Spanning einde zwangerschap

06-03-2015 08:14 411 berichten
Alle reacties Link kopieren
Hoi allemaal,



Ik hoop even op wat herkenning en misschien wat tips!

Ik ben bijna 37 weken zwanger en loop nu lichamelijk wel een beetje op z'n eind.

Gelukkig een so far relatief makkelijke zwangerschap gehad, op wat rugklachten na.

Nu wel veel maagzuur en hoofdpijn maar dat hoort er allemaal bij.



Ik merk daarentegen aan mezelf dat ik zelf wat spanningen heb, ik vind het erg lastig omgaan met het feit dat ik niet weet wanneer hij komt. Bij wijze van volgende week maar over 4 weken kan ook gewoon. Ook is hij nog helemaal niet ingedaald en van voorweeen of harde buiken heb ik ook geen last.

Het is niet iets wat me hele dagen bezig houdt maar ik vind het erg lastig dat ik gewoon niet weet hoe of wat.

Het liefst zou ik het allemaal al van tevoren op een presenteerblaadje krijgen maar helaas dat niet mogelijk.



Oké ik ben dus gewoon onzeker de laatste weken. Herkenning? Iemand?

Alle reacties Link kopieren
Goedemorgen nachtbrakers (en slapers). Kom dr maar in Ponny en ababy, ik denk dat we vandaag twee échte lentebabies mogen verwelkomen of niet?



Juliaatje, alles goed daarbinnen? Af en toe een schopje?

En de anderen?



Mijn nacht was slechter dan normaal, en ik heb nu ook voor het eerst echt dat kramperige gevoel. Nog verreweg geen weeën, maar wel íets. Mooi, want dan heb ik er een beetje vertrouwen in dat het geen weken meer gaat duren. Opa en oma zijn gearriveerd met een stapel Linda's, ouders van nu, dvd's, en ander licht vermaak... Ik kom de dag wel door vandaag
ik ben sinds 4 uur in t ziekenhuis. de weeen gaan goed heb helaas nog maar 1cm duurt erg lang en ben aardig kapot, zit te twijfelen over n ruggenprik....
Alle reacties Link kopieren
Spannend ponny! Vandaag krijg jij een mooie lentebaby!!

en qua pijnstilling, als het echt niet meer gaat kan het je zo ontzettend veel rust geven, je bent er niet minder mens om!

Ik uiteindelijk zelf geen ruggenprik gehad maar wel dat 'pompje', geen idee hoe het heet!



Succes ik denk aan je!
Alle reacties Link kopieren
Ik was ook na 30 uur weeën en gebroken vliezen helemaal kapot en het schoot niet op met m'n ontsluiting. Heb van 7-10cm dat pompje gehad, die 3 cm waren toen binnen een uur geregeld, ik kon van alle pijn, spanning en vermoeidheid niet meer ontspannen tussen de weeën door!
Alle reacties Link kopieren
Ponny, doe wat goed voelt! Soms kan simpelweg ontspannen (met wat hulp, dus) de truc zijn!



Nieuwsbrief, hoe gaat het??? Alles goed met de kleine man? Borstvoeding ook ok?
Meer een meelezer dan schrijver, maar succes met bevallen dames! Hopelijk is het allemaal een beetje te doen en hebben jullie heeeel misschien al een prachtige baby in jullie armen.

Pijnstilling zou ik echt nemen, als je dat wilt. Kan soms net voor dat extra stukje ontspanning zorgen, waardoor ontsluiting wat beter doorzet. Ben je echt geen minder mens om hoor! Wisten jullie dat in Amerika maar 10% bevalt zonder? In tegenstelling tot in Nederland 70%. Wat een verschil!

Vandaag 40 plus 2. Redelijk geslapen vannacht. Werd alleen niet blij van de weegschaal net. Zo stom dat ik mij daar druk over maak, was vorige week nog 74,5 kilo en nu opeens 76. Anderhalve kilo in 1 week, zonder gekke dingen te hebben gedaan. Totaalscore staat nu op 14 kilo. Valt opzich reuze mee, maar toch beetje mopperdemopper:(
quote:nieuwsbrief schreef op 21 maart 2015 @ 07:58:

Spannend ponny! Vandaag krijg jij een mooie lentebaby!!

en qua pijnstilling, als het echt niet meer gaat kan het je zo ontzettend veel rust geven, je bent er niet minder mens om!

