Geld & Recht alle pijlers

Help mijn vriend is gierig, of valt het mee?

18-12-2010 11:36 366 berichten
Alle reacties Link kopieren
Een lastig thema dat ik niet goed met vriendinnen durf te bespreken, maar ik vind dat mijn vriend gierig is.
Alle reacties Link kopieren
Maar wie betaald de overige vaste lasten, huis, gas water licht, gemeentebelastingen, auto etc? Is dat ook ieder zijn deel?
quote:Starshine schreef op 18 december 2010 @ 12:29:

[...]





Maar goed, die 1000 euro hè.

Je vriend gaat voor jullie kindje zorgen, dus opvangkosten hebben jullie niet. Babyvoeding en luiers kosten bij lange na geen 1000 euro per maand, net zoals kleding en speelgoed. Uitstapjes kun je zo duur of goedkoop maken als je wilt en het eerste jaar zal een uitstapje meestal naar de kinderboerderij, de speeltuin op de hoek of het zwembad zijn. En (zoals al opgemerkt werd) is een kind tot zijn 18de gratis met de ouders meeverzekerd.

M.i. is 1000 euro dus erg ruim ingeschat, maar je kan wat je overhoudt wel sparen, want de kosten lopen wel op.Hij is (voor 'n kunstenaar wellicht opmerkelijk) misschien juist niet van 't bij de dag leven. Het blijft niet goedkoop. Over 'n paar jaar zijn er wellicht sportclubs en wedstrijden die betaald moeten worden, vliegtickets en verblijf blijft niet gratis voor 'n kind, dan studie, kleding, rijbewijs etc. Alleen maar goed als er dan genoeg voorraad is.
quote:elninjoo schreef op 18 december 2010 @ 12:34:

[...]



Hij is (voor 'n kunstenaar wellicht opmerkelijk) misschien juist niet van 't bij de dag leven. Het blijft niet goedkoop. Over 'n paar jaar zijn er wellicht sportclubs en wedstrijden die betaald moeten worden, vliegtickets en verblijf blijft niet gratis voor 'n kind, dan studie, kleding, rijbewijs etc. Alleen maar goed als er dan genoeg voorraad is.dat zeg ik toch?
Alle reacties Link kopieren
We wonen in Spanje, daar is geen kinderbijslag en is een kind niet automatisch meeverzekerd zoals in Nederland, dat had ik er natuurlijk even bij moeten vertellen.

We wonen in een huis waar geen hypotheek opzit, dus dat is een hele luxe positie. Het huis is zijn familiebezit (van ouders zo te zeggen)
Alle reacties Link kopieren
*
anoniem_71971 wijzigde dit bericht op 18-12-2010 12:39
Reden: vraag net beantwoord
% gewijzigd
Geen kosten voor huur of hypotheek dus. En gas, water en licht? Delen jullie dat wel?
Alle reacties Link kopieren
quote:Sarah78 schreef op 18 december 2010 @ 12:37:

We wonen in Spanje, daar is geen kinderbijslag en is een kind niet automatisch meeverzekerd zoals in Nederland, dat had ik er natuurlijk even bij moeten vertellen.

We wonen in een huis waar geen hypotheek opzit, dus dat is een hele luxe positie. Het huis is zijn familiebezit (van ouders zo te zeggen)



Okeeee dan.

Jij bent effe gek wanneer je akkoord gaat met de ideeën van vriendjelief!
Ja, dat vind ik echt.
Alle reacties Link kopieren
Ok, dus jij woont als het ware gratis in zijn huis? edit niet zo handig geformuleerd. Maar hij betaald/brengt meer in meer dan dat je eerder zei, nl de huurwaarde van het huis. Hij betaald ook de overige kosten die te maken hebben met het huis, de auto?
En ik herhaal mijn eerdere vraag nog maar eens: hoe denkt hij over jouw inkomen en je wens om minder te gaan werken?
Alle reacties Link kopieren
quote:borderwalk schreef op 18 december 2010 @ 12:41:

Ok, dus jij woont als het ware gratis in zijn huis? Dus hij betaald meer dan dat je eerder zei, nl de huurwaarde van het huis. Hij betaald ook de overige kosten die te maken hebben met het huis, de auto?Ik lees hierin dat hij ook gratis woont.
Ja, dat vind ik echt.
Alle reacties Link kopieren
Je woont bij hem gratis, hij betaald de overige kosten en neemt de zorg op zich voor de kleine (geen kinderopvangkosten en mogelijkheid meer te werken)



Wat is precies je probleem?
Alle reacties Link kopieren
quote:Saaar schreef op 18 december 2010 @ 12:42:

[...]





Ik lees hierin dat hij ook gratis woont.Klopt, ik heb het ook hergeformuleerd, maar het recht om in het familiehuis te wonen, vertegenwoordigd ook een bepaalde geldelijke waarde. Hij zal zo redeneren: ik zorg voor een huis, waarschijnlijk ook gas water licht en zal dat waarschijnlijk ook vinden bijdragen als zijn bijdrage.
Ik vind het ook zo gek nog niet. Hij heeft het in ieder geval goed voor elkaar. En als je er niet tevreden mee bent, kun je altijd nog proberen een beter betaalde baan te krijgen.
Nou ja, hoe het ook zei: Voor een huisgenoot zou ik zeggen: gelijke inbreng, voor een partner: naar rato. Maar zo zit ik in elkaar, gek mens dat ik ben
@saaar

Het kost hem wellicht niets, maar hij brengt het wel in. Een 'gratis woning' zou indien verhuurd ook geld op kunnen leveren.
Alle reacties Link kopieren
Ik hou er niet van, dat rekeningen splitsen, kosten vakanties exact splitsen terwijl je samen leeft. Maar dat is wat jullie hebben afgesproken.



