Uitgerekend 15-28 februari 2018

06-06-2017 09:02 1048 berichten
Voor iedereen die is uitgerekend eind februari 2018 en het leuk vindt om mee te kletsen.
Een topic voor begin februari vind je hier: zwanger/uitgerekend-1-15-februari-2018/ ... #p27129175



:heart: = kloppend hartje
:duckie: = goede 20-weken echo!
Naam Leeftijd Kindje Uitgerekend Geslacht Bijzonderheden
Dido1983 33 1e 22 februari Meisje! :love: 3 februari bevallen! :heart:
Lovely_meghan 32 2e 27 februari Meisje! :love: 8 februari bevallen! :heart:
Sophie_16 29 1e 18 februari Jongen! :love: 15 februari bevallen! :heart:
Mini-m 28 1e 17 februari Jongen! :love: 17 februari bevallen! :heart:
LGCM 27 1e 17 februari Jongen! :love: 18 februari bevallen! :heart:
Pluis83 33 2e 19 februari Jongen! :love: 19 februari bevallen! :heart:
joshax 30 1e 14 februari Meisje! :love: 21 februari bevallen! :heart:
Rozegeranium 32 2e 20 februari Jongen! :love: 23 februari bevallen! :heart:
Polonaise 32 3e 26 februari Meisje! :love: 24 februari bevallen! :heart:
PioenroosjeAmy 29 1e 18 februari Jongen! :love: 24 februari bevallen! :heart:
Mirmirmir 33 2e 20 februari Meisje! :love: 27 februari bevallen! :heart:
Suikerwafel 28 1e 16 februari Meisje! :love: 1 maart bevallen! :heart:
Hannah90 27 1e 25 februari Jongen! :love: 1 maart bevallen! :heart:
Ballys 29 1e 26 februari Jongen! :love: 2 maart bevallen! :heart:
Schorpioentje 39 1e 18 februari Jongen! :heart: :duckie:
Zomerbloem23 28 1e 28 februari Meisje! :heart:
chocotofje 36 1e Meisje! :heart: :duckie:
Daar 26 2e 28 februari Jongen! :hug: 18-02-2018 Thijmen, in eeuwige herinnering :rose:
:hug: Yeti86
:hug: Ravenloos
:hug: Noonootje
:hug: Ashkyla
:hug: leyla18
:rose: Marilyn182

Rockabye, Mihoen, Loeske85, ELZ1992, Happymama123 & Mammaattvara - in verband met lange tijd niet meeschrijven zijn jullie uit de tabel gehaald. Mochten jullie weer in de tabel willen, zijn jullie uiteraard van harte welkom terug!
moderatorviva wijzigde dit bericht op 31-12-2020 11:50
Reden: ww verwijderrd ivm misbruik account
76.66% gewijzigd
Alle reacties Link kopieren
ik mocht gisteren al naar huis uit het ziekenhuis, ik zou die dag nog 4 uur kraamzorg krijgen en vanaf vandaag een vaste kraamzorg.
Waar ik bang voor was gebeurde, kreeg echt een vreselijk onzekere kraam, precies wat ik niet kon gebruiken. Daarnaast gaf ze ook rare adviezen, na een paar uur ging ze naar huis en toen waren we alleen. S nachts heeft onze vent flink lopen huilen, hij had dorst maar de borstvoeding is nog niet voldoende op gang voor mijn dikke man.
Dat is dus een hele zware nacht geweest.

Gelukkig was daar vanochtend mijn reddende engel, de kraamzorg die wel zal blijven en die van aanpakken wist. Ze heeft me goed geholpen met de borstvoeding, ( hij krijgt nu een kleine beetje kv erbij) en met kolven. Daarnaast is ze als een wervelwind door mijn huis heen gegaan en is alles brandschoon en als kers op de taart kreeg ik een fruithapje in de vorm van een zwaan!

We gaan dus vol goede moet de nacht zo in en hebben echt kunnen genieten van ons kindje
Alle reacties Link kopieren
Wat fijn dat je nu wel een goede kz hebt, dat maakt echt een wereld van verschil.