Ik uiteindelijk zelf geen ruggenprik gehad maar wel dat 'pompje', geen idee hoe het heet!



Succes ik denk aan je!Pompje lijkt mij ook prettig, alleen in mijn ziekenhuis hebben ze deze niet. Alleen ruggenprik, of prik in het been:( Gaat het goed met de kleine?
Alle reacties Link kopieren
Ponny en ababy wat spannend zeg! succes. Hopen dat het een beetje wil vlotten allemaal!!

Hier geen bijzonderheden.. Mn man is na 5 lange dagen werken ook nog eens een dag op cursus vandaag. Beetje jammer zo hebben we maar 1 dag weekend, is misschien wel ons laatste weekend met zn 3tjes is.. Maargoed misschien ook wel niet hahaa
Alle reacties Link kopieren
@ schnudel, ik heb ook sinds een paar dagen wat menstruateachtig pijntjes maarja of dat nu een begin is... heb ook al weken voorweeen en harde buiken.. Het kan i ieder geval wel en hoop werk schelen. Bij mn zoontjes bevalling waren we een uur nadat mn vliezen waren gebroken in het ziekenhuis en had ik opeens al 5 cm zonder echte weeen... Daarna ging het wel snel naar 10 cm in anderhalf uur later... Hopen dat het nu weer zo zal gaan..
ponny en ababy succes! Prachtige datum voor een verjaardag, lijkt me! Ponny kom maar goed voor jezelf op, je bent al zo lang bezig dat uitputting niet gek is.



Mylove: klinkt gek, maar ik ben juist steeds bang dat het zo snel gaat dat ik niet op tijd naar t zkh kan. Kleine kans natuurlijk.



Juliaatje hoe gaat het met de bewegingen? Ben je genoeg gerustgesteld?



Dames met voorwerk- krampen, dat ze maar gauw door mogen zetten!
Alle reacties Link kopieren
Ponny en Ababy ik ben benieuwd.... Kom er maar in met babynieuws!

Ik lig weer eens wakker 😕 terwijl ik liever wil 😴, nou ja wachten tot ik de slaap weer vat. Hier geen voortekenen verder.



Schnudel, opa en oma zijn gearriveerd? Zetten de krampen wat door?



Wintersportdame: jij bent al over de veertig weken heen. Ben je gelaten of rusteloos? Ik ben inmiddels ook veertien aangekomen (En die laatste twee heb ik er echt aangesnoept, beetje zonde vind ik zelf.



My love: ik ben ook benieuwd of je krampen al heb geleid tot enige ontsluiting. Zou wel schelen hè? Controleren ze dat in jouw praktijk en zo ja vanaf welke termijn?



Violier; bij jouw nog nieuws en hoe ver ben jij nu? Ik ben voldoende gerustgesteld en mag maandag natuurlijk al weer terug voor controle. Heb de baby afgelopen 24 uur tien keer gevoeld, soms met 1 beweging of wel actief half uurtje.



Ik ben het overzicht kwijt dames. Eigenlijk zouden we een tabel in het eerste bericht moeten hebben, zou veel schelen. Wie vergeet ik nu nog??
Alle reacties Link kopieren
Goedemorgen! Ik ben zeer benieuwd naar de ontwikkelingen van gisteren! Ponny's berichten op andere topic waren veelbelovend (of heb ik daarna nog wat gemist?).



Geen nieuws hier. Krampjes af en toe, maar niks echts. Wel veel minder maagzuur issues, dat is echt fijn.

Er zit dus wel wat beweging in, en heb dus nog steeds goede hoop dat volgende week ergens gaat gebeuren.

Juliaatje, fijn dat baby zich roert. Maandag kijken wat de situatie is! Misschien toch induceren als je vruchtwater erg weinig is? Wat is je gevoel?

