Gemeenteraadsverkiezingen 2018

21-03-2018 11:56 184 berichten
Alle reacties Link kopieren
Wie heeft er al gebruik gemaakt van zijn democratisch recht vandaag?
En weet je ook wat er een beetje speelt binnen je gemeentegrenzen of krijg je hoogstens de verkiezingsposter mee? :)

TO trapt af: ik heb al gestemd, dat kon op mijn werk (ik werk in mijn woonplaats) en heb in mijn werk veel te maken met de gemeenteraad en de wethouders. Ik ben dus erg benieuwd naar de uitslag.
Ik heb op een lokale partij gestemd, ze doen het niet slecht in mijn gemeente en ik heb de afgelopen tijd wat gemeenteraadsvergaderingen meegemaakt waarin ik de raadsleden in actie heb gezien.
Alle reacties Link kopieren
obelix84 schreef:
21-03-2018 12:12
Ga straks stemmen.. In ieder geval voor de gemeenteraad. (lokale partij)
Dito.

Wees blij dat je in vrij NL kan/mag stemmen.
Gebruik je stemrecht zodat NL in de volle democratie kan blijven bestaan.

Mensen die niet willen stemmen steken hun kop in het zand.
Ze moeten dan niet achteraf zeuren.
Autopsies tonen onomstotelijk de injectieschade aan.
Alle reacties Link kopieren
SadSloth schreef:
21-03-2018 12:00
Ik heb Groenlinks gestemd en ben tegen het referendum. Ik vond het wel druk vandaag waar ik gestemd heb.
Net gedaan toen ik thuiskwam ik kan je de hand schudden heb dezelfde keuze gemaakt :-)
Alle reacties Link kopieren
https://www.telegraaf.nl/nieuws/1817807 ... d-van-denk

Net als de 2e kamer verkiezing in 2017.
Toen waren alleen ploegen van de Marokaanse staatsTV en de NOS aanwezig.
Zeer opmerkelijk.
Autopsies tonen onomstotelijk de injectieschade aan.
https://www.telegraaf.nl/nieuws/1817170 ... in-stemhok

In Amsterdam mag het wel weer overnieuw worden gedaan!!!!!
Jaja007 schreef:
21-03-2018 16:49
https://www.telegraaf.nl/nieuws/1817807 ... d-van-denk

Net als de 2e kamer verkiezing in 2017.
Toen waren alleen ploegen van de Marokaanse staatsTV en de NOS aanwezig.
Zeer opmerkelijk.
Heel inclusief allemaal. Ik snap dan ook niet dat er op deze partij gestemd wordt als je je een onderdeel van Nederland voelt.

Hoe hard DENK ook tettert over acceptatie en inclusiviteit, ik geloof er geen ene pepernoot van.
Of je kunt gewoon twee keer stemmen: https://www.omroepgelderland.nl/nieuws/ ... en-gestemd
Ja, ik ben er eindelijk over uit waar ik op ga stemmen.
Alleen referendum twijfel ik nog steeds over, maar ik zie wel wat ik doe als ik aan het stemmen ben.
Kwebbeltje91 schreef:
21-03-2018 16:58
Ja, ik ben er eindelijk over uit waar ik op ga stemmen.
Alleen referendum twijfel ik nog steeds over, maar ik zie wel wat ik doe als ik aan het stemmen ben.
Ienemienemutte ;-)
thee schreef:
21-03-2018 15:32
Ik neig naar voor vanuit de gedachte 'als je niks te verbergen hebt, hoef je er ook geen angst voor te hebben' maar ik weet ook dat dit wat simpel gesteld is.
Zo dacht ik ook. Heb daarna het boek gelezen ‘je hebt wel wat te verbergen’. Sindsdien denk ik er toch wel anders over.
lise1985 schreef:
21-03-2018 16:59
Ienemienemutte ;-)
:biggrin:
Ik ben lid van Partij voor de Dieren, maar die doen niet mee in mijn gemeente. Dus ik heb gekozen voor een lokale partij die het hoogst uit de Stemwijzer kwam (en na uiteraard meer van hun programma gelezen te hebben).

Referendum heb ik blanco gestemd. Vind dat ik er te weinig over kan zeggen en de politiek legt het waarschijnlijk sowieso naast zich neer.
Alle reacties Link kopieren
Ja, ik heb ook gestemd. Links en tegen de sleepwet.
Heb vanmorgen vroeg gestemd, deze keer op de partij voor de dieren. Normaal gesproken stem ik altijd SP, maar die hele linkse club begint me tegen te staan, met al hun gedoe steeds. De partij voor de dieren is ook wel links, maar die hebben een heel eigen agenda en in een groot aantal zaken kan ik me wel vinden, niet allemaal, maar die zaken zijn voor mij niet dusdanig belangrijk dat ik er van ga stampvoeten. Ik heb er vrede mee.
Ik kon ook nog stemmen voor de deelraad, dat is stemmen per wijkraad en daar heb ik voor een lokale partij gestemd.
Ik heb tegen de sleepwet gestemd omdat we het misschien wel redelijk goed getroffen hebben met onze parlementaire democratie, maar je weet nooit wat er in de toekomst nog kan gebeuren en wie er aan de macht komen, dus beter voorkomen dan genezen.