Hier had de stagiaire het met de kz over de bijzondere fruitvormen waar ze sommige over hoorden, zij deed het gewoon hup in een kom. Toen kwam de vaste kz met een heleboel voorbeelden, met pinterest als inspiratiebron. :)
Alle reacties Link kopieren
polonaise schreef:
01-03-2018 13:48
Oh Amy, allereerst gefeliciteerd!
Maar die schaafwonden, wat zeer doet dat he, alsof je met je yoni over het asfalt bent gesleurd. En dan het plassen.. Autsch. Ik had bij de eerste een zeer vergelijkbare bevalling (afgezien van de weeënopwekkers), ook zonder persweeën. De 2e en 3e bevalling wel met persweeën. Dat is zoveel makkelijker!

Tip: een kannetje lauw water meenemen als je gaat plassen, dat je de urine verdunt waardoor het minder brandt!

Dankjewel voor de tip en je begrip!
Hebben we ook zeker een dikke week gebruikt. Ook ivm de hechtingen.
Nu zijn we 10 dgn verder en het gaat al veel beter met mij. Lekker al weer buiten geweest. Ongelofelijk hoe je hersteld..
Ons kindje is vandaag ook geklieft, tongriempje gelaserd. Hier wel dikke tranen. (Ook van mij haha) maar beter nu als later!
Verder is het wennen zo'n kleintje erbij. Maar vanaf mijn rose wolk gaat het vanzelf. Zo blij dat ik die gevonden heb, die rose wolk.
Hoe is dat bij jullie?
Alle reacties Link kopieren
Hier gaat alles goed, al is het eten nog wel een ding. Ze slaat voedingen over en heeft vervolgens bunkeruren. Echt uren. Ik heb geprobeerd haar wakker te maken tussendoor, maar dat werkte niet. Nam dan 1 slokje en spuugde dat vervolgens uit.

Heeft iemand nog een tip waar ik goede voedingskleding kan kopen. Heb nu twee jurken, maar dat waren zwangerschapsjurken en zijn nu echt wel te groot. Heb nu een joggingsbroek met topje, maar dat kan echt niet naar buiten.
Alle reacties Link kopieren
Gefeliciteerd alle nieuwe mama's! Weer heftige bevallingen zeg, hopelijk gaat 't herstel goed!
Ballys idd een wereld van verschil als je een goede kraam hebt! Hopen dat jullie mannetje wat minder huilt nu hij geen jonger meer heeft. De kraam van mij maakte dolfijntjes van de fruithapjes, grappig dat blijkbaar meer kz dat doen!
Amy fijn dat je goed herstelt, moeilijk hè om je kindje verdrietig te zien?
Hier: ik vind de nachten behoorlijk pittig en er is dan ook lang niet altijd sprake van een roze wolk.. Zoon heeft moeite met in slaap vallen 's nschts en heeft bovendien het huilen ontdekt als hij honger heeft, gaat dan heel snel over in krijsen en overstrekken. Met als gevolg dat ik vrijwel niet meer slaap.. Overdag slaapt ie in de kinderwagen wel goed meestal maar ben ik vaak weer te druk om slaap in te halen.
Iemand vroeg nog wat de lactatiekundige voor tips heeft gegeven.. Oa een nieuwe houding, biological nurturing, die is wel fijn! Daarnaast hebben we oefeningen om zijn kaak en tong wat meer te stimuleren. Om de tepelkloven te laten helen raadde ze aan ze vochtig te houden, met wondkompressen of onbewerkte kokosolie, dan geneest 't sneller! En ik heb 'n nieuwe boertjeshouding geleerd die veel beter werkt, onze zoon boert nu als 'n volwassen vent :-) oh en ze kon me vertellen dat voor en achtermelk achterhaald is, dus ik mag sneller wisselen van borst.
Meghan balen dat bv bij jou ook niet helemaal soepel loopt. Heel vermoeiend om zo lang achter elkaar te voeden.. Bij mij werkt 't soms om zoon in een draagdoek te doen als troost, dan kan ik 'm ook tevreden krijgen zonder dat ik hem weer voed, misschien iets om te proberen? Want soms is 't ook alleen mama-honger, weet niet of dat bij jou ook zo is?
Wat voedingskleding betreft: ik ben ook nog op zoek, loop nu ook elke keer in m'n huispak :-)
Ik heb van die voedingstopjes van de H&M. Daar doe ik dan een vestje over en dat kan er prima mee door. Heeft ook als voordeel dat ik die vestjes en jasjes daarna weer aan kan.

