, contact hebben met de juiste mensen, beetje goede cijfers en nog meer geluk hebben... dus ik weet niet of dat er voor mij in zit, maar dat zou wel leuk zijn.



Het plan voor mijn "toekomst" loopt nu tot september; dan wil ik klaar zijn met mijn studie en daarna is nogal onbekend. Want ik wil ook graag naar 't buitenland (want die man zit daar he...)
Alle reacties Link kopieren
Bedankt voor jullie tips allemaal!



@ scriptiemevrouw, ik lees dat je ook een Mastervariant doet van Bestuurskunde. Ik ook. Heb jij gekozen voor een kwanitatief onderzoek? (Ik heb niet alles helemaal teruggelezen, sorry als je het al had gemeld).



Bij mij is de onderwepkeuze iets anders gegaan dan bij de meesten. Ik heb eerst bepaald (na en in overleg met drie docenten) wat ik precies wil onderzoeken, daarna ben ik op zoek gegaan naar een beleidsveld wat ik interessant vind en toen ben ik pas op zoek gegaan naar een onderzoek wat bij mijn wensenlijstje past. Beetje de omgekeerde wereld dus dat maakt het soms wel lastig. Hoe zijn jullie bij je scriptieonderwerp gekomen?



Een promotieonderzoek lijkt me ook wel wat. Maar zoals al gezegd, daar moet je wel een beetje geluk mee hebben. Zijn jullie je al een beetje aan het orienteren op de arbeidsmarkt?



Succes allemaal.
Alle reacties Link kopieren
Voorlopig ben ik vooral op 't forum in het kader van studie-ontwijkend gedrag. En ik vind me op de arbeidsmarkt orienteren nogal confronterend want dat betekend dat ik bijna klaar ben... en dat is eng.



Ik stop voor vandaag. Ik heb trek en ik wil dit duffe gebouw uit...
Alle reacties Link kopieren
Ik ben aan mijn afstudeeronderzoek gekomen via mijn professor. Hij had college gegeven dat ik interessant vond, toen heb ik hem benaderd met de vraag of ik in dat kader onderzoek kon doen. Helaas werd dat project gestopt, maar eigenlijk was dat niet zo jammer, want hij had nog iets veel interessanters waar hij me wel geschikt voor achtte en ik was ook direct enthousiast.

Omdat ik in de praktijk heel nauw met hem samenwerk, en hij me graag 'wil houden' maak ik me niet echt zorgen om wat ik straks ga doen. Mijn prof is bezig met een promotievoorstel waar hij mij dan voor wil, als dat niet lukt kan ik waarschijnlijk 'gewoon' voor hem gaan werken (binnen dit project). Mocht dat allemaal niet lukken dan heb ik via dit werk alweer heel wat connecties waar ik wel kans denk te maken.

(en hiervoor heb ik pabo gedaan, dus dat is altijd mijn back-up)
Alle reacties Link kopieren
Zo, nieuwe dag dus we gaan er weer lekker tegen aan!



@myle: Ik doe kwalitatief onderzoek. Dit vind ik zelf 'leuker' om te doen. En spss+statistiek vind ik driemaal k*t (zo neergezet zijn het wel domme argumenten, haha). Mijn soort onderzoek/probleemstelling vraagt ook om kwalitatief onderzoek.



Ik wil geen promotieonderzoek doen. Ik wil gewoon een leuke baan waarmee ik lekker ga verdienen, maar wie wil dat niet



Bij mijn studie geven de afstudeerbegeleiders hun onderwerp aan en op basis daarvan kies je een begeleider met bijbehorend onderwerp. Bij sommige begeleiders staat dan zelfs al je onderzoeksvraag klaar (veelal subonderwerpen van een groot kwantitatief onderzoek), bij anderen ben je geheel vrij om binnen het onderwerp zelf iets te bedenken. Het laatste is mijn situatie.
Alle reacties Link kopieren
Jullie zijn goed bezig!!



Ik heb gesprek gehad met mijn supervisor en mijn voorstel moet nog een keer aangepast worden. Hopelijk voor de laatste keer.... Merk dat ik soms te weinig tijd heb om er echt goed voor te gaan zitten.....

Ik doe ook kwalitatief onderzoek, kwantitatief vind ik totaal niet leuk.... Mijn onderwerp is voortgekomen uit interesse voor een bepaald land en toen ben ik de theorie erbij gaan zoeken. Grappig ik lees dat er mensen nu bezig zijn met hun master scriptie Bestuurskunde, dat heb ik een aantal jaar geleden gedaan......



Komende tijd maar weer even flink aan de slag met mijn voorstel.....
Alle reacties Link kopieren
Komt vast wel goed magnolia! Ik heb mijn voorstel wel tig keer aangepast, en uiteindelijk onderzoek ik toch iets dat weer nog anders is...



Ik doe redelijk kwantitatief onderzoek, vind ik juist leuk! Beetje klooien met cijfertjes en daarmee dingen 'bewijzen'. Ik heb ook een extreem representatieve steekproef, dus wat ik ontdek is ook wel behoorlijk 'waar'. Ik kijk echt uit naar mijn analyse-fase!
Alle reacties Link kopieren
Intussen ben ik behoorlijk nieuwsgierig geworden naar jullie scriptieonderwerpen.



@ scriptievrouw 1 onafhankelijke variabele lijkt me eerlijk gezegd erg weinig, helemaal bij kwalitatieve case study. Begrijp ik goed dat je niet uit een bestaand onderzoeksmodel werkt?



@Myle: klinkt goed toch voorop stellen wat je graag wilt onderzoeken? Dan ben je supergemotiveerd en meestal heb je er na je studie ook iets aan.



@Maryxz: studeer je nu pedagogiek? fijn zo'n representatieve steekproef. Uit eigen ervaring weet ik dat kwantitatief onderzoek leuk kan zijn. Ik ben eraan begonnen terwijl liever niet kwantitatief onderzoek maar gaandeweg kreeg ik de smaak te pakken.



@mevrouwtje zonneschijn en scriptievrouw: sterkte zo met jullie vent op afstand. Lijkt me moeilijk.



@paris-rose: en heb je de presentatie al gedaan? ik ben benieuwd hoe het je is afgegaan.



Sterkte allemaal op deze donderdag en morgen.
Alle reacties Link kopieren
@Meermin: nee, geen pedagogiek; onderwijskunde. Een masterrichting die niet zo algemeen is dus wil er niet te veel over uitweiden (al ben ik volgens mij door dit hele topic al behoorlijk herkenbaar...). Binnen deze richting is kwantitatief onderzoek ook wel gebruikelijk/logisch, bij de meeste vakken kwam ook aardig wat wiskunde en statistiek aan de orde (lekker vaag).
Alle reacties Link kopieren
..

Dit is een oud topic. Het topic is daarom gesloten.
Maak een nieuw topic aan om verder praten over dit onderwerp.

Terug naar boven