Als ababy en ponny bevallen zijn zijn wintersportdame, violier en ichico het verst. Dan jij, Juliaatje, en ik, en dan mylove. Enya had zich ook even gemeld, die was ook al wat verder dacht ik. Van ons heeft niemand nog echt veel sterke voortekenen gemeld, of ontsluiting of zo, tot nu toe.



Het weer is hier helaas wat omgeslagen. Opa en oma mogen lekker beslissen wat ze met kind #1 willen doen ik ga straks uitgebreid in bad, heerlijk.
ze is er! was erg zwaar maar het resultaat is geweldig! wanneer ik weer thuisben zal ik wat uitgebreider vertellen typt wat makkelijker dan op mn telefoon
Alle reacties Link kopieren
Gefeliciteerd Ponny! Prachtprestatie! Goed opknappen en genieten
Alle reacties Link kopieren
Ponny, gefeliciteerd!!! Hoop dat alles goed met jou en de kleine meid is
Alle reacties Link kopieren
Gefeliciteerd Ponny! Hopelijk is alles goedgegaan!



Hier nog geen ontsluiting hoor denk ik. Bij ons in de praktijk bekijken ze dat pas vanaf 39 weken en dan evt strippen.. Aangezien ik zaterdag op39 week zit verwacht ik dat ze pas voglende week maandag wat gaan doen! op het moment hebben mn zoontje van 2 en ik enorme dubbele oogonsteking. Zoontje was erg verkouden en kreeg het eergister. Ik werd vannacht wakker en kreeg mn ogen niet eens open! Erg vervelend ben lenzendrager en dat gaat nu niet en bril vind ik erg vervelend.. Dus ik zeg laat die baby nog maar even een paar dagen zitten totdat dit over is.. Nooit gedacht dat ik dit nog zou denken maar heb er echt enorm last van en hoofdpijn.. En anders krijg je zulke belabberde kraamfotos haha.

Hoe is het met Ababy? ook al bevallen?

Een tabel zou handig zijn ja, heb ook geen idee hoe ver iedereen is, ik het minst ver volgens mij. 38+1.

Juliaatje wat fijn dat je de baby weer regelmatig voelt! dat stelt vast enorm gerust.



Ik kan alleen op de laptop forummen.telefoon helaas niet.. Ben mn wachtwoord kwijt en opnieuw opvragen lukt niet, krijg geen mails van viva. op de laptop ben ik automatisch ingelogd dus dat lukt nog wel. Erg irritant!



Zet hem op iedereen, tis een lekker weertje! man is met zoontje aan het wandelen, zou graag mee zijn gegaan maar helaas haal ik het bos nog niet eens denk ik haha.
Gefeliciteerd Ponny! Ik ben benieuwd naar je verhaal, hoop voor nu dat alles goed gaat met jullie en je lekker thuis mag gaan genieten/bijkomen/de baby voorstellen aan de rest van de wereld.



Nieuwsbrief wat leuk dat je nog meeleest; hoe gaat het met jullie?



Juliaatje: ik ben 40+2 vandaag, en jij? Ik moet zeggen dat ik enigszins weet wat de volgorde is maar niet precies wie waar zit qua weken/dagen.



Ontsluiting checken ze bij mij ook nog helemaal niet! Woensdag weer een reguliere VK-afspraak, maar dan vrijdag meteen al die in het zkh met precies 41 weken. Ik wil dan eigenlijk ook al een plan maken voor wat er met 42 weken gaat gebeuren (langer mag ik sowieso niet door), ook al gaat het dan alsnog misschien niet door, dan zou ik graag de datum voor evt inleiding al vast willen leggen. Vooral omdat ik daar héél erg tegenop zie, misschien volledig irrationeel want ik weet helemaal niet of dat zo erg is als ik denk. Iemand hier ervaring?



Schnudel, fijn dat je het gevoel hebt dat er wel vooruitgang in zit en nog fijner dat je geen last hebt van maagzuur. Ik had dat voor zwangerschap nog nooit gevoeld, maar mèn wat een rotgevoel is dat! Waar zijn opa en oma heengegaan?