Bij mij ligt meneer ook erg lang aan een kant, valt in slaap en is met geen mogelijkheid meer wakker te krijgen. Om dan natuurlijk ervolgens na een uur weer te willen. We zijn wel begonnen met af en toe een fles kunstvoeding te geven...Hij lijkt niet genoeg te hebben aan de borst alleen en zuipt zo'n flesje ook heel hard weg. ..
De voedingstopjes van h&m idd. Of voedibgsbh met een heel los topje dat je naar beneden kan trekken over de borst. Vestje, losse trui of blouse erover en klaar is kees.
De goedkope voedingstopjes van Zalando zijn trouwens vreselijk onpraktisch.

Dat clusteren is erg vermoeiend idd. Ik val gelukkig gewoon in slaap als de voeding lang duurt. Ik zou je niet kunnen zeggen hoevaak polootje drinkt, heb na 3 dagen besloten dat het vaak genoeg is om de klok te negeren. Hoe vaker ik 's nachts op mijn wekker kijk, hoe slechter mijn humeur
Polootje slaapt trouwens meestal op haar buik, op mijn borst. Ze zuigt dan vaak een tijdje aan mijn pink en slaapt dan lekker.
Met 5 personen in huis is het simpelweg essentieel dat niemand wakker gekrijst wordt.

sofie kan je die oefeningen uitleggen?
Oh en ik pas weer in mijn oude spijkerbroek :cheer2:
Alle reacties Link kopieren
Hallo dames.
Afgelopen 1 maart bevallen van een gezonde jongen. Het was een lange intense bevalling die eindigde in een spoedkeizersnede. De kleine man doet het goed, borstvoeding kwam slecht op gang (slechte begeleiding in ziekenhuis ook) en inmiddels is de kraamweek afgesloten. Wij voeden nu met flesvoeding. Nu na een week kan ik zeggen dat de pijn beter word. Het is nog steeds zwaar zo'n keizersnede en ik heb geaccepteerd dat het een aantal weken duurt het herstel.

Veel plezier aan alle andere (nieuwe) moeders in deze groep. Ik kruip weer terug in de baby bubbel.
Alle reacties Link kopieren
@polonaise; dat heb je snel gedaan. Hier is al wel de helft van de kilo's weg, maar heb nog niet alle 'oude' kleding bekeken. Draag sowieso nooit broeken, altijd jurkjes. Behalve in de kraamtijd, omdat er zo weinig leuke/betaalbare jurkjes zijn.

@hannah; Gefeliciteerd, geniet van de babybubbel.

De kleibe groeit heel hard, voor mijn gevoel sneller als de oudste. Ze gaat nu al over naar maat 56, terwijl bij geboorte maat 50 veels te groot was. Is ook niet zo gek met al die voedingen die ze opeist. Afgelopen week steeds vanaf een uur of 1 smiddags ieder uur dat ze kwam. En dan wel snachts doorslapen van 0:00-07:00. Maar overdag heb ik mijn handen vol aan haar.
Alle reacties Link kopieren
Hier gaat het echt heel veel beter. Ben nu anderhalve week na de keizersnede en kan me in huis weer normaal redden. Gisteren zijn we voor t eerst wezen wandelen, een blokje om het huis maar toch.
Baby doet het echt fantastisch, slaapt goed en eet goed. Tot nu toe echt een modelbaby :-D

Ik val hard af, ben nu al meer dan 10 kilo kwijt. Nog een halve kilo en dan ben ik even zwaar alsop de eerste controle. Gelukkig maar ik had vooraf al overgewicht en was erg bang dat het door de zwangerschap alleen maar erger zou worden maar dat lijkt tot nu toe mee te vallen dus :-D . Heb vandaag ook
Mn normale kleren aan, maar wel een rok mn broeken liggen nog op zolder, die wil ik later deze week eens proberen
Ik moet nog drie kilo ongeveer en mijn buik is nog slap en hangt over mn broek heen. De iets ruimere broeken kunnen gelukkig al wel weer aan.
Oh mijn strakke broeken passen nog lang niet hoor, en uiteraard ook nog een slappe buik.

Wat fijn dat het goed gaat met iedereen.

@hannah oef een spoedks @( wil je vertellen waarom? en dan ook nog slechte begeleiding in het zkh, pff. Gelukkig geniet je nu van de kleine en goed dat je het rustig aan doet.
Alle reacties Link kopieren
Jeej wat een baby nieuws allemaal! Iedereen nog gefeliciteerd!

