Borstvoedingsvragen

21-06-2010 20:18 2785 berichten
Alle reacties Link kopieren
Welkom op het algemene borstvoedingsvragen-topic. Hier kun je al je vragen over borstvoeding kwijt. Ervaren borstvoedingsmoeders zullen zo goed mogelijk je vragen proberen te beantwoorden. Let erop dat het gaat om moeders die geen opleiding hebben gehad op gebied van borstvoeding. Hun antwoord vervangt dus niet het consult bij een lactatiekundige of de ondersteuning door een vrijwilliger bij een borstvoedingsorganisatie.



Voor gezondheidsproblemen raden wij aan om een arts of een gediplomeerd deskundige op gebied van borstvoeding in te schakelen.

Voor discussie is op dit topic geen plaats.





Zoek je een goed boek om je voor te bereiden op borstvoeding? Lees dan:

Borstvoeding, van Mary Broekhuijsen en Stefan Kleintjes

Handboek borstvoeding van La Leche League

Borstvoeding geven, een antwoord op veel vragen van Adrienne de Reede



Betrouwbare informatie over borstvoeding op internet vind je op de volgende sites:

Algemene site met (bijna) alles over borstvoeding: www.borstvoeding.com

Borstvoedingsforum van de verenigde borstvoedingsorganisaties: www.borstvoedingsforum.nl

Vereniging Borstvoeding Natuurlijk: www.borstvoedingnatuurlijk.nl

La Leche League Nederland: www.lalecheleague.nl

Nederlandse Vereniging van Lactatiekundigen: www.nvlborstvoeding.nl



Voor mensen die full time kolven een link naar een oud topic met veel tips:

Tips voor fulltime kolven
Inad en ik zijn echt twee verschillende personen.
Alle reacties Link kopieren
Schimmel dacht ik ook al aan. Duurt nu wel erg lang nl. Maarja, het neemt steeds iets af op het moment dat ik wil bellen en dan twee dagen later komt het toch weer opzetten. Schiet niet op. Verschillende houdingen doe ik idd ook
Alle reacties Link kopieren
viooltje ik word helemaal blij van je berichtjes !

Twee flesjes vol ! TOP !

en je kleine meid ook al aangelegd ... je bent een strijder !
Alle reacties Link kopieren
Ha, Viooltje, dat zijn goede berichten! Balen dat het zo afhankelijk is van de vpk (en die eerste kraam! Je zou ze toch!) maar vanaf nu gaat het vast goed!
Alle reacties Link kopieren
Super viooltje! Daar word ik ook blij van dat soort berichten. En fijn dat jullie gebuideld hebben.
Alle reacties Link kopieren
Viooltje jeej!!
Alleen hier kon ik toch niet tegen op kolven om de 3 uur 40 cc. Ik heb tot 9 uur maar dan sta ik " quitte" dus dan kolf ik gelijktijdig met haar voedingen maar om 12,3 en 6 uur lig ik boven in bed te kolven.

Ga ik daarna dan wel bij komen denk het wel he. Dus als het goed is ga ik deze nacht een beetje de omschakeking maken. Gisternacht kolfde ik in 1 keer 100 cc terwijl overdag 30 cc of 40 cc.

Nouja ik moet maar denken we komen er stukje bij beetje. Nu is de " kattekop" bij haar dus een stuk minder leuk.

Vind het sneu, ze ligt in een warmtebedje en doet het prima maar man is nu al overtuigd dat het goed en gezond is haar te laten liggen ( we kregen er bijna ruzie over ) ik heb nml 3 uur haar op mn buik gehad. Ze heeft alleen geslapen en al vragen ze heel de tijd of ze haar weg moeten leggen - in feite is haar monotoring echt super op de buik.

Nou ik gun man dat ook! Maar door dat panische gedoe wordt zijn eigen idee versterkt dat 6 wk te vroeg niet aanraken is, dat ze in dat bedje moet. Enfin man heeft dus alleen maar paar keer gekeken. Jammer.
Alle reacties Link kopieren
Hier gaat het allemaal super (hij is alweer 10 wkn), al 'baal' ik soms van de vele voedingen. Gister en vandaag 9. Gelukkig hoef ik eind aug pas te werken, zou er niet aan moeten denken nu al. Dan moet ik echt vaak kloven! Voed nog steeds op verzoek en hij drinkt ook snel, dus dat scheelt dan wel weer.