Waaraan ging jouw geld ook alweer op einde maand?
Alle reacties Link kopieren
lange tekst, poef.......weg
anoniem_54520 wijzigde dit bericht op 18-12-2010 12:49
Reden: iets met mosterd
% gewijzigd
Het wordt steeds zotter: hij kan en wil tijdens zijn kunstenaarswerk fulltime voor jullie kind zorgen en hij heeft 'n gratis huis waar jij dus ook gratis kunt wonen en dan nóg wil je dat hij meer inbrengt? Echt hoor, zoek 'n beter betaalde baan en niet zo zeuren. Denk dat je 't prima getroffen hebt. Okee, je staat met lege handen op straat als je relatie uitgaat, maar ook daarvoor is de oplossing: beter betaald werk zoeken en zeker niet gaan minderen met werk. Vooral niet nu jij in de luxe positie zit dat jij niet thuis hoeft te blijven voor je kind, omdat je vriend dat allemaal regelt.
Alle reacties Link kopieren
BELACHELIJK!!!! Wat een sukkel. Sorry hoor, maar dit moet je echt niet accepteren. Gadverdamme, bij zo'n vent wil je toch niet wonen?!



Naar rato lijkt me heel reeel en als hij dat er niet voor over heeft vraag ik me ernstig af hoe zeer hij liefheeft. Klinkt heel zwaar, maar ik denk er wel zo over.

Komt mede omdat ik met mijn ex hier ontelbare ruzies over heb gehad waaruit bleek dat hij niet echt bereid was om het 'samen' leuk te hebben maar vooral dat hij het leuk zou hebben (en wij verdienden ongeveer hetzelfde, dus wel een ander issue, maar daar zal ik dit topic niet mee vermoeien).



50/50 lijkt me hier absoluut niet aan de orde. En ik zou die boodschappen ook niet meer doen. Doei, laat hem dat maar doen en anders eet hij maar een droog kaakje. Laat hem maar voelen hoe het zit. Gadver, wat een eikel.
Waarom wil je eigenlijk 4 dagen gaan werken? Je vriend zorgt voor het kind, dus het argument van kind uit handen geven gaat hier niet op. Besef je wel dat je je eigen positie op de arbeidsmarkt hiermee in gevaar brengt (of in elk geval verslechterd)?
Alle reacties Link kopieren
Ja ik woon gratis,ook daarom vind ik het moeilijk om te roepen dat hij gierig is. Ik bedoel ik heb geen woonkosten whatsoever erg luxe dus. Aan de andere kant, hij ook niet, want het huis is al lang afbetaald ( door zijn ouders). Gas en licht wordt door ons gedeeld en gemeentebelasting betaald hij.

Ik heb een auto ( hopelijk gaat die nog heel lang mee) en draag zorg voor de kosten. Hij heeft ook een auto.
bollo, misschien moet je eerst even het topic doorlezen voor je zo tekeer gaat.
Alle reacties Link kopieren
Die auto is van jou, dus jouw kosten. Hij heeft zijn eigen, en zijn eigen kosten.



Wat ben je nou kwijt? Baal je dat je geen geld overhoudt na het aanschaffen van kleding??
Alle reacties Link kopieren
Ik vind ook dat hij - weliswaar op een indirecte manier - prima bijdraagt aan de gezamenlijke kosten.



Je woont gratis, je hebt geen kosten voor opvang, normaal gesproken zou daar je halve salaris al aan opgaan!



Ik vraag me ook af of je wel een dag minder zou moeten gaan werken, want het is niet nodig, het is een luxe die je je dan permiteert. Dat mag natuurlijk maar dan moet je niet klagen dat het geld kost.
Naar rato kosten delen vind ik anders worden als één van beide partners al voorziet in gratis huisvesting.



TO, zoals gezegd vind ik het wel een eigen keuze van je als jij een dag minder gaat werken omdat je graag bij je kind wilt zijn. Wellicht een valide reden om minder te willen werken, maar geen erg handige. En een beslissing met financiële consequenties.



Hebben jullie nu wel zoiets als een samenlevingscontract? Zo niet, dan zou ik daar wel op korte termijn voor gaan zorgen.



Jouw huidige situatie is in die zin opvallend omdat jullie nagenoeg geen woonkosten hebben. Als de relatie stuk mocht lopen, kun jij van 950 euro niet rondkomen omdat je dan alles wel moet gaan betalen. Dat alleen al zou voor mij reden zijn om wel 5 dagen te blijven werken.



Kun je niet uitkijken naar beter betaald werk en als je dat hebt dan 4 dagen gaan werken?

Dit is een oud topic. Het topic is daarom gesloten.
Maak een nieuw topic aan om verder praten over dit onderwerp.

Terug naar boven