Hier even van de radar geweest.. hoe positief ik terugkeek n de bevalling hoe k*t de kraamweek was. Ivm geelzucht heel veel in zhuis doorgebracht.. loop je dan met je hechtingen en kraamverband...daarnaast had ik dikke griep gekregen dus veel koorts en voelde me echt slecht .. gelukkig paar dagen extra kraamzorg geïndiceerd gekregen en daardoor weer wat opgekrabbeld. Baby gaat helemaal goed nu en ik ook bijna beter! Alleen slaapt ze niet goed ‘s nachts .. ik ga denk jk weer eens inbakeren proberen... wellicht slaapt ze dan iig 1 x vijf uurtjes aaneengesloten. Vannacht 23 uur 1 uur 4 uur en toen klaar wakker tot 8 uur... tussendoor beetje ingedommeld op m’n borst maar dan durf ik zelf weer niet te slapen en nu slaapt ze natuurlijk alweer heel vast😬😄 ik ga vanmiddag ook maar proberen te slapen tegelijk met haar.

Qua broeken ... bij mij moet ik van 70 naar 60 nog dus werk aan de winkel! Bij de 1e was ik meteen al veel kwijt nu helaas niet maar veel wandelen straks!!
Die stomme griep he.
Mirmirmir Gelukkig ben je aan de beterende hand en heb je extra kraamzorg gehad. Hier moesten we het zonder kraamhulp zien te rooien.
Onze oudste 2 zijn afwisselend ziek sinds 3 weken.
Misschien 3 dagen geweest zonder een zieke thuis geloof ik.
Nu weer een met 40 graden koorts thuis en bij de andere lijkt ook weer iets op komst te zijn.

10 tot 15 doktersafspraken per maand is hier het gemiddelde sinds december.

Zo, genoeg geklaagd.

De baby is nog altijd een schatje, wordt 's nachts wel 4x wakker maar dat mag ze best. Wetend dat het de laatste baby is.. :cheer2: :cry:
Hier hebben we erg veel bezoek gehad en omdat we in het buitenland wonen blijven ze vaak een paar dagen. Dat was eigenlijk allemaal naaste familie en was erg fijn maar ook intensief. Iedereen hielp goed mee en al een paar weken niet hoeven koken. Nu zijn mijn schoonouders gisteren weer vertrokken en ondanks dat het lieve mensen zijn was deze ronde erg intensief. Vooral mijn schoonmoeder....jeetje zeg. We waren kapot toen ze wegwaren!

Vandaag zou onze oudste weer naar het kdv gaan, maar man heeft rechtsomkeert gemaakt toen bleek dat er buikgriep heerste daar. Dan nog maar een weekje thuishouden!

Ik voel me verder prima, maar wel opeens weer erg veel last van mn onderrug en schaambeen. Nog meer mensen die klachten? Ik heb heel weinig gelopen, maar het bukken en tillen vergeet ik nog te snel helaas...
Alle reacties Link kopieren
@polonaise de twee makkelijkste oefeningen zijn spiegelen, zelf je mond open doen, tong uitsteken en geluid erbij maken, je kindje doet je dan na als 't goed is (zoon heeft er tot nu toe geen zin in). En de tiptaptop oefening, je tikt eerst met je vinger op de neus, dan op de kin, dan op de lippen en dan zeg je open, steek je je vinger met de nagel op de tong in 't mondje, en laat je de baby zuigen. Daarna kun je 'm uitbreiden door je vinger wat terug te trekken zodat baby harder moet zuigen. Hoop dat 't duidelijk is zo :-) Hoe gaat bv inmiddels bij jou? Al minder pijnlijk?
Hier paar dagen geleden ook weer 'n spijkerbroek aan gehad! Moet nog een kilo of 3/4 af, maar dat komt wel als ik weet mag sporten..
Qua klachten gaat 't goed, geen pijntjes oid. Alleen die vermoeidheid...zou zo graag weer eens langer dan 1 uur achter elkaar willen slapen!
@Hannah gefeliciteerd, lekker genieten nu!
En succes met alle zieken polonaise, fijn dat kokkin weer bent opgeknapt mirmirmir!
Sophie Bedankt!
Lollig, dat spiegelen oefenen we al vrolijk. Die andere ga ik uitproberen, goed uitgelegd iig.
Tsjonge wat vermoeiend zo'n ritme Sophie.. Dan alvast een goede nacht gewenst!
en alles laten voor wat het is, pak elke minuut slaap die je krijgt!
Manlief moet maar nieuwe kleren kopen als ie wat schoons aan wil ;)

Dat overtrekken al minder geworden?
geen refluxbaby of verborgen reflux?