Mylove dat klinkt heel naar die oogontsteking! Grappig dat je je meteen druk maakt over de foto's, hoe onflatteus de gehele bedoening ook is, ik snap dat je er toch nog relatief gezien op je 'best' bij wil liggen.
Alle reacties Link kopieren
Hai violier: ik ben nu 39 plus 1. Ben vandaag echt heel misselijk. Gisteren veel kaasjes op; is wellicht een oorzaak. Zelf denk ik dat de baby tegen mijn organen aan het bewegen is. Ik heb namelijk niet bijster veel vruchtwater en draag de rug van de baby middenvoor met de ledematen allemaal naar binnen. Dan krijg je bij elke beweging dus een por tegen je organen. Nou ja morgen maar weer afwachten. Straks nog een feestje waar we heen gaan. Daar heb ik dan wel weer zin in. Zelf moet ik ook liever niet aan inleiden denken. Spontane is er dan wel af en heb liever dat moeder natuur het heft in handen neemt. Maar ja we zien wel. Hopelijk komt de baby bij jou ergens tussen vandaag en aanstaande vrijdag. Ik zou graag ergens eind deze week of volgend weekend willen bevallen. Krijg jij trouwens een meisje of jongen?
Ah ja die geplette ingewanden; heel herkenbaar. Op het feestje maar even geen kaasjes? Ik krijg een meisje, en jij? Of weet je het niet?



Ja de onnatuurlijkheid van inleiden laat me bijvoorbeeld ook mijn keuze voor pijnbestrijding opnieuw willen overwegen. Ik heb bewust gekozen voor het uitgangspunt 'in principe liever geen pijnbestrijding', maar als de bevalling ook onnatuurlijk op gang wordt gebracht en daarmee de pijn heftiger kan worden wil ik hier toch over in overleg met gyn, wat ze adviseren.
Alle reacties Link kopieren
Jeeej ponny gefeliciteerd! Weer een baby erbij!

Geniet ervan, goed gedaan!

Ben benieuwd hoe het bij jou is gegaan en hoe het nu is om je baby dan eindelijk in je armen te hebben. Kan me daar nog zo weinig bij voorstellen... maar ben wel heel benieuwd!

Volgens mij is het vandaag als volgt:



Ponny + Ababy zijn bevallen!!!

wintersportdame 40+3

violier 40+2

ichico 39+5

Juliaatje 39+1

Schnudel weet ik niet precies, 38+...? of 39?

mylove 38+1



Hier gaat alles goed, rustig nog steeds. Heel even had ik gisteravond in mijn hoofd gehaald dat hij vannacht zou komen, niet dat ik iets voelde, maar gewoon een voorgevoel. Maar onterecht want er is niks gebeurd vannacht

Waarschijnlijk duurt het ook nog wel een weekje, daar ga ik nu wel vanuit.



De omschrijving van de harde buiken die iemand voor me gaf (dank daarvoor) herken ik inderdaad helemaal niet. Waarschijnlijk nog niet gehad dus. Ook geen andere klachten zoals voorweeen, slijmprop of andere dingen. Ben benieuwd wanneer een eerste teken gaat komen bij mij en wat dat zal zijn.

Schnudel grappig dat jij dat herkent, dat we allebei niet weten wat harde buiken zijn

Ik hoop ook heel echt op een spontane bevalling, maar ga er ook heel erg vanuit dat dat gaat lukken. Ik heb nog 2 weken tijd, dus de baby heeft nog even tijd.

Wel gaat hij steeds meer uitsteken, benen en billen die ervoor zorgen dat ik echt geen ronde buik heb maar uitstekend op bepaalde plaatsen. Soms heel grappig en soms een beetje pijnlijk/weet ik niet meer hoe ik moet zitten.

Fijne zondag allemaal!
Ichico, heldin! Iedereen dus al boven de 38 weken. Jammer dat je voorgevoel niet klopte. Ik hoop echt dat voortekens niet nodig zijn, want die heb ik nog steeds niet! Jij ook genieten van de zondag!
Alle reacties Link kopieren
Gefeliciteerd Ponny!!! Ik las je verhaal, jij en nieuwsbrief hebben dus allebei geen makkelijke bevalling gehad, waar je al bang voor was... Maar voorlopig hoeven jullie niet weer



Ik hoop dat alles goed is gegaan bij jou, ababy!!



