En, wat eten we vandaag?

26-06-2011 14:11 3015 berichten
Alle reacties Link kopieren




Vertel ons hier wat je vandaag gaat eten en kom inspiratie opdoen!



Vorig topic: En, wat eten we vandaag?
Alle reacties Link kopieren
ik heb een hartige taart gemaakt met italiaanse groenten en kip erin.

Een lekkere salade met mozarella, tomaat en komkommer erin.
Sometimes I question my sanity, but the unicorn and gummy bears tell me I’m fine!
Alle reacties Link kopieren
Klinkt goed Biol!
Alle reacties Link kopieren
Hoera voor Lampjes grill!



Ik heb een leuke dag gehad, eerste deel met alleen paps en mams was leuk maar wel wat vermoeiend soms (ik vind mijn ouders afwisselend vermoeiend, hoewel lief, vandaag ging de beker met stip naar paps ) dus 't was fijn toen zus aanhaakte, en toen heb ik ze nog even meegenomen naar mijn favoriete kledingzaak. Alwaar we alledrie als een blok voor dezelfde regenjas vielen, een lange waxjas met klaprozen erop geborduurd. Ik heb een gifgroene, mams een parelgrijze en zus een donkerblauwe. Hier staat-ie. Wel een rib uit m'n lijf, maar gelukkig kregen we korting omdat we er 3 kochten, verkoopster vond het helemaal geweldig



Daarna heerlijk gegeten, inderdaad aan de Table du chef, heerlijk rustig hoekje is dat. En de chef was een bijzonder leuke joviale man ook, dus dat was gezellig.



voor:

- rauwe dungesneden runderlende met een kruidensalade, een in olie heel langzaam gegaarde eidooier en een kaasstengel van Parmezaan



- gevogelteboullion met minuscuul gesneden knolselderij, wortel en courgette



hoofd: stukje gebakken tong met wortelcreme, wortel, courgette en risotto en beurre noisette gemengd met balsamicostroop



na: - kaasplankje met zelfgebakken pruimen-notenbrood

- creme brulee



Heeeerlijk allemaal, echt super gegeten.



Lampje, ik ontdekte laatst dat ik sommige smileys met sommige posters waar ik vaak mee schrijf associeer. associeer ik inderdaad met Drift
@Moosey: wauw, dat is echt een mooie jas. Ook wel duur, maar wel heel mooi! Klinkt als een lekker diner aan de table du chef .



@winnie: fijn he, even tutten met zo'n koter. Fijn dat je toch nog zo'n leuke dag hebt gehad ondanks de beroerde start.



@Lampje: gefeliciteerd met je grill! Pak van je hart natuurlijk dat je weer kunt grillen...



@Sartan: lekker he, de frittata. Ik ga m binnenkort ook weer maken, krijg er trek in. Vind t ook een goede zomerse maaltijd.



@Kaatje: wat zonde van je barbecue zeg, dat had een heel stuk beter gekund dus.



Vanavond bij vrienden gegeten, we aten Grieks stoofpotje met rundvlees, paprika en feta, erbij rijst en Griekse salade. Toe een rood fruit-salade met echte slagroom. Lekker en ook heel gezellig.
Mogge meiden, tja het is mijn vrije dag dus was "pas" om half zeven op



Vandaag eet ik tussen de middag "warm" nou ja mijn hoofdmaaltijd dan --> sushi. Yummmm.



Moos, klinkt als een vermoeiende maar gezellige dag inderdaad en je diner klinkt heerlijk!



Teig ja ik vind die frittata heerlijk en stiekum vind ik m koud het lekkerst (de volgende dag op een boterham) Dan zijn de smaakjes een beetje ingetrokken.



Kaaatje daar kan ik ook ontzettend van balen als ze me zulk eten voorzetten, maar ja ik ben ook echt een food snob vrees ik. Vlees eet ik al bijna helemaal niet meer en van die vette salades krijg ik echt niet door mijn strot, dan eet ik net zo lief niks helaas....



Win, leuk dat je het toch heel leuk hebt gehad bij je nichtje (je zag er een beetje tegenop geloof ik of ben ik nu in de war?)