Rozegeranium hoe herkenbaar. Wij worden in de weekenden door visite uit Nederland geleefd. Zijn nu alle familieleden langsgeweest?
Polonaise, er komen vrijdag en zaterdag nog twee mensen langs, maar dat wordt heel leuk. Die gaan ook altijd fijn hun eigen gang. Dan 31 maart weer, inclusief twee kleintjes, maar daar heb ik ook veel zin in! Daar is de jongste ook een baby dus kunnen we lekker bankhangen en voeden terwijl de mannen de peuters maar mooi mee op sleeptouw nemen. Verder wel aanvragen maar niets concreets....Ach eigenlijk vind ik het ook allemaal erg leuk, alleen de laatste x was dus een beetje mwhaa...

Verder gaat t goed hier. Zoon heeft alleen veel uitslag in zn gezichtje, echt van die puberpukkels. Iemand nog tips? Heb vier dagen geen chocola gehad omdat iemand zei dat het daar aan kon liggen. Geen verschil, dus ben weer begonnen haha...

Hebben jullie al leuke kraamcadeautjes gekregen?
Alle reacties Link kopieren
Haha groot gelijk dat je weer lekker chocola eet!

Hier zijn we nu 2 weken verder sins de geboorte. Na een kraamweek met een wat luie kraamhulp doen we nu lekker alles zelf. Ons meisje doet het goed maar heeft spruw sinds gisteren. Ze lijkt er niet veel last van te hebben, maar vraag me af of haar huiltjes daarvandaan komen!!

Verder nuttige kraamcadeaus hier van mensen die geld hebben samengelegd. Een draagzak oa en kleertjes in maat 50 omdat onze dame zo dysmatuur is. Maar ook dingen waarvan je denkt: wat moet ik hier nou weer mee. Maar wel lief bedoeld allemaal :)
Alle reacties Link kopieren
Hier nu een maand verder en ze barst al uit de kleertjes maat 50, het gaat zo snel. Voor mijn gevoel groeit ze veel harder dan haar grote broer.

@visite; gelukkig allemaal vrij korte bezoekjes op de directe familie na.

@chocola; die zou ik echt niet kunnen laten staan. Tijdens de zwangerschap was het vooral chips wat ik wou en nu weer terug bij de chocola. Er gaat nu echt te veel door. Voorlopig gaan we dat dus ook niet meer in huis halen.

@roze; wat vervelend van die pukkeltjes. Helaas geen tip. Wat betreft pijn in je onderrug, loop daar niet te lang mee door. De rug is heel kwetsbaar en vaak een gevoelige plek. Bij de vorige ook te lang mee door gelopen zelfs zo erg dat ik door mijn rug was gegaan. En een tijd op de grond heb gezeten totdat iemand mij kwam verlossen.

Maandag moeten we naar het CB, hebben ze zoiets eigenlijk ook in het buitenland? Ik ben echt heel benieuwd. Ze woog van de week met 4 weken 3800, ze begon op 2680 (laagste gewicht was 2480). Dus is echt heel veel aangekomen.
Alle reacties Link kopieren
Gisteren bij CB geweest; met 5wkn, 4dgn is ze gegroeid van 47 naar 54 cm. En haar gewicht is van 2680 naar 4110 gegaan. Verder stelde het gesprek niks voor. Hebben jullie vragen? Wij; nee. Gaat alles goed? Wij; ja. Nou dan zijn we snel klaar. :)
Alle reacties Link kopieren
WoW polonaise helemaal geen kraamzorg? Pittig hoor!

@pukkeltjes.. hier nog niets.. m’n dochtertje kreeg t met 4 weken dus ik wacht nog even af.. grote kans dat deze het ook krijgt . Dat zijn de hormonen die ze via de moeder hebben gekregen heeft niets met chocola oid te maken..

