Geld & Recht alle pijlers

Buffer/spaargeld

07-11-2016 16:01 388 berichten
Alle reacties Link kopieren
Er zijn veel topics over sparen hoe, waar en waarom. Ik vraag me echter af hoeveel mensen echt achter de hand hebben? 10.000 of 30.000?



Ik weet dat je bij het nibud een adviesbuffer kunt berekenen maar daar ben ik niet echt benieuwd naar, ben gewoon nieuwsgierig hoeveel mensen gespaard hebben.
Alle reacties Link kopieren
quote:Lady_Vintage schreef op 08 november 2016 @ 16:30:

[...]





Dat is een pittige situatie zeg!



Bij mij gaat het niet om een hoog inkomen (1x modaal + 1x70% minimumloon en niet de mogelijkheid daar iets aan te veranderen). Dat is geen wereld inkomen. En toch vind ik het belangrijk (naast fijn leven, doen we echt wel!) te sparen voor (onverwachte) dingen in de toekomst. Het verleden heeft me geleerd dat er van alles kan gebeuren en een beetje geld achter de hand maakt een extreem rotte periode iets minder rot omdat je gewoon meer mogelijkheden hebt.Dat laatste is zeker waar! Daarom kom ik op dit topic....iets minder dromen realiseren en iets meer sparen.
--
Alle reacties Link kopieren
Ca. 30.000 euro heb ik achter de hand zonder verdere bestemming (daarnaast nog wat aandelen). Van dat bedrag gaan wel vakantie en andere grote uitgaven af; daarvoor spaar ik niet apart, dus het saldo varieert. Ik spaar, afhankelijk van de maand, tussen de 20% en 25% per maand.



Ik heb de afgelopen jaren echt hard gewerkt om deze buffer op te bouwen. Ik heb tijden gehad dat het onder de duizend euro en dan krijg je bijna angstaanvallen van iedere rekening die op de deurmat valt, of apparaten die gekke geluiden gaan maken. Geld maakt niet gelukkig maar geeft wel veel rust, wat toch weer voor een beetje geluk zorgt.
Alle reacties Link kopieren
Wat goed loisnvt! Met recht iets om trots op te zijn!
Alle reacties Link kopieren
Dat vind ik ook gewaagd en superknap.....fijn dat het heeft uitgepakt zoals je wilde.



Ik begrijp alleen niet zo goed welk punt je wilt maken...kun je dat verduidelijken? Thnx
--
quote:loisnvt schreef op 08 november 2016 @ 18:28:

[...]





Getwijfeld of ik het zou delen, want wat Trotter zegt, die ervaring heb ik nl ook.



13 jaar geleden (destijds 37 jaar oud) ging mijn relatie uit en had ik door het inrichten van een nieuwe woning €0 meer op mijn rekening staan. Tevens kreeg ik op mijn werk te horen dat mijn contract niet werd verlengd door bezuinigingen, dus was allemaal erg spannend. Nieuwe baan gevonden, maar niet kunnen sparen door hoge huur etc. Na 1,5 jaar mijn eerste woning gekocht, dus hypotheek. Toen ik op mijn 40e nog steeds single was en aan het idee moest wennen dat mijn grote wens om ooit moeder te worden aan mijn neus voorbij ging, heb ik het roer omgegooid en ben ik uit mn comfortzone gestapt. Een nieuwe studie begonnen, mn vaste baan opgezegd en de sprong gewaagd om ZZP'er te worden.



Gelukkig met succes en steeds opdrachten kunnen doen. Nu, op m'n 50e, nog steeds single, een bijna afgeloste hypotheek en bijna 400K op mn spaarrekening. Mijn plan is om over uiterlijk 5 jaar te stoppen met werken en te gaan genieten van het leven!

Begrijp me niet verkeerd, ik geniet nu ook, hou van mn werk en ben zelfs onlangs weer met een nieuwe studie begonnen. Ga regelmatig uit, koop wat ik leuk vind, maar kan daarnaast nog steeds goed sparen.