Oh en mijn favoriete smiley is...
Alle reacties Link kopieren
Zo daar is de semikater weer maar ik had hem al verwacht

(en dat is meteen mijn favoriete smiley)
Alle reacties Link kopieren
quote:Moosey schreef op 01 juli 2011 @ 00:06:

Lampje, ik ontdekte laatst dat ik sommige smileys met sommige posters waar ik vaak mee schrijf associeer. associeer ik inderdaad met Drift

Zolang je maar niet denkt dat ik de hele dag met mijn ogen loop te rollen vind ik alles goed

Klinkt als een erg fijne dag Moos en wat een leuke jas zeg! Ook geweldig dat moeder, zus en jij hem alledrie gekocht hebben. Wanneer vertrekt je zus? Want haar kinderen krijgen nu zo'n beetje vakantie toch? Spannend hoor!



Dolfje, sterkte met de semikater vandaag.



Sartan, dat is best vroeg voor een vrije dag.



Ik weet niet wat ik vandaag ga eten. Er komt een vriendin en we gaan ergens in de stad wat eten en daarna nog een drankje drinken. Ik zal zo eens kijken of ik nog een leuk tentje kan vinden waar ik niet eerder geweest ben.

Maar nu eerst aan het werk.
Alle reacties Link kopieren
Wat leuk dat je zo'n fijne dag gehad hebt gisteren, ondanks dat je zo'n kloterige nacht achter de rug had, Winnie!



Wat jammer van de mislukte BBQ, Kaatje!



Ook jij een gezellige dag met je fam! Leuke jas, joh! En wat hebben jullie lekker gegeten!



quote:Moosey schreef op 01 juli 2011 @ 00:06:

Lampje, ik ontdekte laatst dat ik sommige smileys met sommige posters waar ik vaak mee schrijf associeer. associeer ik inderdaad met Drift



Op een of andere manier heb ik het idee dat ik ook aardig in de buurt kom van die associatie de laatste tijd...



Scheelt het in semi-kater als je 'm verwacht, Dolf?



Veel plezier vanavond, Drift!



Ik maak vandaag de gehaktballen van Leo (ik maak er kleine balletjes van) met daarbij sperziebonen in verse tomatensaus. Ananas toe.



quote:eleonora schreef op 24 juni 2011 @ 09:04:

Tuurlijk!



Ik gebruik rundergehakt of tartaar.

1 pond

Zakje hamburgerkruiden (vind ik lekkerder dan gehaktkruiden)

1 gesnipperde ui

Een bosje heel fijngehakte peterselie

Zeker twee tenen geperste knoflook (mag ook meer)

Een flinke schep mosterd



Door elkaar kneden, ballen maken, braden, smullen!
Alle reacties Link kopieren
Pffff, heb een kater en daar is niets semi aan.

Gister feestje gehad op mijn werk. Was erg gezellig. Er was ene goede band. Lekker staan swingen. Ze hadden een koud en warm buffet.



Daarna door naar de stad, waar we afscheid namen van een vriend van ons die gaat emigreren. Gezellig de kroeg in geweest waar een band speelde die verzoekjes deed. Helaas hebben ze ons verzoekje voor hem niet gespeeld.



Ik heb zometeen een afspraak met m'n fitness trainer. Had ik vorige week al afgezegd toen ik ziek was, dus ik moet nu wel. 's Nachts een vrouw, overdag een vrouw Ga m'n koffiemachientje aanzetten en een hele sterke espresso brouwen.
Alle reacties Link kopieren
Hoop dat die straffe bak de helft van de kater oplost, zodat je straks alleen nog maar de andere helft weg hoeft te fitnessen... Klinkt wel als een hele gezellige katerwaardige avond, KV!
Haha, Koreveen en Dolfje aan de kater... sterkte dames! Hopelijk helpt sporten inderdaad wel Koor om de kater te verdrijven.



Ik heb een lekker dagje vrij, erg fijn. Helaas kreeg ik vanochtend al de eerste regenbui op m'n hoofd, dus van t weer moet ik het vandaag niet hebben. We eten vanavond vroeg omdat vriend een weekend weggaat en vanavond vertrekt. Het wordt een varkenshaasje met pesto, mozzarella en ham uit de oven, daarbij gebakken krieltjes en qua groente denk ik aan broccoli en peultjes (moet nog even boodschappen doen straks).