Ik heb het er best wel moeilijk mee gehad om te beslissen, maar het is goed nu.
Vorig jaar was mijn keuze veel sneller gemaakt, maar met deze verkiezingen vond ik het veel lastiger.
Alle reacties Link kopieren
RégineFilange schreef:
21-03-2018 17:02
Ik ben lid van Partij voor de Dieren, maar die doen niet mee in mijn gemeente. Dus ik heb gekozen voor een lokale partij die het hoogst uit de Stemwijzer kwam (en na uiteraard meer van hun programma gelezen te hebben).

Referendum heb ik blanco gestemd. Vind dat ik er te weinig over kan zeggen en de politiek legt het waarschijnlijk sowieso naast zich neer.
Blanco stemmen tellen alleen mee voor het opkomst percentage... eigenlijk zinloos dus. Zeg nooit "maakt mij niet uit" maar maak een keuze. Volgens mij is de PvdD tegen dus zou ik als jou was die gevolgd hebben.
Ik heb vanmorgen onderweg naar mijn werk gestemd.
Partij is none of your business.
Voor het referendum tegen de sleepwet.
Boekenwurm2016 schreef:
21-03-2018 17:32
Zeg nooit "maakt mij niet uit" maar maak een keuze.

Gelukkig mag ik dat zelf beslissen. Het is ook niet dat het me niet uitmaakt, maar dat ik inschat dat ik er te weinig kennis van heb. Zouden meer mensen moeten doen (als het gaat om praten over politiek).
RégineFilange schreef:
21-03-2018 17:57
Gelukkig mag ik dat zelf beslissen. Het is ook niet dat het me niet uitmaakt, maar dat ik inschat dat ik er te weinig kennis van heb. Zouden meer mensen moeten doen.
Je kan natuurlijk ook kijken hoe jouw partij erover denkt en daar lering uit trekken. Nu weet je nog niets en si je stem verloren gegaan.
Alle reacties Link kopieren
Hetismogelijk schreef:
21-03-2018 17:03
Ja, ik heb ook gestemd. Links en tegen de sleepwet.
Zelfde hier.
Alle reacties Link kopieren
Ik heb deze keer voor het eerst op een lokale partij gestemd, anders altijd CDA. Maar die hadden m.i. niet echt goede personen op de lijst staan en de afgelopen 4 jaar is er toch een goed beleid gevoerd in de gemeente, vandaar dat ik ze nu ook een vervolg gun.
Sleepwet heb ik na lang wikken en wegen toch voor gestemd. Ik twijfelde eerst of ik blanco zou stemmen, maar dat vond ik van mezelf niet kunnen.
Alle reacties Link kopieren
Ik ben nog steeds niet geweest, want ik twijfel. Helaas doet in mijn gemeente geen uitgesproken antiracistische partij mee. Meestal stem ik SP of GroenLinks, maar na hun twijfelachtige opstelling bij de demonstratie tegen racisme vorige week heb ik daar eigenlijk niet meer zoveel zin in. Misschien ga ik alleen tegen de sleepwet stemmen, dat vind ik wel belangrijk.
Heb gestemd. Zowel gekeken naar de standpunten van partijen lokaal als landelijk en daar kom ik steeds uit op dezelfde partij. Links, maar ook een partij die mensen op hun eigen verantwoordelijkheid aanspreekt en dus niet pampert. Sleepwet tegen gestemd, maar maak me weinig illusies over het effect daarvan.
Alle reacties Link kopieren
Volgens de exitpoll is het referendum bijna 50/50!
Ik heb vanochtend vroeg al gestemd. Het was voor dat tijdstip best druk in het stembureau. Heb GroenLinks gestemd en tegen de sleepwet.
Alle reacties Link kopieren
Als ik de eerste exit polls zo zie groeien de flanken en zakt het politieke midden verder weg.
Voltaire: ik veracht u en uw mening, maar ik zal mijn leven geven om uw recht op die verachtelijke mening uit te mogen dragen.

Dit is een oud topic. Het topic is daarom gesloten.
Maak een nieuw topic aan om verder praten over dit onderwerp.

Terug naar boven