En nee, dit zeg ik allemaal niet om te pochen, maar omdat ik trots ben op wat ik in de afgelopen 13 jaar helemaal zelf en alleen voor elkaar heb gekregen.



Wow, dan heb je het afgelopen jaar maandelijks 2500 euro gespaard naast het aflossen van je hypotheek. Wat is dat voor een topbaan?



Zelf ook een best hoge spaarrekening. We zijn zuinig maar heb niet het gevoel dat we dingen niet doen vanwege geld.



Ben wel bewust van het feit dat ik straks 3 kinderen wil laten studeren. Gelukkig duurt dat nog even.
Netjes loisnvt!
Alle reacties Link kopieren
Ze is zelfstandige jusa, zzp

ze heeft klussen en wrs een lekket uur tarief en ze heeft steeds werk gehad en zich wrs een salaris uitgekeerd...
--
Ik zit in de zorg met een plafond van zo'n 40K. Ze legt dus mijn jaarsalaris opzij. Knap!
quote:tinnifin schreef op 08 november 2016 @ 18:36:

Dat vind ik ook gewaagd en superknap.....fijn dat het heeft uitgepakt zoals je wilde.



Ik begrijp alleen niet zo goed welk punt je wilt maken...kun je dat verduidelijken? ThnxIk wilde niet zozeer een punt maken, maar reageerde op jouw vraag of sparen niet ten kostte van dromen ging. Dat er naast sparen ook een leuk leven mogelijk is én dromen, in mijn geval op mijn 55e stoppen met werken.
Alle reacties Link kopieren
Ik verdien nog minder . dus dan is sparen a snel schrapen. Maargoed e doet wat bij je past en in sommige banen verdien je nu eenmaal veel meer.

Mijn ontzag zit in het risico dat ze bereid was te nemen en wrs tich goed heeft ingeschat n hard gewerkt natuurlijk.
--
quote:jusa schreef op 08 november 2016 @ 18:47:

Ik zit in de zorg met een plafond van zo'n 40K. Ze legt dus mijn jaarsalaris opzij. Knap!Jij hebt daarentegen weer 3 kinderen en ik helaas geen en dat lijkt mij dan weer onbetaalbaar.......
quote:tinnifin schreef op 08 november 2016 @ 18:51:

Ik verdien nog minder . dus dan is sparen a snel schrapen. Maargoed e doet wat bij je past en in sommige banen verdien je nu eenmaal veel meer.

Mijn ontzag zit in het risico dat ze bereid was te nemen en wrs tich goed heeft ingeschat n hard gewerkt natuurlijk.Klopt hoor, vond het doodeng! Een hypotheek, geen buffer en geen partner om op terug te vallen. Daarnaast was ik een mens van zekerheden, maar goed, mijn allergrootste wens zou nooit in vervulling gaan (moederschap) dus had een moment van 'stoerheid' haha.
quote:loisnvt schreef op 08 november 2016 @ 18:51:

[...]





Jij hebt daarentegen weer 3 kinderen en ik helaas geen en dat lijkt mij dan weer onbetaalbaar.......
Alle reacties Link kopieren
Ik wilde niet zozeer een punt maken, maar reageerde op jouw vraag of sparen niet ten kostte van dromen ging. Dat er naast sparen ook een leuk leven mogelijk is én dromen, in mijn geval op mijn 55e stoppen met werken. ;-)[/quote]



Oh ik droom totaal niet van stoppen met werken....zo zie je maar ieder zijn droom. Ik droom ook niet van schuldenvrij studeren voor de kinderen...wel zou ik ze bijv graag op talenreis oid sturen....dat zit er nu niet in...dan leer ik ze zelf maar talen...das dan weer gratis.
--
quote:Ceridwen91 schreef op 08 november 2016 @ 07:58:

Ik schrik trouwens wel van de minimale bedragen die mensen als buffer hebben. Op zich kan ik me voorstellen dat er wat meer geld nodig is wanneer je een koophuis hebt, maar in een huurhuis is zoiets toch totaal niet relevant? Het enige wat ik per se meteen zou moeten vervangen als het kapot gaat, is mijn wasmachine en daar geef ik niet meer dan 400 euro voor uit.