Even een vraagje. Ik hou erg van witlof, vriend niet. Ik maak het eigenlijk altijd gekookt / geroerbakt klaar. Ik zou graag eens een rauwe witlofsalade willen maken (nu vriend er dit weekend niet is, kan ik mooi losgaan). Maar wat is nu lekker om met rauwe witlof te combineren? Ik weet dat je er vaak iets zoets in doet, zoals b.v. mandarijn of rozijntjes. Wie heeft er een goed recept voor me (en om t nog ff moeilijker te maken, geen scheppen mayonaise erdoorheen, er wordt op de lijn gelet)?
Alle reacties Link kopieren
Ik wilde zeggen blauwe-kaas dressing Teig, maar jij hield niet van blauwe kaas toch?
Nee, blauwe kaas gaat m niet worden!
Alle reacties Link kopieren
Mandarijntjes en walnoten zijn denk ik wel lekker erdoor, of stukjes appel.
Alle reacties Link kopieren
Ik doe wel vaak dit met witlof, Teig (heb het even gekopieerd uit mijn AH kookschrift):



Ingrediënten



* 5 struikjes witlof

* 1 grote appel (Granny Smith)

* 1 bakje elitehaver (gemengde noten en rozijnen)

* 100 gram oude kaas

* olijfolie

* 1 teentje knoflook

* 1 snufje (low sodium) zout



Bereiden



1) Was de struikjes witlof zorgvuldig, snij het bittere hart aan de onderkant eruit (hoeft niet per se), snij in kleine stukjes en doe in de kom



2) Snij het stuk oude kaas in hele kleine blokjes en doe in de kom



3) Was de appel en snij deze (met of zonder schil) in hele kleine stukjes en doe in de kom



4) Doe de noten en rozijnen in de kom



5) Pers het teentje knoflook uit en doe in een kommetje met de olijfolie en het snufje zout



6) Giet de dressing over de salade en roer alles goed om.



Dit recept is natuurlijk voor een weeshuis, maar je kunt het gemakkelijk tot een eenpersoons-salade maken.
Alle reacties Link kopieren
Witlofsalade met peer, walnoten en feta.



Witlofsalade met ricotta en prosciutto.



Witlofsalade met appel, walnoten en cantharellen



Witlofsalade met feta, sinaasappel en walnoten



Witlofsalade met rosbief



Witlofsalade met appel



Witlofsalade met venkel en paprika
Alle reacties Link kopieren
Witlofsalade met Chorizo (van de AH-site)



Ingrediënten

3 struiken witlof

1 kleine winterwortel, geschild

1 zak veldsla (75 g)

6 eetlepels olijfolie

2 eetlepels witte wijnazijn

1 teentje knoflook, uitgeperst

1/2 chorizoworst (a 250 g), in dunne plakjes



Bereiden

Verwijder de uiteinden van de struiken witlof, verwijder de buitenste blaadjes en snijd de struiken in grove ringen. Snijd de winterwortel in de lengte doormidden en schaaf er met de kaasschaaf dunne plakken van. Meng in een schaal de witlof, veldsla en wortel. Klop in een kommetje de olie, azijn en knoflook tot een vinaigrette. Breng op smaak met zout en (versgemalen) peper. Schenk de vinaigrette over de witlofsalade en schep alles voorzichtig om. Bak in een droge koekenpan de plakjes chorizo in 10 minuten op laag vuur knapperig. Verdeel de chorizo over de salade. Lekker bij geroosterde kip en gebakken aardappels.