Wat zijn jullie ervaringen????
Alle reacties Link kopieren
Zeker jammer viooltje buidelen is zo goed voor je kindje, daar zou je geen ruzie om moeten krijgen. Het is ontdekt in zuid amerika toen een arts vrouwen met te vroeg geboren kindjes naar huis stuurde en die kwamen dan na een paar weken weer en die kindjes deden het prima omdat de vrouwen het steeds bij zich droegen!!



Ik kom even iets mededelen:

Vandaag is mijn zoon 8 maanden 2 weken en 6 dagen, omgerekend 6 mnd 2wk en 4 dagen MAAR vandaag krijgt hij ZES maanden 100% live borstvoeding!!! Mede dankzij jullie!
voor fab en voor viooltje!!!



Gerr, heel eerlijk gezegd was dat wel een voordeel van ft kolven, dochter kreeg al vrij snel maar 5 flessen per dag. Kan me voorstellen dat je het soms wel even gehad hebt met 9 voedingen per dag.
Alle reacties Link kopieren
gerr, sinds een paar weken krijgt zl twee flesjes mee naar het kdv met ieder 130cc. Ze doen er soms drie kwartier over om het te geven maar hij drinkt het wel op. (soms met biobim rijstebloem erin, helpt ook) Ik haal hem nu nog om 15u op tot ik langer ga werken, maar dan heeft hij zelden honger. Ik kolf in zijn afwezigheid meer dan twee keer 130 Kortom: hij dronk bij mij ook vaker, maar blijkbaar in totaal ongeveer hetzelfde. Kortom: het komt vast wel goed voordat het augustus is!
Alle reacties Link kopieren
Fab, super, van harte!



Viooltje, als je man overtuiging nodig heeft in de zin van artikelen waaruit blijkt dat gebuidelde kinderen het veel beter doen dan niet gebuidelde kinderen, wil ik wel wat voor je bij elkaar zoeken. Dan moet je het maar even zeggen.

Geen warmte zo verwarmend als de warmte van de ouders!
Ik vind het jammer dat ik soms de indruk krijg dat de ouders de indringers zijn op de warmtebedjes afdeling, je komt en krijgt vervolgens te horen dat het lichaamsvontact niet doorgaat want zo noemen ze : ik heb ze al verzorgd en ingestopt. Als reden als het iets minder gaat: ja ze heeft zolang bij moeder gezeten ( ik zag dat het daardoor juist beter ging- al die tijd op mij was alles aanzienlijk rustiger ) ze sturen ouders gewoon een soort weg en je merkt gewoon dat ze ouders die er veel zijn lastig vinden - niet allemaal onee maar sommige wel- dat gevoel schromen ze je niet te geven. Denk ik hallooo mijn kind ligt daar, dit is mijn kraamtijd, behandel me niet alsof ik jouw babyclub verstoor !

Gelukkig ga ik wel zo vaak als ik wil en vanavond heb ik haar niet meer bij me durven nemen ( onverantwoirde ouder dan ) maar morgen zeg ik wel wat ik zie - maar dan krijgt ze er na zeker last - zeker de inspanning dan

ik weet dar buidelen goed doet

zij toch ook ???

Apart he !!
Alle reacties Link kopieren
Dat vind ik dan echt schandalig Viooltje, hoe ze met ouders omgaan. En met hun baby's, want het is al lang en breed aangetoond dat veel lichaamscontact met de ouders juist beter is voor die kleintjes. In sommige gevallen zelfs levensreddend.

Goed dat je er wat van zegt en gewoon wel je eigen gang gaat. Wat je zegt, het is jouw kind en jouw kraamtijd, zij zijn er voor de medisch noodzakelijke dingen, jij bent er voor de o zo belangrijke liefde.
Toch jammer dat je er dingen door laat

het zou anders moeten - je voelt je schuldig als je jouw ding doet - of laat je afhouden-zeker het gros.
Alle reacties Link kopieren
Volhouden Viooltje, het is jouw kind en jullie gaan verder met je kleintje. Dan maar impopulair.

Voor je kindje is het samenzijn met jou of je man/vriend gewoon het beste.



Volgens mij stond bij mij voorop het dossier van mijn dochter met grote rode letters "lastige moeder met hormonen"

Maar ik heb een goed gevoel overgehouden aan die tijd en het idee dat ik mijn dochtertje heb gegeven wat ik kon.

Heel veel sterkte en ik vind dat je heel goed bezig bent!!!
Wat raar viooltje!