J@duikerwafel.. hier helaas ook spruw en met nystafine gaat het coor geen meter over. Heb nu gentiaan violet besteld hopelijk helpt dat

@kraamcadeaus : hele mooie cadeaus maar ook idd troep.. en iedereen weet daf ik al dochter heb dus bepaalde dingen hoef je echt niet mee aan te komen.. ach kan t weggeven of in de kledingbak gooien!

@meghan fijn dat ze zo gegroeid is! Ik moet woenadag ook heel benieuwd !

Sterft hier beetje dot forum he ;)

Ps. Iemand nog de tip om dag en nacht ritme goed te krijgen Pff nachten killing hier! Ben bang dat jk t maar ff op z’n beloop moet laten.. na 6 weken krijgen ze meer standaard slaap ritme schijnt..
M’n andere dochter sliep beter ‘s nachts..
Helaas geen tips voor een dagnacht ritme.....Totaaaaal geen ritme hier. Ik ben soms zo moe dat ik vaak zittend in bed in slaap val met zoon aan de borst. Ach....en vanacht sliep hij ineens 5 uur achter elkaar door.

Wij hebben hier ook geen kraamzorg, maar man krijgt dan 10 werkdagen vrij. Hij had ook nog een week vakantie dus dat kwam mooit uit. Cb hebben we ook. Dezelfde vrouw als bij de eerste en ik vind het prettig. Ze niet hysterisch, en kent onze familie. Wel reageerde ze op een kort tongbandje, en dus een doorverwijzing gekregen naar de kno arts toe. Zoon groeit goed en is tevreden.

Ik heb helaas erg veel last van mn bekken en schaambeen en wordt er een beetje moedeloos van. Het is nu toch 4 weken geleden en tijden ze zwangerschap alleen soms last gehad. De bevalling was redelijk ellendig en ik las dat het daar ook van kan komen. Ik houd me erg rustig maar na een korte wandeling van 500m heen en 500m terug naar de creche heb ik echt pijn. Over twee weken op nacontrole komen maar dit kon nog wel eens een lang verhaal worden. Herkenbaar voor iemand? De eerste tien dagen na de bevalling last van van alles, maar niet van mn bekken! En nu opeens..

Wij over het algemeen echt superleuke kraamcadeautjes gekregen! Van de dames uit mijn sportteam een erg gave kinderrugzak gekregen. Echt zon superdure die we nooit zelf zouden kopen! Heel erg leuk. Als we iets al hebben of niet helemaal onze smaak is, vraag ik soms ook vrij brutaal naar de bon. ( bij sommigen dan...) Dat is eigenlijk nooit een probleem en dan haal ik de goede maat of net een andere kleur ofzo. Zonde om het niet te gebruiken....
Alle reacties Link kopieren
Leuk dat er weer wat geschreven wordt! Tips voor dag en nachtritme of überhaupt een ritme heb ik ook niet..zoon meldt zich meestal om de drie uur maar er zijn ook nachten dat hij elk uur wel even wil drinken. En overdag wil hij alleen maar bij mij slapen, herkennen anderen dat ook?Draagdoek scheelt een hoop maar zou toch fijn zijn als hij ook een keer in de kinderwagen of in de wieg wil slapen.
Hier ook een goed groeiende baby: hij is alweer ruim 5 kg en 57,5 cm groot.. Gaat zo snel! Wel vind ik het leuker worden, hij lijkt nu soms bewust te lachen, volgt ons met zijn ogen, grijpt naar dingen en kan steeds beter z'n hoofdje omhoog houden.
@kraamcadeaus de meeste dingen zijn superleuk, soms zit er iets heel lelijk tussen, vooral van mensen die we niet supergoed kennen. Ik vind 't vooral véél cadeaus voor 'n baby!
@ pukkeltjes hier ook gehad, geloof dat we het ergste achter de rug hebben. Trekt gelukkig helemaal weg, geen littekens ofzo.
@nacontrole balen rozegeranium van je bekken! Ben je al langs de fysiotherapeut geweest? Hopelijk kan de verloskundige je er wat meer over vertellen! Hier gaat 't herstel gelukkig goed, vergeet alleen steeds te bellen voor de afspraak voor de nacontrole..

Dit is een oud topic. Het topic is daarom gesloten.
Maak een nieuw topic aan om verder praten over dit onderwerp.

Terug naar boven