Ik ben morgen 39 weken precies. ik had zelf gewed op baby met 39w+1 (zelfde als kind #1). Nou ja, het kan nog zullen we maar denken.

Hier zijn de hele ochtend spelletjes gedaan, maar nu wordt er tv gekeken (het is grijs en grauw en koud buiten). We hebben nog een vergeten lading rode bessen in de vriezer gevonden, die stop ik zo in een kruimeltaart denk ik. En ik ben ook aan het paasfröbelen haha. Ben normaal niet bijzonder huiselijk ingesteld maar nu dus blijkbaar wel.



Qua bevallen: volgens mij is het speelveld weer redelijk open he, niemand die het meest op knappen staat.. Spannend!
Alle reacties Link kopieren
Lieve meiden...



Ten eerste Ponny, Van harte met de geboorte van jullie dochter!!



Hier ga je het niet geloven maar ze zit er nog steeds in!!!!! Na een hele nacht om de 5 min weeën en twijfels of ik wel of niet naar het ziekenhuis moest bellen ben ik uiteindelijk in slaap gevallen voor een uurtje. Bij het ontwaken waren mijn weeën zo goed als WEG! Later op de ochtend weer wat gerommel begonnen maar zeker geen weeën meer. Vandaag was de dag heel rustig en geen enkele symptoom van een naderende bevalling! Morgen vroeg naar het ziekenhuis en aangezien ze dan zouden strippen (mocht de baby er niet zijn..niet dus) kunnen ze dan gelijk kijken of het nachtwerk op zijn minst iets van ontsluiting heeft opgeleverd.



Verder lees ik dat het bij meerderen wel wat onrustig is dus hoop ik dat er vanaf nu elke dag een beebje bij komt. Lente baby's zijn het wel allemaal!!
Alle reacties Link kopieren
Nou ja zeg Ababy; die baby heeft het veel te fijn in jouw buik. Spannend of het idd iets heeft opgeleverd.,



Violier ik deel jouw visie mbt pijnbestrijding. Wil het niet om verschillende redenen maar ben bang voor de onnatuurlijke aanvang van bevalling en of het dan wel lukt om tijdig zelf de noodzakelijke hormonen voor pijnbestrijding aan te maken. Moeilijk moeilijk moeilijk.



Hier nog steeds misselijk. Weet idd nog niet wat we krijgen. Hebben al een meisje. Heerlijk kind!



Het speelveld ligt idd open Schnudel. Ik ben benieuwd. Morgen zie ik iig weer onze jongen of ons meisje.
Alle reacties Link kopieren
Nahhhh die zag ik niet aankomen ababy! Zeker bij zo'n ervaren moeder dacht ik, die poept hem er zo uit ;) Maar lang zul je nu toch niet meer hoeven wachten.



Mylove hoe is het met je ogen? Lijkt me erg irritant! Beterschap daarmee!



Qua pijnbestrijding, ik huiver een beetje bij het idee van een ruggeprik, maar iets ontspannends sla ik niet af als ik het zwaar krijg en het niet opschiet. Ik weet ongeveer wat er hier "te krijgen is", maar ik laat de keuze afhangen van het moment en wat ze aanbevelen. Wat dat betreft vertrouw ik wel op de verloskundigen. Ik heb het geluk dat ik dichtbij een van de beste gespecialiseerde geboorteklinieken van Duitsland woon.



Ik heb een beetje medelijden met man haha, hij slaapt deze nachten nog slechter dan ik omdat ik volgens hem enorm zwaar adem en snurk en zucht (en ik maar denken dat ik 's nachts zo elegant als een prinsesje ben ). Nou ja, hij moet het er maar mee doen!

Dit is een oud topic. Het topic is daarom gesloten.
Maak een nieuw topic aan om verder praten over dit onderwerp.

Terug naar boven