Tip



In plaats van winterwortel kun je ook tomaat nemen. Snijd twee tomaten in dunne partjes en verwijder de zaadjes
Alle reacties Link kopieren
Witlofsalade met citrusfruit (ah site):



Ingrediënten

1 sinaasappel

1 gele grapefruit

1 rode grapefruit

3 struikjes witlof

75 g rucolasla

200 g gerookte kipfilet, in dunne plakjes

1 bakje verse honing-mosterddressing (100 g)

50 g pecannoten



Bereiden

Sinaasappel en grapefruits dik schillen en partjes tussen vliesjes uitsnijden. Van witlof stronkje afsnijden en blaadjes losmaken. In grote, lage schaal witlofbladeren, rucola, kip, sinaasappel en grapefruit luchtig mengen. Dressing erover schenken. Salade garneren met pecannoten.
Oh wauw wat veel keuze! Er zitten heel lekkere dingen bij. Ik neig nu naar Lampje's salade (maar dan zonder oude kaas, ja ik ben een miepert) of naar de door winnie geposte salade met peer, feta en walnoten. Die twee lijken me het lekkerst. Anders gewoon twee stronkjes kopen en twee verschillende variaties maken . Restjes kunnen altijd maandag mee naar t werk!
Alle reacties Link kopieren
Haha, Winnie, ga je lekker?
Alle reacties Link kopieren
Hahaha ja Lampje! Ik sta graag klaar voor mijn medemens..
Alle reacties Link kopieren
Hmmm moet nog even bedenken wat ik komende week wil gaan eten. Kan ik straks in 1 keer alles halen. Bevalt me prima om het zo te doen.
Alle reacties Link kopieren
Ik weet het nog niet., Ik maak iig iets voor mijn 2 zusjes en mij..



Het moet niet te moeilijk zijn en ik wil sowieso gebakken aardappels eten. En wat groenten, maar wat dat is dus het probleem...



Vlee: 2x hamburger en 1x snitzel......Beide over vandaar...



Iemand tips? Evt een mix van verschillende groentes?
Alle reacties Link kopieren
Ben weer terug. Sporten ging voor geen meter. Trainer moest wel lachen om me. Hebben het kort gehouden en ik ben de sauna ingedoken. Na een paar gangen en een lekker rode bessen smoothie ben ik weer helemaal fris.



Lief is vanavond bij vrienden en ik eet het restje courgettefrittata met een salade. Daarna ga ik oppassen bij een vriendin. Kunnen zij en haar man weer eens lekker de bloemetjes buiten gaan zetten.



Even bijgelezen:



Lampje, woehoooeee, nieuwe contactgrill!! Congrats



Hoest met jouw kater, Dolfje?



Teig, heerlijk zo'n witlofsalade. Ik maak hem altijd met groene appel, bleekselderij, walnoten en geitenkaas en een dressing van honing, mosterd en wat olie. Mjummie!



Moos, bij jou ook een emigrant. Niet leuk. Ik mis hem nu al... snif...



Win, gelukkig werd het nog een leuke dag gisteren. Voel je je al beter?



Hoest met jouw stress, GB?
Teig, ik maak mijn witlofsalade (voor 2 personen) altijd met een half zeer fijngesnipperd uitje, een flinke appel (aan iets grotere stukjes 1 bij 1 cm ofzo ), en zo'n 3 struiken witlof. Eroverheen een sausje van 50% tomatenketchup, 25% magere yoghurt en 25% mayo met daarin een half teentje knoflook (geraspt op microplane of uitgeknepen in de knijper) en een beetje zout en paprikapoeder. 't klinkt vreemd maar het is echt héérlijk en hiermee heb ik SartMan "aan de witlof" geholpen want dat at hij nooit. Ik verwijder wel altijd het hartje uit de witlof voor ik hem fijnsnijd, veel mensen zeggen dat dat tegenwoordig niet meer nodig is want niet bitter meer maar ja macht der gewoonte oid...



Koreveen



MMR jeetje mina er is zoveel keus aan groentes! Snijbonen zijn lekker. Dan zou ik snijbonen gekookt doen heel makkelijk, aan grove stukken, niet te lang koken iets van 5 minuutjes, afgieten, klontje boter en een beetje nootmuskaat erdoor, klaar! De (suiker)mais is heerlijk op het moment (bladeren eraf, 3 minuutjes in kokend water zónder zout daar wordt t taai van, evt schepje suiker, klaar! Let op: mais nóóit langer dan 5 minuten koken!!!) maar je kunt natuurlijk ook gewoon een lekkere grote salade maken van komkommer, tomaat, sla etc. Succes!

Dit is een oud topic. Het topic is daarom gesloten.
Maak een nieuw topic aan om verder praten over dit onderwerp.

Terug naar boven