Ik verbaas me net over de laagte van sommige buffers. Hier gaat de komende maanden veel op aan de laatste fase van een renovatie, maar zelfs dan zullen we een buffer overhouden van minimaal 10 000. Bij jobverlies willen we toch zeker zes maanden kunnen overbruggen, zonder dat we eender wat moeten aannemen om rond te komen of ons volledig vertrouwen in een uitkering moeten leggen.



We sparen geen vast bedrag, grofweg de helft van ons inkomen blijft over omdat we niet uitgeven om uit te geven.
Alle reacties Link kopieren
quote:tinnifin schreef op 08 november 2016 @ 15:21:

vraag aan de mensen die zoveel sparen:



Gaat sparen niet ten koste van het waarmaken van je dromen?



Hier niet nee. Juist om m'n dromen waar te maken, spaarde ik.



Ik ben nu eind 20 en heb net geen 100 000 euro op m'n spaarrekening. Gespaard van 1 gemiddeld inkomen en een schenking van m'n ouders. Wel nog geen koophuis en ook geen schulden.

Ik heb na m'n studies nog jaren bij mijn ouders gewoond en toen spaarde ik veel (zo'n 1000 euro per maand). Nu woon ik samen met m'n vriend en hebben we een baby. Ik weet niet hoeveel ik nu spaar.

Ik zou erg zenuwachtig worden van een lage buffer. Vorig jaar heb ik 2 auto's gekocht (op 2 maanden tijd), toen was ik erg blij met m'n spaarrekening.



Als ik een huis zou kopen, wil ik graag een buffer van 30 000 euro.
Rawr! It means 'I love you' in dinosaur.
Alle reacties Link kopieren
quote:sandy1974 schreef op 08 november 2016 @ 17:56:

Hier ook een 100.000 K spaargeld, dit mede Door een erfenis van 40.000

Men overwaarde van eerste huis van 15.000

meeste geld zit in obligaties die elk jaar

5% rendement hebben

Verder hebben wij een inkomen van

5.000 netto waarvan we 1.000 per maand sparen, rest gaat op aan vaste

Lasten en luxeWat heerlijk gevoel zo... zorgeloos leven. Wat is jullie vaste bedrag voor spaargeld? Of sparen jullie gewoon door?
quote:Dagobert schreef op 08 november 2016 @ 19:24:

[...]





Wat heerlijk gevoel zo... zorgeloos leven. Wat is jullie vaste bedrag voor spaargeld? Of sparen jullie gewoon door?Mag ik zeggen dat ik dit zo'n rare vraag vind? Als je op dat moment geen wensen hebt, dan is het toch logisch dat je 'gewoon' door gaat met sparen of zou jij dan maar lukraak gaan uitegeven?
quote:Rawr schreef op 08 november 2016 @ 19:15:

[...]





Hier niet nee. Juist om m'n dromen waar te maken, spaarde ik.



Ik ben nu eind 20 en heb net geen 100 000 euro op m'n spaarrekening. Gespaard van 1 gemiddeld inkomen en een schenking van m'n ouders. Wel nog geen koophuis en ook geen schulden.

Ik heb na m'n studies nog jaren bij mijn ouders gewoond en toen spaarde ik veel (zo'n 1000 euro per maand). Nu woon ik samen met m'n vriend en hebben we een baby. Ik weet niet hoeveel ik nu spaar.

Ik zou erg zenuwachtig worden van een lage buffer. Vorig jaar heb ik 2 auto's gekocht (op 2 maanden tijd), toen was ik erg blij met m'n spaarrekening.



Als ik een huis zou kopen, wil ik graag een buffer van 30 000 euro.Maar je beseft hopelijk wel dat je op deze manier makkelijk praten hebt? Als je jaren gratis hebt gewoond.
Loisnvt, wat ontzettend knap zeg! En wat stoer dat je die stap gemaakt hebt. Ik ben nu wel benieuwd in welke sector je werkt. Maar snap het als je dat niet wil vertellen.

En nav je opmerking naar jusa:
Alle reacties Link kopieren
quote:loisnvt schreef op 08 november 2016 @ 19:30:

[...]