Mijn dochter heeft de eerste paar dagen ook op een warmtebedje gelegen, maar ik had het warmtebedje gewoon op mijn kamer staan naast mijn eigen bed. Dus niemand die er iets van zei als ik haar er weer uitpakte en bij me nam.

Dus gewoon lekker vaak er heen gaan hoor!
Alle reacties Link kopieren
Bah wat gaat dat waardeloos daar Viooltje! Laat je niet op de huid zitten en ga gewoon buidelen. Het is jouw kind en jouw kraamtijd. Hen zie je hierna niet meer terug en jouw kind kan een goede start maken. God, wat zit ik me op te winden. Ik vind het echt heel naar voor je!
Alle reacties Link kopieren
Ik zit me rot te zoeken op borstvoeding.com naar die lijst met medicijnen, voor wat wel en niet samen kan met de bostvoeding. Ik heb het wel een keer gezien, maar kan het nu niet meer vinden. Wie kan me helpen?
Alle reacties Link kopieren
Zoek je deze lijst?
Alle reacties Link kopieren
Ik denk aan deze lijst
Alle reacties Link kopieren
Ja Wen die bedoel ik!

Beetje sukkelig dat ik hem niet kon vinden, hij staat vanaf nu bij mijn favorieten.
Geloof dat er nu al meer als de helft voedingen lukt. Door te blijven herhalen wat ik wil en dat ik graag hun hulp wil gaat het beter, vandaag super lieve verpleegster die vond dat mijn babyviool zo goed aanhapt, ze toont veel interesse in de borst en zoekt en hapt en doet.

Ik weet zeker als ik erg zou oefenen ze het kan en dat ze het gaat pakken.

Maar misschien rond week 35 ? Het begin is er!

Kolven liep even terug. Stuwing en er kwsm niks uit! Ik zag alleen nog maar "cc" iets wat ik niet ken v h hele " stromende en cc loze karakter " van borstvoeding nooit geweten WAT mijn zoon dronk en nooit notie van gehad!

Met hulp van mijn man vanmorgen weer 40 cc gekolfd. en wat kan hij? Wat mij in geen 3 jr bv ervaribg is gelukt met de hand kolven !

Ik voelde me trouwens onwijs onzeker zo niet sexy!! Buik van ks, dik, twee gestuwde super tieten. Sorry maar waar dat is toch erg en dan je man om warme doeken vragen. Oh hebben jullie nou nooit eens grdacht ik voel me zo vreselijk niet uitgedost ???
Alle reacties Link kopieren
Haha, dat je tijd hebt om je daar druk over te maken bij mij kwam pas na een paar weken het besef dat er nog iets met uiterlijk en zo gedaan moest worden.

Wel knap dat je man kan kolven, heeft hij een achtergrond als veeboer?
Alle reacties Link kopieren
De kraamtijd is per definitie niet sexy...
Hallo, het is mijn eerste keer hier op dit topic. Ik hoop dat jullie wat tips voor mij hebben.



Mijn zoontje is 2,5 week oud en de borstvoeding ging eerst hartstikke goed. Ik had enorme productie dus de baby hoefde alleen maar aan te koppelen en het spoot hem tegemoet. Na tien minuten trok hij zich weer terug met een gezicht van 'ik hoef niet meer' en dat was het. Pas na 2,3 of vier uur had hij weer honger.

De andere borst geven was niet nodig. Daar had hij geen interesse in en hij groeide goed dus van de VK en de kraamhulp hoefde dat niet. Luxepositie voor moeder en zoon dus.



Maar sinds twee dagen is mijn productie wat minder. Dat betekent werk aan de winkel voor de baby en daar heeft hij geen zin in. Waar hij eerst gulzig de melk wegklokte, neemt hij nu een paar slokjes en heeft hij geen zin meer.



Ik probeer hem te stimuleren (wang aaien, handpalm masseren) en dat werkt dan even. Na tien minuten ligt hij te slapen en is hij niet wakker te krijgen. Luier verschonen helpt niet. Daarna wil hij niet drinken, maar vervolgens kan hij niet meer slapen en ligt hij te huilen.



Het gevolg is dat hij veel minder voeding binnen krijgt dan eerst en daardoor veel vaker wil drinken. Na een uurtje wil hij weer. Met hetzelfde resultaat. Op zich geen drama, maar wel vermoeiend.



Hoe krijg ik hem zover dat hij aan de borst beter drinkt?

Dit is een oud topic. Het topic is daarom gesloten.
Maak een nieuw topic aan om verder praten over dit onderwerp.

Terug naar boven