Mag ik zeggen dat ik dit zo'n rare vraag vind? Als je op dat moment geen wensen hebt, dan is het toch logisch dat je 'gewoon' door gaat met sparen of zou jij dan maar lukraak gaan uitegeven?Sorry, verkeerde persoon. Bericht was voor iemand anders bedoeld :-)
quote:rosanne12 schreef op 08 november 2016 @ 19:38:

Loisnvt, wat ontzettend knap zeg! En wat stoer dat je die stap gemaakt hebt. Ik ben nu wel benieuwd in welke sector je werkt. Maar snap het als je dat niet wil vertellen.

En nav je opmerking naar jusa:



Lief, dank je wel



Ik heb niet eens een topbaan hoor, werk ook niet in een specialistische of specifieke branche, maar ben gewoon meer gaan verdienen (aan het eind vd streep), maar niet uitbundiger gaan leven. Geloof me als ik zeg dat er binnen het project management ZZP'ers werken die het 3-dubbele van mijn uurtarief verdienen, maar er verkeerd mee omgegaan zijn. Bijv. meteen een dure leaseauto onder hun kont, duurder huis etc. ......Tja en toen brak de crisis uit en daar staat die dure leaseauto jaren voor je deur, terwijl je er bijv wel €1000 per maand voor moet betalen. Dat heb ik dus nooit gedaan!
quote:Dagobert schreef op 08 november 2016 @ 19:38:

[...]





Sorry, verkeerde persoon. Bericht was voor iemand anders bedoeld :-)Ik weet dat het bericht niet voor mij was, maar het is in zn algemeenheid toch een rare vraag?
Alle reacties Link kopieren
quote:Dagobert schreef op 08 november 2016 @ 19:24:

[...]





Wat heerlijk gevoel zo... zorgeloos leven. Wat is jullie vaste bedrag voor spaargeld? Of sparen jullie gewoon door?Doorsparen geld maakt geld zeker in oigaties,
Alle reacties Link kopieren
quote:loisnvt schreef op 08 november 2016 @ 18:28:

[...]





Getwijfeld of ik het zou delen, want wat Trotter zegt, die ervaring heb ik nl ook.



13 jaar geleden (destijds 37 jaar oud) ging mijn relatie uit en had ik door het inrichten van een nieuwe woning €0 meer op mijn rekening staan. Tevens kreeg ik op mijn werk te horen dat mijn contract niet werd verlengd door bezuinigingen, dus was allemaal erg spannend. Nieuwe baan gevonden, maar niet kunnen sparen door hoge huur etc. Na 1,5 jaar mijn eerste woning gekocht, dus hypotheek. Toen ik op mijn 40e nog steeds single was en aan het idee moest wennen dat mijn grote wens om ooit moeder te worden aan mijn neus voorbij ging, heb ik het roer omgegooid en ben ik uit mn comfortzone gestapt. Een nieuwe studie begonnen, mn vaste baan opgezegd en de sprong gewaagd om ZZP'er te worden.



Gelukkig met succes en steeds opdrachten kunnen doen. Nu, op m'n 50e, nog steeds single, een bijna afgeloste hypotheek en bijna 400K op mn spaarrekening. Mijn plan is om over uiterlijk 5 jaar te stoppen met werken en te gaan genieten van het leven!

Begrijp me niet verkeerd, ik geniet nu ook, hou van mn werk en ben zelfs onlangs weer met een nieuwe studie begonnen. Ga regelmatig uit, koop wat ik leuk vind, maar kan daarnaast nog steeds goed sparen.



En nee, dit zeg ik allemaal niet om te pochen, maar omdat ik trots ben op wat ik in de afgelopen 13 jaar helemaal zelf en alleen voor elkaar heb gekregen. Ik vind dit echt een inspirerend verhaal. Mag je met recht trots op zijn, pochen zou zelfs op zijn plaats zijn

Dit is een oud topic. Het topic is daarom gesloten.
Maak een nieuw topic aan om verder praten over dit onderwerp.

Terug naar boven